Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Wpadki znanych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ciekawym tematem - trochę, żeby się pośmiać, trochę załamać ręce...

 

Nie mówię tutaj o wpadkach jakościowych pojedynczych egzemplarzach, ale np.:

- wszyscy znamy limitacje rosyjskich zegarków - 999 sztuk to prędzej ilość egzemplarzy wyprodukowanych danego dnia, niż cała limitacja modelu :(

- czytałem na forum kiedyś o automatycznej Adriatice - na tarczy było 21 jewels, na wahniku 25 jewels :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie tego cukiereczka? :(

Bo nie mogę wygooglować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy obraz nie jest zdjęciem zegarka.

Stąd możliwe błędy.

Jeśli faktycznie w zegarku jest taki błąd, to OK, ale bałbym się pochopnie wyciągać wnioski na bazie tego obrazu.

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko zobacz TUTAJ.

 

Konkretnie - post 17.

 

Cytuję Mariusza:

 

Zobacz jaka jest odległość pomiędzy krawędzią indeksu oznaczającego godzinę 12, a indeksami wskazującymi minutę 59 i 1. Te odległości nie są równie, a powinny być. Początkowo myślałem, że to kwestia zdjęcia, ale na żywo ta niedoróbka się potwierdziła. Mało tego, jedna z części indeksu wskazującego godzinę 12 nie była położona idealnie równo, ale lekko przekrzywiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko zobacz TUTAJ.

 

Konkretnie - post 17.

Pamiętam że to czytałem, i później przeszukiwałem sieć w poszukiwaniu fotki tego zegarka z tym błedem i nie znalazłem. To znaczy na renderach ten błąd występuje zawsze, natomiast realnej fotki na której występowałby ten błąd, nie znalazłem nigdy.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło. Jeśli Mariusz znalazł w wersji "na żywo", to zmienia postać rzeczy, ale w tym temacie nie chodzi o pojedyncze błędy?

Ale może się mylę.

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może się mylę.

No nie mylisz się. OP dokładnie napisał, że chodzi o 'standardowe', seryjne babole, to raz. A dwa, że chodzi o znanych producentów. Słowo "znanych" rozumiem jako o uznanych producentach, a nie że jest jakaś tam marka, którą skądś tam znam, bo gdzieś ją tam przypadkiem widziałem. Dlatego przykład z Tauchmeister też raczej odpada, bo marka raczej zalicza się to tych, które uznajemy za wirtualne...

Jakby w tym wątku chodziło o to żeby się ponaśmiewać z wirtualnych marek, to można podać dużo śmiesznych rzeczy np sto klików na bezelu, albo śrubki namalowane farbką, albo imitacja kamienia rubinowego itp..

Ale chyba nie o to chodzi w tym temacie?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, Panowie. Skoro mój post o Tauchmeisterze był aż tak bardzo nie na temat, to usunąłem go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt to prestiżowy producent zegarków, ale popatrzcie jak miałem przyklejony indeks na godzinie 7 w Aviatorze na Mołni.

 

b_205736.jpg

 

Zegarek wymieniono na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w jakim stadium upojenia trzeba być aby zatwierdzić złożenie takiego czegoś jak na ostatniej focie.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.