Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

W zadnym razie nie neguje faktu ze moja tarcza jest z beczki, nawet by to pasowalo i taki byl moj typ jak pisalem o "tonneau" (choc akurat werk i tarcza luzem byly wiec w sumie do konca nie wiem).

 

Natomiast kompletnie nie przekonany jestem do materialu koperty beczkowatej, jutro wrzuce fote mojej 23, ktora wyglada jak stal ale jest chromem w super stanie bez rys i przetarc.

Nie slyszalem nigdy o stalowej beczce i zadnej nie widzialem, ale to wcalenie znaczy ze jej nie ma ;) 

Trzeba by werk wyjac i popatrzyc czy sladow od wieszaka galwanicznego nie ma, albo na brutala przytrzec troche i jakims oxydantem potraktowac, zeby zobaczyc co tam za metal siedzi.

Albo nieinwazyjnie jakis katalog dorwac... ale brak stali w katalogu nie musi oznaczac braku stali w rzeczywistosci i odwrotnie ;)

 

Nic to, wszyscy mamy super sikory, a kto ma "dluzszego" to w gruncie rzeczy nieistotne!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie stalowe, choć widziałem kilka chromowanych które były tak idealne że potrafiłyby zmylić niejednego. Ale nawet różnica wagi jest do wyłapania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest na stalowkach jakas informacja na deklu? czy temat w rodzaju zgaduj zgadula?

 

na marginesie to moja beczulka ... na 99% obstawiam chrom, dekiel nie jest opisany, nawet nic nie znaczacego numeru nie ma.

IMG_1685.JPG

Edytowane przez antyp
dodane foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezakrótka historia mojego Poljota de luxe. Zegarek kupiłem w fatalnym stanie, na giełdzie ponad 1,5 roku temu,
zardzewiały mechanizm, zabrudzona tarcza, połamane kółko mocujące dekiel. Nikt nie chciał kupić albo pojawiłem się w tym momencie gdy handlarz zmniejszył cenę.

 

Znowu narodziny zegarka trwają długo... Równolegle kupiłem drugiego Poljota, przez co tem miał gorzej leżał w szufladzie.
W pewnym momencie chciałem go sprzedać ale na szczęście nikt nie chciał kupić.... Fiaskiem okazały poszukiwania mechanizmu i tarczy, miałem za to mnóstwo
propozycji oddania koperty.

 

No i pojawiło się światełko, tarcza, mechanizm, wskazówki - nie było za tanio ale pomyślałem - zrobię sobie Sekundę,
bo ostatnio zauroczyłem się tym brandem. I zegarek poszedł do składania. Wyglądał dobrze, tarcza może minimalnie przetarta.
I stało się, w chwili odbioru zegarka, otworzyłem, przez przypadek, szufladę fachowca, którą często otwierałem.
ale de luxów tam nie widziałem. I stał się cud, dla mnie - tylko dla mnie - bo spodobała mi się inna tarcza.

 

To dopłaciłem, mimo że zegarek był zrobiony, bo szkoda mi się zrobiło tej tarczy.
Zegarek odebrałem po tygodniu. Na jasnej tarczy szkiełko było w porządku,na ciemnej wyglądało fatalnie.
To zrobiłem to, co powinienem zrobić dawno, nauczyłem się polerować szkiełka, papiery, pastę miałem
zakupione już dawno, szybki kurs online z kolegą i w 30 minut opanowałem sztukę polerowania.
Kazdemu polecam, niesamowite doznania, dzięki ładnemu szkiełku zegarek zmienia się nie do poznania.
Oczywiście można kupić nowe szkiełko - ale to nie to samo...

 

Pojawił się jeszcze jeden mały problem oryginalne wskazówki do tej tarczy nie pasują do tego mechanizmu.
Musiałem założyć od inne tarczy. Nie wiem pewnie mechanizmy minimalnie różniły się na przestrzeni lat produkcji de luxów.
Mechanizm jest od Sekundy. Nie mam w tej chwili mechanizmu do Poljota. Wskazówki są do tej tarczy. Pytanie do fachowców
- dlaczego nie da się ich założyć?

 

Nie wiem jaki jest kolor tej tarczy, myślałem, że czekoladowy - bo taki kiedyś widziałem? Jest raczej zielony. tarcza chyba nie
jest odbarwiona, była chyba zielona?

 

Wracając do początku, tej niezakrótkiej historii Poljota de luxe, muszę przyznać, że najbardziej podoba mi się tarcza, w tym złomku co kupiłem...
Wskazówki są oryginalne i dobre. Dobra wiadomość jest taka, że ostatnio znalazłem taką tarczę na jednym z portali, później się okazało, że to ktoś z forum.
W tej chwili tarcza jest w drodze do mnie. Jeszcze nie mam koperty ani mechanizmu, ale postaram się szybko to nadrobić...

 

 

 

 

1a.jpg

1b.jpg

22.jpg

1d.JPG

1e.JPG

1f.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty przypadkiem nie zmieniaj juz tej tarczy!

Czarne deluxy, pomijajac "tfurczosc" ukrainska, sa rzadkie jak woda na Saharze.

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w lombardzie trupka Nairi, po pół godzinnym spa wyglądał już nieco dostojniej😀 

IMG_20200707_121833.jpg

IMG_20200707_121830.jpg

IMG_20200707_133150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JanekTheFizyk napisał:

Tarczę pięknie zrobiłeś :D

 

Było z czego wybrać, to nie było trudności :D Jednego ktoś kiedyś stopił w tygielku, to inny dzięki niemu przetrwał. Wyszło na zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 12:34, drobnypijaczek napisał:

Miłosz, on (Kirov) wymienił tarczę niczym nie czyścił. 

Potwierdzam, wymieniłem na inną, wręcz nałogowo kupuję części że złotek po przetopie z myślą o ratowaniu innych zegarków.

IMG_20200707_123201.jpg

IMG_20200707_123149.jpg

IMG_20191129_235349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda - i wspaniała praca by ratować piękno zegarków vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem na warsztat poszła klasyka, której stan wizualny wskazywał na nieuniknioną reinkarnację w postaci obrączki lub łańcuszka.

IMG_20200922_172240.jpg

IMG_20200923_072740.jpg

IMG_20200922_200246.jpg

IMG_20200923_072801.jpg

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łogiń :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej zrobiłbym pierwszą czynność, tzn. zamiast demontować ramkę ze szkłem i później dopiero mechanizm , najpierw uwolniłbym werk z koperty, a później zajął się szkłem. Unikam wtedy przypadkowego uszkodzenia nieosłoniętej tarczy podczas manipulacji. 

Jak zobaczyłem młotek w ręku, to myślałem, że już po zegarku :) Sekundnik docisnąłbym delikatnie wkładem długopisu, zwyczajnie bałbym się krzywego puknięcia i ryzyka uszkodzenia w ten sposób ładnego skądinąd zegarka.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Bardzo rzadko używam tego precyzyjnego narzędzia, jednak na potrzeby filmu musiałem :D ruski zegarek daje się naprawić młotkiem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Enkil napisał:

 

Te rakiety to świetny design był, zarówno czarne i białe tarcze.  Super robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 09:37, Enkil napisał:

:)

Bardzo rzadko używam tego precyzyjnego narzędzia, jednak na potrzeby filmu musiałem :D ruski zegarek daje się naprawić młotkiem :)

 

 

bez młota - nie rabota...

Panie, a co tam w ostatnim filmiku widać pod koniec - u dołu szuflady siakaś taka tęczowa Rakieta we wszystkich kolorach, chyba z półksiężycem? 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.