Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Dlaczego wyleciał Mathu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w temacie. Rozumiem, że należy zaostrzyć rygory na forum bo dzieję się coraz gorzej ale nie rozumiem dlaczego podejmuje się takie drastyczne działania w stosunku do starego usera? Mathu miał ciety język ale pisał o tym co myśli, bez ściemy. Czy mamy mieć Tutaj towarzystwo wzajemnej adoracji? Zakłamane ale miłe? Nie podoba mi się taka wizja ale widzę takie tendencje ;)

Szkoda Mathu, że odeszłeś. Nie zawsze się zgadzałem z tym co piszesz ale będzie mi Cię brakowało.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - mathu nie wyleciał , tylko obraził się za czasowe zawieszenie konta.

Czasowe zawieszenie otrzymał , ponieważ wcześniej miał już kilka ostrzeżeń za napastliwość , obrażanie innych i język , po raz kolejny użytkownicy raportowali takie zachowanie.

Stwierdził jednak ,że nie zamierza odczekać , powiedzieć "dobra , przesadziłem , nie będe "napadał " na innych " tylko poprosił o usunięcie konta.

Jego wola.

 

 

Piszesz o towarzystwie adoracji etc , przeciez do licha nieraz się ze sobą nie zgadzamy , ale starajmy się powściagnąć JĘZYK i sposób w jaki to czynimy.

Tak samo powinniśmy szanować innych i swój czas i nie wypisywać bzdur np w ofertach dzialu SPRZEDAM .

 

Już niejednokrotnie byly wołania o więcej dyscypliny i moderację , teraz Ty piszesz wręcz przeciwnie ...Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie przeglądałem wątku przez, który Mathu wyleciał, bo szerokim łukiem omijam już wątki typu zegarek dla:

- "pokerzysty"

- "marynarza"

- "ślusarza"

- "grabarza"

i Bóg wie kogo jeszcze, ale dobrze by było dobrać się do tyłków, użytkownikom którzy bez przerwy łamią regulamin i mają gdzieś zasady obowiązujące na tym forum.

Zgadzam się z RUSKI'm: "Mathu miał cięty język ale pisał o tym co myśli"

Z drugiej strony nie lubię też podejścia typu "zabieram zabawki i idę się bawić gdzieś indziej"

Po Tobie Mathu akurat się tego nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rozumiem, że należy zaostrzyć rygory na forum bo dzieję się coraz gorzej ale nie rozumiem dlaczego podejmuje się takie drastyczne działania w stosunku do starego usera? Mathu miał ciety język ale pisał o tym co myśli, bez ściemy. Czy mamy mieć Tutaj towarzystwo wzajemnej adoracji? Zakłamane ale miłe? Nie podoba mi się taka wizja ale widzę takie tendencje ;)

 

Podzielam tę opinię. Moim zdaniem, to Forum jak powietrza potrzebuje powrotu do atmosfery jaką tu mieliśmy w latach 2005 - 2007. Obawiam się jednak, że to nie jest już możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasowe zawieszenie otrzymał , ponieważ wcześniej miał już kilka ostrzeżeń

 

Z tego co pisał to zrozumiałem, że miał tylko jedno ostrzeżenie. Z resztą temat natychmiast zniknął.

Co do ostrzejszej moderacji, to patrząc co się ostatnio dzieje na forum, jestem za! Szkoda mi tylko "starego" forumowicza, z którym już się człowiek w jakiś tam sposób zżył.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do ostrzejszej moderacji, to patrząc co się ostatnio dzieje na forum, jestem za!

 

Tylko dlaczego wylatują nawet te posty, które nie łamią regulaminu ?. Czyżby umysły niektórych kosiarzy nie panowały nad tym co wyczyniają ręce na klawiaturze kompa ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam szczerze pomimo , że Mathu też dałem jedno ostrzeżenie za wypowiedzi kiedyś, więc uważam,ze ogólnie był OK i nawet Go lubiłem. Obiecuję też , pomimo iż ostatnio miałem mniej czasu na porządki a tak naprawdę prawie wcale - nie to co kiedyś,że wezmę się i skoro Mathu "wyleciał" to wyleci też kilka innych Osób którym znacznie bardziej się to należy. Mathu miał honor i za to Go szanuję.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że taką podjął decyzję . Akurat mnie bardzo podobały się jego gry słowne z co niektórymi osobami na tym forum , jak to ktoś napisał - wnosiły trochę luzu i świeżości w różne tematy. Poza tym był całkowicie szczery w tym co pisał, a niektóre posty czy tematy są czasami tak idiotyczne , że reagowałbym pdoobnie. Może zdarzyło mu się pary razy przesadzić ale zawsze wtedy znalazł się ktoś kto załagodził sprawę i teamt ciągnął się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Obiecuję też , pomimo iż ostatnio miałem mniej czasu na porządki a tak naprawdę prawie wcale - nie to co kiedyś,że wezmę się i skoro Mathu "wyleciał" to wyleci też kilka innych Osób którym znacznie bardziej się to należy.

 

Who's next ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathu sam zrezygnował, nawet go od tego odwodziłem, a kto następny dwulicowi... Oni wiedzą o kogo chodzi, ale muszą złamać regulamin.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie uwazacie, ze forum nie jest miejscem do pisania tego co sie mysli bo trzeba myslec co sie pisze?? I wcale nie chodzi o adoracje tylko o szacunek?

 

Edit. Mala korekta zeby bylo przyjrzysciej:

Forum jest do pisania tego co sie mysli, ale trzeba myslec co sie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja juz się wstydzę za to co napisałem, ale to było silniejsze, to , że toczy się jakaś tam wojna to nic nowego, mozemy o tym nie mówić, to, że forum drąży powoli acz skutecznie komercja, interesy, kicz, tandeta też jest bolesne i mozemy o tym nie mówić , co nie znaczy , że problemy same znikną , zamiatanie ich pod dywan niczego nie zmieni, zawsze można wykasować moje posty - przecież nie jestem święty i jestem tylko zwykłym człowiekiem - nikim, ale staram się być w miarę możliwości sprawiedliwy choć nie zawsze to jest możliwe z różnych przyczyn.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A nie uwazacie, ze forum nie jest miejscem do pisania tego co sie mysli bo trzeba myslec co sie pisze?? I wcale nie chodzi o adoracje tylko o szacunek?

 

 

Tarrantul, w sumie to dobrze napisałeś, trzeba myśleć co się piszę, a nie pisać co się myśli, a tego niestety brakowało w jego postach

 

mod edit : drugie upomnienie - zgodnie z regulaminem

Drugie upomnienie skutkuje czasowym zawieszeniem konta.
30 dni blokady konta

złamane punkty regulaminu :

respektuj zdanie i uczucia innych użytkowników.
4. Nie przenoś zewnętrznych, personalnych animozji czy dyskusji na forum.
5. Antyspołeczne zachowanie ? ośmieszanie, obrażanie

zgodnie z regulaminem możesz złożyć na mnie skargę do Administratora forum

Skargi i uwagi na temat pracy moderatorów należy kierować do administratora forum na adres mailowy: [email protected] lub PW.

 

Staruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko wyjaśnienie Mathu miał zablokowane konto , poprosił o chwilowe odblokowanie w celu napisania prośby o wykasowanie Jego profilu i konto zostało odblokowane.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam tę opinię. Moim zdaniem, to Forum jak powietrza potrzebuje powrotu do atmosfery jaką tu mieliśmy w latach 2005 - 2007. Obawiam się jednak, że to nie jest już możliwe.

Niestety masz rację. Pamiętam jak było nas raptem kilkunastu i z radością odświeżałem stronę w oczekiwaniu na nowe posty. Niestety to se ne wrati.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację. Pamiętam jak było nas raptem kilkunastu i z radością odświeżałem stronę w oczekiwaniu na nowe posty. Niestety to se ne wrati.

Obecnie najbardziej aktywnych jest 423 na 17135 użytkowników... Jakieś wnioski?

Kwestia odpowiedniej moderacji. Co ważniejsze, również niezbędna jest większa liczba tematów ściśle związanych z tematyką i celem istnienia tego forum. Oczywiście merytorycznych tematów i merytorycznych dyskusji. Prowadzonych w sposób kulturalny. Przy zachowaniu szacunku do odmiennego zdania oponenta.

 

O ile kwestia prawidłowego mederowania jest do wykonania od zaraz. Wystarczy ciachać wszystko co jest niezgodne z regulaminem a w razie konieczności regulamin forum zmienić. Tematy i dyskusje prowadzone na zasadzie "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" powinny zniknąć z forum. Regulamin Forum powinien być w widocznym miejscu. Procedury moderowania określone i opisane. Tematy śmieciowe powinny być przenoszone do kosza i blokowane w celach dydaktycznych. Moderatorzy powinni jasno określić za jakie zachowanie temat został przeniesiony do kosza. Podobnie z nakładaniem kar na użytkowników. Mówiąc krótko: Potrzebujemy jasnego prawa, rzetelnego kata i ostrego topora. I tu kończą się "proste" rozwiązania. Zamordyzm w procedurach zamieszczania wypowiedzi może ograniczyć liczbę troli, jednopostowców pytających "ile za niego dostane", bezsensownych i bezproduktywnych tematów "zapychaczy miejsca i czasu" itd. itp. "końca nie widać".

 

Największy problem, to zapełnienie treścią miejsca po usunięciu śmieci. Trzeba mieć wiedzę, dążyć do jej pogłębiania, szacunek do odmiennych poglądów kolegów klubowiczów i wiele innych przymiotów dzięki którym nasze forum może działać na wysokim poziomie nie tylko merytorycznym i pod względem kultury osobistej, koleżeństwa, dobrych obyczajów itd. I niestety... Jest to zadanie dla każdego z nas ;) Bez oglądania się na innych. Bez obrażania się z powodu braku wdzięczności za dokonania.

 

Parafrazując klasyków - "Nie pytaj co Klub może zrobić dla Ciebie, spytaj co Ty możesz zrobić dla Klubu". "Narodzie... jam jest Twój motor... Twoja siła zapędowa... zdolna ruszyć baryłę z posad. Osz... kurcze... to jest taka rola... Że aż nam zazdroszczę" :D

 

A po tym patetycznym (przyznaję) "wykładzie", Nie wiem jak koledzy, ale ja od jutra siadam ko cad'a i może już niedługo coś ciekawego napiszę :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękiję , za to co napisałeś, właśnie tak widzę , aby zaczęła funkcjonować moderacja etc

 

Najpierw zrobimy do końca technikę czyli przeniesienie serwera , potem modyfikację regulaminu i postaramy się aby na forum było mniej "śmieciowych " wypowiedzi .

 

Oczywiście można i trzeba pisać co się myśli , ale problem w tym JAK to robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathu cały czas jechał po cienkiej linii, z jego tekstów przebijał Nietzschealizm, nic dziwnego, że wielu osobom jednak nie odpowiadało jego podejście. Dostał ostrzeżenie, sygnał, że być może kilka jego wypowiedzi było nie na miejscu. Nie był w stanie tego przyjąć, obraził się - nic dziwnego, skoro wg jego filozofii większość ludzi, a więc również to forum, to debile. Cóż, bywa.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ti zwisa że go nie ma.

Od dłuższego czasu miałem włączony filtr na ignorowanie jego wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto to jest mathu? ;)


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a kto następny dwulicowi... Oni wiedzą o kogo chodzi, ale muszą złamać regulamin.

 

Piotrze możesz rozwinąć swoją myśl? Bo mam wrażenie że wyraźnie na kogoś wskazujesz ;)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób już odeszło, choćby Wywiad, Iwasikowski, Alamo i wielu innych którzy zdawali się być nierozerwalną częścią forum. Myślę że warto dbać o tych którzy są aktywni i mieszczą się w tej nielicznej grupie aktywnych użytkowników. Bez nas forum nie istnieje, bo forum dyskusyjne to nie serwer, choćby nawet najlepszy na świecie, ani kolorowe reklamy, forum to ci którzy aktywnie uczestniczą w jego życiu. Jest nas coraz mniej, a ci nowi którzy się pojawiają, najczęściej znikają po jednym poście i ginie po nich ślad. Oczywiście istnieją trolle, którzy każdym swoim postem obrażają wszystkich po kolei, ale jeśli ktoś tylko czasem zajdzie komuś za skórę, nie powinno się go traktować surowo. Nie wszyscy są równi, bo niektórzy zapracowali sobie na szacunek i z szacunkiem powinno się ich traktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat lwasikowski poleciał za wyjątkowy przejaw błyskotliwości - próbę sprzedaży podróby i podbijanie swoich ofert z drugiego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem za co wyleciał, ale czy faktycznie powinien wylecieć? Może obeszło by się 30 dniową blokadą konta, publicznymi przeprosinami i wpisaniem na jakąś czarną listę, którą można by stworzyć dla szczególnie "zasłużonych" forumowiczów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam bym takiego tematu nie założył, ale skoro już ktoś poruszył ten temat to się wypowiem.

To forum jest kółkiem wzajemnej adoracji, a nie forum dyskusyjnym, gdzie każdy ma jakieś prawa... Przykład ? Dział ''Sprzedam'', użytkownik zakłada temat ze swoją ofertę i pojawia się post ''Kupuję'', pojawia się drugi, który zaczyna licytować, że da więcej na co rozlega się oburzenie wielu użytkowników, ja napisałem, że to sprawa sprzedającego komu i za ile sprzeda - bez żadnej napinki, obrażania - po prostu włączyłem się do rozmowy. Wniosek ? Licytant został zbanowany, a mnie łaskawie dano szansę, bo mam kilka ostrzeżeń na koncie. Kiedy napisałem do "Staruszka" na jakiej podstawie, bo nie byłem jedynym który w tym temacie offtopował dostałem odpowiedź w stylu ''bo tak i kropka''. Jest to po prostu śmiech na sali, jeżeli mamy uważać to forum za poważne miejsce.

 

Drugim przykładem są ''pupilki'' moderatorów. W dziale Casio sprzeciwiłem się nagminnemu spamowi użytkownika ''001...''. Dodam, że zrobiłem to w normalny sposób - nikogo nie obrażając zwróciłem mu uwagę. Zrobiła się z tego dziecinada, bo w/w użytkownik pobiegł na skarbę do Lawnowermana i mój post został usunięty, a spam został. Jak się to skończyło? Ja dostałem bana, a ''001'' umieścił na profilu moderatora dużo mówiące zdanie ''Bardzo dobry moderator'' - możecie sprawdzić ;)

 

Kolejny przykład to wtrącanie się moderatorów w Prywatne Wiadomości. Są tak prywatne, że zjawił się w mojej rozmowie moderator, bo użyłem słowa ''za***iście''.

 

To forum jest świetne pod względem merytorycznym. Chyba największe źródło wiedzy na temat czasomierzy i to niemal wszystkich rodzajów - od eleganckich, przez divery i g-shocki, aż po bazarowy szmelc. Lubię się tutaj udzielać, ale ''władza'' tego forum powinna zostać całkowicie zlustrowana. Albo wszyscy jesteśmy traktowani jednakowo - jak głosi regulamin - albo zaznaczcie dużymi, czerwonymi literami, że każdy kto nie wchodzi w tyłek Grupie Trzymającej Władzę i, jak to stwierdził Lestaf, ''zasłużonym na szacunek użytkownikom'' jest trollem i nie będzie traktowany tak jak wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.