Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Zdradzisz jak doczyściłeś tą tarczę? Ja chciałbym przynajmniej trochę usunąć te ciemne smugi naokoło tarczy w mojej rakiecie ale mam pietra żeby nie zmyć nic ponadto.

Panowie stary i sprawdzony sposób na czyszczenie tarcz to zwykły surowy ZIEMNIAK przekrojony na pół. Nie potrzeba chemii wystarczy trochę skrobi i letniej wody. Polecam.

Edytowane przez rk7000
nie edytujemy zdjęć

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stary i sprawdzony sposób na czyszczenie tarcz to zwykły surowy ZIEMNIAK przekrojony na pół. Nie potrzeba chemii wystarczy trochę skrobi i letniej wody. Polecam.

Mam i ziemniaki i skrobię ziemniaczaną, ale co dalej? Czy to nie zadziała bardziej 'wybielająco'? Mi przybrudzony kolor tarczy nie wadzi ale te czarne smugi fajnie było by zniwelować :) Edytowane przez dopeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę tarczę ziemniakami od kiedy przeczytałem to w poradniku zegarmistrzowskim z lat 50-tych. Rozciąć kartofla na pół i czyszczę tarczę później delikatnie domywam letnią wodą.

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyre, a nie kartofla :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A ziemniaka można użyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kartofle n :-D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kurde, dajcie jakiś szczegółowy manual na tego kartofla.

Bo próbowałem w mundurku ale skóra się ciągnie, po puree zostaje skrobia, po frytkach tłuste ślady.

Zostały jeszcze placki lecz obawiam się, że efekt będzie jak po frytach ;)

 

PS.

A tak poważnie to kartofel czyni cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nacierać połową kartofla brudne miejsca i potem spłukać i będzie efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja pierwsza reanimacja, przez przypadek kompleksowa. Pierwotnie, był tu tylko niesprawny werk z tarczą i pomieszanymi wskazówkami. Krótko mówiąc - nagi trup kupiony za 15zł.

Było w zasadzie wszystko - mycie tarczy, dobranie właściwej koperty (dłuższy czas szukałem informacji z czym to w ogóle łączyć), wskazówek, koronki, szkła. Pierwszy raz udało mi się samodzielnie zdjąć i nałożyć nowe wskazówki. ;) Nieborak nie chodził - niespodziewanie, w trakcie kąpieli ruszył i wydaje się, że jest bardzo żywotny. Przypadkiem go wskrzesiłem, choć przegląd i tak mu się przyda.

Arek/loituma - dzięki serdecznie za Twoje porady. Kolejny zegarek wymyty bez dramatów i przykrych niespodzianek.

post-97171-0-39925900-1493752800_thumb.jpg

post-97171-0-03425600-1493752803_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę się w końcu dorobić zegarka z takimi liściastymi wskazówkami, są świetne. Gratuluję pięknie wymyty!

Ziemniakiem? Czy płynem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeszcze inny ożywieniec - Kirowski z zębami, którego wrzucałem wczoraj w innym temacie. Tarcza jest wymieniona, poprzedniej nie udało się odratować.


Też muszę się w końcu dorobić zegarka z takimi liściastymi wskazówkami, są świetne. Gratuluję pięknie wymyty!
Ziemniakiem? Czy płynem? :)

Cytryną. :) Ziemniak nie zawsze działa. Kirowskiego - Cilitem bang pomarańczowym.
Jechałem wacikami i wiszerem - to akurat taki mój patent, był pod ręką i okazało się, że jest rewelacyjny. Wiszer to papierowa kredka, którą można temperować jak ołówek. Używają jej rysownicy i konserwatorzy.
Wskazówki wypolerowałem delikatnie wacikiem z pastą Aluchrom.

post-97171-0-34143000-1493754055_thumb.jpg

post-97171-0-69074200-1493754177_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piękna robota

I Kirow i Poliot

Świetnie dobrany pasek do Poliota

Pasuje do całości.

Napisz proszę co udało Ci się zrobić samemu ;)

W jaki sposób robiłeś kąpiel?

 

Gratuluję!

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Arku, na prawdę bez Ciebie pewnie bym tego krabika zmarnował.

W Kirowskim, tak jak sugerowałeś, leciałem wykałaczką po całym ringu - w światłach w okół indeksów. Bałem się zmazać nadruk. Spędziłem nad tym pół weekendu. Cytryna, ani ziemniak nie działały, więc pozostała chemia (czyli pomarańczowy Cilit Bang). Ściągał idealnie, ale też na granicy wytrzymałości - wydaje mi się, że po prostu zebrałem trochę zżółkłej farby z góry, uratowało mnie to, że jest jej nadal dosyć gruba warstwa. Na koniec, pierścień był znacznie czystszy od podmienionej i tak wydawałoby się czystej tarczy. Przewietrzyłem go przez kilka tygodni, żeby się wyrównał tonami z tarczą - wcześniej po wymyciu wodą demineralizowaną. Szkło oryginalne, z innego Kirowskiego, koronka też, miałem ostatnią w zapasie - wystarczyło założyć.
Kopertę wymoczyłem w nitro, później wymyłem i wacikami wypolerowałem aluchromem, tak żeby nie zatrzeć ostrości na rantach. Dekiel tylko delikatnie przepolerowałem. :) Normalnie bym wymienił też kopertę, ale ta ma trochę inne wymiary od klasycznych. Zmontowałem wczoraj całość, no i jest. 

W Poljocie - tak jak pisałem, nieoceniony okazał się wiszer, wykałaczki trochę kaleczyły farbę - nie widać tego za bardzo na szczęście, ale w okolicy 2 i 3 jest zauważalny podkład na tarczy. Poza tym świetnie sprawdził się wacik z Aluchromem jako polerka do wskazówek. Niestety nie udało mi się nic zrobić z indeksami, są mocno zaśniedziałe. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę. Jak nie chce zejść to trzeba czasem zostawić.

 

Nie jestem też fanem mycia np pięknej, równomiernej patyny. Takie działanie niszczy jedynie charakter starego zegarka.

 

Zawsze warto zastanowić sie pięć razy, czy w ogóle zaczynać zabawę z czyszczeniem danej tarczy


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic na siłę. Jak nie chce zejść to trzeba czasem zostawić.

 

Nie jestem też fanem mycia np pięknej, równomiernej patyny. Takie działanie niszczy jedynie charakter starego zegarka.

 

Zawsze warto zastanowić sie pięć razy, czy w ogóle zaczynać zabawę z czyszczeniem danej tarczy

W wypadku Kirowskiego patyna mijała się z celem - jego bladość stanowi o wyjątkowości. :) W końcu albinos.

Co do Poljota miałem obawy, czy dobrze robię i rozumiem Twoją sugestię. Patyna nadawała mu na prawdę estetycznego, słonecznego charakteru. Tylko po pierwsze, raczej kiepsko wyglądała w chromowanej kopercie (złoconej w odpowiednim kształcie, nawet w kiepskim stanie nie mogłem znaleźć). Jak coś wiadomo, że za jakiś czas pewnie wróci do punktu wyjścia.

W weekend pokażę Kirowa K43 i Poljota de luxe, długo się z nimi dłubałem, ale efekt jest super.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik
Napisano (edytowane)

Kolejna amfibia mi się trafiła w agonii ;-)

 

Z początku wyglądała mało apetycznie i niewiele się ruszała

 

gallery_26467_3134_49005.jpg

 

 

gallery_26467_3134_95458.jpg

 

Komponenty jednak pozbierałem do reanimacji: mechanizm dostałem razem z amfibią, bezelków mam jeszcze mały zapas...

 

gallery_26467_3134_57397.jpg

 

...no to się zabrałem za pucowanie najpierw: w ruch poszły waciki, izopropyl, wykałaczki, pasta do szkła i pasta k2 na wykończenie.

 

gallery_26467_3134_1274.jpg

 

Przełożony balans bo włos był wyciągnięty przez jakiegoś majsterkowicza i bezel na razie taki mi najbardziej spasował wizualnie. Muszę jeszcze do majstra na regulacje precyzyjne oddać.

 

Po wypucowaniu starego bezela się okazało, że chromowanie jeszcze całkiem jest ok więc amfibia dostanie stary bezelek jak mi tylko farby modelarskie zamówione dojdą i odmaluję drania ;-). kropę świecącą potem przy jednym malowaniu naniosę na sekundę.

 

Na razie wygląda i  tak o niebo lepiej chyba...

 

gallery_26467_715_34119.jpg

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiona!

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Brawo !

 

Tylko z tym bezelem nie rozumiem jaki w końcu ma być?

 

Pytałem już w "Amfibiach" ale lepiej będzie jak odpowiedzi udzielisz tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda :) a bezel jest rzeczą zmienną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Bardzo ładnie wygląda :) a bezel jest rzeczą zmienną ;)

Też tak uważam ;)

Pytam tylko czy chce się trzymać jakichś kretyńskich katalogowych wytycznych często wprowadzających w błąd, czy też założyć jakiś najbardziej pasujący? :)

 

Więcej wyjaśnię kiedy otrzymam odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Kolejna amfibia mi się trafiła w agonii ;-)

 

Z początku wyglądała mało apetycznie i niewiele się ruszała

 

 

Świetna robota, świetne zdjęcie i ... 710 z ogonkiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

...a 710 to nieodłączny towarzysz w kieszeni. Zgrabny i niezawodny edc.

Dzięki Koledzy za dobre słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.