Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

cyferblat był do wyrzucenia  szkoda mi się go zrobi   i przywróciłem go do życia 

DSCF0001.JPG

DSCF0004.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Enkil napisał:

Tą także malował 

 

I teraz jest taka 

Wiedziałem, że Kolega Mistyk to zdolna bestia; sam mu kiedyś jakieś tarcze wysłałem. Potem długo nic nie pokazywał, przynajmniej w temacie radzieckim. Aż tu nagle piękny kosmonauta:) Naprawdę świetny projekt.

Twój zegarek - dla niewidomych - widziałem już jakiś czas temu, sądziłem, że jest po profesjonalnej renowacji.

Gratulacje dla Was obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, drobnypijaczek napisał:

Mistyk wrócił. On nie takie cuda tu pokazywał. 

 

4 minuty temu, MadGravediGGer77 napisał:

Wiedziałem, że Kolega Mistyk to zdolna bestia; sam mu kiedyś jakieś tarcze wysłałem. Potem długo nic nie pokazywał, przynajmniej w temacie radzieckim. Aż tu nagle piękny kosmonauta:) Naprawdę świetny projekt.

Twój zegarek - dla niewidomych - widziałem już jakiś czas temu, sądziłem, że jest po profesjonalnej renowacji.

Gratulacje dla Was obu.

 

Witam serdecznie   .

Przyjemnie Koledzy słyszeć ze nie zapomnieliście o mnie  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, do czegoś takiego to trzeba mieć nielichy talent w łapie. Podziwiam.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary mir  przywrócony do żywych złomek 

gallery_60023_1792_1777205[1].jpg

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MIR Hussarya, First to fight" :) A poważnie, to na tak małej przestrzeni zmieścić malowidełko, estetyczne, czytelne, ładnie skomponowane i jako bonus z lumą, to już wymaga zdolności i warsztatu. Ciekaw jestem, ile tarcz poległo przy próbach, zanim doszedłeś do tego etapu ;) 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam wszystkich zainteresowanych  na mój nowy temat związany z cyferblatami 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich poszukiwaniach, przegranych aukcjach itp itd, wpadla stalowa sekonda na 30 kamykach za obledne 8 funtow... ale za to na pasujacej bransolecie ;)

30-przed02.thumb.JPG.a103522203a201d68e94f9fd0add7c5d.JPG30-przed03.thumb.JPG.c91ad7749a5ad0f1de1f2b7046892837.JPG

 

No to lecimy:

 

tarcza naprawde slaba, na zywo indeksy wygladaja na zlote, a korozja wrecz odpycha... jest na to rada...

30-tarcza-oryg.thumb.JPG.6aea62bb89bcb4d61f8684a08a345bd5.JPG

 

Zastosowac inna tarcze, tez nie idealna, z troszke pozniejszego wypustu, lekkie przebarwienia w okolicach daty, ale nie odpycha na dzien dobry ;)

 

30-tarcza-teraz.thumb.JPG.fe91c9e1265119a173ee0f4ad15dd821.JPG

 

Wskazowki wygladaly zle, teraz wygladaja lepiej...

 

30-wskzaowki-po.thumb.JPG.fd40013e03b38ab1525986429848fc6a.JPG

 

koperta i bransa susza sie po myciu... czekajac poslusznie na swoja kolej.

 

30-koperta-pomyciu.thumb.JPG.b37950127ee3b5d0d7e070d053070b2c.JPG

 

Teraz czas na werk, zawsze mnie intrygowal ten automat i ilosc kolek ;)

 

30-kola-automatu.thumb.JPG.35f7ff1fc468e6c8a8db13928782cf69.JPG30-kola-automatu1.thumb.JPG.9d651fcbcd930fa04b40bb8fd582af11.JPG

 

 

Jeden z fajnieszych kalendarzy do poskladania, jak sie wie w ktora strone sledz ma byc ;) potem tylko lekko zalapac plyte i nawlec sprezynki... i ma tak zwana natychmiastowa zmiane daty! co wcale nie bylo wowczas takie oczywiste nawet u omegi...

 

 

1924069983_30-wtrakcie-kalendarz.thumb.JPG.db7f52cc0301a40353eefebeec26afc7.JPG30-poskladane-kalendarz.thumb.JPG.2862eebcccfd66cd15d49d35b4490809.JPG

 

No i wreszcie czas to poskladac do kupy... jak widac d*y nie urywa, ale w realu nie rzuca sie w oczy az tak bardzo...

 

30-po-01.thumb.JPG.1f1ee78a12ee78827508307dd95e7970.JPG 30-po-03.thumb.JPG.fe977f8bf87a8f856ac8c4e64e78cd87.JPG

 

no i finalna fotka z lapy!!

 

30-po-04-gotowe!.thumb.JPG.803e651fc4e939db7e6e6725bff020ac.JPG

a juz czeka kolejny stalowy produkt z CCCP....

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyp gratuluję super wyszło😃 Takie odrestuarowanie zegarki cieszą mnie najbardziej. A sam w sobie trzydziestokamieniowiec w stalowej kopercie bardzo cieszy oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, antyp napisał:

Po dlugich poszukiwaniach, przegranych aukcjach itp itd, wpadla stalowa sekonda na 30 kamykach za obledne 8 funtow... ale za to na pasujacej bransolecie ;)

 

 

No to lecimy:

 

tarcza naprawde slaba, na zywo indeksy wygladaja na zlote, a korozja wrecz odpycha... jest na to rada...

 

 

Zastosowac inna tarcze, tez nie idealna, z troszke pozniejszego wypustu, lekkie przebarwienia w okolicach daty, ale nie odpycha na dzien dobry ;)

 

 

 

Wskazowki wygladaly zle, teraz wygladaja lepiej...

 

 

 

koperta i bransa susza sie po myciu... czekajac poslusznie na swoja kolej.

 

 

 

Teraz czas na werk, zawsze mnie intrygowal ten automat i ilosc kolek ;)

 

 

 

 

Jeden z fajnieszych kalendarzy do poskladania, jak sie wie w ktora strone sledz ma byc ;) potem tylko lekko zalapac plyte i nawlec sprezynki... i ma tak zwana natychmiastowa zmiane daty! co wcale nie bylo wowczas takie oczywiste nawet u omegi...

 

 

 

 

No i wreszcie czas to poskladac do kupy... jak widac d*y nie urywa, ale w realu nie rzuca sie w oczy az tak bardzo...

 

 

 

no i finalna fotka z lapy!!

 

 

a juz czeka kolejny stalowy produkt z CCCP....

 

 

Super wyszło, mnie też to czeka w najbliższym czasie, tylko nie mam wskazówek.

Takie pytanie mnie nurtuje, czy tarcze 30 jewels były w stalowych kopertach?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za dobre slowa, ale mi zasiales z tym pytaniem, nawet przez mysl mi nie przeszlo, ze moze byc skladaczek... wiec szybko do googla... i juz jestem spokojny, byly! chyba w sumie rzadsze niz 29 w stali ;)

i z opisow oraz zdjec wynika, ze 29 ma mniejsza koperte.

 

jeden fakt, tarcza ktora zastosowalem byla w chromowanych "tonneau" sekondach /poljotach, roznica w indeksach i znacznikach minutowych, wiec super poprawny sikor nie jest.

 

https://www.watchuseek.com/threads/sekonda-нержавеющая-arrives.923549/

 

 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło Ci ładnie, ale zegarek zgodny z oryginałem nie jest. Tarcza, którą przeszczepiłeś była stosowana w stalowych sekondach 30j, ale tylko w tych największych kopertach. W chromowanych spotkałem się tylko z indeksami takimi jak na tarczy, którą wyrzuciłeś. W chromie były na pewno białe i czarne tarcze. Srebrnych nie kojarzę. Mam wszystkie 3 modele w stali, więc ewentualnie wieczorem mogę wrzucić fotkę. Tak jak masz, zegarek do noszenia bardzo dobry i trwały, ale wartości kolekcjonerskiej nie ma.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał:

Wyszło Ci ładnie, ale zegarek zgodny z oryginałem nie jest. Tarcza, którą przeszczepiłeś była stosowana w stalowych sekondach 30j, ale tylko w tych największych kopertach. W chromowanych spotkałem się tylko z indeksami takimi jak na tarczy, którą wyrzuciłeś. W chromie były na pewno białe i czarne tarcze. Srebrnych nie kojarzę. Mam wszystkie 3 modele w stali, więc ewentualnie wieczorem mogę wrzucić fotkę. Tak jak masz, zegarek do noszenia bardzo dobry i trwały, ale wartości kolekcjonerskiej nie ma.

 

To wrzuć, koperty wyglądają tak samo. Możesz podać wymiary tej większej  stalowej koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów nie podam, bo nie jestem w domu, ale widać :)

IMG_20190619_145557.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny poljot ma identyczny styl tarczy  ... hmm ... trza by te koperty pomierzyc, bo moze przypadkiem jeszcze zgodny mi wyszedl 😛

 

moja ma 35.5 bez koronki i 43.1 "lug to lug".

 

I faktycznie 29 sa mniejsze od 30!

 

No w kazdym razie pod handel nie robilem, tylko do noszenia, a oryginalnej tarczy nie wyrzucilem, tylko w woreczku obok lezy, nigdy nie wiadomo co sie w jakiejs kupie zlomu znajdzie ;)

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz Exacta powinna być w mniejszej kopercie czy w większej, bo u Ciebie jest w większej? Pytam się bo teraz będę ją składał i chyba mam mniejszą... muszę wiedzieć jakie są wymiary kopert...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są wszystkie typy kopert jakie były w stalowych sekondach z wlasciwymi indeksami. Co do czarnego poljota od kolegi krislet74 się nie wypowiem, ale sekondy takiej nie widziałem. 

s3.thumb.jpg.5e1ae96dd499867e2ae22c3195e02d5c.jpg

Edytowane przez Mislavo
poprawa jakości zdjęcia

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz tak tez sadzilem, a to stalowka ta beczka czy chrom? mam taka na 23 kamykach w chromie, przyznam ze nie widzialem tej koperty stalowej, co na deklu pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mislavo wypowiedź się na temat tej koperty sekondy beczki, bo też nie widziałem takich w stali i poproszę o lepsze zdjęcia ;)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie koperty to stal szczotkowana za wyjątkiem tej okrągłej, która jest zrobiona na połysk.s2.thumb.jpg.ed95b523d1371defeb2c7042d76b65d1.jpg

Wymiary koperty lewej to 43,2 x 36 bez koronki, środkowej 44 x 36. Na deklu środkowej i tej po prawej jest mniej więcej to samo co poniżej:

s1.thumb.jpg.633c5a1b3c3edbafd1da7a91e8559e4c.jpg

Dekiel koperty lewej jest czysty i gładki.  Tarcza jaką zastosował kolega antyp powinna trafić właśnie do takiej koperty jak moja lewa. Sama koperta nie jest jakoś rzadko spotykana, choć akurat znalezienie jej "luzem" łatwe nie będzie, bo to dość trwałe zegarki. Było kilka kolorów tarczy w tej opcji zegarka. Ja mam jeszcze z błękitną tarczą, ale widziałem jeszcze chyba fiolet i czarne. Trzeba by poszukać w katalogu. Były też tak jak wspominał wyżej kolega antyp zegarki na 23 kamieniach, ale ja nie mam żadnego takiego więc nie wiem, czy tam była stosowana koperta stalowa czy chrom. Wiem, że jeżeli chodzi o wersje pozłacane, to koperty były identyczne.

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.