Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

kol. Edmund szacunek!!! Wartościowa sprawa z tym Poljotem. Jestem świeżo po lekturze książki Ojciec.prl...ech...Pozdrów Tatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała wielka rzecz. Ładnie wyszło Exley.

 

Dziękuję! 

 

Dominiku fajnie, że udało Ci się przywrócić Poljota. Myślałem, że temat został porzucony-toż to ponad rok.

Przy okazji muszę Ci podziękować za wpis sprzed miesiąca, przypominający Króla Rock'n'rolla którego jestem fanem od 44lat, ale o zegarkach nie wiedziałem(u miłośników Longinesa).

 

Zbyszku, właściwie niemal od razu zaniosłem zegarek i kopertę od Ciebie do zegarmistrza. To był lipiec ubiegłego roku. Trochę to trwało, raz po raz dzwoniłem z pytaniem, jak sprawa wygląda, ale nie wywierałem presji. A co do Elvisa - cieszę się, dzięki.

 

kol. Edmund szacunek!!! Wartościowa sprawa z tym Poljotem. Jestem świeżo po lekturze książki Ojciec.prl...ech...Pozdrów Tatę :)

 

Dzięki! Książki nie czytałem, ale przeczytałem przed chwilą recenzję Czechowicza i widzę, że zapowiada się intrygująco. Może uda mi się po nią sięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poczuć klimat minionej epoki + relacje ojciec/syn to polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo fajnie Ci to wyszło. Tarcza z błonia to bym się bał ruszyć. Poza tym ja mam bardzo złe doświadczenia z czyszczeniem tarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też udało Ci się to wyczyścić i niczego nie zetrzeć to jestem pełen podziwu :) dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co i jak. Preparat jak na zdj - chemia z Niemiec, malutki 2mm delikatny pędzelek, nanosić na niewielkie części, po pędzelkowaniu takiego małego kawałka patyczek do uszu żeby zebrać brudny płyn, po wszystkim taki sam zabieg wodą przegotowaną. Całościowe zanurzenie tarczy spowoduje zmycie indeksów - sprawdziłem, w szczególności dla tarcz wcześniej zawilgoconych. Tyle :)

post-76233-0-67019600-1569598225_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ostatni post w tym temacie też był mój, nikt o zarazie nawet nie pomyślał...

Teraz do zegarków przejdźmy. Pokazałem w nowych nabytkach 15 marca taką amfibię, bezel był zapieczony. Dzisiejsze zabiegi pielęgnacyjne jak niżej, aby cóś zobaczyć należy kliknąć zdj... biorę się do sprzątania swojego warsztatu :)

post-76233-0-86079400-1585415948_thumb.jpg

post-76233-0-06810100-1585415959_thumb.jpg

post-76233-0-57143800-1585415972_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajnie wyszło! Remo, jak zdjąłeś bezel to cywilizacja pod nim już wynalazła już koło?

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważyłem tam gdzie na pierwszym zdj widać wcięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to miało się obracać :) nie ten zegarek zupełnie.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Wygląda na to, że ostatni post w tym temacie też był mój, nikt o zarazie nawet nie pomyślał...

Teraz do zegarków przejdźmy. Pokazałem w nowych nabytkach 15 marca taką amfibię, bezel był zapieczony. Dzisiejsze zabiegi pielęgnacyjne jak niżej, aby cóś zobaczyć należy kliknąć zdj... biorę się do sprzątania swojego warsztatu :)

Śliczna amfibia po tym spa wyszła. Bardzo lubię ten  model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło - niezły stan ogólnie, ciekawi mnie czy wypełnienie wskazówek to oryginalne jest?

 

Trzeba przyznać, że bezele to miejsca wyjątkowego syfu w starych zegarkach. Ja to mam długą procedurę czyszczenia na to - bezyna/nafta + ultradźwiękowa myjka + mechanicze czyszczenie dremelkiem - całość z tydzień się moczy albo dwa nawet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Wszystko ori, kupiony na końcu świata, pewnie ostatnie ze 30 lat przeleżał...

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem Urala, najbrzydszy radziecki zegarek jaki widzialem, jest tak szpetny, ze az mi sie podoba. Najwiekszym wyzwaniem bylo znalezc koronke, ale w przepastnych pudlach z zapasami/projektami itp znalazlem trupka z oryginalna koronka, ze stozkowa tulejka... mocno dziwna konstrukcja ;)

 

W kazdym razie, przed:

 

711587124_ural-przed-final.thumb.jpg.a9d3ced933f4318700a89f73021f0fd4.jpg

 

poszukiwania koronki:

 

1688636422_ural-sukanieczesci.JPG.dd7389f453d1c70c85aec061a8d846f2.JPG

 

sukces:

 

182689884_ural-koronkadobrana.JPG.7647473573ab1ffd96851806a45dfd7c.JPG

 

Reszta to formalnosc ;)

 

ural-gotowe.thumb.JPG.6a942c756d3523b0073582684af75f3e.JPG

 

i tradycyjnie z lapki:

304049008_ural-nalapie.JPG.e94451afee47a9a822d5f7c930689edb.JPG

 

Na koniec, zupelnie nie rozumiem, dlaczego obraca zdjecia... u mnie na kompie sa pionowo ;)

 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antyp, spróbuj przyciąć zdjęcie przed wstawieniem, wtedy nie obróci?


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny stan tarczy. Większość "złotych" indeksów tego typu w Uralach jest mocno wyblakła. Pewnie farbka się utlenia i znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formalność?! Co Ty zrobiłeś tej tarczy, że po wygląda jak milion dolarów? Ma podobną sztukę i na tarczy jest deczko armagedon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umylem mydlem. ta tarcza jest wytrawiana, indeksy nie sa malowane ani nakladane. Jak widzisz i tak sie wstydzi pochodzenia, bo literki tam zaczely sie utleniac juz...

ural-tarcza zdjeta.JPG

i lipa z obracaniem... przycialem, zmniejszylem i dalej krzywo ;)

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, próbowałem na odpadach - zawsze schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.