Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze eleganckiego zegarka.

Ankieta  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Te zegarki tak różnią się od tych z Q&Q jak podejście do konstrukcji zegarków w firmach Eterna, Zenith GO i Q&Q. Ta "niewielka" różnica sprawia, że warto wydać furę pieniędzy na Eternę, na którą głosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith, dla mnie tarcza Elite ma najwięcej klasy. Eterna piękna ale w złocie. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do Senator Panoramadatum - wtedy i super marka, i in-house i z dużą data no i piękny. Tej Eterny nie mierzyłem, Zenith mnie nie powalił a zegarek dla mnie lepiej jak ma datę i musi mieć sekundnik (skoro "nic nie płynie" to po co mechanik) więc nie głosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro już padła propozycja "zwiększamy budżet" to pamiętaj marce wg. mnie znacznie bardziej prestiżowej niż wszyscy kandydaci. Z tym że ja osobiście uważam, że jest to za mały zegarek dla Ciebie (40mm).

 

jl082_im.jpg

 

jl082-2.jpg


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie po schodkach do góry B)

 

Skupmy się prosze na tych co są w ankiecie. Oczywiście wszystko co piszecie sobie kalkuluje i bardzo wam za to dziękuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro już padła propozycja "zwiększamy budżet" to pamiętaj marce wg. mnie znacznie bardziej prestiżowej niż wszyscy kandydaci. Z tym że ja osobiście uważam, że jest to za mały zegarek dla Ciebie (40mm).

 

Zenith też ma 40 mm, więc chyba Michał wybiera świadomie.

IMHO ten JLC jest najładniejszy z tych wszystkich przedstawionych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że świadomie. Kurcze kilka miesięcy się przekonuje do mniejszego, skromnego, klasycznego zegarka a wy mnie na siłe odstraszacie B)

 

Zresztą to samo powiedział sprzedający zegarki : Panie, łapa jak niedzwiedz i taki zegarek Pan chcesz? B)

 

Już sam nie wiem...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też za Zenithem - designem kładzie resztę na łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, jak często bedziesz nosił ten zegarek do gajeru?

Bo jeśli sporadycznie to może faktycznie lepiej pomyśleć o czymś innym. No chyba, że tak bardzo Ci się podoba, że będziesz się cieszył jego widokiem tylko w rotomacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, szczerze? Średnio może raz w miesiącu zakładam garnitur B)

 

...i to też nie zawsze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzadko, ja bym raczej wybrał coś takiego czy mógłby się cieszyć częściej niż raz w miesiącu B) ale jak to się mówi - kto bogatemu zabroni... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi - koło bogatego to ja nie stałem B)

 

Chyba się zapytam małżonki... Jak nie dostane patelnią w łeb to pewnie mi najlepiej doradzi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi - koło bogatego to ja nie stałem B)

 

Chyba się zapytam małżonki... Jak nie dostane patelnią w łeb to pewnie mi najlepiej doradzi.

 

Małżonka prawdę Ci powie B) a patelnia wszystko z głowy wybije :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to jak zakładasz garnitur raz w miesiącu, a sam z siebie nie masz parcia na zegarek w stylu garniturowca to bym puścił kasę na coś innego B) raz w miesiącu to obskoczysz nawet swoją PO z założonym paskiem - Bond dał radę to Ty też B) i to serio piszę - jeśli nie masz potrzeby kupować takiego zegarka który po za tym później będzie też trochę bez sensu wyglądał przy mniej eleganckim stroju to na Twoim miejscu kupił bym następny zegarek z listy "must have", - w dodatku na której nie ma garniturowców :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, dobrze prawisz. Sprawa do ponownego przemyślenia.

 

Dziękuje raz jeszcze wszystkim za serdeczną pomoc B)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady taki zegarek można nosić też do eleganckiego swetra czy koszuli. Nie popadajmy w skrajności. Gdyby go zakładać do bluzy czy krótkich spodenek no to nie bardzo.

 

Oczywiście jak nie "czujesz" tego typu zegarków to naturalnie sobie odpuść bo nie ma sensu kupować zegarka tylko dlatego bo "wypada taki mieć do garniaka"


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz PO masz przecież jeszcze OP:) ten drugi do gajeru jest jak dla mnie bomba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o Oscarze zapomniałem, a przecież faktycznie "jak złoto" będzie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gajera nosze OP i MLa.

 

Co do typowych zegarków do garnituru czy je czuje czy nie... hm, ostatnio mi się podobają coraz bardziej, ale chyba nie jest to coś, co mnie tak cieszy jak np jakiś rasowy diverek ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gajera nosze OP i MLa.

 

Co do typowych zegarków do garnituru czy je czuje czy nie... hm, ostatnio mi się podobają coraz bardziej, ale chyba nie jest to coś, co mnie tak cieszy jak np jakiś rasowy diverek ;)

i niech tak pozostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzadko, ja bym raczej wybrał coś takiego czy mógłby się cieszyć częściej niż raz w miesiącu :)

 

Tylko biorąc pod uwagę że Michał ma jakieś 15 zegarków to i tak zakładając że nie przebiera ich w ciągu dnia to cieszy się każdym dwa razy w miesiącu ;)

 

Michał, a jak sie ubierasz tak na codzień? Swetry/kardigany + koszule, sportowe rzeczy(bluzy)?

Nie wiem czy do pracy potrzebujesz eleganckiego zegarka czy nie (nie wiem w czym pracujesz), ale jak nie jesteś pewny to popatrz na swoj styl ubioru czy ew. pracy (w końcu zajmuje to 1/3 dnia) i oceń jaki zegar tam najlepiej pasuje. Jak tego typu garniturowiec nie jest konieczny to moim zdaniem masz jednego z najlepszych gajerowców na te okazje raz w miesiącu - Pattersona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Eterna, od kiedy zobaczyłem swego czasu tą fotkę:

 

Eterna-Vaughan-Big-Date.jpg

 

;):):)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, na codzień raczej sportowo, jeansiki + koszula,bluza,polar. W lecie zazwyczaj chadzam w krótkich spodenkach. Do pracy nie potrzebuje eleganckiego zegarka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamek234

Witam,

 

Ja to bym wybrał Zenith. Za własny mechanizm i miażdżącą sekundową wskazówkę. Prawie go kupiłem 2 tygodnie temu. Stanęło na czymś innym, ale Zenith jest naprawde super (ten właśnie kolor).

 

Troche mi sie za delikatny na mojej rece wydawal, ale mysle, ze do garnituru jak najbardziej pasuje.

 

Pozdrawiam i gratuluje dylematu.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.