Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Ubezpieczenie OC

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się, bo może komuś się ta informacja przyda.

 

Nie mając żadnych zniżek przeprawiłem się przez wszystkie możliwe kalkulatory OC i oto wyniki dla 8-letniego samochodu z 2.0 benzyną, właściciel bezdzietny kawaler przed trzydziestką:

- u większości ubezpieczycieli wychodzą okolice 1400-1800zł

- rekordziści wołają nawet 2400zł!

- co ciekawe, PZU nie wypada źle - 1280zł

- You Can Drive - 1250zł, ale nie ubezpieczają samochodów tuningowanych oraz tych, które w nazwie mają coupe (Astra Coupe, E46 Coupe, itd.)

- Link4 - 1120zł

- miejscowy broker ubezpieczeniowy zaproponował za 1130zł w PTU, wraz z ubezpieczeniem mienia w domu (np. zegarków :) )

- najlepszą ofertę dało Liberty Direct - 1020zł, a do tego 5% zniżki przy zakupie kartą kredytową, 50zł w prezencie przy powołaniu się na czyjąś polisę (promocja bodajże do czerwca) - ostatecznie wyszło 920zł !

 

Wszystkie kwoty które podałem dotyczą OC + NNW.

 

Jakby ktoś potrzebował namiarów na moją polisę, zapraszam na PW.

 

Szerokości :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam bmw 325 tds, rok produkcji 96, pierwsza rejestracja 99. Zonaty, 24 lata, zam okolice ciechanowa. Jestem wspolwlascicielem tego auta, wlascicielem jest moja mama (60% znizek). Podpieralem sie kalkulatorem http://ipolisa.pl/kalkulator/ w zeszlym roku zaplacilem 330zl za OC w mbnaku, w tym roku 480zl takze w mbanku. Za kazdym razem szukalem najlepszej oferty i okazal sie nia mbank. Co do znizek, to zapewniam ze co roku zyskujemy 10%, tydzien temu poprosilem o zaswiadczenie i wydano mi je bez problemu. Inna metoda jest po prostu oswiadczenie. Zamierzam zaplacic OC za motocykl, i jak zadzwonilem na infolinie do PZU to dowiedzialem sie ze moge zawrzec ubezpieczenie telefonicznie, a formalnosci dokonczyc korespondencyjnie. Znizki sa przyznawana na podstawie oswiadczenia. Nalezaloby sprawdzic jakie sa konsekwencje podania nieprawdziwych inforamcji, czy ktos to wogle sprawdza a jesli tak to w jakich przypadkach? Ja przez 6 lat posiadania prawka w sumie uzbieralem te 60% (rozne pojazdy), ale wyciaganie tej historii teraz byloby klopotliwe. Jesli natomiast zdecyduje sie na ubezpieczenie u agneta, musze przedlozyc dokumenty potwierdzajace znizki. Z ciekawostek dodam, ze jesli komus wypada koniec ubezpieczenia w lutym to warto zawrzec je jeszcze w starym roku (mozna do 3 miesiecy wczesniej), czasem roznica w cenie jest znaczna, szczegolnie ze koniec roku to okres, gdy zmieniaja sie przepisy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam bmw 325 tds, rok produkcji 96, pierwsza rejestracja 99. Zonaty, 24 lata, zam okolice ciechanowa. Jestem wspolwlascicielem tego auta, wlascicielem jest moja mama (60% znizek). Podpieralem sie kalkulatorem http://ipolisa.pl/kalkulator/ w zeszlym roku zaplacilem 330zl za OC w mbnaku,

 

To niezła promocja była ;)

 

w tym roku 480zl takze w mbanku.

 

 

Już nie było promocji ;)

 

 

Za kazdym razem szukalem najlepszej oferty i okazal sie nia mbank.

 

A u mnie Generali

 

Co do znizek, to zapewniam ze co roku zyskujemy 10%,

 

Nie do końca...

 

Ja przez 6 lat posiadania prawka w sumie uzbieralem te 60% (rozne pojazdy),

 

Cuda Panie ;)

A na prawdę zabiera to min 8 lat. Wtedy masz prawo do 60%.

 

Pomijam już, że dostałeś na pewno zwyżkę za wiek.

 

Nalezaloby sprawdzic jakie sa konsekwencje podania nieprawdziwych inforamcji, czy ktos to wogle sprawdza a jesli tak to w jakich przypadkach?

 

W przypadku OC - W najlepszym przypadku każą Ci dopłacić różnice składki ew., pozwą do sądu i w procesie cywilnym [jak nie było ofiar of kors] wyduszą z ciebie wszystkie koszty, w najgorszym polecą do prokuratora

W przypadku AC - nie wypłaca Ci.

 

ale wyciaganie tej historii teraz byloby klopotliwe. Jesli natomiast zdecyduje sie na ubezpieczenie u agneta, musze przedlozyc dokumenty potwierdzajace znizki.

Czyli nakłamałeś .... :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem zdania , ze lata spędzone z jedną kobietą powinny się liczyć do OC AC , NW- juz niekoniecznie bo to przecież jest nieszczęsliwy wypadek ! Ale np. mam 60% znizki to za 20 lat z jedną kobietą powinienem mieć ze 20% do zwrotu - za sam fakt , że stać mnie jeszcze na samochód , przejazdy komunikacją - darmowe - czasem metrem jeżdzę , legitymacja honorowego ;) męża - zeby bez kolejki w aptece kupować , zwolnienie z podatków - wszystkich - Ta Jedna to i tak więcej niż wszystkie podatki razem wzięte . Co Wy koledzy na to ? Bo jak czytam to co piszecie - to nic więcej do głowy mi nie przyszło ;) .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko zależy w jakim jest stanie.

Jak ma kilo szpachli na masce, opadające zderzaki i bita w kuper, to tylko na wzwyżki się człowiek załapie... ;)

 

Cuda Panie ;)

A na prawdę zabiera to min 8 lat. Wtedy masz prawo do 60%.

A to nie zależy czasem od ubezpieczyciela?

PZU daje w pewnym okresie tylko 5% rocznie, a pozostali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile masz zniżek po jakim czasie jest zależne od ubezpieczyciela. Z reguły na 60% pracuje się 6 lat ale jak wiadomo do reguły są wyjątki. Na pewno PZU, Ergo Hestia, Uniqa.

 

W przypadku OC - W najlepszym przypadku każą Ci dopłacić różnice składki ew., pozwą do sądu i w procesie cywilnym [jak nie było ofiar of kors] wyduszą z ciebie wszystkie koszty, w najgorszym polecą do prokuratora

 

Ciekawe skąd masz takie sensacyjne wiadomości? Na podstawie czego mają regresować? Na podstawie podania nieprawdy w oświadczeniu dotyczącym zniżek? ;)

 

Znając życie wymoderujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w najgorszym polecą do prokuratora

 

Ciekawe skąd masz takie sensacyjne wiadomości? Na podstawie czego mają regresować? Na podstawie podania nieprawdy w oświadczeniu dotyczącym zniżek? ;)

 

Jeżeli dla Ciebie poświadczenie nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowych nie jest przestępstwem to sorry ;)

 

 

Znając życie wymoderujesz.

 

Nie wymoderuje. ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie poświadczenie nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowych nie jest przestępstwem to sorry ;)

 

Tego nie neguję, wytłuściłem fragment do którego się odniosłem. Z praktyki nie znam przypadku aby firma wytoczyła sprawę o uzyskanie korzyści. Co najwyżej o wyrównanie składki. Teoretycznie taka możliwość istnieje ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie neguję, wytłuściłem fragment do którego się odniosłem. Z praktyki nie znam przypadku aby firma wytoczyła sprawę o uzyskanie korzyści. Co najwyżej o wyrównanie składki. Teoretycznie taka możliwość istnieje ale...

 

I też teoretycznie pisałem.

Nie napisałem, że na pewno, tylko, że możliwe jest a,b lub c.

Zależnie od debilizmu albo mściwości TU może zrobić realnie co zechce.

Nie na darmo mówią, że TU składają się tak na prawdę z dwóch działów.

Wyłudzania Składek

Odmowy Wypłat


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.