Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Komandir był po prostu brudny więc wysiłek chyba był niewielki. Ryzyko za to spore bo te koperty tak szybko obłaziły z tego pseudozłocenia że ja nie zaryzykowałem zakupu choć chyba oglądałem ten zegarek na alle, lub podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

@Kchrapek, bądźmy szczerzy.

Jeśli ten zegarek był na allegro, to kto jak kto, ale Ty widziałeś go na pewno ;)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc trzeba było wyprostować uszy (udało się), wytrawianie, poler no i chromowanko. Lekkie czyszczenie tarczy, wskazówki zostawiłem w stanie oryginalnym myślę że dodają uroku, a oto co wyszło:

 

 

 

Kolego, czy kopertę robiłeś sam czy dawałeś do warsztatu? Możesz zdradzić czym czyściłeś tarczę? Dopytuję, bo mam identyczną od dziadka, ostatnio ją reanimowałem i mistrza który zrobił generalne czyszczenie, oliwienie i wymienił szkiełko. Tarcza jest trochę pożółkła, ma mikroskopijne kropki przy indeksach, obdrapane uszka, no i mimo wszystko cały czas jestem rozdarty czy jednak robić generalną renowację, czy zostawiać jak jest. Jak tarcza będzie za czysta, to nie będzie pasowała do koperty, z kolei jak pochromuję kopertę, to nijak nie bedzie pasowała koronka, więc albo wszystko albo nic. Vintage jest fajne, ale fajnie też jak wyglądają lepiej...

Edytowane przez rk7000
zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy kopertę robiłeś sam czy dawałeś do warsztatu? Możesz zdradzić czym czyściłeś tarczę? Dopytuję, bo mam identyczną od dziadka, ostatnio ją reanimowałem i mistrza który zrobił generalne czyszczenie, oliwienie i wymienił szkiełko. Tarcza jest trochę pożółkła, ma mikroskopijne kropki przy indeksach, obdrapane uszka, no i mimo wszystko cały czas jestem rozdarty czy jednak robić generalną renowację, czy zostawiać jak jest. Jak tarcza będzie za czysta, to nie będzie pasowała do koperty, z kolei jak pochromuję kopertę, to nijak nie bedzie pasowała koronka, więc albo wszystko albo nic. Vintage jest fajne, ale fajnie też jak wyglądają lepiej...

Polerowanie kopert robię sam, a wytrawianie i chromowanie daje do zaprzyjaźnionego zakładu galwanicznego. Pracuję w zakładzie jubilerskim przy obróbce biżuterii wiec nie jest to dla mnie żaden problem,a wręcz przyjemność oderwać się na chwilę od codzienności. Główną zaletą jest to że robiąc to osobiście, nie mam okrągłych krawędzi czego nie znoszę, trzeba się po prostu trochę przyłożyć. Co do czyszczenia tarcz to zawsze jest to trochę loteria chociaż po kilku eksperymentach na tańszych modelach wiem  czego można się spodziewać. Zwykle używam pasty do zębów i miękkiego pędzelka to chyba najbezpieczniejszy sposób, trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić. Czasami dobry efekt można uzyskać skrapiając tarczę kropelką cytryny przykład na delbanie:

 przed:

pEpcmY.jpg

 

 po kropelce cytryny:

 

tc5uiT.jpg

 

W przypadku Adriatici tarczę czyściłem pastą do zębów ale to wszytko pewnie znane sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandir był po prostu brudny więc wysiłek chyba był niewielki. Ryzyko za to spore bo te koperty tak szybko obłaziły z tego pseudozłocenia że ja nie zaryzykowałem zakupu choć chyba oglądałem ten zegarek na alle, lub podobny.

Z komandirem to tylko przykład że ludzie pozbywają się pięknych zegarków za grosze, a wystarczy tylko trochę własnej inwencji aby móc się cieszyć takim czasomierzem używając go na co dzień. Muszę przyznać że sporo na nim zarobiłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pytanie do znawców tematu. Czym myć cyferblat żeby nie zmyć przy okacji napisów. Próbowałem na jednej tarczy pędzelkiem, ciepłą wodą i ludwikiem. Wszystko pięknie do chwili kiedy okazało się że warstwa brudu pod wpływem wilgoci zaczyna schodzić jak łuszczący się lakier zabierając przy okazji ze sobą nadruk. :( Czy ta kropelka cytryny na naszych ulubionych rosyjskich zegarkach z białą tarczą też dokona takich cudów bez ubytku na nadruku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Czym myć cyferblat żeby nie zmyć przy okacji napisów. Próbowałem na jednej tarczy pędzelkiem, ciepłą wodą i ludwikiem. Wszystko pięknie do chwili kiedy okazało się że warstwa brudu pod wpływem wilgoci zaczyna schodzić jak łuszczący się lakier zabierając przy okazji ze sobą nadruk. :( Czy ta kropelka cytryny na naszych ulubionych rosyjskich zegarkach z białą tarczą też dokona takich cudów bez ubytku na nadruku?

Wszystko zależy od rodzaju tarczy. Najpierw pokaż o jaką pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tarcza ma spękaną tarczę, czyli nadmiernie wyschniętą, to co byś nie zaaplikował i i tak wyczyścisz ją do cna. Tak naprawdę to wszystko zależy od jakości tarczy. Wostoki są dramatyczne pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giloszowane tarcze ciężko się czyści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Czasami dobry efekt można uzyskać skrapiając tarczę kropelką cytryny...

 

5% kwasek cytrynowy jest też dobrym inhibitorem korozji. Przepłukałem w ten sposób ogniska korozji na stalowych kopertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie prezentuja sie po czyszczeniu ale jednak jesteśmy w dziale radzieckim ;)

Hmm. Przyznam że nie jestem zbyt częstym bywalcem na forach ale w temacie nic nie ma o ruskach;) Potraktujmy to jako wstęp;) do dalszych wpisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy giloszowanych tarczach dobrze sprawuje się właśnie cytryna lub pasta do zębów i szczoteczka do zębów z dużą ilością włosków są wtedy cienkie i bardzo delikatne dobrze wybierają brudy za 10 zł można kupić. Tak ogólnie to tarcze ruskie są okropne w czyszczeniu chyba najlepiej pod tym względem wypadają rakiety, najgorsze są wostoki - najlepiej nie ruszać;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Czym myć cyferblat żeby nie zmyć przy okacji napisów. Próbowałem na jednej tarczy pędzelkiem, ciepłą wodą i ludwikiem. Wszystko pięknie do chwili kiedy okazało się że warstwa brudu pod wpływem wilgoci zaczyna schodzić jak łuszczący się lakier zabierając przy okazji ze sobą nadruk. :( Czy ta kropelka cytryny na naszych ulubionych rosyjskich zegarkach z białą tarczą też dokona takich cudów bez ubytku na nadruku?

Miałem podobną historię z tarczą od atlantica square date wszystko zlazło w ten sam sposób. Dodam że był to zegarek wujka któremu odnawiałem kopertę :) jakimś cudem trafiłem taką samą na allegro nawet nie zauważył ;)  Tak jak mówił kolega wszystko zależy od danej tarczy ,czym ją tam posmarowali. Im więcej tarcz zepsutych tym większa wiedza

Edytowane przez As82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie reanimacja, ale temat "pimp may watch" został bezpowrotnie skasowany, więc dam tu - zegarki zrobione z ruskich części, ale nie zawsze kompatybilnych..

Jeden już kiedyś pokazywany, oraz dwa nowsze pozytyw i negatyw ;)

30d1c0c1e1deb9b734b91d79bb32a3c2.jpg39c7e99f86db7d6dd9c5b8a645e2eb65.jpg9ddcd42544e1ac66ddef91263b90b07f.jpg23c4c9a748ea4c60509d96ee016fde07.jpgc0c2f7936f6438eccd0a3d4f2282c631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Ale szkarady ;) a fe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Przyznam że nie jestem zbyt częstym bywalcem na forach ale w temacie nic nie ma o ruskach;) Potraktujmy to jako wstęp;) do dalszych wpisów

W temacie nie ma bo nie musi być. Temat jest w dziale "Zegarki rosyjskie i radzieckie" co naturalnie powoduje że piszemy tu o zegarkach rosyjskich i radzieckich  ;)

Traktujmy to jako wstęp do czegokolwiek chcesz byle było o ruskich  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Wiem, że to nie reanimacja,...

Ja właśnie po lekko nie udanej próbie umycia tarczy ( znaczy umyła się, a jak... do białej kości  :huh:  ) zostawiłem babciną Pabiedę bez owej tarczy. Taki Steampunk mi wyszedł.  :P  Wiem lekka profanacja, ale w gruncie rzeczy wygląda ciekawie. Tylko jeszcze kopertę muszę jakąś do niej znaleźć bo nie wiem co z nią było robione, jest makabrycznie poskubana z pazłotka i wygląda to nie za fajnie.

 Co do tej tarczy którą pokazywałem wcześniej, gliszowanej, miękka szczoteczka do zębów i mleczko do mycia też  nie były dobrym pomysłem. :ph34r:  Tarcza śliczna i w ogóle bez napisów. Mleczko miało jakiś środek chyba żrący w sobie bo wszystko pięknie wytrawiło. No cóż następnym razem będą próby ze środkami które koledzy polecają. 

 

@As

Jakiej pasty do zębów używasz, a jakich w ogóle nie brać do ręki, znaczy do tarczy.  ;)  Jest jakaś reguła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie reanimacja, ale temat "pimp may watch" został bezpowrotnie skasowany, więc dam tu - zegarki zrobione z ruskich części, ale nie zawsze kompatybilnych..

Jeden już kiedyś pokazywany, oraz dwa nowsze pozytyw i negatyw ;)

 

Enkil się nie obraź ale twoje prace kojarzą mi się z MadMaxem. W sumie to mógłbyś im tam pomóc zrobić parę fajnych rzeczy z niczego... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie ma bo nie musi być. Temat jest w dziale "Zegarki rosyjskie i radzieckie" co naturalnie powoduje że piszemy tu o zegarkach rosyjskich i radzieckich  ;)

Traktujmy to jako wstęp do czegokolwiek chcesz byle było o ruskich  ;)

Ok to wszystko wina wujka google ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.