Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Damian Pietrzyk

Vintage Omega 18K z 1947r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i chciałem sie z wszystkimi serdecznie przywitać.

 

Posiadam zegarek Omega z 18K zlota, kaliber 265, średnica 38mm bez koronki i chciałem zapytać dlaczego na kopercie (na deklu) nie ma puncy Omegi, jest tylko 18K 0.750 i nr 54172 na zewnetrznej stronie dekla.

 

Za pomoc z góry dziekuję. Damianpost-35629-0-65463000-1297682920_thumb.jpgpost-35629-0-93785100-1297682949_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm w środku jest? Bo gdzieś zapodziałem swoją szklana kulę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu wewnątrz nie ma żadnych napisów?


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że jest mechanizm w środku, jak już napisałem kaliber 265, bardzo znany, a na deklu od srodka nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze koperta nie jest oryginalnym wyrobem omegi


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że jest mechanizm w środku,

No jeżeli mechanizm jest w środku, to już jest dobrze, teraz jeszcze dobrze by było, żebym zobaczył jak on jest zamocowany w kopercie. Nie żebym był ciekawy, ale chciałbym rzetelnie odpowiedzieć Tobie na pytanie, bo wprawdzie koperty bez puncy omegi czasem miały, ale zdarzaja się też składaki...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze koperta nie jest oryginalnym wyrobem omegi

Właśnie, bardzo jest to możliwe, ale na 100% jeszcze nie przesądzajmy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak.

 

Dokładnie. Wizualnie efektowny, ale składak


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że tarcza też nie jest w pełni oryginalna. Na pewno jest odnowiona (dosyć starannie), ale nie wiem, czy to właśnie ona była oryginalnie przy tym mechanizmie.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzieli, jak sie rzeczy maja.

 

Mnie ciekawi tylko, czy to cos jakby piescien wokol mechanizmu jest rzeczywiscie pierscieniem dystansujacym (i z jakiego materialu?), czy tez jest to integralna czesc koperty.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak tarcza jest oryginalna nieodnawiana, tarczka sekundnika ma widoczne zakola - faktura ( widać dokładnie pod lupą) 12-tka to wpuszczone złoto, indeksy wystajace złocone złotem, a jesli chodzi o ten pierścień wokół mechanizmu - wykonany z mosiadzu. Koperta wykonana z różowego złota i jest to "puszka", sprawdzałem na stronie Omegi w dziale Vintage History po nr kal. 265 i były takie w tych latach, napisali tam że jest to model "tresor", więc sam juz nie wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest na pewno odnawiana - styl am. poludniowa - podobnie jak koledzy nie mam watpliwosci - to ze sekundnik ma zakola wynika nie z nadruku ale z wycisku plyty tarczy - zostala pomalowana i nadrukowana po polerce (dlatego zlota wpuszczona 12), godzina i minuta maja styl poprawny, sekundik juz nie, uszy koperty raczej mnie przekonuja iz nie pochodzi od tego zegarka,

 

tyle w temacie

 

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Panowie, teraz juz wiem że mogę się go pozbyć, bo po co mi taki "składak" ;)

...jeśli ktoś miał by bardziej pocieszajace info dla mnie na temat tego zegarka to bardzo proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pocieszające?

Hm, mechanizm należy do bardzo solidnych, mocno zachwalanych (szczególnie przez niektórych użytkowników forum ;) ) i udanych konstrukcji Omegi. Jest w 100 % oryginalny.

 

Poza tym zegarek wygląda naprawdę efektownie, zapewne świetnie prezentuje się do garnituru i jestem przekonany, że gdybyś chciał go odsprzedać to znajdzie się niejedna osoba, której nie będzie przeszkadzała "niepełna" oryginalność ;)

Ostatecznie zdecydowana większość społeczeństwa nie ma pojęcia o przemyśle zegarmistrzowskim i liczy się jedynie to, żeby zegarek był "dobry i ładny" ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze jedna omega ktora posiadam, czy to tez składak? bo jest taka sama, tez tylko 18K 0.750 od wewnątrz, tarcza emalia i też koperta "puszka" z mosiężnym pierscieniem- 38mmpost-35629-0-30020300-1297705182_thumb.jpgpost-35629-0-51444100-1297705159_thumb.jpgpost-35629-0-81021300-1297705142_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja, niestety, identyczna jak w przypadku poprzedniczki.

Zapewne były odnawiane w tym samym zakładzie, stąd podobieństwo.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-01180600-1331819549.jpg

post-10448-0-21060800-1331819531.jpg

post-10448-0-65290700-1331819533.jpg

post-10448-0-02510200-1331819540.jpg

post-10448-0-23211000-1331819542.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą kupiłem we francji, a ta drugą w hiszpani, więc chyba nie ten sam zakład...tak myslę, no i kupione z różnicą 6-ciu miesiecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeśli ktoś miał by bardziej pocieszajace info dla mnie na temat tego zegarka to bardzo proszę...

ładny mechanizm ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pocieszenie ;)

 

Pocieszę Cie jeszcze - też mam "cóś" takiego ;)

Solidny werk omegi, cudna tarcza i koperta zrobiona najprawdopodobniej gdzies w Brazylii albo Argentynie.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladaki tez maja swoj czar i swoja wartosc. Grunt tylko to byc swiadomym, jak sie rzeczy maja. Mialem tez Omesie na podobnym werku z nieoryginalna koperta:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/33414-omega-30t2pc/page__p__390145__hl__omega__fromsearch__1#entry390145

 

 

Fajna byla, poszla do ludzi, nowy wlasciciel bardzo zadowolony.

 

Co do zegarkow z Argentyny (i chyba Brazylii tez). W czasach swietnosci tamtych krajow (lata 1940-te i 50-te) bylo tam powszechnie przyjete mabywac stalowe modele (albo moze same mechanizmy??? - tego nie jestem pewien) i od razu, przy zakupie, przekladac je u swojego jubilera/zegarmistrza w zlote koperty miejscowej produkcji, najczesciej z rozowego zlota. Co takich zegarkach powiedziec? nie sa to typowe skladaki, bo koperta jest w nich od nowosci...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.