Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dłużej jak minuta moczenia w płynie wyciśniętym z niemowlęcych chusteczek Bambino, niestety popełniłem jeden błąd, pędzelkiem chciałem za dużo osiągnąć - efekt widać na 12

post-76233-0-27703000-1547938979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dłużej jak minuta moczenia w płynie wyciśniętym z niemowlęcych chusteczek Bambino, niestety popełniłem jeden błąd, pędzelkiem chciałem za dużo osiągnąć - efekt widać na 12

Ooo, ale generalnie efekt ok. Tą jedynkę można ewentualnie poprawić. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr bardzo ładnie wyszło, ale jak to wymyśliłeś żeby wyciskać nawilżane chusteczki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szorując chusteczką można zetrzeć za dużo więc kupiłem pędzelek w sklepie z akcesoriami malarskimi, najmniejszy i najdelikatniejszy. A i tak czasami nie warto nim operować, wystarczy samo namoczenie, jak już pędzelkiem to delikatnie i jak się tylko da to poza indexami. Jak to wymyśliłem?...:) potrzeba matką wynalazków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szorując chusteczką można zetrzeć za dużo więc kupiłem pędzelek w sklepie z akcesoriami malarskimi, najmniejszy i najdelikatniejszy. A i tak czasami nie warto nim operować, wystarczy samo namoczenie, jak już pędzelkiem to delikatnie i jak się tylko da to poza indexami. Jak to wymyśliłem?... :) potrzeba matką wynalazków :)

Piotr, od jak dawna używasz tego olejku? Stare tarcze dobrze wyglądają? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić jak to działa. ;)

Z tego co sprawdziłem, to właściwości czyszczące i antykorozyjne ma tam po prostu benzoesan sodu i inne związki sody. W składzie jest natomiast gliceryna i kwasek cytrynowy, które powodują korozję. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata - chusteczki polecone przez Roberta - Mistyk, ale niestety jak zauważyłem przy tarczach na które podziałała wilgoć lepiej nic nie stosować, indexy złażą. Za każdym razem jest ryzyko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czasami tylko Meglio, jedno psiknięcie przytrzymać przez sekundę i płukanie. Na żółtą tarczę od oleju i brudu działa błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś sprawdzony sposób by rozjaśnić tarczę od takiego starta? ostatnio zauważyłem że mocno sciemniała i biję się z myślami czy jakoś to ruszać czy nie. Gdzieś tu czytałem o corega tabs :)

 

110e62580f6f23e159bb30c8ff6ec02f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś sprawdzony sposób by rozjaśnić tarczę od takiego starta? ostatnio zauważyłem że mocno sciemniała i biję się z myślami czy jakoś to ruszać czy nie. Gdzieś tu czytałem o corega tabs

Tak, to zasługa mojej babci, która czyści nimi sztuczną szczękę. ;)

 

Corega tabs to straszne świństwo, czyści do zera. Teoretycznie to związek zasadowy i uniemożliwiający korozję - ale nie mogę polecić,bo używam go od niedawna i tylko na beznadziejnych pacjentach. W gruncie rzeczy powinno się to robić wynalazkiem, które nie wchodzi w reakcję z miedzią, aluminium i związkami wykorzystanymi w spoiwie farby tampodrukowej. 

 

Zostaw jak jest. Tego zegarka nie widzi się codziennie.

Święte słowa.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co radzą Ci koledzy, nie dotykaj tej tarczy, wiem co mówię bo już parę podobnych zmarnowałem, na wysokości 3 działała wilgoć, jak zaczniesz moczyć to indexy szczególnie w zawilgoconych miejscach odpadną. Ten Start ze swoimi wizualnymi mankamentami jest bardzo klimatyczny, a za 10 lat będzie jeszcze bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję koledzy, zawsze warto zapytać. Człowiek się pali żeby ulepszyć a może często spieprzyć. W takim razie nie ruszam, niech się starzeje z godnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję koledzy, zawsze warto zapytać. Człowiek się pali żeby ulepszyć a może często spieprzyć. W takim razie nie ruszam, niech się starzeje z godnością :)

 

cofnąć mycia już się nie da  :), szczególnie przydatne przy reanimacjach - "lepsze jest wrogiem dobrego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś taką oto Pobiedę:

48405136-2285266588384421-91446888286975

 

Zauroczyły mnie w niej wskazówki - mam słabość do niebieskiego/granatowego. Wypolerowałem szkiełko, przeszlifowałem kopertę, usunąłem resztki lumy, zaś nową lumę + lekkie przemycie tarczy zrobił już zegarmistrz. W sumie postawienie jej na nogi kosztowało 3 razy tyle co cena zakupu, i pewnie tych pieniędzy już nie odzyskam, ale ważne że żyje, wygląda ok i jeszcze posłuży, jak nie mi, to komuś innemu: 

48397624-2285266671717746-53330339018687

Edytowane przez Erwin_Tale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko do doskonałości. Szukam koperty. Najlepsze jest to, że kompletnie nie podoba mi się ta tarcza, ale tak jakby się do niego przywiązałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko do doskonałości. Szukam koperty. Najlepsze jest to, że kompletnie nie podoba mi się ta tarcza, ale tak jakby się do niego przywiązałem.

 

Pomyśl, że ta tarcza to kwintesencja prostoty i elegancji zamknięta na mikro powierzchni. Pomyśl, że wykonali ją, kojarzący się z szajsem i tandetą "Ruscy".

A teraz popatrz na nią jeszcze raz.

Piękna jest nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to opisałeś. Jeszcze jakby sub sekunda była w kolorze dużych wskazówek. 

Mam jeszcze taką samą, zapasową tarczę:

Bez-tytu-u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poeksperymentowałem trochę z "warszawską" tarczą do dużego Starta. Stan wyjściowy:

post-63011-0-05406600-1550932951_thumb.jpg

I efekt, po parunastu minutach moczenia w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, smyraniu miękkim pędzelkiem i na koniec kąpiel w soku z cytryny i ten sam pędzelek:

post-63011-0-48147200-1550933134_thumb.jpg

W paru miejscach możnaby jeszcze dopieścić, ale poprawa i tak jest znaczna.

Pytanie: czy ktoś poleci jakiś dobry lakier bezbarwny do zabezpieczenia tak umytej tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć przed renowacją nie będzie, bo to już na początku był brudny franken z deklem od Poljota i dziwnym plastikowym pierścieniem dystansowym.

Z trupka-dawcy pochodzą wskazówki, dekielek, pierścień dystansowy i śrubki mocujące. Bransoletka z zapasów własnych.

I stał się Ролекс

aIMG 20190223 155712 Bokeh

aIMG 20190223 155836 Bokeh

aIMG 20190223 155934 Bokeh

Chodzi ładnie, zmiana daty przez pociągnięcie koronki działa, szkiełko nieco porysowane, ale to jest najmniejszy problem.
Dalszych ingerencji typu polerka, czyszczenie tarczy itp nieco się obawiam, żeby nie zniszczyć.
 

Wiecie co? Mi się podoba  B)

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to będzie "przed" i "po". MIR mojego ojca, którego przywiózł z wojska w latach 60-tych. Kilkakrotnie zalany, pamiętam go z dzieciństwa jak czasem chodził, czasem stawał i zawsze miał tą burą tarczę. Potem myślałem, że w oryginale jest złota, tylko dziwnym trafem nie mogłem znaleźć zdjęć takiej aranżacji. Jakież było moje zdziwienie podczas mycia.....

post-108281-0-84098800-1551254649.jpg

post-108281-0-22156400-1551432453_thumb.jpg

Nie jest idealnie, ale na żywo wygląda lepiej, niż na zdjęciu. Koperta jest odnowiona wujowo, ktoś słabo wypolerował drapy przed złoceniem. W tej chwili leżąc późni 1min/dobę.

Najbardziej mnie cieszy, że - poza kopertą - resztę (rozbieranie, mycie, smarowanie, składanie) robiłem samodzielnie. To była moja pierwsza poważniejsza renowacja, przeprowadzona własnymi siłami. Łatwo nie było, bo zegarek poniewierał się długo w szufladzie, a circa 20 lat temu było przy nim zdrowo nagrzebane, w wyniku czego np. została uszkodzona kotwica. Częściami wspomógł @gregch (dziękuję, Grzegorz), a tony brudu, jakie wymyłem z mechanizmu, to temat na długą historię.

W kwietniu mój tata, czerstwy 75-letni dziadzio, będzie miał urodziny i imieniny - zegarek jest przeznaczony dla niego na tą okoliczność. 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też umyłem tarcze od mira a pod spodem był Husar 

gallery_60023_1792_1777205.jpg

 

taki mały żarcik 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też umyłem tarcze od mira a pod spodem był Husar 

 

taki mały żarcik 

o cie choroba


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.