Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

faf

Wave Ceptor -

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem tu nowy i chciałem się zapytać/poradzić. Otóż chcę zakupić zegarek z funkcja jak w temacie. Chcę by był na całe lata więc. Musi bieć zarówno bransoletę jak i kopertę ze stali,nie wymagać wymiany baterii no i mieć waveceptor. Interesował mnie raczej zegarek elektroniczny ale nie znalazłem żadnego który miałby metalowa/stalowa kopertę. I teraz myślę o   LCW-M100DSE-2AER. Jest piękny,wprawdzie ma malutki wyświetlacz ale da się z niego odczytać godzinę. Mam jedynie 2 pytania: Czy da się na nim wymusić dobór sygnału  z zegara atomowego tak jak można to zrobic np. przy stacjach pogody? Czyli wcisnąć przycisk po którym w parę minut się zsynchronizuje? I drugie pytanie. Czy ta on się ładuje od światła słonecznego czy od jakiegokolwiek np od lampki na biurku? Wspomniano wyżej że bateria jak akumulator traci pojemność. Na ile taka bateria starcza bo planuje kupić używany egzemplarz.  I tak na koniec: Może są zegarki całkowicie cyfrowe z tą funkcją które mają metalową kopertę? Zlazłem w sieci informacja o istnieniu modelu  casio irw-m300-Coś przepięknego ale nigdzie nie widzę oferty sprzedaży.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak jest w tym modelu, ale w większości Casio da się wymusić ręczną synchronizację, oprócz tej automatycznej - nocnej

2. Najlepiej ładuje się od słońca. Pod lampką nie naładujesz go do pełna za swojego życia ;)

3. Dobrze używana bateria/akumulator wytrzymuje 8-12 lat, chociaż znam przypadki 20 lat. Jeżeli ma to być używka, to dobrze wiedzieć jak ktoś go używał, bo akumulator nie lubi być rozładowany

4. Jeżeli nie przeszkadza ci styl bardziej sportowy, to polecam Casio DW-9400. Sprawdzony model i bardziej wytrzymały od zaproponowanego przez ciebie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem jak jest w tym modelu, ale w większości Casio da się wymusić ręczną synchronizację, oprócz tej automatycznej - nocnej

2. Najlepiej ładuje się od słońca. Pod lampką nie naładujesz go do pełna za swojego życia ;)

3. Dobrze używana bateria/akumulator wytrzymuje 8-12 lat, chociaż znam przypadki 20 lat. Jeżeli ma to być używka, to dobrze wiedzieć jak ktoś go używał, bo akumulator nie lubi być rozładowany

4. Jeżeli nie przeszkadza ci styl bardziej sportowy, to polecam Casio DW-9400. Sprawdzony model i bardziej wytrzymały od zaproponowanego przez ciebie.

A jak taki akumulator padnie to co? Wymienia się go czy zegarek do kosza? A stl tak bardzo sportowy mi niestety przeszkadza  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego aku to ok 60-80 zł

Poszukaj na spokojnie innych modeli Casio. Polecam także Citizena czy Seiko :-)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt akumulatora w zibi to 15zl jeśli potrafisz sam wymienić (wymienia się jak baterię) i to jedna z niewielu części jakie mają na stanie :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt akumulatora w zibi to 15zl

To chyba zależy od akumulatora, szukając aku do AS2020 (co prawda to nie Casio) znalazłem trzy rodzaje występujące pod tym samym numerem ref i każdy w innej cenie - różnica polegała na kształcie "blaszki" która była częścią tego aku. najtańszy właśnie 15zł kosztował, a właściwy 55zł  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o cenie aku ctl920 (analogowe G) i clt1616. To chyba dwa najbardziej popularne w casio.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o cenie aku ctl920 (analogowe G) i clt1616. To chyba dwa najbardziej popularne w casio.

 

A to przepraszam :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany! Padło na  LWC-m100dse-1aer. I mam parę pytań.Uruchomiłem funkcję DST i zastanawiam się co jak np. Zegarek nie złapie sygnału w nocy albo jak bedę chciał tuz po zmianie czasu mieć dokładny czas nie czekać godziny aż zegarek złapie sygnał. Teraz Złapał w moment gdy zrobiłem "DST ON" Ale co gdy będę chciał by sygnał by złapany teraz bo np. akurat jestem w dobrych warunkach bo go złapać.  Jak  wymusić synchronizację? I jak długo trwa ładowanie akumulatora? Bo przybył do mnie w stanie "średnio' naładowanym. Chciał bym wiedzieć po jakim czasie oczekiwać poprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DST to czas letni. Powinieneś ustawić na AUTO, jeżeli masz taka opcję.

Synchronizacja następuje w nocy i najlepiej na noc odkładaj go na parapet okna wychodzącego na zachód - na niemiecki nadajnik.

Jak będziesz miał słoneczny dzień to wystaw go na kilka godzin na balkon, do ogrodu i naładuje się do pełna :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu na 'Auto" miałem godzinę na stary czas (-1 godzina). Naładować się naładował ale po kilku dniach z "HI" przeszedł na "MID" Zastanawiam się jak długo on działa na średnim naładowaniu. Ale na razie wolę nie sprawdzać bo są słoneczne dni i dzień w dzień go ładuję. Nie wiem co będzie w ziemie....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam zegarek CASIO WVA-109HE i od dłuższego czasu zegarek nie synchronizuje czasu automatycznie i ręcznie. Czasami przy próbie ręcznej synchronizacji na dwie sekundy pojawia się wskaźnik poziomu sygnału i znika gadzina pulsuje po czym wyskakuje err. W nocy również synchronizacja się nie udaje. Czy słaba bateria może być również tego powodem, jak sądzicie a może ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się czy jest ustawiona prawidłowo strefa czasowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefa jest na BER, wszystko jest w sumie dobrze poustawiane dlatego pomyślałem o baterii. Jeżeli z bat. jest ok, to może po prostu się coś popsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz słabą baterię to ona może być tego powodem, zwłaszcza jeżeli zegarek sam z siebie nagle nie chce się synchronizować.

Nie mam co prawda żadnego na baterii, a wszystkie na akumulatorach, ale jeżeli poziom naładowania akumulatora spadnie do poziomu L (low) to kalibracja zostanie odcięta aż do momentu jak go podładuję do poziomu M.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic trzeba będzie wymienić baterię i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego bym zaczął :)

Daj znać czy pomogło


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek odebrany od zegarmistrza, bateria podobno ok i nie trzeba jej wymieniać. Od czasu sprawdzenia baterii zresetowania zegarka nie było ani jednej synchronizacji. Pod wskazaniami GET tylko poziome kreseczki. Musiało się chyba coś popsuć niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mój protrek tez nie zawsze ma synchro w nocy ale ręcznie łapie bez problemów ....starałeś sie synchronizować w różnych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest to w zegarku ale w klasycznym radioodbirniku na fale długie jest antena ferrytowa z cewką i ma znaczenie ustawienie jej względem nadajnika. Jest pewne ustawienie gdzie sygnał całkiem niemal zanika. Dlatego kręć zegarkiem wokół własnej osi. To pewnie nie to ale warto o tym wiedzieć.

Tutaj pisze o rozchodzeniu się fal, m.inn. długich. http://sp3pow.pl/articles.php?article_id=51

Może też ma znaczenie czy sprawdzasz zegarek na poziomie gruntu czy na kondygnacji wysokiego budynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zegarek jest odkładany na noc w to samo miejsce, to czas synchronizacji (kolejnej) może być taki sam? Wczoraj i dziś mam 2:02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja uaktywnia się o 2:00 (dla czasu standardowego) i trwa zwykle ok 2 minut, czasem 3

Jeżeli się nie powiedzie to ponawiana jest próba o godzinie 3:00, a następnie o 4:00

 

Jeżeli łapie o 2:02, to znaczy, że jest w tym miejscu ma dobry zasięg :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne zaskoczenie: będąc w starym budynku (grube ściany + dużo kabli i sprzętu elektronicznego) chciałem złapać sygnał o 2, przy oknie. Coś to dziś nie zadziałało (a działało), o.k. pewnie zdarza się. :) Bardzo się zdziwiłem, że o 4 nastąpiła synchronizacja... z dala od okien, pośród pracujących urządzeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.