Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Recommended Posts

kol. Edmund szacunek!!! Wartościowa sprawa z tym Poljotem. Jestem świeżo po lekturze książki Ojciec.prl...ech...Pozdrów Tatę :)

Mała wielka rzecz. Ładnie wyszło Exley.

Dziękuję! 

Dominiku fajnie, że udało Ci się przywrócić Poljota. Myślałem, że temat został porzucony-toż to ponad rok.

Przy okazji muszę Ci podziękować za wpis sprzed miesiąca, przypominający Króla Rock'n'rolla którego jestem fanem od 44lat, ale o zegarkach nie wiedziałem(u miłośników Longinesa).

Zbyszku, właściwie niemal od razu zaniosłem zegarek i kopertę od Ciebie do zegarmistrza. To był lipiec ubiegłego roku. Trochę to trwało, raz po raz dzwoniłem z pytaniem, jak sprawa wygląda, ale nie wywierałem presji. A co do Elvisa - cieszę się, dzięki.

kol. Edmund szacunek!!! Wartościowa sprawa z tym Poljotem. Jestem świeżo po lekturze książki Ojciec.prl...ech...Pozdrów Tatę :)

Dzięki! Książki nie czytałem, ale przeczytałem przed chwilą recenzję Czechowicza i widzę, że zapowiada się intrygująco. Może uda mi się po nią sięgnąć.

Remo fajnie Ci to wyszło. Tarcza z błonia to bym się bał ruszyć. Poza tym ja mam bardzo złe doświadczenia z czyszczeniem tarczy ;-)

Co i jak. Preparat jak na zdj - chemia z Niemiec, malutki 2mm delikatny pędzelek, nanosić na niewielkie części, po pędzelkowaniu takiego małego kawałka patyczek do uszu żeby zebrać brudny płyn, po wszystkim taki sam zabieg wodą przegotowaną. Całościowe zanurzenie tarczy spowoduje zmycie indeksów - sprawdziłem, w szczególności dla tarcz wcześniej zawilgoconych. Tyle :)

post-76233-0-67019600-1569598225_thumb.jpg

Wygląda na to, że ostatni post w tym temacie też był mój, nikt o zarazie nawet nie pomyślał...

Teraz do zegarków przejdźmy. Pokazałem w nowych nabytkach 15 marca taką amfibię, bezel był zapieczony. Dzisiejsze zabiegi pielęgnacyjne jak niżej, aby cóś zobaczyć należy kliknąć zdj... biorę się do sprzątania swojego warsztatu :)

post-76233-0-86079400-1585415948_thumb.jpg

post-76233-0-06810100-1585415959_thumb.jpg

post-76233-0-57143800-1585415972_thumb.jpg

Wow, fajnie wyszło! Remo, jak zdjąłeś bezel to cywilizacja pod nim już wynalazła już koło?

Edited by drobnypijaczek

No i jak to miało się obracać :) nie ten zegarek zupełnie.

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Guest D@dik

Wygląda na to, że ostatni post w tym temacie też był mój, nikt o zarazie nawet nie pomyślał...

Teraz do zegarków przejdźmy. Pokazałem w nowych nabytkach 15 marca taką amfibię, bezel był zapieczony. Dzisiejsze zabiegi pielęgnacyjne jak niżej, aby cóś zobaczyć należy kliknąć zdj... biorę się do sprzątania swojego warsztatu :)

Śliczna amfibia po tym spa wyszła. Bardzo lubię ten  model.

Fajnie wyszło - niezły stan ogólnie, ciekawi mnie czy wypełnienie wskazówek to oryginalne jest?

Trzeba przyznać, że bezele to miejsca wyjątkowego syfu w starych zegarkach. Ja to mam długą procedurę czyszczenia na to - bezyna/nafta + ultradźwiękowa myjka + mechanicze czyszczenie dremelkiem - całość z tydzień się moczy albo dwa nawet. 

Dzięki za dobre słowo. Wszystko ori, kupiony na końcu świata, pewnie ostatnie ze 30 lat przeleżał...

Edited by Remo74

Dorwalem Urala, najbrzydszy radziecki zegarek jaki widzialem, jest tak szpetny, ze az mi sie podoba. Najwiekszym wyzwaniem bylo znalezc koronke, ale w przepastnych pudlach z zapasami/projektami itp znalazlem trupka z oryginalna koronka, ze stozkowa tulejka... mocno dziwna konstrukcja ;)

W kazdym razie, przed:

711587124_ural-przed-final.thumb.jpg.a9d3ced933f4318700a89f73021f0fd4.jpg

poszukiwania koronki:

1688636422_ural-sukanieczesci.JPG.dd7389f453d1c70c85aec061a8d846f2.JPG

sukces:

182689884_ural-koronkadobrana.JPG.7647473573ab1ffd96851806a45dfd7c.JPG

Reszta to formalnosc ;)

ural-gotowe.thumb.JPG.6a942c756d3523b0073582684af75f3e.JPG

i tradycyjnie z lapki:

304049008_ural-nalapie.JPG.e94451afee47a9a822d5f7c930689edb.JPG

Na koniec, zupelnie nie rozumiem, dlaczego obraca zdjecia... u mnie na kompie sa pionowo ;)

Edited by antyp

antyp, spróbuj przyciąć zdjęcie przed wstawieniem, wtedy nie obróci?

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Całkiem ładny stan tarczy. Większość "złotych" indeksów tego typu w Uralach jest mocno wyblakła. Pewnie farbka się utlenia i znika...

Formalność?! Co Ty zrobiłeś tej tarczy, że po wygląda jak milion dolarów? Ma podobną sztukę i na tarczy jest deczko armagedon.

umylem mydlem. ta tarcza jest wytrawiana, indeksy nie sa malowane ani nakladane. Jak widzisz i tak sie wstydzi pochodzenia, bo literki tam zaczely sie utleniac juz...

ural-tarcza zdjeta.JPG

i lipa z obracaniem... przycialem, zmniejszylem i dalej krzywo ;)

Edited by antyp