Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny pomysł na odnowienie Komandira, sam mam kilka takich i zastanawiałem się jak je odnowić, bez zbytniej ingerencji w indeksy i wskazówki.

 

Jak długo świeci ten lakier?

Dłuższa wskazówka miała ubytek lumy, po odnowieniu nie widać ubytku. Ten lakier nie jest bezbarwny?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Szkiełko polerowałem. Lakier to wynalazek z allegro, przeznaczony do malowania wskazówek obrotomierzy itp. Pakowany jak lakier do paznokci i o takim samym zapachu  ^_^

attachicon.gifIMG_20180729_180627.jpg

 

podpowiesz jak ten wynalazek odnaleźć na Allegro? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiesz jak ten wynalazek odnaleźć na Allegro?

Ja wpisałem lakier do wskazówek, i jest

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł na odnowienie Komandira, sam mam kilka takich i zastanawiałem się jak je odnowić, bez zbytniej ingerencji w indeksy i wskazówki.

 

Jak długo świeci ten lakier?

Dłuższa wskazówka miała ubytek lumy, po odnowieniu nie widać ubytku. Ten lakier nie jest bezbarwny?

Po jednokrotnym intensywnym naświetleniu żarówką przez jakieś 20 sekund dało się odczytać godzinę po dwudziestu paru minutach. Obie wskazówki wypełniłem a barwa lakieru to bardzo jasna zieleń

podpowiesz jak ten wynalazek odnaleźć na Allegro?

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7238015014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Po jednokrotnym intensywnym naświetleniu żarówką przez jakieś 20 sekund dało się odczytać godzinę po dwudziestu paru minutach. Obie wskazówki wypełniłem a barwa lakieru to bardzo jasna zieleń

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7238015014

dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu szukając jakiejś wskazówki u majstra w złomie natrafiłem na poljota, bez wskazówek;

post-68064-0-18268100-1535041469_thumb.jpgpost-68064-0-16432400-1535041624_thumb.jpg

i bez osi małego sekundnika niestety.. dodatkowo okazało się, że także bez koła balansu;

 

post-68064-0-08661500-1535041694_thumb.jpg

 

Pewien starszy pan w mojej okolicy dostał ten zegarek na miesiąc i po tym czasie dostałem go z powrotem już z balansem :)

 

post-68064-0-29075000-1535042202_thumb.jpg

 

Niestety fachowiec od balansu poinformował że osi sekundnika nie dorobi, bo jest już stary i g..o widzi :( W tej kwestii pomógł Kris; znalazł majstra który dorobił oś małego sekundnika. Wskazówek właściwych nadal nie miałem, ale zegarek działał wyposażony we wskazówki zastępcze.

 

post-68064-0-28917900-1535041802_thumb.jpg

 

Dziś przyszły właściwe wskazówki, ponownie pomógł Krzysztof :) za co bardzo Ci dziękuję :) gdyby nie ty było by kiepsko.

 

Tak wygląda poljot obecnie, co prawda centralny sekundnik szukałem niebieski, ale w obecnym stanie zegarek bardzo mi się podoba i uważam że prace przy nim można uznać za zakończone.

 

post-68064-0-53036900-1535042056_thumb.jpgpost-68064-0-71552700-1535042106_thumb.jpgpost-68064-0-51144400-1535042173_thumb.jpg

 

No i w końcu pokaże go w nowych nabytkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil gratulacje, za cierpliwość przede wszystkim

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie ma za co. Kupiony okazyjnie, w tej cenie nie do powtórzenia, więc wiadomo iż zostaje, a ciśnienia żadnego nie ma, zegarek w pudełku nie krzyczy aby go nakarmić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milutka reanimacja, bo masz piękny zegarek. Taka spokojna i konsekwentna gratuluję

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na tym polega siła forum. Bez pomocy kolegów wiele byłoby niewykonalnym. Gratulacje :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Wyszło super, a takie zegarki cieszą najbardziej. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. Lubię takie powroty ze złomowca do Użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  mnie się podoba współpraca  między Tobą a Krisem... bez tego byłoby o wiele trudniej.

No i tarcza w rewelacyjnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za miłe słowa, przy tym zegarku bardzo pomógł mi Kris, przy różnych innych sprawach związanych z zegarkami, pomogło mi, lub okazało chęć pomocy, wielu użytkowników forum. Od tego jest forum, by dzielić się wspólną pasją, wymieniać doświadczeniami i pomagać sobie nawzajem. Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze szacunek dla drugiej osoby, i dystans do siebie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Gratki Enkil! Piękne chrono odrodziło się i serce rośnie jak człowiek słyszy, że jest moc w ludzkiej współpracy! 

Sam dzięki Kolegom zdobyłem kilkukrotnie całkowicie bezinteresownie brakujące części za co będę dozgonnie mile wspominał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo smaczków w tej reanimacji muszę przyznać Enkil.

Fajne znalezisko o którym niejeden marzy, dorabianie części przez starych fachowców, pomoc kolegów no i zegarek z górnej półki - nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.