Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adik-78

Polerowanie bransolety

Rekomendowane odpowiedzi

Czym można najlepiej przepolerować kopertę i bransoletę zegarka żeby nabrały głębszego połysku.Zaznaczę tylko że nie mam zamiaru używać urządzeń typu dremel do polerowania.Chodzi mi raczej o jakąś dobra pastę lub szmatkę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich chusteczek z PRLu, dostałem od babci. Są bardzo miękkie. Do tego mam płyn do czyszczenia LCD. Koperty chromowane nie potrzebują niczego więcej by błyszczeć. Jeżeli zaczniesz polerować chrom na pewno się zetrze. Jeżeli koperta i barnsoleta jest stalowa bierzesz szmatkę, kupujesz pastę bez wosku w markecie (np. taką do samochodu) i po prostu polerujesz.


Ulubione marki: 1.IWC 2.Breitling 3. Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich chusteczek z PRLu, dostałem od babci. Są bardzo miękkie. Do tego mam płyn do czyszczenia LCD. Koperty chromowane nie potrzebują niczego więcej by błyszczeć. Jeżeli zaczniesz polerować chrom na pewno się zetrze. Jeżeli koperta i barnsoleta jest stalowa bierzesz szmatkę, kupujesz pastę bez wosku w markecie (np. taką do samochodu) i po prostu polerujesz.

 

Ja używam takiej pasty do grubszej roboty, a tych chusteczek do końcowego polerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat chusteczek Cape Cod słyszałem same pozytywne opinie.

Tak przy okazji, gdyby ktoś posiadający PayPala zamawiał chusteczki Cape Cod, to chętnie się przyłączę, oczywiście partycypuję w kosztach przesyłki.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic w sklepie paste auto max za 3zl i waciki do demakijazu?

efekt zadowalajacy jak za takie pieniadze. jesli chodzi o stalowe koperty i bransolety, jesli o chrom to niestety po dluzszym polerowaniu sie zetrze bo to pasta lekko scierna.

jesli sa jakies rysy to przed polerowaniem przetrzec papierem 2000 lub 2500.

ja stosuje tylko ta paste od lat.

wypolerowalem juz dziesiatki wyswietlaczy w telefonach i dziesiatki zegarkow i zazwyczaj jestem zadowolony z efektu. oczywiscie wszystko recznie bo mechanicznie wytwarza sie zbyt wysoka temperatura


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdarzył mi się przykry wypadek z zegarkiem. Czy według państwa da się to jakoś naprawić ( wypolerować/zmatowić ) ? Jeśli tak, to jakimi sposobami byście państwo to zrobili ?

 

jzfl.jpg

a9dr.jpg

dcn4.jpg

t6he.jpg

qz8b.jpg

3rzn.jpg

5gel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie nic nie da, zbyt mocne uszkodzenie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pomocy maszyn doprowadzić do pierwotnego wyglądu się tego nie da. Trzeba by to najpierw przetoczyć, potem wygumować i zmatowić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij formularz do Dolińskich, może coś wyczarują. Jest dostępny na ich stronie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci państwo nie potrafią tego naprawić. Skoro już i tak mam ten zegarek, to co mogę zrobić aby zminimalizować widoczność tych rys ( bruzd )? Czy w grę wchodzi urządzenie zwane dremel ? Nie zależy mi, aby zegarek wyglądał jak nowy, ale tylko żeby aż tak nie rzucał się w oczy ten defekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci państwo nie potrafią tego naprawić. Skoro już i tak mam ten zegarek, to co mogę zrobić aby zminimalizować widoczność tych rys ( bruzd )? Czy w grę wchodzi urządzenie zwane dremel ? Nie zależy mi, aby zegarek wyglądał jak nowy, ale tylko żeby aż tak nie rzucał się w oczy ten defekt.

Do zamaskowania, Dremel i gumki szlifierskie wystarczą.

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tym samym myslimy ale tymi gumkami zjedzie to na gladko i nadal bedzie wygladalo to dziwnie


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o tym samym myslimy ale tymi gumkami zjedzie to na gladko i nadal bedzie wygladalo to dziwnie

Myślimy pewnie o tym samym, ale autor wątku chce już tylko zminimalizować widoczność rys, a do tego gumki będą OK. Co trzeba zrobić, żeby nie wygladało dziwnie napisałem wyżej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co trzeba zrobić, żeby nie wygladało dziwnie napisałem wyżej.

No to juz nie moj level :) Dremelem co jajwyzej moznaby to wyszczotkowac ale jak wyciagnac taka chropowata fakture to nie mam pojecia. W dodatku problem lezy nie tylko w zadrapaniu ale tez w zdeformowaniu zalamania. Tego drugiego raczej domowym sposbem sie nie "wyciagnie". No w kazdym razie ja bym nie wiedzial jak sie za to zabrac :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremelem co jajwyzej moznaby to wyszczotkowac ale jak wyciagnac taka chropowata fakture to nie mam pojecia. W dodatku problem lezy nie tylko w zadrapaniu ale tez w zdeformowaniu zalamania. Tego drugiego raczej domowym sposbem sie nie "wyciagnie".

Eee... Gumki maja całkiem dużą rozpiętość jeżeli chodzi o gradacje ścierniwa, chropowata faktura jest tu również do osiągnięcia, ale dokładnie taka sama to na pewno nie (bo to jest piaskowane), jednak zadrapanie można nimi usunąć bez problemu, załamanie oczywiście pozostanie (tutaj pomocna byłaby tylko tokarka), ale można je zaznączo złagodzić.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest piaskowane

No tego nie wiedzialem, a zastanawialem sie jaka technika uzyskuje sie taka fakture. No to zdecydowanie nie jest dla dremela :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chciałbym od razu " przejechać " dremelem po całym elemencie, np. aby cały kant koperty był wypolerowany lub zmatowiony ( wiem że zmatowienie będzie się różniło od piaskowania ). Tylko w zasadzie nie kupiłem jeszcze dremela i nie wiem, czy te tarcze szlifierskie/gumki szlifierskie nie są za szerokie jak na tak małe elementy ? Ten kant ma szerokość 2,5mm. Na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym kolorem o jaki element mi chodzi.

 

7pvn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz liczyc sie z tym, ze zegarek bedziesz musial rozebrac do tego zabiegu, zeby dostac sie do tego uszkodzenia. :) Jezeli chcesz kupic dremela lub np Proxxona tylko do tego zabiegu to jest to zupelnie bez sensu. Jak boli Cie zab to kupujesz fotel dentystyczny ? ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jedynie o urządzeniu, które czasami pojawia się w sklepach Lidl czy Netto za około 99zł, więc to nie tak dużo a i tak się przyda na przyszłość do różnych innych domowych prac. No ale jeśli trzeba rozebrać zegarek to chyba sobie odpuszczę, nigdy nie robiłem tego i raczej sobie nie poradzę. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremel szybka robora ,. Rozebrać i oglakiem ręcznie powoli :) wyprowadzić , następnie aby połysku nie było papierem ściernym od 350 -400  delikatnie ,  Godzinka pracy i ładnie będzie ,. Ale dobry iglak ( pilnik ) to podstawa ,.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremel szybka robora ,. Rozebrać i oglakiem ręcznie powoli :) wyprowadzić , następnie aby połysku nie było papierem ściernym od 350 -400  delikatnie ,  Godzinka pracy i ładnie będzie ,. Ale dobry iglak ( pilnik ) to podstawa ,.  

Operować pilnikiem też trzeba umieć i wbrew pozorom nie jest to takie łatwe jakby się wydawało. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zachować okrąg, to już piekielne zadanie.

 

Może? Tak jak się toczy tralki do poręczy. Czyli zamocować wiertarkę w imadło i przygotować sobie dwa klocki pasujące do wewnętrznej średnicy koperty i po wyjęciu szkiełka do jego średnicy. W kołku otwór i śruba do zamocowania w wiertarce. Do uzyskania odpowiednich średnic posłuży zamocowany na wiertarce pilot do ustawiania głębokości wiercenia (czasem są dodawane do wiertarek). Włączona wiertarka i przyłożone na pilota dłuto pod kątem 90 stopni pozwoli Ci wytoczyć odpowiedniej średnicy kołki mocujące kopertę. Teraz droga do sukcesu jest prostsza. Zamocowaną po między wytoczonymi drewnianymi podkładkami na śrubie kopertę traktujesz tak samo pilnikiem a nie dłutem. Dla zachowania pochylenia ustalisz sobie kąt ułożenia pilnika i do dzieła! Reszta przedsięwzięcia, czyli szukanie sposobu na fakturę opiłowanej koperty pozostanie Twą radosną twórczością.

Życzę powodzenia ! 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  Czyli taki zegarmistrzowski MacGyver. No cóż...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze!

 

Przecież Polak potrafi, se radzić. ;-)))

 

Ale na upartego da się zrobić a przy odrobinie staranności osiągnąć niezły efekt.

Można oczywiście oddać fachowcowi na tokarkę i z lekka liźnie nożem, ale fachowców coraz mniej a tokarki poszły na złom.

Pomijając fakt, iż fabryki z tej koperty nie zrobi.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.