Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Owczar

trzy kieszonki i jeden naręczny

Rekomendowane odpowiedzi

dekiel raczej jest oryginalny, nalot nachodzi równomiernie na dekiel i część koperty, które się ze sobą zgrywają, także wątpie by dekiel był podmieniony.

Postaram się coś wykombinowac, ale jeśli zacznie się coś dziać to zostawiam takie jakie jest, też ładne ;)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do nalotu proponuję spróbować delikatną pastą do polerowania chromów samochodowych.

Co do szkiełek podaj wymiar zobaczę co mam w NOS-ach albo jak nie to wygniemy i dorobimy.

Co do wskazówek też podaj czego szukasz może coś znajdę.

Co do angielskich wojaków to mam ich kilka jak znajdę chwilę czasu to pstryknę

 

Mam m.in. zegarek który otrzymał mój dziadek ( żołnierz dwóch wojen światowych ) oficer armii generała Maczka

służący w wojsku na zachodzie i który orginalnie nie miał żadnych wynalazków ze skóry lecz jak to często bywało

miał dewizkę czy jak kto woli łańcuszek zrobiony z kawałka łańcuszka z nieśmiertelnika (czesto praktykowane przez

żołnierzy).

 

Co do ....

 

pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roman, co do wskazówek to poszukuje tej jednej minutowej do Doxy i całego kompletu do Reue, coś takiego jak te w aukcji:

http://allegro.pl/zegarek-wojskowy-iii-i1444053161.html

Jak będe w domu to zmierze szkiełka, choć nie wiem czy ma mieć jakiś luz czy ma wchodzic na wcisk, bo szklane za bardzo się nie ugnie ;)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Jak będe w domu to zmierze szkiełka, choć nie wiem czy ma mieć jakiś luz czy ma wchodzic na wcisk, bo szklane za bardzo się nie ugnie ;)

 

Wyprzedze Romana i napisze ze nie ma mowy o luzie.Przy probie zalozenia szkla na wcisk mozesz wyszczerbic szklo o ile Ci ono nie peknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje wymiary ramki:

 

Revue: średnica wewnętrzna ramki na szkiełko 44/45mm nie wiem jaki jest standardowy rozmiar, czy są 44 albo 45 czy tylko jeden z tych jest tym standardowym wymiarem?

 

Doxa: średnica wewnętrzna ramki też tak jak by 44,5mm B)

 

szkiełko powinno trzymać na "sucho" czy się je podkleja?

 

ramke mierzyłem w miejscu gdzie jest szkło, jej zewnętrzną obwódke czyli największą średnicę w tym miejscu(nie wiem jak to napisać...) ;)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Miedzy 44mm a 45mm jest dziesiec numerow szkielek (od 440-450),musisz dokladnie zmierzyc suwmiarka czescia do mierzenia srednicy otworow,podobnie zrob z pierscieniem od Doxy.Jezeli te stare szkla celuloidowe dobrze siedza to mozna zmierzyc tez te stare szla, jednak lepiej miec wymiary z pierscienia. Szklo powinno zakladac sie na sucho, bez rzadnego klejenia,jezeli jest minimalnie za male to mozna posluzyc sie od biedy przezroczystym klejem , lecz klejenie = syfienie.

 

ramke mierzyłem w miejscu gdzie jest szkło, jej zewnętrzną obwódke czyli największą średnicę w tym miejscu(nie wiem jak to napisać...) ;)

 

Wymiar szkla = srednica wytoczonego rowka na szklo w pierscieniu ktora mierzymy czescia suwmiarki sluzaca do pomiaru srednicy otworow, jezeli istnieje problem z wykonaniem takiego pomiaru ze wzgledu na ksztalt pierscienia to mozna zmierzycwewnetrzna czesc ramki od strony szkla dodajac do tego 2(44,2 +2 =44,4 czyli 444) lub stare dobrze pasujace szklo(o ile posiadamy)jednakze w ostatnich dwoch przypadkach nie ma 100% pewnosci ze szkklo bedzie idealnie pasowac( roznoraki ksztalt rowka w srodku, uszkodzone ranty starego mineralnego szkla, miekkie szkielko celuloidowe moze wrocic do pierwotnego stanu poniewaz nie musi byc giete temperaturowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie, chyba się przejdę z tym do zegarmistrza żeby mi podał dokładny rozmiar bo widzę że tu nie ma żartów :lol:

Co do wypukłości też są jakieś wytyczne?


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szkiełko powinno dokładnie pasować do ramki.

Zwykle zegarmistrz podfrezowuje ew. trochę ramkę jeśli nie pasuje.

Można też doszlifować szkiełko / zwykły dobry papier ścieryn potrafi zrobić cuda ;-) /.

Obecnie co raz częściej szkiełka są wklejane na specjalny klej lub na kleje UV i wtedy

jest większa tolerancja.

 

pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Co do wypukłości też są jakieś wytyczne?

 

Wypuklosci tak jak i rodzaji szkielek jest wiele.Jak wstawisz za wysokiego dekla to jak to bedzie wygladac przy srednio grubym zegarku,podobniez nie zbyt ladnie bedzie on wygladal z savonettka.Za niskiego tez nie mozna wstawic bo wskazowki beda haczyc.Mozesz przejsc sie do zegarmistrza ktory orientuje sie w starych zegarkach,byc moze bedzie mial takie szklo(niektorzy jeszcze maja), ajak nie to zmierzy doradzi ew. napisze Tobie na kartce jakie szklo i jaki rozmiar jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u dwóch zegarmistrzów z moim Revue, żaden nie miał szkiełka do niego, za to jeden stwierdził że jest to rozmiar 444 zaś drugi 445 :) bądź tu mądry.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Taka niedokladnosc moze byc powodem uzywania przez jednego i drugiego suwmiarek o roznej dopuszczalnej tolerancji bledu pomiaru(podane na suwmiarce),pozatym wiesz jak niewiesz w jakim stanie byly ow przyrzady ktorymi poslugiwali sie Ci majstrowie?

 

Wyjscia sa 3:

 

-Wziasc mniejsze i bawic sie w klejenie(nie polecam)

-Wziasc wieksze i ewentualnie zeszlifowac rant szkielka na cienkim papierze tak jak wyzej pisal Roman.

-Wziasc oba rozmiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nie tworząc nowych tematów pozwolę się tu Was zapytać, czy ma ktoś takie wskazówki by pasowały do mojego Revue? najlepiej jak najbardziej zbliżone do oryginału

szukam i szukam......... nigdzie takowych nie mogę dostać.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Cos mnie sie wydaje ze chyba szybciej sie takie dorobi jak znajdzie gdziekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin w jaki sposób to robisz?

Chcę je doprowadzić do użytku, ale zaczynam od najmniejszych szczegółów by na końcu założyć szkiełko i je nakręcić :D


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Normalnie.Wycinam z odpowiedniego materialu, a potem w ruch ida pilniki, wiertla, nabijaki, rozwiertaki, papiery roznych grubosci, pasty z innymi polerowidlami i ewentualnie tokarka.Proste to jest do wykonania jak wycinanki kurpiowskie, tylko trzeba na to miec jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko, to sobie wystrugałem wskazówki :D

można to komuś zlecić?


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Pewnie ze mozna, tylko trzeba znalezc kogos kto sie tego podejmie.Zaznaczam przy okazji ze taka robotka troszku moze kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się boję że wydam na to troszke PLN, dlatego póki co szukam i szukam w trupkach zegarmistrzowskich ale nic, może ktoś na forum jeszcze coś znajdzie.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Najszybciej w truposzach to moze znajdziesz na jakiejs gieldzie.Na aukcjach zaplacisz za trupa min 50 pln ze starymi zarosnietymi wskazowkami, ktore przydalo by sie odswierzyc i ew.trzeba by je dopasowac.Jesli umiesz sobie cos takiego zrobic sam to Cie to dodatkowo nic nie kosztuje, natomiast jezeli nie to dodatkowo masz koszt fachmana za renowacje wskazowek i dopasowanie.Jednyna zaleta to taka ze masz wskazowki stare z epoki, a nie funkiel nowki nie smigane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, za te zegarki dałem pare groszy a już widzę, że same wskazówki mogą być od nich droższe, ale cóż...taki jest urok zegarków, jak nie trzeba to jest a jak........ :D


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Wiesz, wykonanie takich wskazowek to nie jest takie hop siup.Jakby nie trzeba bylo tyle przy tym robic i tyle temu temu poswiecac czasu, to napewno dorobienie od podstaw tyle by nie kosztowalo.Oczywiscie mozna zawsze cos tam wstawic po kosztach tylko wiadomo nie o to tutaj chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.