Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Moje doświadczenia z paskami PATTINI.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem fanem pasków Pattini, wrzucę jeszcze kilka moich zestawów ;)

 

TOM_1154_cr.jpg

 

TOM_1229_cr.jpg

 

TOM_0969_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Circle mam pattini,jak wiadomo, z bialym i grafitowtm przeszyciem. Martwilem sie o zachowanie czystosci bialej nitki. Znalazlem na to sposob, raz w miesiacu zdejmuje go i bez teleskopow myje w cieplej wodzie z mydlem i delikatnie szczotka do zebow. Daje mu wyschnac dwa lub trzy dni w reczniku papierowym. Wtedy robi sie twardy ale to normalne, impregnuje srodkiem do skor od srodka a z zewnacz pasta do butow, ale bardzo delikatnie by nici nie wybrudzic. Wieszch poleuje, krawedzie tez i jest jak nowy. Jest troche za krotki, jak sie zuzyje zamowie dluzszy, jak na razie wystarcza mi dorobione dziurki. Przepraszam za literowki, pisze z tel.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znudzil mi sie kajdan na cytrynce i kupilem sobie pasek

de4o0g.jpg

to juz moje drugie Pattini, jak dla mnie te paski sa rewelacyjnie

1zagbc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

de4o0g.jpg

 

to juz moje drugie Pattini, jak dla mnie te paski sa rewelacyjnie

 

1zagbc.jpg

Ptaku czy to 60B2?

Tez myslalem nad nim jakis czas temu.

 

 

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie to 60B2, 22mm ale dal sie wcisnac w 21mm :)

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wcisnąłem też pattini 22 mm do 20 mm w monsterze i był to pierwszy i ostatni raz z takim zabiegiem...

 

Myślę teraz nad nowym pachem i nie wiem czy brać od naszych paskorobów czy może spróbowac znowu pattini?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mm a 2mm to spora roznica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mm a 2mm to spora roznica :)

Tak wiem.

Napisałem to jako moją refleksje z podobnymi zabiegami z tymi paskami.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego też lubię Pattini ale jak trzeba dopłacić za przeróbki to lepiej uszyć u chłopaków na wymiar. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów
Jakiś czas temu zakupiłem u Pattiniego 3 paski. Różne kolory i wykończenia, generalnie byłem zadowolony. Po jakimś czasie (ok. 1 roku) użytkowania stwierdziłem , że jestem uczulony na skórę tych pasków lub metal tych sprzączek (prawdopodobnie nikiel - info od innego człowieka sprzedającego paski), a nasila się szczególnie latem. Noszę paski różnych producentów i takiego problemu nie mam. Napisałem maila do Pattiniego - w odpowiedzi stwierdzili, że z taką sprawą się nie spotkali. Paski generalnie ładne, czarny nieprzeszywany rozkleił się - niestety nie mogę ich nosić. Szlufka jednego z nich jest wykonana z innej skóry - wytarła się przed czasem. Nie wyrzucam ich, bo na razie zrobię próbę z zapinką innego producenta (może w niklu wina), skóry nie przerobię. Zakupiłem w trybie nerwacji 3 paski od Hirscha i Di-Modela - nic się nie dzieje.

Jestem pewnie wyjątkiem , ponieważ tu nie doczytałem o takim przypadku. Choć już gdzieś czytałem (chyba przy okazji zegarka forumowego Moscow Classic) o zaczerwienieniu skóry na nadgarstku, ale nie mogę znaleźć tego wpisu.

Tym , którym nie szkodzą, niech się dobrze noszą.

pozdr

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czy pattini robi niestandardowe wzory? Chciałbym kupić pasek 62C 22mm ale potrzebuję wersję z podcięciem na lug 14mm. Sam nie chcę tego dłubać bo popsuję pewnie <_<. Robią takie rzeczy, czy od razu uderzyć do któregoś z forumowych paskorobów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheS masz tutaj temat kolegi:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109530-czy-pasek-z-czerwonym-obszyciem-b%C4%99dzie-pasowa%C5%82/

 

Ja bym chyba u chłopaków uszył :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pattini coraz mocniej się rozwija ma nowe wzory i kolory. No i jedno zdjęcie chyba Margaryny kolegi Daito.

 

ZA47o8l.jpg

TWDPGIg.jpg

CHxCeM4.jpg

rsW22ZT.jpg

utw9zTP.jpg

R1eyGzx.jpg

xDR1bDg.jpg

ToEpaDm.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b99el0.jpg

 

Tak z krystalicznie czystej męskiej ciekawości zakupiłem model z podkładką...:

 

r0us14.jpg

sv2xyx.jpg

No i podkładkę można ściągnąć i się robi bardzo fajny uniwersalny pasek...:

xmn7k4.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dorzucę jeszcze swój temat i nowe wzory  i kolory pasków Pattini na ich stronie.

 


 

 


 

Dorzucę swój jak przyjdzie.

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z paskiem Pattini są trochę inne.Nabyłem go przez serwis "aledrogo",i kosztował ok.80,00 PLN z przesyłką.

Podając obwód nadgarstk zdałem się na fachowość producenta.Pasek przyszedł bardzo za długi.Po paru dniach noszenia wystrzępiła się nitka kończąca szew przy uszach koperty.Odesłałem i dostałem nowy pasek skrócony.

Zegarek noszę na codzień.Po pół roku zmatowiała skóra i zaczęła chłonąć pot.Po półtora roku pojawiło się pęknięcie skóry na krótszej części paska od wewnątrz.Pasek capi jak murzyńska chata.

Mail do producenta i odpowiedż: "gwarancja na nasze paski wynosi 1 rok!"

Zaznaczam że nie macham łopatą w pracy tylko długopisem. :-)

Paski ładne do kolekcji zegarków w pudełkach,nie do codziennego użytku.

Cena nie adekwatna do jakości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z paskiem Pattini są trochę inne.Nabyłem go przez serwis "aledrogo",i kosztował ok.80,00 PLN z przesyłką.

Podając obwód nadgarstk zdałem się na fachowość producenta.Pasek przyszedł bardzo za długi.Po paru dniach noszenia wystrzępiła się nitka kończąca szew przy uszach koperty.Odesłałem i dostałem nowy pasek skrócony.

Zegarek noszę na codzień.Po pół roku zmatowiała skóra i zaczęła chłonąć pot.Po półtora roku pojawiło się pęknięcie skóry na krótszej części paska od wewnątrz.Pasek capi jak murzyńska chata.Szlufka lużna jak...

Mail do producenta i odpowiedż: "gwarancja na nasze paski wynosi 1 rok!"

Zaznaczam że nie macham łopatą w pracy tylko długopisem. :-)

Paski ładne do kolekcji zegarków w pudełkach,nie do codziennego użytku.

Cena nie adekwatna do jakości.

 

post-52055-0-63716800-1442917852_thumb.jpg

post-52055-0-02040600-1442917875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa i kolejnego razu już nie będzie,

skóra jakaś papierowa (zaczynam wątpić czy to 100% skóra), nić mechaci się, jeden pasek zesztywniał a był na ręce kilkanaście razy - większość w pudełku,

metalowe łączenie szlufki, pozostawia wiele do życzenia, nawet kilka razy dziwnie podczepiło się o spód paska...

post-32788-0-89090600-1442242034_thumb.jpg
post-32788-0-70970200-1412927734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc chciałem sobie zamówić kilka pasków Pattini. Można dowolnie zestawić kolory, szerokość, długości obu części. Super!

Na szczęście poczytałem trochę recenzji - również na tym forum - i odpuściłem. Póki co pozostanę przy austriackiej firmie spod znaku H.

A było blisko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlufka i mi się nie podoba to fakt ale paski nie są wcale złe.

Kolego @hokan po półtora roku używania myślisz, że coś Ci wytrzyma ?  Dobrze, że po pół roku zaczęła chłonąć. U mnie w Citizenie po pierwszym założeniu już to było a oryginalny pasek kosztuje 235 zł. 

Przetestowałem trochę pasków i oprócz hand madów tylko te są ok. Nie próbowałem drogich pasków ale te uważam za dobre. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Morellato i Di-modell znają się na rzeczy w zrobieniu dobrego paska, a różnica w cenie to jakieś 30zł i jakość zdecydowanie inna.

 

Co do Pattini - złe nie są, fakt

za 55zł miały swoje miejsce w szeregu, z podkreśleniem na miały!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Zawsze można kupić pasek firmy Bros, cena zbliżona do Pattini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek noszę na codzień.Po pół roku zmatowiała skóra i zaczęła chłonąć pot.Po półtora roku pojawiło się pęknięcie skóry na krótszej części paska od wewnątrz.Pasek capi jak murzyńska chata.

Mail do producenta i odpowiedż: "gwarancja na nasze paski wynosi 1 rok!"

Zaznaczam że nie macham łopatą w pracy tylko długopisem. :-)

Paski ładne do kolekcji zegarków w pudełkach,nie do codziennego użytku.

Cena nie adekwatna do jakości.

 

Nie chce żeby wyszło że jakoś szczególnie bronie producenta ale jak często i czym konserwowałeś ten pasek? 

Skóra naturalna ma to do siebie że chłonie pot, jeśli nosi się zegarek codziennie i jeszcze jeśli jest o w okresie letnim to sól zawarta w pocie na 100% zniszczy skórę choćby była ze "stuletniego wołu", można temu zaradzić konserwując pasek i są do tego delikatne preparaty - konserwacja zapobiega zarówno wchłanianiu potu przez skórę oraz nie ma problemu z "zapachami". 

 

Mój pierwszy pasek Pattini był użytkowany podobnie jak Ty to opisujesz i po półtorej roku głównym śladem użytkowania była rozciągnięta szlufka, oraz delikatne "rozciągnięcie" skóry po stronie zewnętrznej, które było widoczne na "rozprostowanym" pasku - gdy był założony na ręce nie było tego widać - o żadnym "przykrym zapachu" też nie było mowy.  

 

Skóra ma to do siebie że trzeba o nią dbać - jeśli się tego nie robi to się szybko niszczy... na plus dla Pattini jest jeszcze to że to polski producent ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotarły dzisiaj paski. Jestem bardzo zadowolony bo zrobione zgodnie z moimi oczekiwaniami. Zakończenie w stylu pilota oraz cztery dziurki. Dodatkowo dostałem na próbę szeroką szlufkę 15 mm i jest wszystko super. Pomarańcz wymiata chociaż na zdjęciach wyszedł jaskrawszy. No i dorzucam zdjęcie już z zegarkami. W lepszym świetle zrobi się troszkę zdjęć :) 

 

Vw3nGQs.jpg

Y3s4NW9.jpg

zklYSQy.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin... te nity imo takie se... choć ja nie jestem obiektywny bo to "nowoczesna wersja paska vintage", a takiego stylu osobiści nie nie lubię... ale to Ty masz być zadowolony ;) Niech się dobrze noszą... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.