Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem mam swoje metody na taki bród choć ostatnio żadnej tarczy nie czyściłem. No ale jak czytam "woda z mydłem" i patrzę na efekt finalny to cóś nie chce mnie się wierzyć 😊 Robota pierwsza klasa 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Remo74 napisał:

Nie powiem mam swoje metody na taki bród choć ostatnio żadnej tarczy nie czyściłem. No ale jak czytam "woda z mydłem" i patrzę na efekt finalny to cóś nie chce mnie się wierzyć 😊 Robota pierwsza klasa 👌

Mogłem zrobić więcej zdjęć, może część zabrudzeń była na plexi, ale sam byłem baaaaaardzo zaskoczony jak łatwo to schodzi. To naprawdę była woda z mydłem :P

Godzinę temu, Wieniek1410 napisał:

Nawet wskazówkę sekundnika cudownie przywróciła ;)

Co do wskazówek to początkowy plan zakładał założenie tych co były, nawet lumkę im zrobiłem różową(bo kto mi zabroni :P), ale coś się popsuło z minutową, albo z kołem minutowym bo nie chciała się trzymać, stwierdziłem, że i tak były od czapy no bo gdzie złote wskazówki przy srebrnej kopercie więc założyłem takie, które myślę, że są prawidłowe(i się trzymały) Sekundnika nie byłem pewien i pewnie granatowy byłby najlepszy bo dobrze widoczny, ale miałem jeden i założyłem go wczoraj do tej niżej. No i tutaj na przekór poleciał złoty, bo miałem złoty w tej jeszcze niżej. i kto wie, może tak było(a jak serio ktoś wie to proszę o info :D )

Часы слава ссср автоподзавод (не рабочие)

image.png.debeda35a5a092a6b0fb5f7dfc789ec3.png

Brak opisu.

edit: chociaż tutaj to chyba był złoty pomalowany na granat

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie już po polerce plexi, ale bezel robi różnicę :)

461TYQEWQUUsNrE8-v3oGFypRsbDDayYEpYNDssmP6f-Z6NmytGP5oE6SfDGFq1W0FVwcpsyeOs2LBxc2BaE5FqqeWDtVaCs0BYTJJZzEy7qbMYeaaw7PBGtmbolnu0SfSvxC0ZytTEmTkXZ7aV4jB846hjqDTWxipxXr9rnkRm8ajyP2bXPcVguZL3jwi15320dCd0WZmKMW0m2JzHQJotynNIE4INLgVfYtCZ8szGb2xuJa-sBC0yCrdCv4g4CDGvXU3_rZ48rotv7voGh3AHd2xd4o971_us2XgyL6rcZh9IL9rN4J7hzPc0lCSHYQ-m2jL8Fo7QeUQ7IZL55WRCTln2wv7M3k6fg6ikAQ5DpQfoiEmkxbv58yKc1gheEcIu6rJ9yXBqUBm7EKyf9ky0NOGiZs1D2iDhU7ZfA-5-UgYw_esbCxpO31jKF5WhL5QRYZd6Ns8-sqie-PxiO5XUgtmljT-Xp0BcR55qbtXGwkAwyaX14ShFjFkpjIDOs59jqAsOW25_n4W1e3yx1qG9oLJ32rxJANAKZNH2ssqaVFEVeurhT4yt_Ly6NUp3QEYO4GqwlSba87jD1mqWF0psgBp714z2oTnJ1xzHplR2P8pBGao7jOzEinmro-fA5xB47WpFLTDsYDg9G6nlIYj85g3Gpku9gEGOiPtJpz1ngRTfLuG4wtlFvPFZTQA=w745-h903-no?authuser=0image.thumb.png.692fe0b5dbf89adfbffeed58fc6484a4.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło. Widzę, że pracujemy nad takim samym zegarkiem. Też właśnie mi się trafił, już mu zrobiłem SPA, teraz będę musiał się wziąć za bezel. Czym malowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Qba. napisał:

Super wyszło. Widzę, że pracujemy nad takim samym zegarkiem. Też właśnie mi się trafił, już mu zrobiłem SPA, teraz będę musiał się wziąć za bezel. Czym malowałeś? 

Mało to profesjonalne, ale matowy lakier do paznokci :) i wykałaczka, na koniec takim grubym patykiem kosmetycznym, na płaski koniec nałożyłem szmatkę i nadmiar zszedł elegancko spirutysem. 

Niestety u mnie koronka nie ta, sprzedawca dołożył drugą, ale wałek jest inny. Coś tu jest chyba nie tak bo niby prawy wałek jest do automatu, nie zgadza mi się to bo w uszatce automatu nie mam :P Wostoków dużo nie kręciłem więc nie wiem jak to działa i jakie są różnice, czekam na dostawę trupków to będę badał ;]

image.png.6578e6dce3917df184e4b30cbdc9e6fe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmalowany bezel i nowa luma. większość kropek na tarczy jest pierwotnych przytartych lekko papierem ściernym żeby zetrzeć brud, 2 i 9 nałożone nowe bo pierwotne się skruszyło podczas prac.

image.png.2da16979e29e24584d9d74ecff77bb70.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kropkę na bezelu uzupełniałeś lumą?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kropka na bezelu wygląda świeżo, więc chyba kapnięta :)

jak dla mnie, kontrowersyjny kolor wypełnienia kółka w sekundniku


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Po Bieda napisał:

A kropkę na bezelu uzupełniałeś lumą?

tak jest, luma, wskazówki też luma, kropki na 2 i 9 też luma, śmiesznie to wygląda po naświetleniu, nowa luma świeci jaśniej od starej poza tym jedna na zielono druga na niebiesko :P

2 godziny temu, cofer napisał:

kropka na bezelu wygląda świeżo, więc chyba kapnięta :)

jak dla mnie, kontrowersyjny kolor wypełnienia kółka w sekundniku

nie chciałem robić białej, sekundnik tu chyba powinien być czerwony, a jest srebrny, z białą lumą nie byłoby go widać, a tak dodałem mu trochę charakteru, czerwony też był opcją, ale ten moim zdaniem ciekawszy :)

 

zastanawiam się jeszcze nad tym czerwonym kolorem na bezelu, niby tak bezel wyglądał oryginalnie, ale w tym zegarku powinien być inny, czarny z białymi indeksami, zastanawiam się czy nie zedrzeć czerwieni i nie pociągnąć całości na czarno, bardziej spójne by to chyba było

 

ps. luźno mi chodził bezel i myślałem jak temu zaradzić, skończyło się tak, że w rowek, w którym jest sprężynka wcisnąłem nitkę(zwilżyłem całość, żeby mi nie wyskakiwała) na to sprężynka weszła bez problemu no i działa, polecam jeśli ktoś ma podobny problem i nie ma lepszego pomysłu :)

Edytowane przez prw6
ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odmalowany bezel jest spoko! ja bym go już nie szorował, a tym bardziej nie lakierował na czarno - wydaje mi się, że oryginalne-wostoczkowe  czarne bezele nie są z metalu...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cofer napisał:

odmalowany bezel jest spoko! ja bym go już nie szorował, a tym bardziej nie lakierował na czarno - wydaje mi się, że oryginalne-wostoczkowe  czarne bezele nie są z metalu...

 

Nie są z metalu. Jedynie zamienniki takie są.

Żeby bezel ciaśniej chodził trzeba trochę porozginać tą sprężynkę. Tylko później trudniej założyć na kopertę. Trzeba trafić z tym wyginaniem tak akurat


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, prw6 napisał:

zastanawiam się jeszcze nad tym czerwonym kolorem na bezelu, niby tak bezel wyglądał oryginalnie, ale w tym zegarku powinien być inny, czarny z białymi indeksami, zastanawiam się czy nie zedrzeć czerwieni i nie pociągnąć całości na czarno, bardziej spójne by to chyba było

Też mi się tak wydaje. Albo czarny bezel, albo czerwony bezel i czerwony sekundnik, wtedy to się również zgra. Teraz ten czerwony kolor moim zdaniem nieco zaburza harmonię tego zegarka. Niezależnie od tego co zrobisz, to i tak bardzo ładnie wysżło.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, cofer napisał:

odmalowany bezel jest spoko! ja bym go już nie szorował, a tym bardziej nie lakierował na czarno - wydaje mi się, że oryginalne-wostoczkowe  czarne bezele nie są z metalu...

miałem na myśli wypełnienie, zamiast czerwonego to czarne, na zdjęciu przed myciem jest to bardziej stonowane przez brud :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na próbę np. przelecieć czarnym markerem. Jak się spodoba, to wiadomo, w którą stronę iść ze zmianami, a jak nie, to łatwo zmyć spirytusem. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, cofer napisał:

odmalowany bezel jest spoko! ja bym go już nie szorował, a tym bardziej nie lakierował na czarno - wydaje mi się, że oryginalne-wostoczkowe  czarne bezele nie są z metalu...

 

6 godzin temu, Mislavo napisał:

Też mi się tak wydaje. Albo czarny bezel, albo czerwony bezel i czerwony sekundnik, wtedy to się również zgra. Teraz ten czerwony kolor moim zdaniem nieco zaburza harmonię tego zegarka. Niezależnie od tego co zrobisz, to i tak bardzo ładnie wysżło.

 

3 godziny temu, Po Bieda napisał:

Możesz na próbę np. przelecieć czarnym markerem. Jak się spodoba, to wiadomo, w którą stronę iść ze zmianami, a jak nie, to łatwo zmyć spirytusem. 

image.thumb.png.edef7a64f7a8a781e7f84b4877c86f98.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokuuurde lepiej!!! nawet fioletowe oczko już mi pasuje :)   ...z czerwienią ewidentnie się gryzło


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Stonowany ładny zegarek, a fioletowa kropka dodaje jedynie odrobinę smaczku:)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie kropka gryzie w oczy, ale ja mam gust jak stary dziadek, więc nie zwracaj uwagi. Bezel ewidentnie lepszy.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljocik dostał drugie życie. Szkoda starej tarczy, bo była to rzadka wersja eksportowa z napisem alfabetem łacińskim

IMG_20210114_224543.jpg

IMG_20210115_125634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem, proszę państwa, moja prywatna BESTIA ZE WSCHODU :)

Z mocno zmęczonego ZIM-a i kawałka Pabiedy poskładałem jedną całość. Pewnie mnie zaraz pogonicie, że tak nie wychodziło, że niekoszerne, że tylko na części...Może i tak. Ale szkoda mi było jeszcze całkiem sprawnego pasiastego mechanizmu z lat 50-tych, a że nie miałem lepszej tarczy, to jechałem na tym, co miałem. Owszem, mogłem w drugą stronę, do tej tarczy założyć najprostszy werk bez zdobień - ale nie widziałem sensu zastępować lepszego gorszym, w imię oryginalności. Zegarek jest dla mnie, więc to mi ma się podobać.

Mechanizm po rozebraniu, umyciu i złożeniu z oliwieniem ruszył kulawo. Okazało się, że jest wada łożyska balansu, więc do testów założyłem na szybko inny komplet. Mimo braku przesuwki regulatora chodu, chodzi aż miło - zasługuje na drugie życie.

Tarcza wychodziła zarówno w kopercie zwykłej, prostej, jak i z "wieńcem" na lunecie, więc chociaż pod tym względem jest prawidłowo, wskazówki również od kompletu.

Szkło po krótkiej polerce  zrobiło się fajne.

Koperta....no właśnie :) Zainspirowany przez kolegę z forum, powycierany chrom spolerowałem do gołego mosiądzu. Ostało się trochę od spodu, z różnych wzgledów - może mało estetyczne, ale praktyczne, bo mosiądz nie będzie brudził i wycierał się. A może i cały usunę, sprawa jest rozwojowa. Przyszło mi na myśl, żeby przetestować wykończenie szczotkowane w połączeniu z polerem, to jeszcze przede mną.

No i tak powstał ten zegarek, do małych poprawek jeszcze, ale już uśmiechający się do mnie :)

 

IMG_20210118_171402.jpg

IMG_20210111_173342.jpg

IMG_20210118_171224.jpg

WP_20210119_17_58_51_Pro.jpg

IMG_20210118_181246.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że zegarek ożył i że Ty jesteś zadowolony, w końcu o to chodzi aby hobby sprawiało przyjemność.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu jeszcze czarny pasek ze złotą nitką i będzie za***iście ruski


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.