Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Moje doświadczenia z paskami PATTINI.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pasek Pattini i Przemka. Nie da się ich porównać.

Pattini jest OK. Przemka jest SUPER. A cena bardzo podobna. Tylko, że u Przemka możesz mieć co chcesz, a u Pattiniego to co ma.

Jakie paski od Przemka? Jakiś namiar można.

Prócz kupionego za długiego Pattiniego potrzebuję jeszcze dwóch i na pewno wezmę pod uwagę handmade'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilkanaście pasków, byłem i jestem zadowolony. Pierwsze wybierałem przez ich stronę i wybierałem indywidualny wariant długości.  Pasek dotarł zgodny z zamówieniem, a kolejne to już chyba drogą mailową. Nie wiem, albo ja mam szczęście, albo potrafię zrozumieć, że nie zawsze można odpowiedzieć na maila tego samego dnia, bo jak dla mnie to kontakt jest super, a i do rzetelności nie ma się co czepiać. Nie oznacza to również, że nie ma lepszych pasków ręcznie robionych, lecz adekwatnie do jakości rośnie i cena.    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie paski od Przemka? Jakiś namiar można.

Prócz kupionego za długiego Pattiniego potrzebuję jeszcze dwóch i na pewno wezmę pod uwagę handmade'y.

To On.  nick555.:)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka obrazująca jak zmienia się Patini.

 

Jakoś ze 3 lata temu kupiłem Casio Edifice EQW-M710. Jako, że błyszcząca jak psu jajca bransoleta nie bardzo mi odpowiadała postanowiłem założyć pasek. Z racji wizerunku serii (F1) padło na pasek typu Rally. Ogólnodostępne pachy mi nie odpowiadały, a forumowi spece nie mieli jeszcze tak szerokiej i spersonalizowanej oferty. W oko wpadły mi paski Pattiniego, ale niestety Pattini miał wówczas bardzo mały wybór pasków. No ale co mi szkodzi popytać.

Napisałem do Pattiniego czy zrobią mi Rally ale z wszystkimi otworami tej samej średnicy (normalnie otwory zmniejszają się).

 

Po wymianie kilku maili doszliśmy do porozumienia i tym sposobem stałem się posiadaczem pierwszego w historii Pattiniego paska typu Rally, który to pasek został później wprowadzony do oferty firmy.

Gówniana klamerka, dwie słabej jakości szlufki, przeszycie cieniutką nicią. Ale na tle ogólnodostępnych w PL pasków tego typu i tak wyróżniał się na plus. Wyglądał tak:

 

pat2r.jpg

 

Potem zegarek wraz z paskiem został sprzedany. Ale ostatnio jakoś znowu za nim zatęskniłem i drugi raz kupiłem ten sam model Edifice. No a jak EF to wiadomo - pasek Rally. :)

Ponownie uderzyłem do Pattiniego i zamówiłem dwa Rally (czerwony i czarny). Jak widać przez około 3 lata paski nieco się zmieniły. Nie mam starego ale wydaje mi się, że są troszkę grubsze, na plus można też zaliczyć zmianę klamry na nieco masywniejszą, jedną solidną szlufkę zamiast dwóch gównianych i grubsze przeszycie. W tym przedziale cenowym to chyba dość dobre rozwiązanie.

 

2.jpg

 

 

1.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pasek Pattini i Przemka. Nie da się ich porównać.

Pattini jest OK. Przemka jest SUPER. A cena bardzo podobna. Tylko, że u Przemka możesz mieć co chcesz, a u Pattiniego to co ma.

 

W pełni się zgadzam z przedmówcą - mam trzy paski pattini i są niezłe - wkurza mnie tylko przesuwająca się szlufka w jednym z nich, ale mam też dwa paski zrobione przez w/w Przemka i tutaj nie ma porównania, Pattini odpada w przedbiegach...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to dwie klasy pasków. Ręcznie robiony handmade w większości przypadków zostawi z tyłu pasek robiony maszynowo. To tak jakby chcieć porównać szyneczkę z Tesco do szyneczki robionej w przydomowej wędzarni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy posiadło się już umiejętność przewyższające maszynę,

Postępować ze skórą nie znaczy umieć tylko ja wycinać, ale również odpowiednio wykończyć i zakonserwować (zwłaszcza obrzeża)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilkanaście pasków, byłem i jestem zadowolony. Pierwsze wybierałem przez ich stronę i wybierałem indywidualny wariant długości.  Pasek dotarł zgodny z zamówieniem, a kolejne to już chyba drogą mailową. Nie wiem, albo ja mam szczęście, albo potrafię zrozumieć, że nie zawsze można odpowiedzieć na maila tego samego dnia, bo jak dla mnie to kontakt jest super, a i do rzetelności nie ma się co czepiać. Nie oznacza to również, że nie ma lepszych pasków ręcznie robionych, lecz adekwatnie do jakości rośnie i cena.    

Ja też mam bardzo dobre wrażenia, kontakt i możliwość personalizacji jak na firmę, wydają się być znakomite. A cena paska z klamrą od 59zł wydaje się bardzo przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy posiadło się już umiejętność przewyższające maszynę,

Postępować ze skórą nie znaczy umieć tylko ja wycinać, ale również odpowiednio wykończyć i zakonserwować (zwłaszcza obrzeża)

Mój pasek od Pattini, pomimo 2 lat używania, obrzeża ma w całkiem dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka obrazująca jak zmienia się Patini.

 

Jakoś ze 3 lata temu kupiłem Casio Edifice EQW-M710. Jako, że błyszcząca jak psu jajca bransoleta nie bardzo mi odpowiadała postanowiłem założyć pasek. Z racji wizerunku serii (F1) padło na pasek typu Rally. Ogólnodostępne pachy mi nie odpowiadały, a forumowi spece nie mieli jeszcze tak szerokiej i spersonalizowanej oferty. W oko wpadły mi paski Pattiniego, ale niestety Pattini miał wówczas bardzo mały wybór pasków. No ale co mi szkodzi popytać.

Napisałem do Pattiniego czy zrobią mi Rally ale z wszystkimi otworami tej samej średnicy (normalnie otwory zmniejszają się).

 

Po wymianie kilku maili doszliśmy do porozumienia i tym sposobem stałem się posiadaczem pierwszego w historii Pattiniego paska typu Rally, który to pasek został później wprowadzony do oferty firmy.

Gówniana klamerka, dwie słabej jakości szlufki, przeszycie cieniutką nicią. Ale na tle ogólnodostępnych w PL pasków tego typu i tak wyróżniał się na plus. Wyglądał tak:

 

 

 

Potem zegarek wraz z paskiem został sprzedany. Ale ostatnio jakoś znowu za nim zatęskniłem i drugi raz kupiłem ten sam model Edifice. No a jak EF to wiadomo - pasek Rally. :)

Ponownie uderzyłem do Pattiniego i zamówiłem dwa Rally (czerwony i czarny). Jak widać przez około 3 lata paski nieco się zmieniły. Nie mam starego ale wydaje mi się, że są troszkę grubsze, na plus można też zaliczyć zmianę klamry na nieco masywniejszą, jedną solidną szlufkę zamiast dwóch gównianych i grubsze przeszycie. W tym przedziale cenowym to chyba dość dobre rozwiązanie.

 

 

 

 

 

Bardzo ładne te Rally , ale uważam że lepsze od Pattiniego robią jednak "nasi" StrapMasterzy Tu Rally w wykonaniu Bartka:

post-62565-0-38216700-1381837723_thumb.jpg

Edytowane przez Lexxus

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pattini....jeden z ;)

Uwielbiam, mam długo i jest świetny

tom6002cr1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pasek Pattini od 6 miesięcy. Użytkuję intensywnie z Eterną - latem w upałach. Pasek ładnieje w oczach - zrobił się miękki, żadnych pęknięć - od wewnętrznej strony pomarszczył się ale z licowej jest OK.

Jedynie szlufka jest zbyt luźna i lekko wytarta - tak jakby była wykonana z innej skóry ... 

 

 ... pare zdjęć używanego:

 

IMG_9109.jpg

 

IMG_9095.jpg

 

IMG_9114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skórzany pasek w upale? Pytanie po co?  :unsure: Od tego jest guma lub bransoleta. Ten pasek wygląda nadal dosyć dobrze, ale szczerze to jeszcze nie doprowadziłem żadnego do takiego stanu. Poza wyglądem jest też aspekt higieniczny, a tutaj raczej już nie jest dobrze. No chyba, że czyścisz i konserwujesz ten pasek.

Poza tym świetna Eterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój paseczek też tak się nie pomarszczył, ma kilka lat, fakt że nie jest użytkowany każdego dnia przez ten czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skórzany pasek w upale? Pytanie po co? :unsure: Od tego jest guma lub bransoleta. Ten pasek wygląda nadal dosyć dobrze, ale szczerze to jeszcze nie doprowadziłem żadnego do takiego stanu. Poza wyglądem jest też aspekt higieniczny, a tutaj raczej już nie jest dobrze. No chyba, że czyścisz i konserwujesz ten pasek.

 

Poza tym świetna Eterna.

Czyszcze, czyszcze i zabezpieczam ... wyglądlby raczej o wiele gorzej gdybym tego nie robił. Swoją droga jaka gumą pasowalaby do tego zegarka ?

 

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiktor1972 dla mnie żadna. Do tego typu zegarka IMO skórka.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też pokażę jednego ze swoich pattini - używany ponad rok, co prawda nie non stop, ale...

 

esfl.jpg
 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient FFD0F004W0 na Łososiu Pattini.

Moim zdaniem wygląda o WIELE lepiej niż na "fabrycznym" pasku

post-66540-0-38879600-1386263150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa paski Pattini 20 i 22 mm. i stwierdzam, że mimo swej grubości w czasie intensywnego noszenia na nadgarstku nieznacznie się rozciągają. A może się mylę ? - co otym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszym opinion również skorzystam z oferty Patini :) Może nawet zaszaleje i skusze się na rally :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie brązowego łososia, czy ktoś z kolegów taki zakupił i powie albo wrzuci fotki jaki on ma kolor w realu?

pytam bo na stronie Pattiniego akurat ten pasek jest bardzo źle sfotografowany i wygląda na strasznie ciemny a wręcz czarny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy co znaczy wręcz czarny ??? daj linka o które zdjęcie Ci chodzi ?

Na 3 str tego tematu masz zdjęcia pasków i brązowych i czarnego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ten sam......

Pierwszy to model Fish 87 i tam są dwa kolory, ciemny brąz i czarny.

Drugi natomiast, wydaje się być "rudym" z modelu Fish 88 (tak mi się wydaje, patrząc na fotki z 3 str naszego tematu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.