Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaro436

"HIGHMERE"

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie skierować temat na to forum gdyż kiedyś otrzymałem w spadku stary złoty zegarek kieszonkowy firmy ?HIGHMERE? . Nie znalazłem żadnych informacji u zegarmistrzów ani to w internecie o tym że zegarku. Kraj pochodzenia: Philadelphia, Numer seryjny: 4695613. Zegarek był sprawny lecz ok 10 lat temu coś się uszkodziło i postanowiłem go teraz naprawić. Może Państwo mogą mi pomóc i podać jakieś informacje o tej formie i gdzie najlepiej udać się aby zegarek znów odzyskał swoją świetność a może w ogółe go sprzedać i mieć święty spokój...

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

ZDJĘCIA ROBIONE TELEFONEM KOMÓRKOWYM :D

post-35980-0-57632200-1298626500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć zdjęcia ,to wiele ułatwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Kraj pochodzenia: Philadelphia

 

To jest taki kraj?

 

Wyglada na to ze masz kolego swiss fake`a na rynek amerykanski z okolic 1910 r.Producentem zegarka jest szwajcarski Langendorf Co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kraj:) w ameryce:) tylko w spolszczeniu mówi sie filadelfia.

 

co do oznaczenia "Langendorf Co" nie widzę nigdzie. Przewija sie tam nazwa "HIGHWARE" na kopercie i na mechanizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Z tego co wiem to jest to miasto w stanie Pensylwania(USA) .Langendorf fake`ow pod roznymi dziwnymi nazwami nie znaczyl(nie trudno domyslic sie dlaczego).Na tarczy byla zawsze jakas fikusna nazwa(np LadyAnn), a na mechanizmie niekiedy bylo swiss made, X jewels.Jak mozesz to wrzuc foto werku,moze uda sie to to zidentyfikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK PRZEPRASZAM TO NIE KRAJ:) tylko miasto

I Panowie bez złośliwości:) Proszę:D Zwracam się tylko o pomoc.

Poniżej przesyłam kolejna fotke i opisałem wszystkie oznaczenia numery i inicjały jakie znajdują się za zegarku.

Chcial bym zrobić lepsze zdjęcia ale nie mam czym;(

post-35980-0-99691400-1298648328_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK PRZEPRASZAM TO NIE KRAJ:) tylko miasto

I Panowie bez złośliwości:) Proszę:D Zwracam się tylko o pomoc.

 

Nie chcesz złośliwości, to zacznij naprawę od Siebie i zanim zadasz pytanie, to je najpierw przygotuj należycie, pisz gramatycznie (błędy są oznaką lekceważenia), a jak nie masz czym zrobić lepszych zdjęć to kogoś poproś, albo postaraj się lepiej, bo nawet kiepskim telefonem idzie zrobić niezłe zdjecia poglądowe.

 

Może Państwo mogą mi pomóc i podać jakieś informacje o tej formie i gdzie najlepiej udać się aby zegarek znów odzyskał swoją świetność a może w ogółe go sprzedać i mieć święty spokój...

Na podstawie materiału który przedstawiłeś nie ma mozliwości podania żadnych rzetelnych informacji o tym zegarku, a w celu odzyskania przez zegarek swojej dawnej świetności najlepiej udać się do zegarmistrza.

Natomiast decyzję czy go sprzedać, schować, czy wyrzucić, musisz podjąć sam, nikt za Ciebie tego nie zrobi. ...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Patrzac na jakosc zdjec wnioskuje iz ten telefon to jakis przedpotopowy siemiens, sagem,badz nokia(pierwsze telefony z aparatem)i takim czyms ciezko jest wogole cos zrobic :mellow:. Werk to typowy Langendorf 495(nawet jest sygnowany L.W.-Langendorf Watch) w wersji krytej na 15j ,pchany do swiss fake`ow.Zegarek to skladak,koperta(Philadelphia Watch Case) pochodzi z zegarka amerykanskiej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim przedpotopowym telefonom można czasem nieco pomóc manipulujac lupą między aparatem a przedmiotem fotografowanym - taki pseudoobiektyw :mellow:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na jakosc zdjec wnioskuje iz ten telefon to jakis przedpotopowy siemiens, sagem,badz nokia(pierwsze telefony z aparatem)i takim czyms ciezko jest wogole cos zrobic :mellow:. Werk to typowy Langendorf 495(nawet jest sygnowany L.W.-Langendorf Watch) w wersji krytej na 15j ,pchany do swiss fake`ow.Zegarek to skladak,koperta(Philadelphia Watch Case) pochodzi z zegarka amerykanskiej produkcji.

 

Nokia E 52-1. Nie ma auto focus i funkcji makro. Ale jest możliwe zrobienie tym ostrego zdjęcia. Z pewnej odległości...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na jakosc zdjec wnioskuje

Patrząc na jakość zdjęć zaczynasz się bawić w jasnowidza... :mellow:

 

Werk to typowy Langendorf 495(nawet jest sygnowany L.W.-Langendorf Watch) w wersji krytej na 15j ,pchany do swiss fake`ow.

Langendorf sygnował się LWC w owalu ( Mój odnośnik ), a LW to znalazłem tylko jakiegoś Niemca Mój odnośnik, raczej nie mającego tu nic wspólnego...

 

Zegarek to skladak,koperta(Philadelphia Watch Case) pochodzi z zegarka amerykanskiej produkcji.

Daleko idące przypuszczenie, Philadelphia Watch Case Co. to poprostu producent kopert...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Daleko idące przypuszczenie, Philadelphia Watch Case Co. to poprostu producent kopert...

 

Wiem ,producent kopert do amerykanskich zegarkow.Na podstawie tegoz dokumentu z 1908r wynika iz szwajcarskie falszywki pakowano tez do kopert amerykanskich producentow:

1908_swiss_fake_warning.png

,a wiec moje przypuszczenia w tym wypadku moga byc bledne.

Trans pacific ktorego obecnie robie ma koperte typu amerykanskiego(zakrecana )ludzaco podobna do kopert wykonywanych w Elgin, ale producenta jeszcze niezidentyfikowalem.

Patrząc na jakość zdjęć zaczynasz się bawić w jasnowidza... :)

 

Rzeczywiscie w tym wypadku tak to wyglada :mellow:

Na szczescie spotkalem sie juz z tymi zegarkami, a podobna falszywke mam obecnie robie.Z ta sygnatura wyglada na to ze sie wychylilem, ale jezeli owal nie jest zamkniety to mamy LWC :)

Ponizej wykaz nazw ( sygnatur )jakie stosowal Langendorf Watch Co znany w USA jako American-Swiss Watch Co mieszczacym sie w Nowym Yorku:

 

Langendorf Watch Co.

Langendorf Watch C

L.W. Co.

Lady Ann

Reminder

Soldale

Namtoc

Lady May

A.S.W. Co.

Pearlham

Bondale

Highmere

Lonville

Clarefox

Larex

Seaway

Stratford

 

W tych zegarkach Langendorf 495 wystepwal w kilku wariantach (7,15, 18, 21j w wersji krytej i otwartej)

 

Tutaj wersja 15J

StratfordLangendorfMvt2150.jpg

 

Nie pozostalo nic innego jak poczekac na lepsze fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.