Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Pod ringiem jest czerwony.

U mnie tak samo, też jest tarcza przebarwiona na czerwono.

 

 Czyli były czerwone z czarnym ringiem??

Nie wiem. Ale jakie to ma znaczenie w naszym przypadku, kiedy nasze tarcze są brązowe a kolor czerwny jest tylko pod ringiem?

 

Ale jakie to ma w sumie znaczenie.......

Dla mnie, żadnego. Złożył bym ten zegarek tak samo jeszcze raz. Lepszy taki, niż ze zniszczonym ringiem.

Tym bardziej, ze nie można na 100% wykluczyć takiej wersji.

 

Trzeba by było zapytać konserwatora specjalizującego się w lakierach/farbach jakiego koloru musiałby być ten ring by odbarwić brązowa tarczę na czerwono. ;):D

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że też nie zauważyłem wcześniej takiej dyskusji o kirowach! Jeśli o mnie chodzi,to za bardzo nie wierzę w moc katalogów - fajnie jak tam jest coś opisane, wyszczególnione, ale życie nas juz nauczyło, że połowy skrabów tam nie znajdziemy, choćby i naszego albinoska. Albinos składakiem nie jest na 100% z powodów przytoczonych już przez Łukasza, inne wymiary i kształ tarczy (nie jest "wypłaszczona" na krawędziach i nie zachodzi pod ring). Osobiście wierzę w występowanie jasnej tarczy z ringiem turkusowym, czarnym, białym i czerwonym, a czerwonej tarczy z niebieskim oraz czarnym. Jakoś nie mogę się przekonać do konfiguracji z ringiem zielonym, bo wg mnie sie to strasznie gryzie, ale jak kiedyś dorwę czerwoną tarczę to nie wykluczam, że sobie coś takie zrobię. Ot, taka moja fanaberia. Slyszałem też o białym kruku z ringiem fioletowym i żółtym, nawet kiedyś chyba yakolev o nich pisał za ruskim forum. O ile pierwszy, to pewnie niebieski w środkowej fazie odbarwiania, to na żółty teorii nie mam. O ile istnieje, to może zżółkły albinos?

 

Co do farb, to Łukasz z tego co kojarzę, to już robił research ze swoimi kolegami malarzami i konserwatorami, żeby potwierdzić przyczyne odbarwiania się tych barw.

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się kolejny iskiernik☺(ten z popękanym szkłem) już trzeci i wreszcie z wpełni oryginalnym mechanizmem wiec trza coś z tego zrobić☺

post-80460-0-95413200-1523811199_thumb.jpg

Na pierwszy rzut oka włos nie ten tego

post-80460-0-14331000-1523811403_thumb.jpg

post-80460-0-34578600-1523811478_thumb.jpg

Sprężyna też nie najlepsza

post-80460-0-50975100-1523811536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie popcorn zasiadam :D

Zapowiada się ciekawie :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc standardowo rozebranie i czyszczenie wraz z nową sprężyną

post-80460-0-91144300-1523811642_thumb.jpg

Po oczyszczeniu umiejscowienie sprężyny w bębnie wraz z oliwieniem

post-80460-0-64378300-1523811709_thumb.jpg

I oto efekty pracy

post-80460-0-85533000-1523811757_thumb.jpg

post-80460-0-95585300-1523811787_thumb.jpg

post-80460-0-55704800-1523811803_thumb.jpg

I trza powiedzieć że chodzi bardzo dokładnie ☺

Po czyszczeniu włos elegancko się usprawnił ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze!

A mi jeszcze popcorn nie doszedł... :P

 

 

Super robota!!

Gratuluję kolejnego odratowanego! :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc standardowo rozebranie i czyszczenie wraz z nową sprężyną

attachicon.gif20180414_170811.jpg

Po oczyszczeniu umiejscowienie sprężyny w bębnie wraz z oliwieniem

attachicon.gif20180414_175105.jpg

I oto efekty pracy

attachicon.gif20180414_182242.jpg

attachicon.gif20180415_184831.jpg

attachicon.gif20180415_184946.jpg

I trza powiedzieć że chodzi bardzo dokładnie ☺

Po czyszczeniu włos elegancko się usprawnił ☺

 

Nic dodać, nic ująć. Zegarek Iskra i iskra Boża. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniżej opis mojej kolejnej skromnej reanimacji, tym razem Rakieta w dużej linii na werku 2609.HA, zakupiona od forumowego kolegi, w stanie rokującym, z wyraźnymi wadami tarczy.

 

post-98656-0-22403600-1526312795_thumb.jpg

post-98656-0-14721700-1526312836_thumb.jpg

 

Po kolei:

1. Mechanizm.

Do czyszczenia, pierwszy raz użyłem myjki ultradźwiękowej z pokazanym na zdjęciu płynem.

post-98656-0-20964900-1526313406_thumb.jpg

 

Mechanizm fajny do składania ale męczyłem się nieco z łożyskiem jak niżej, zapomniałem go nasmarować i mechanizm zatrzymywał się jedną stroną w dół. Tydzień dochodziłem co to może być.

post-98656-0-42517900-1526313459_thumb.jpg

 

2. Wskazówki wypolerowane i podmalowane. Szkiełko musiałem po polerce niestety wkleić bo było nieco za małe.

post-98656-0-51206300-1526313568_thumb.jpg

3. Koperta do myjki+ nafta+ benzyna+ odważna polerka + myjka – chrom przetrwał, wyszła nieźle.

4. Dekiel wypolerowałem i potem zmatowiłem tak jak w oryginale, wyszedł wg mnie ładnie, choć jeszcze do dopracowania. Zdjęcia przed i po "zabiegu"

post-98656-0-88147500-1526313230_thumb.jpg

post-98656-0-65057200-1526313295_thumb.jpg

5. Koronka jeszcze czeka na wymianę na nową, coś mam problem z dobraniem/dokupieniem. Jakby ktoś miał namiar to poproszę.

post-98656-0-94076800-1526313645_thumb.jpg

 

6. Tarczy mimo wielu prób nie udało się odratować. No i niestety zegarek nadal nie nadawał się do noszenia. Na tarczach tych Rakiet robią się plamy i wrzery nie do usunięcia, przejrzałem kilka i wszędzie to samo, dopiero niedawno kupiłem nową, też nie perfekcyjna ale już dużo lepsza.

post-98656-0-28468700-1526313906_thumb.jpg

post-98656-0-05993100-1526313932_thumb.jpg 

7. Efekt poniżej.

post-98656-0-00950300-1526313132_thumb.jpg

post-98656-0-17492000-1526313170_thumb.jpg

 

8. Na pasek.

post-98656-0-07792300-1526313083_thumb.jpg

9. Na rękę

post-98656-0-07696500-1526313036_thumb.jpg

10 Na testy.

post-98656-0-48440200-1526312991_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Bardzo fajnie wyszło.

Co to za pasek? Jakiś Hand Made?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Gratuluję chęci i zapału. Zegarek zyskał drugą młodość. Fajne to :) Rakiety są wdzięczne i trwałe, posłuży długo


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny efekt! Gratuluję :) Bardzo ładne są te Rakiety. Dekiel polerowałeś ręcznie czy maszynowo? Ładnie wyszedł :) Szkło wklejałeś Wikolem? Tarcze do tej Rakiety były ostatnio na all... :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel ładnie wypolerowany. Miałeś dużo szczęścia z tą tarczą, że akurat ostatnio się pojawiła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonałeś kawał dobrej roboty, gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słówka.

 

Pasek masowka vinci1010. Dekiel polerowany ręcznie a finał dremelem, matowiony papierem.

Szkło klejone wikolem jak na zdjeciu, troche trudno się czyści nadmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magi do farszu ????

 

Wikol do szkła ?? 


Petarda !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota.

Kol. Wojtas79 napisz proszę parę słów o tej myjce (producent, parametry, cena, gdzie kupiłeś i takie tam...)


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magi do farszu ????

 

Wikol do szkła ??

 

Petarda !!

W zasadzie do pleksi, no ale też dziwnie. Towarzysze na wątku technicznym tak poradzili to i tak zrobiłem. Na razie trzyma.

 

O myjce napiszę tylko muszę sobie parametry odświeżyć, a nie mam pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Rakieta zdecydowanie pięknie odżyła  - świetna robota!

 

Magi do farszu ????

 

Wikol do szkła ?? 


Petarda !!

 

Jak działa i nie zniszczyło nic takie klejenie to pomysł dobry.

Ja byłem świadkiem, jak taki "zegarmajster ciaprok" (jak mówią na południu) przysadził po obrzeżu "szkła" z tworzywa kropelką po obwodzie taką ilością, że roztopiło szkło i obrzeża lakieru na tarczy. Dodatkowo zrobił to ekspresowo na ladzie przy dziadku co przyniósł zegarek fajny z luźnym szkłem.  Ja wlazłem pierwszy raz i ostatni do tego punktu destrukcji tylko by spytać o pasek, ale już nigdy tam nie zaglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takiego, co kropelką potraktował śrubkę od wachnika, bo klientowi się odkręcał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota.

Kol. Wojtas79 napisz proszę parę słów o tej myjce (producent, parametry, cena, gdzie kupiłeś i takie tam...)

Myjke kupiłem na Alliexpresie, za 282 zł, przyszła expresowo w 5 dni chyba z Niemiec. 2l pojemność w specyfikacji co daje realnie 1,2 do 1,5l pojemności (tyle wchodzi płynu). 100W moc grzalki, 60W i 40kHz parametry przetwornika.

Na początek poszły na próbę różne domowe przedmioty i nie byłem super zachwycony, golarki szczoteczki, monety itp nie były idealnie doczyszczone. Do mechanizmów sprawdza się nieźle, 50 stopni + 20 minut i niema żadnych brudow nawet na sprezynie i bebnie. Koperty też fajnie czyści zwłaszcza z past polerskich. Ale np bransolete taką prosto ze straganu męczyłem prawie godzinę aż wszystko pyscilo. Rozmiar do zegarków jest ok ale mniejsza już byłaby za mala, ważna temperatura i płyn, cyfrowe ustawienia można sobie darować. Ta moja konkretnie, ma troche niedorobiony kosz. Jak się go wsadzi to przykrywka nie pasuje idealnie do myjki i jest szpara co powoduje że głośno chodzi i śmierdzi troche płynem, będę musiał to we własnym zakresie poprawić, poza tym jakość naprawdę dobra- firma Skymen. Dosyć głośna praca i troche trzeba poczekać aż nagrzeje płyn do 50 stopni (Max może ponad 70). Ale ogólnie z ręcznym myciem niema porównania na plus dla myjki.

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 min?

To strasznie długo. Moją walczę najwyżej 3 min i jest git.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.