Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Enkil - dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mowa była o paście do zębów do polerki ; wiec powiem tak, najpierw papier osiemsetka i wszystkie rysy giną, ale najlepiej jeszcze papier umoczyć w wodzie i dopiero czyścić. Potem  dosłownie chwila, pastą tempo i cała filozofia. Lepszej metody nie znajdziecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za miłe słowa :) dodam jeszcze że w ciągu doby (prawie - minie za dwie godziny)mieścił się z punktualnością w niecałej minucie :) Biorąc pod uwagę fakt, że koło wychwytu miało zardzewiałe ramiona i dwa ząbki, a koło minutowe zardzewiałą oś, to nadzwyczajny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek  - świetna robota jezeli chodzi o tarcze. Natomiast nie rozumiem decyzji o pozostawieniu elementów zajętych "rudą"

No chyba, że jesteś pewny że sie jej pozbyłeś całkowicie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roman :)

Co do rudej: elementy, które się stykały z paletami kotwicy zostały pięknie (od biedy) oczyszczone, inaczej kotwica by nie pracowała, podobnie z czopami. Wszystko zostało oczyszczone, tak by nic się nie sypało i kruszyło rdzą. Cały werk dokładnie się wymoczył i został ponownie oczyszczony pędzelkiem i ponownie opłukany i osuszony. Łożyska zostały naoliwione.

Werk pracuje tak jakby wyszedł z fabryki. :) Przyznam że naprawa mnie to dumą ;) jest czysty i naoliwiony więc rdza się nie posunie.

 

Zatrzymałem czas dla maszyny, która go odmierza. Zapisała się na tych ogniskach korozji pewna historia, i postanowiłem jej nie wymazywać.

 

:)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku gratuluję. Super wyszła.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz :) czarna też się już kąpie :)

Zdradzisz jak doczyściłeś tą tarczę? Ja chciałbym przynajmniej trochę usunąć te ciemne smugi naokoło tarczy w mojej rakiecie ale mam pietra żeby nie zmyć nic ponadto. 1c506a08cdededa50f3d762e6b406440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek popryskać suchą tarczę płynem do mycia szyb i nie spłukuj od razu tylko po chwili, powtórzyć kilka razy. Same smugi można delikatnie mydłem na patyku chigienicznym, ale ostrożnie. Te smugi to może być przetarcie i mycie nic nie pomoże, ale jeśli to tylko brud to może się udać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażółcenia z tarczy ładnie schodzą takim różowym płynem z L...a. Ja psikam na tarczę daje mu 2-3 sekundy i płuczę, jak zostało jeszcze żółte to poprawka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażółcenia z tarczy ładnie schodzą takim różowym płynem z L...a. Ja psikam na tarczę daje mu 2-3 sekundy i płuczę, jak zostało jeszcze żółte to poprawka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różowy do mycia szyb?

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różowy do mycia szyb?

 

Różowy z L___a to pokazuje mi się taki łazienkowy do usuwania brudu, kamienia, osadów i śladów po mydle, czyli łazienkowy. Brat może się sprecyzuje, bo to groźnie wygląda. Bracie Picie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różowy z L___a to pokazuje mi się taki łazienkowy do usuwania brudu, kamienia, osadów i śladów po mydle, czyli łazienkowy. Brat może się sprecyzuje, bo to groźnie wygląda. Bracie Picie?

Taki do łazienek to myślę ze bardzo skuteczny jest :ph34r: Usunie brud napewno. Wszystko inne zapewne też :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki

3baf18e0d726f38ba66613758b241ae2.jpg

Niestety nie mam niestety fotek tarcz przed i po myciu lecz spróbuje coś znaleść.

Tym się pryska na tarcze na 2 sekundy i płucze bez pocierania tarczy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie używajcie bron Boże CIF`a. Zmyje wszystko do czysta.

Najlepszy jest delikatny roztwór Ludwika lub roztwór mydlin z mydła "Biały jeleń".

Zamiast zegarmistrzowskich plastelin - gumka chlebowa.

Do polerki szkieł - pasta Autosol do plastiku

Do polerki kopert - pasta Autosol do chromu lub stali nierdzewnej

Do delikatnej polerki kopert (do szkieł tez się nadaje)- ścierki do czyszczenia srebra z Biedry

Do "odnowienia" szczotkowanych kopert - zmywak do naczyń "Jan Niezbędny"

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ja może dodam od siebie do tego zestawienia środków czystości Jacka, że byłem w prawdziwym szoku po pierwszej próbie satynowania bransy właśnie takim zmywakiem gąbkowym z jedną stroną szorstką (twardszą) a drugą ze zwykłej gąbki. Nie sądziłem, że domowym sposobem (oczywiście przy zachowaniu starannym kierunku szorowania) da się taki bardzo przyzwoity efekt osiągnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza zabawa. Rakieta przyszła razem z powyższą :)

 

Brak lunety, wskazówek, kamienia na balansie, koronki, dekielka.

 

post-68064-0-93397400-1493535066_thumb.jpg

post-68064-0-46996800-1493535167_thumb.jpg

 

Po trzech dniach moczenia pora poskładać wszystko do kupy

 

post-68064-0-35026100-1493535235_thumb.jpgpost-68064-0-90551500-1493535264_thumb.jpg

post-68064-0-26481900-1493535287_thumb.jpg

 

Gotowe :)

 

post-68064-0-45713200-1493535339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że dałeś im drugie życie. :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Enkil masz talent w łapkach! Pozytywnie Ci zazdroszczę i dalej kibicuję Twojej działalności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że mi je przysłałeś :)

To przyślę Ci więcej :) Żebyś miał co naprawiać :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Przemek gratuluję i również zazdroszczę talentu w łapkach. ;) Każdy uratowany zegarek cieszy podwójnie. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, Grzegorz nie wiem czy podołam; ale będę się starał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.