Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze eleganckiego zegarka.

Ankieta  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

post-27475-0-78075300-1331825382.jpg<

post-27475-0-96347700-1331825379.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zagłosowałem na nr.1 - Zenith.

Podoba mi się w nim koronka i data. Z drugiej jednak strony data w Eternie też ma coś w sobie. Do zalet Zenitha można dodać też sekundnik. :D Kurcze, ale ta wypukła tarcza w Eternie.. no no.. oj, masz dylemat! Jak dla mnie Zenith i Eterna na tym samym miejscu.

Nr. 3 jak dla mnie odpada, po prostu nie podoba mi się.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith. Bardzo "meskie" indeksy i wskazowki. W ogole bardzo konkretny zegarek.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na glashutte nie ma datownika praktyczne przy zegarku do garniaka jak jest nie używany nie trzeba przestawiać pózniej datownika a poza tym jest ładny i firma tez zacna ale wybór i tak należy do Ciebie


jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czysto estetycznego punktu widzenia - żaden:( Ciekawy jestem czy jakby na tych zegarkach było logo np. Q&Q to czy ktoś w ogóle zwróciłby na nie uwagę. Z pewnością są to perfekcyjnie wykonane zegarki z szacownym manufaktur ale mi się poprostu nie podobają. Mam nadzieję Michał, że nie obrazisz się za taki głos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ale dlaczego wybrałeś wersje z czarnymi tarczami???

Zenith jest według mnie najładniejszy, o ile ma jasną tarczę - dlatego mój głos (no i ciut tańszy). Do tego ma od Eterny ładniejszy spód. Ale z ciemną tarczą to chyba jednak Eterna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte , z kilku powodow

1. Jest najladniejszy z tej trojki

2 . Prawdziwa manufaktura , caly zegarek robia sami . Ogolna producja okolo 8-9tys. w skali roku

3. lepszy ,ladniejszy mechanizm

4 . najwazniejszy punkt , mam taki na sprzedaz :) :) :D:) :) :D:)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Zenitha, przymierzałem Zenitha już raz w salonie (chyba nawet ten egzemplarz), bardzo przypadł mi do gustu pod względem estetycznym i całym design.

Eternę też mierzyłem co prawda troszku inny model mniejszy,po mimo że mam nie za wielką rękę stwierdziłem że ta Eterna jest za mała,ale Ty prezentujesz większy model 42mm.

Co do Glasshutte nie widziałem na żywo, ale nie przypadł mi do gustu cały wygląd zegarka.

Więc mój typ

1.Zenith za jakość

2.Eterna za ciekawy dla oka zegareczek

3.Glastte nie poznałem bliżej, ale średnio mi się podoba.

pozdrawiam

Daj znać co wybrałeś :D


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na Zenith'a .Moim zdaniem sprawdzony ,dobry mechanizm. Datownik też może być bardzo przydatny w biznesie :D

Michał,czy zdajesz sobie sprawę ,ile osób chciało by mieć takie dylematy jak TY ? :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fotki są krzywdzące dla Eterny bo ona ma pięknie ukształtowaną tarczę - niemniej zagłosuję na GO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna. tak ja bym wybrał.

 

Zenith, pomimo że na pierwszy rzut oka jest taki jak lubię, na żywo mi się nie podoba , poza tym (głupi argument) sponielubiłem tę firmę za to co przed kilkoma laty powyrabiała z designem swoich zegarków - teraz sprawa wygląda lepiej, ale niesmak pozostał.

 

Glashuette - bardzo ładny i jakoś nie mam mu nic do zarzucenia, ale wybrał bym jego właśnie, ale z jasną tarczą.

 

Jeśli tarcza ma być ciemna najbardziej podoba mi się Eterna , nie czarna lecz. grafitowa. Fajny kaliber, ciekawa komplikacja. ... choć ten z glashuette raczej ładniej zdobiony.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czysto estetycznego punktu widzenia - żaden:( Ciekawy jestem czy jakby na tych zegarkach było logo np. Q&Q to czy ktoś w ogóle zwróciłby na nie uwagę. Z pewnością są to perfekcyjnie wykonane zegarki z szacownym manufaktur ale mi się poprostu nie podobają. Mam nadzieję Michał, że nie obrazisz się za taki głos :)

Jasne, że się nie obraże :D

 

Tylko zapytam. Wywnioskowałeś to na podstawie tych zdjęć?

 

Michał, ale dlaczego wybrałeś wersje z czarnymi tarczami???

Dość długo oglądałem obydwa zegarki i czarny zdecydowanie ma w sobie klase. Złote indeksy w srebrnym mi nie do konca pasują...

 

Michał,czy zdajesz sobie sprawę ,ile osób chciało by mieć takie dylematy jak TY ? :D

Oj już nie przesadzaj :)

 

Dylemat jak dylemat - każdy jest ciężki.

 

Te fotki są krzywdzące dla Eterny bo ona ma pięknie ukształtowaną tarczę - niemniej zagłosuję na GO :)

Dla każdego z pokazanych przeze mnie zegarków te fotki są niestety krzywdzące.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna - bo najładniejsza i ma fajną datę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - fotki które wstawiłeś do porównania - masakra B)

 

Wszystkie te zegarki na tych fotkach są BEZNADZIEJNE a na żywo gniotą. Równie dobrze mogłeś zdjęć nie wstawiać wcale.

 

Idziemy dalej. Jako ten skromny a jednocześnie dostojny zegarek garniturowy wg. mnie trzeba iść w klasykę. Najmniej klasyczny jest Zenith, na dzień dobry odpada.

 

Mamy GO. Troszkę za mały jak dla Ciebie (no bądźmy poważni, ja wiem że chcesz coś dyskretnego ale 40mm na Twoim ręku będzie wyglądać tak, że ludzie będą się pytali dlaczego nie założyłeś zegarka). Mechanizm, marka super. Nie lubię braku sekundnika. Lubię widzieć jak zegar tyka, żyje. GO ma jedną dużą wadę. Swojego idealnego brata Senator Sixties. A on jest jeszcze mniejszy! Po prostu - tak jak ja muszę zapomnieć o zegarkach powyżej 43mm tak Ty musisz zapomnieć o zegarkach poniżej 42mm. Sory, life is brutal.

 

Została Eterna. Ciekawy mechanizm z szybką zmianą daty. Super klasyczna koperta, szkło, wskazówki. Dobry rozmiar. Hmm jakieś wady? Po zawodach. Zwycięzca jest tylko jeden.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith ma za dużo męskich hormonów, gdybyś był Rambo, Terminatorem lub Hectorem Macho Camacho - OK, ale nie jesteś. Wygrywa Eterna za piękną kopertę.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Rambo to Najman.

 

Haha, sorka Michał musiałem B)


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyborze to chyba jednak GO Irka B)

Głównie z uwagi na świetny werk automatyczny - 32 kamienie, 55 h rezerwy chodu, pięknie zdobiony mechanizm i purystyczny garniturowy design całości.

 

Eterna bardzo kusi fenomenalną duża datą oraz bardzo klimatycznym retro stylem z łagodnymi krzywiznami tarczy i koperty. Dla porównania werk 3030 Eterny ma 27 kamieni i 48h rezerwy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja Michal.zastanawiasz sie nad zegarkami ktore i ja chcialbym kupic B) hehehe

no to dobra-ja wole Zenitha.poprostu najladniejszy.ale gdyby chodzilo o mechanizmy to GO.bez porownania slicznie zdobiony i wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Glashutte, uważam go za najbardziej spójny. Chociaż strasznie podoba mi się Eterna, koperta, indeksy, tarcza, jedynie ta data mi nie pasuje... W Zenith'cie nie podoba mi się inny kolor datownika, gryzie się troszkę z tarczą. Coś czuję że to będzie ciężki wybór.

 

A tak w ogóle to Nomos Zurich! Tak się nieśmiało zapytam, dlaczego z niego zrezygnowałeś? Jest świetny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Eternę, żadnego z nich nie widziałem na żywo, ale zdjęcia "real" które jeednoznacznie mówią o 3D Eterny (wskazówki) przemawiają do mnie najbardziej, dysponując taką kwotą przy garniturku mógłbym z zagadającym rozprawiać na jej temat bardzo długo B)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, znajdz mi w sieci dobre, podobne jakościowo zdjęcia tych 3 zegarków. Gdybym wkleił świetne zdjęcie 3D Eterny byłoby to nie fer dla Zenitha i GO. Specjalnie staram się wybierać do ankiety podobne zdjęcia każdego zegarka, żeby któregoś z nich nie faworyzować.

 

Michał..., szczerze mówiąc nie ma żadnego konkretnego powodu dlaczego zrezygnowałem z Zuricha. No może za wyjątkiem tego, że wolałbym coś z troszke wyższej półki.

 

Dziękuje wszystkim za zabranie głosu i czekam na więcej B)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się nie obraże B)

 

Tylko zapytam. Wywnioskowałeś to na podstawie tych zdjęć?

 

Michał, zegarki te widziałem tylko w necie i na tej podstwie wydałem swoją opinię. Ja poprostu lubię zegarki, które nawet w przypadku klasycznych garniturowców mają jakiś smaczek np. Oris Oscar Peterson, którego zresztą masz - to jest właśnie sikor pełen takich smaczków B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETERNA B)

Glashutte nie ma sekundy,Zenith nie zachwyca niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, w Aparcie masz Eterne Vaughan Big Date przeceniona z 22 na 15.

Jest też Eterna 1948 Grand Date przeceniona z 9 na 6 (ta mi się nawet podoba) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO a zaraz po nim Eterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.