Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

chciał bym zacząć nowy temat ktory bedzie miał na celu ukazanie "ponownych narodzin' naszych zegarków ktore gdzies tam zdobylismy

chodzi mi dokładnie o to aby wystawiac zdjecia naszych nowych nabytkow przed i po 'ODPICOWANIU' ! nie chodzi mi tu o renowacje (tarcz czy kopert), bardziej o kosmetyke no i oczywiscie - "powołanie do drugiego życia" czyli naprawa i konserwacja mechanizmu!! ale tez kosmetyka wizualna naszych "POCIECH" czyli (nowe szkiełko, pasek , wskazówki, koronki 'mała polerka' itp.)

 

Na początek 2 nowe nabytki z wczoraj

 

1 MOSKWA 16 kamieni (z drugiego kwartału 1957roku)z Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków

 

2 ZWIEZDA 15 kamieni takze z drugiego kwartału 1957roku z Fabryki w Czystopolu

 

narazie zegarki wygladaja tak jak wygladaja trzeba im nadac nowe zycie!

Nie chodza ale sa kompletne - jedyny ból to w zwiezdzie jest ubita oś, ale poradzimy i temu

 

Wiec zachęcam wszystkich!

do komentowania równiez

pozdrawiam

post-35065-0-37663900-1296122427_thumb.jpg

post-35065-0-20437500-1296122445_thumb.jpg

Edytowane przez EDwatchMaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście za kilka dni - mysle ze koło soboty bedą juz z nich całkiem ładne cacka!Wtedy dodam zdjecia juz po urządzeniu im tak zwanego 'SPA'

A teraz jeszcze inna ciekawostka !!

niedawno udało mi sie kupic tego TRUPKA ale to i tak perełka wsrod zegarkow

w piatek badz w sobote dodam zdjecia juz zrobionych zegarkow!

do KOCMOCA miałem oryginalna koperte z zaciskowym deklem i wskazówke do datownika tez zdobyłem tak ze niedługo sie pochwale jak wyglada teraz!

post-35065-0-99249400-1296129706_thumb.jpg

post-35065-0-70008200-1296129722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, ale lepiej wstawic razem przed i po zeby nie szukac pozniej pare stron wstecz.

 

Zamiescilem to juz w "Najnowsze zakupy" ale wrzuce tez tutaj by dac dobry przyklad.

 

Udalo mi sie zdobyc piekna rakietke, fakt ze fatalnie wygladala.

Po liftingu wyszla jak prawdziwa miss. Sekundnik na chybcika dobrany (na razie). Nie macie pojecia jaka mam radoche z tej Rakiety.

 

post-28237-0-58946100-1296143640_thumb.jpg post-28237-0-06780300-1296143656_thumb.jpg

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bede dodawał zdjecia przed i po jak juz je zrobie ale chcaiłem czyms zachecic niektorych do wypowiedzenia sie na temat pomysłu i zegarkow oczywiscie!

a co do rakietki to śliczna !!wyszła naprawde super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm ponownie

Pierwsze zegarki juz po naprawie i kosmetyce!

zamieszczam zdjecia przed i po

1 Moskwa

2 KOSMOS

post-35065-0-36101100-1296322760_thumb.jpg

post-35065-0-24177700-1296322777_thumb.jpg

post-35065-0-60930500-1296322851_thumb.jpg

post-35065-0-08020800-1296322867_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż strach pomyśleć jak wyglądała moja Moskwa przed odpicowaniem :) Chyba w czasie zabiegów przedsprzedażowych tarcza straciła dolną część napisów.

post-29552-0-29792500-1331814583.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw tu zostało zmienione tylko szkiełko, tarcza nie była ruszana, wszystko jest w orginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł na wątek ED, mam kilkoro towarzyszy przed Spa, uwiecznione teraz i mam nadzieję po renowacji będzie czym się pochwalić a nie wstydzić za coś już nieodwracalnego.

Zobaczymy!;)

 

Więc tak - dzisiaj doszedł jeden wyśmienity kandydat do renowacji i sporej radości:

post-34379-0-11597000-1331821283.jpg

Ciekawe co wyjdzie?

Powiedzcie mi z racji na wasze doświadczenia i wiedzę - czym skutecznie i bezpiecznie oczyścić tarczę?

Boję się o elementy namalowane - aby nie zmyć ich.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-34379-0-33084400-1331823552.jpg[

post-34379-0-96169300-1331823550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Powalczyłem z tarczą wcześniej nadmienionej Rosji - werk wrócił dziś z czyszczenia. Poprzednim właścicielem był górnik ze Śląska - co potwierdził wungiel na cyferblacie. Etapami udało mi się z możliwie jak najmniejszą ingerencją usunąć urobek i doprowadzić do w miarę czystego i estetycznego stanu. Oprócz nadmienionego "czarnego złota", Rosja miała na sobie sporo tłuszczu z "człowieków"

Walka musiała być ostra... sporo znaczników z tarczy Ci ubyło pomiędzy 4 a 5. Jakimś ostrym środkiem czyściłeś? Wiem, że czasami prawie samo z tarczy wszystko schodzi... a raz sam pomyliłem buteleczki ze specyfikami i pięknie zmyłem tarczę Glashutta z napisów izopropylem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak by właśnie wyszło - wypadek przy pracy. Nie wiem - starałem się poradzić czym - ale nie otrzymałem spójnej i sensownej odpowiedzi - metoda prób i błędów i tak wyszło jak wyszło.

Woda z szarym mydłem, suszenie, przetarłem miękką szczoteczką i finito. W sumie to nadal nie wiem czym zrobić to skutecznie i mało inwazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moją wtopę z tą lodówką? Melduję że jest już lepiej B)

Jakby ktoś miał minutówkę w lepszym stanie to już by było zupełnie fajnie

post-23779-0-61642200-1303827181_thumb.jpg

post-23779-0-10682900-1303827206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop jak tego dokonałeś? :D

Teraz wygląda o niebo lepiej, a jeszcze jak dobierzesz wskazówkę lepszą to możesz sprzedawać ją za grube dulary B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się taki oto dawca

post-23779-0-40456600-1303828357_thumb.jpg

tym samym zaczęły się poszukiwania tarczy "Pandy" B)

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle siedzę po tych aukcjach, a i tak zawsze co ciekawsze mnie ominie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tej pandy dawcy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ring i cała reszta zostały. Trzeba teraz cierpliwie czekać na biały środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik
Napisano (edytowane)

Moja ostatnia reanimacja i szczerze mówiąc pierwsza z odnowieniem lumy...

Zanabyłem na znanym portalu taką oto amfibię w stali

 

amfibia_przed_1.JPG

 

Brudna była z bezelem, który się totalnie nie trzymał i z brakami w masie świecącej. Czarny bezel okazał się w dobrym stanie i insert też dało się z rysek wypolerować:

 

amfibia_przed_2.JPG

 

Na szczęście mechanizm był czyściutki i sprawny, a koronka w ładnym stanie nieprzetarta. Po wypolerowaniu szkiełka, koperty, dobraniu odpowiedniego druta do trzymania bezela już zegarek zaczynał nadawać się do noszenia. Pozostałości luminy były jednak niemrawo świecące i niekompletne. Za poradą doświadczonego Kolegi z forum zdecydowałem się na odnowienie indeksów i odmalowanie wskazówek z wykorzystaniem zielonego proszku świecącego. Eksperymentalnie namieszałem proszku z lakierem akrylowym i odmalowałem co trzeba. Jako, że to pierwszy raz i ręka niewprawna była nie jest super równo (ale chyba poprawię w najbliższym czasie). Świecący eksperyment sprawuję się nieźle i naprawdę długo emituje światło. Poniżej zdjęcie zrobione w dzień, a w nocy po naświetleniu UV prezentuje się jeszcze lepiej:

 

wsotok_amf_index.JPG

 

Do noszenia sporządziłem jeszcze solidny, gruby na 5mm pach ze starej raportówki, żeby groźnie wyglądało...

 

amfibia_pach2.JPG

 

....no i obowiązkowo zarejestrowałem swoją amfibię z numerem 151 ;-)

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Odkopuję temat troszkę ;-) bo udało mi się uratować kolejnego fajnego ruska od śmietnika

 

Wybrałem się niedawno na targ staroci i tam trochę z nudów pogrzebałem w misce ze złomem wynajdując takie usmolone i porysowane ustrojstwo:

 

slava_przed_1.jpg

 

po oględzinach okazało się, że to zabiedzona fajna męska kostka SŁAWY na 21 kamykach. Zegarek biednie wyglądał, ruszyć nie ruszał i brakowało mu sekundy.

 

slava_przed_2.jpg

 

Jako, że oś sekundnika ocalała, datownik przerzucał, tarcza była w ślicznym stanie, a jedynie włos balansu był sponiewierany postanowiłem dać mu drugą szansę. Sprzedawca był jednak nieugięty i wyszarpał ode mnie całe 10 plnów. Co tam pomyślałem ;-) i zabrałem do domu. Wypucowałem, wypolerowałem, mój Mistrz miejscowy znalazł sekundę, wyczyścił mechanizm, naprawił włos i uregulował na wibrografie - tu się świetnie sprawił bo mechanizm jest bardzo dokładny.

 

Teraz wygląda Sławunia tak:

 

slava_po.jpg

 

Ładnie na ręce wygląda, bo nie jest znowu taka mała (30mm z koronką, 37mm wysokości z uszami) - tu macie porównanie z większym Łuczem na "de luksie"

 

slava_vs_lucz.jpg

 

Co powiecie na takie odrodzenie?? Cała operacja z zakupem zmieściła się w 45 zetach - myślę, że było warto do miski ze złomem zanurkować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na takie odrodzenie?? Cała operacja z zakupem zmieściła się w 45 zetach - myślę, że było warto do miski ze złomem zanurkować ;-)

Super. Jak za taką cenę to... Zdecydowanie było warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś farta, że szkiełko nie było pęknięte ;) Wyszło super. Kosteczka jak się patrzy. U mnie ze 2 takie leżą, w gorszym stanie niż Twoja po wyciągnięciu z miski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co powiecie na takie odrodzenie??

 

 

Sława super! Nieczęsto widywana. Bardzo fajne foty, zestawienie z Łuczem świetne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się prezentuje Sławka, gratuluję efekta! tak jak zauważył Corn - foty robią konkretne wrażenie i odnoszą pożądany efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Miło mi, że się podoba Sława - znaczy pochylenie się nad tym zegarkiem miało sens i nie tylko moje oczy cieszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.