Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

pasówka z amerykańskiej kieszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jakoś nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie..

 

Czy zrobienie naręcznej "pasówki" z wykorzystaniem werku amerykańskiego ..Elgin ,Waltham itp..

 

z wałkiem będącym w oryginale częścią koperty zegarka, jest w naszych rodzimych warunkach wykonalne i kto ew.zajmuje się takimi działaniami?

 

zależałoby mi na stalowej kopercie i przeszklonym deklu..

 

Wiem ,że werk jest duży i "wysoki",nie mam konkretnych wymiarów ,ale mogę zdobyć bez problemu..

 

da się? w rozsądnym budżecie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek w kopercie to w zasadzie nie kłopot, jeśli ma się całosć, a nie tylko mechanizm. Cały ten element jest (przynajmniej czesto) wkręcany w kopertę, więc teoretycznie można go wykręcić i wkrecić w nową. Oznacza to jednak, że trzeba zrobić miejsce, czyli koperta musi być wyraźnie szersza od mechanizmu lub mieć wystający dosć mocno element, co przy rozmiarach łatwo dostępnych mechanizów może być problemem. Dlaego polecałbym mniejszy mechanizm, maksymalnie 12s. I tyle właściwie, poza tym miejscem na wałek nie jest to raczej trudniejsze od zwykłej pasówki.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Da sie ale jest troche gimnastyki z lamanym walkiem ktorego trzeba umiescic z koronka i sprezyna walka na przedluzanym kominku w kopercie.Przy zastosowaniu duzej koronki nawet to wzglednie wyglada.Robilem kiedys taki patent z malym kieszonkowym Illinoisem i nawet to wyszlo. Z powodu iz jest troche kombinatorstwa z tym nikt sie nie chce tego podejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki..ale tak konkretnie, są do zdobycia koperty które "pomieściłyby ten werk? ..to raczej jeśli się nie mylę 15 stka..

 

jest komplet z wałkiem..

 

edit: o taki

 

post-23173-0-70498200-1331818943.jpg

 

nie ,żebym chciał robić na siłę :) ..ale miałbym ochotę z nim poeksperymentować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Koperta to pikus,jak za mala to mozna przetoczyc o ile jest taka mozliwosc, natomiast lamany walek w z kominku to moze byc problem.Werk to 16-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie,a czy to że koronka jest na 12 a nie 3 to jakiś problem?..czy trzeba szukać werku z koronką na 3 ?

 

i gdzie można zobaczyć kopertę która może pomieścić taką 16 stkę?

 

i jeszcze jedna fotka..:D

 

post-23173-0-98205200-1331819803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
post-0-0-67677900-1331819811.jpg

post-0-0-92304100-1331819808.jpg

post-0-0-32077700-1331819810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mowisz i masz :

I znowu dałeś po oczach :D CUDO!


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido ,w taką jak pierwsza, z koronką z oryginału lub zbliżoną..to bym chętnie ,owszem..:D

 

rozumiem ,że szklany dekielek jest możliwy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Pewnie ze jest mozliwy.Wszystko jest mozliwe, zalezy to tylko od sprzetu,checi i od umiejetnosci tworcy.Ta pierwsza jeszcze nie ma szklonego dekla, lecz jak uporam sie z robotkami to jej takowy sprawie.

 

Obecnie powoli montuje na zlecenie taka Doxe ze szklonym deklem:

 

post-0-0-53577500-1331819813.jpg

 

I znowu dałeś po oczach :D CUDO!

 

:D Dzieki Jacku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.