Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

No i pięknie wyszło! :wub:

Fakt, wyszło bardzo ładnie.

Fajny ma pasek do kompletu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wyszło bardzo ładnie.

Fajny ma pasek do kompletu. 

Pasek nie był tani dałem za niego całe trzy dychy. W ogólnym rozrachunku był droższy od zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie był tani dałem za niego całe trzy dychy. W ogólnym rozrachunku był droższy od zegarka.

IMHO warto było.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem przeglądanie działu,jestem pełen podziwu dla was,to niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypolerowanie szkiełka samą pastą do zębów nie zlikwidowało większych rys, ale szkiełko odzyskało połysk, dużej różnicy nie widać. :/ Z wyglądem nie będę chyba nic kombinował, tylko dam do regulacji bo późni się 2 minuty na dobę.

 

sRkJCbo.jpg

vkUSaej.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypolerowanie szkiełka samą pastą do zębów nie zlikwidowało większych rys, ale szkiełko odzyskało połysk, dużej różnicy nie widać. :/ Z wyglądem nie będę chyba nic kombinował, tylko dam do regulacji bo późni się 2 minuty na dobę.

 

 

Dwie minuty skoryguj sam regulatorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grzebaniu wewnątrz jestem zielony, powertuję po starych tematach na forum, może znajdę jakieś know-how, ale szczerze to do samodzielnego grzebania się nie palę po tym jak chciałem wymienić baterię w kwarcu i pogubiłem wskazówki od chrono. :D <wstyd> :ph34r:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grzebaniu wewnątrz jestem zielony, powertuję po starych tematach na forum, może znajdę jakieś know-how, ale szczerze to do samodzielnego grzebania się nie palę po tym jak chciałem wymienić baterię w kwarcu i pogubiłem wskazówki od chrono. :D <wstyd> :ph34r:

Poszukaj. Było na forum. Regulacja akurat jest bardzo prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taką drobną reanimacyjkę ;)

8209f427b0cab8faf559e41f8972f068.jpg

Fotka jak zwykle więc opiszę:

Zastany balans - oczyszczenie czopów i kamieni, posmarowanie. Tarcza z plamami - dały się zmyć, założenie brakujacego sekundnika, polerka szkła z głębokimi bruzdami - pozostały jeszcze wewnętrzne mikropęknięcia. Zmiana paska na jedyny właściwy do tej koperty :D

Depilator. :)

3168e25902a0ad6d80b01e6b5c3ce9d4.jpg68bcf042a080539cc726edf9c4eea666.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj. Było na forum. Regulacja akurat jest bardzo prosta.

Użyłem aplikacji WildSpectra Mobile na tablecie do odczytu ile łapie odchyłek, trochę czasu zajęło mi zanim ustawiłem ten program żeby dostać prawidłowy odczyt, otworzyłem dekielek i według odczytu z aplikacji lekko ruszyłem regulator, odczyt pojawił się zadowolający - 15s odchyłki, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu na ręce, Tak czy siak pewno dobrze byłoby go przesmarować itp., ale chyba bym musiał sobie golnąć żeby się na taką odwagę złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie plexi położyłem na dekielku od mniejszego poljota automata a z góry przycisnąłem tulejką odpowiedniej średnicy. Potem tylko odciąć resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomysłowy jesteś - łebski gość  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) ale taki genialny to ja nie jestem; w podobny sposób dorabia się szkiełka o nietypowych kształtach i ciężkie do zdobycia. Mój Mistrz mnie tego nauczył :). Ja tylko lekko zmodyfikowałem bardzo stary patent zegarmistrzowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak osiągnąłeś owo "miękkie plexi"? ...wsadziłeś je do wrzątku??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgrzał nad gazem do plastyczności ale nie lania się, znam tą technikę, szykuję się do dorobienia w ten sposób szkiełka do ruhli gazomierza.

Mój majster dodał, że dla lepszego efektu (porządnie uformowane krawędzie), koperta tez powinna być gorąca, bo wciskasz plastyczne pleksi do koperty uzyskując żądany kształt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgrzał nad gazem do plastyczności ale nie lania się, znam tą technikę, szykuję się do dorobienia w ten sposób szkiełka do ruhli gazomierza.

Mój majster dodał, że dla lepszego efektu (porządnie uformowane krawędzie), koperta tez powinna być gorąca, bo wciskasz plastyczne pleksi do koperty uzyskując żądany kształt..

Dokładnie, nad gazem :) dlatego fotka przy kuchence :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

hmmm... nie spodziewałem się, że czasem przy zegarku  należy popracować z palnikiem, niczym spawacz :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) ale taki genialny to ja nie jestem; w podobny sposób dorabia się szkiełka o nietypowych kształtach i ciężkie do zdobycia. Mój Mistrz mnie tego nauczył :). Ja tylko lekko zmodyfikowałem bardzo stary patent zegarmistrzowski.

 

Podobny "termiczny" sposób można zastosować kiedy mamy nieco za małe szkiełko (np. 348 ma wejść ciasno w kopertę z otworem 350). Poprzez krótkie dotknięcie rantem szkiełka do gorącego przedmiotu uzyskujemy równomierne "rozejście się" szkiełka na obwodzie - uzyskujemy zwiększenie średnicy. Tego sposobu nauczył mnie pewien doświadczony zegarmistrz :) Metodę można wypróbować wykorzystując rozgrzane żelazko lub podgrzaną uprzednio metalową płytkę.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @sthool - za super wskazówkę! mam ładnego leningrada z ładnym szkiełkiem, tyle że niezbyt starannie dobranym, bo mimo że majster trochę już w nim skasował luz, to jednak nadal da się go wyczuć


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.