Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Logan

Tissot Le Locle vs Tissot Visodate vs Epos Originale

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Epos , nie jest oklepany jak Tissit, ma wiecej klasy i lepszy mechanizm. Z Tissotow to ewentualnie polecana wersja z rezerwa chodu. To wartosc dodana dla tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś na żywo Eposa?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziałeś na żywo Eposa?

Nie, ale myślę że to kwestia smaku. Tissota urzeka swym klasycznym pięknem, z kolei Epos oryginalnością i wizualnym bogactwem (tissot i epos finansowo to dwie różne pułki)

 

55bbdbdc17cff75f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5157BA-11-9V6.gif

 

Z tą oryginalnością to pojechałeś... :)

 

Jak potrzebny Ci tylko jeden zegarek bierz eposa. Co prawda sam posiadam le locle i jest to moim zdaniem najlepszy zegarek jeżeli chodzi o jakość i wzornictwo a cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym LeLocle z rezerwą chodu, wspomniany wcześniej, ale test nadgarstkowy będzie najlepszą podpowiedzią przy wyborze.


Tissot LE LOCLE AUTOMATIC GENT T41.1.423.33 Tissot V8 T039.417.11.057.00 Seiko 5 PRESIDENT AUTOMATIC BLACK SNK623 K1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja, z tańszych, wybrałbym Certinę DS1. A jeżeli cena nie gra roli, to Eposa.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś oglądałem Tissoty w sklepie i le locle zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie-piękna tarcza,indeksy,wskazówki,w całości naprawdę świetny i stylowy zegarek.W porównaniu do niego Visodate jest skromny i prosty w formie,niczym tak naprawdę się nie wyróżnia a do tego jest droższy.W tej cenie jeżeli ktoś szuka eleganckiego zegarka na codzień który również można założyć do garniaka to le locle jest jednym z moich faworytów :)


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos. Oglądałem te zegarki w Galerii Krakowskiej i muszę powiedzieć, że robią dużo lepsze wrażenie niż Tissot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym LeLocle z rezerwą chodu, wspomniany wcześniej, ale test nadgarstkowy będzie najlepszą podpowiedzią przy wyborze.

 

z rezerwą chodu wygląda fajnie w dodatku ma świetny dekiel. Oglądałem go jednak raz w Time-Trendzie i trochę mnie zirytował fakt, że zegarek się zatrzymał, a wskaźnik rezerwy chodu nie pokazywał dokładnie 0 tylko był w miejscu, w którym zrgarek powinien pochodzić ok 3-4 godz.

 

Co do Eposa to wszystko fajnie, ale uważajcie na serwis, bo można się przejechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do Eposa to wszystko fajnie, ale uważajcie na serwis, bo można się przejechać.

Wybacz , ale irytują mnie te Twoje teksy o serwisie. Nie oczekuj, że jeżeli Klient nie potrafi zapakować zegarka i wyśle do serwisu w niezabezpieczonym pudełku drewnianym i gdy kurier to pudełko , co oczywiste połamie to serwis kupi klientowi tak po prostu nowe.

Trudno za brak własnego myślenia obarczać serwis. Tym bardziej, że serwis wysyłajac kuriera po zegarek prosił o bezpieczne zapakowanie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na Eposa to bierz Eposa po uprzednim przymierzeniu.

Wizualnie na żywo rozkłada oba Tissoty.

Mechanicznie dużo lepsza eta 2892 w wersji top co oznacza że jest co oglądać przez przeszklony dekiel.

Biedna eta Tissota nie ma szans. Zegarek w wyższej półki po prostu.

Zresztą zerknij sam

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/15421-epos-3387/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz , ale irytują mnie te Twoje teksy o serwisie. Nie oczekuj, że jeżeli Klient nie potrafi zapakować zegarka i wyśle do serwisu w niezabezpieczonym pudełku drewnianym i gdy kurier to pudełko , co oczywiste połamie to serwis kupi klientowi tak po prostu nowe.

Trudno za brak własnego myślenia obarczać serwis. Tym bardziej, że serwis wysyłajac kuriera po zegarek prosił o bezpieczne zapakowanie.

To kiepskich kurierow zamawia ta firma - DHL nie mial problemow z pudelkami do zegarkow (nawet tekturowymi od rotary) przy wysylce UK --> Polska.UPS rowniez.

A pakowalem standardowo - czyli koperta poliuretanowa (bez folii babelkowej, po prostu plastikowa folia).

Ale tam chyba byly jeszcze jakies inne problemy z serwisem?Encanto - przytoczysz?Ja nie pamietam jakie,ale pamietam,ze cos mi o nich mowiles.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepskich kurierow zamawia ta firma - DHL nie mial problemow z pudelkami do zegarkow (nawet tekturowymi od rotary) przy wysylce UK --> Polska.UPS rowniez.

A pakowalem standardowo - czyli koperta poliuretanowa (bez folii babelkowej, po prostu plastikowa folia).

Ale tam chyba byly jeszcze jakies inne problemy z serwisem?Encanto - przytoczysz?Ja nie pamietam jakie,ale pamietam,ze cos mi o nich mowiles.

 

Tak, zgadza się, sprawę dokładnie omówiłem z Tik-Takiem na PW, bo to był przypadek mojego kolegi. W skrócie po 2 tyg użytkowania wystąpiła awaria. Z uwagi, że serwis tej marki jest w Krakowie doradziłem koledze (mój błąd), aby udał się do zegarmistrza w Szczecinie, bo sprawa wydawała się błacha. Pan Chojnacki (serwis m.in.Doxy) otworzył zegarek i stwierdził, że pękła jedna ze śrubek i że skoro zegarek jest na gwarancji to trzeba go odesłać. Po odesłaniu Eposa serwis w Krakowie stwierdził, że usterka jest z winy użytkownika i w dodatku że samodzielnie próbował ją naprawić :lol: Skasowali 200zł (twiedząc, że to i tak bardzo tanio) i odesłali zegarek w roztrzaskanym pudełku tłumacząc, że takie otrzymali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A pakowalem standardowo - czyli koperta poliuretanowa (bez folii babelkowej, po prostu plastikowa folia).

 

Sarnowski, nie wiesz jak był spakowany zegarek to nie zabieraj głosu.

Encanto tak, wyjaśniliśmy sobie na pw, ale skoro piszesz tutaj to wyjaśnię. Serwis nie może uznać gwarancji, jeżeli zegarek po dwóch/trzech tygodniach użytkowania przyjeżdża z odwrotnie założonym deklem. Jeśli serwis Doxy tak zakłada dekle, to nie mam pytań. Druga kwestia. usterka spowodowana była upadkiem,czego właściciel nie zaprzeczył. Sprawa bardzo prosta. Zerwana śruba mocująca mechanizm do obudowy. Serwis Doxy powinien śrubkę wyjąć i wkręcić swoją. Na pewno ma takich kilka tuzinów. Byłoby po temacie. Czemu tego nie zrobił? Nie wiem. Zegarek , gdy trafił do serwisu EPOSa główkę śrubki miał już głęboko w mechanizmie. Wygrzebanie jej wymagało rozebrania pół werku. Stąd cena. Najlepiej zwalić wszystko na tego co kasę bierze...

Odnośnie pudełka. Ja osobiście zegarka nie widziałem. Informacje mam z serwisu. Serwis nie ma pudełek. Właściciel zegarka nigdy nie zwracał się ani do nas, ani do serwisu o nowe. Koledzy wiedzą, że przynajmniej ja nigdy nie robiłem problemu z pudełka za parę euro.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest definicja "dobrego pakowania" dla tej firmy kurierskiej, ale masę razy wysyłałem podobnie zapakowane przesyłki naszą pełną wad i niedociągnięć, tanią i wyśmiewaną Pocztą i nigdy nie było tego rodzaju problemu. I to mnie dziwi, bo ceny przesyłek kurierskich są wyższe, więc na logikę ich standard usług powinien być lepszy.

 

Serwis Doxy powinien śrubkę wyjąć i wkręcić swoją. Na pewno ma takich kilka tuzinów. Byłoby po temacie.

 

Przecież jak serwis Doxy by tak postąpił to byłaby to dopiero "woda na młyn" dla Eposa i jego roszczeń dla "beszczelnej ingerencji zegarmistrza" w "hermetyczny" zegarek.

p. Chojnacki powiedział, że śrubka jest pęknięta, że widzi jej tylko jeden fragment, bo drugi jest gdzieś w środku. Zakręcił dekiel, zalecił, aby koronka była wyciągnięta, aby mechanizm nie pracował.

Niezwykle mnie interesuje jak można odwrotnie założyć dekiel?!? Nawet jeśli by ktoś bardzo chciał to uczynić, to chyba gwint na kopercie/deklu determinuje jedyne słuszne rozwiązanie. Chyba, że w Eposie to działa inaczej np jest wkręcany na śrubki? Miałem co prawda ten zegarek w ręku (zanim jeszcze uległ awarii), ale nie zwróciłem na to uwagi. Swoją drogą jeśli to prawda to usługi serwisowe szwajcarskich marek są w wielu przypadkach znacznie poniżej obowiązujących standardów i chyba faktycznie taniej i lepiej będzie wszelkie naprawy robić na własną rękę (mimo gwarancji, która nic nie daje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(mimo gwarancji, która nic nie daje).

Zadziwia mnie Twoje stanowisko, tym bardziej że to nie Twój zegarek drogi Kolego.

Gwarancja daje, daje też ustawa o sprzedaży konsumenckiej, ale nie gdy ktoś niekompetentny grzebał w zegarku.

Dla Ciebie to"renomowany" zegarmistrz. Dla mnie zwyczajny partacz. Choć pewno o tym z serwisu Eposa masz odmienne zdanie , bo wziął kasę za swoją pracę. Nie bardzo rozumiem jakie są Twoje/czy Twojego kolegi oczekiwania od serwisu gwarancyjnego.

a) że naprawi za darmo uszkodzony przez upadek i grzebany przez osoby niekompetentne zegarek w ramach gwarancji, a producent/dystrybutor pokryje koszty niedbalstwa?

B.) że serwis weźmie na siebie odpowiedzialność za uszkodzenie niezabezpieczonej przesyłki? Niestety Twój kolega wyszedł z założenia, że jeżeli zegarek wkłada do drewnianego wyścielonego na miękko pudełka to już nie trzeba , go w żaden sposób zabezpieczać, co najwyżej szarym papierem. Serwis ma protokół spisany z kurierem na temat przesyłki i jest w nim wpisane " połamane pudełko". Zwalanie rozbicia go na serwis to zwyczajna bezczelność.

Odwrotnie założyć dekiel, co to znaczy? Polecam zapytać tego speca od Doxy :lol:, ale wyjaśnie.

epo3390backpas2.jpg

Odwrotnie założony dekiel to tak, ze numer 1474 jest tam gdzie napis "waterresistant" czyli na godzinie 12 zamiast na 6.

Serwisowi Eposa zdarzają się czasami drobne wpadki,jak każdemu ale nie myli się tylko ten co nic nie robi. Nie ma ludzi nie omylnych. Jednak w tym wypadku Twoje zarzuty są zupełnie bezzasadne.

 

Nie bardzo rozumiem postawę serwisu Doxy. Jeśli już otworzył zegarek i stwierdził usterkę, co za problem było odnaleźć główkę śrubki... Nie chciało mu się, więc zakładając dekiel na odczep, bezmyślnie kazał odesłać zegarek. Nie bardoz rozumiem jak możesz bronić takiego postepowania, a czepiasz się, że ktoś wziął kasę za swoją pracę??!!

Tyle ode mnie w temacie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sarnowski, nie wiesz jak był spakowany zegarek to nie zabieraj głosu.

Sobota, znajdz mi mniej bezpieczna metode pakowania niz plastikowy woreczek (znany jako "koperta poliuretanowa"). :)

A,serwis Doxy nie musial wkrecac srubki - to zadanie serwisu Eposa.

I bzdura jest,ze musieli rozebrac pol mechanizmu - wystarczy zdjecie modulu automatu i zdjecie jednej plyty (chyba,ze to reczny naciag,to bez modulu automatu).ETA ma budowe modulowa m.in. po to, zeby ulatwic takie naprawy. Ja,jako samouk, nie wyksztalcony w kierunku zegarmistrzowskim bylbym w stanie zrobic to w max pol godziny.

Swoja droga wypadaloby spojrzec na to jakiej jakosci srub mechanizmu uzywa epos, jezeli tak po prostu sobie pekla (zbyt glebokie naciecie lba?przegrzanie?)

A, jeszcze jedno.Odkrec sobie dekiel w zegarku i przykrec go odwrotnie.Jak Ci sie uda to zwracam honor.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Ty jak zwykłe wszystko wiesz najlepiej, choć na prawdę o niczym nie masz pojęcia!

Oczywiscie Serwis Doxy nie musiał wyciągać śrubki, więc po co w ogóle brał się za robotę? Oczywiście jako wszystko wiedzący samouk, który regularnie kompromituję się na tym forum wiesz dokładnie gdzie wpadła śrubka!

Patrząc na powyższe zdjecie Sarnowski, nie trzeba być zbyt bystrym, żeby zauważyć że śruby dekla są rozmieszczone symetrycznie, i nie jest żadnym problemem zamontować dekiel "do góry nogami".


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Ty jak zwykłe wszystko wiesz najlepiej, choć na prawdę o niczym nie masz pojęcia!

Oczywiscie Serwis Doxy nie musiał wyciągać śrubki, więc po co w ogóle brał się za robotę? Oczywiście jako wszystko wiedzący samouk, który regularnie kompromituję się na tym forum wiesz dokładnie gdzie wpadła śrubka!

Patrząc na powyższe zdjecie Sarnowski, nie trzeba być zbyt bystrym, żeby zauważyć że śruby dekla są rozmieszczone symetrycznie, i nie jest żadnym problemem zamontować dekiel "do góry nogami".

A powiedz mi gdzie musialaby wpasc,zeby byla do sciagniecia wiecej niz jedna plyta plus modul automatu,mistrzu?

Nie zauwazylem zdjecia - tak czy siak nie wierze,zeby ktokolwiek byl na tyle malo bystry,zeby przykrecic taki dekiel dogory nogami - nawet w serwisie eposa.Poza tym - automat by nie dzialal wtedy - wstrzymywalby go dekiel, skoro jest wypukly (i jesli w ogole daloby sie go tak zamontowac).


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z serwisu EPOSa wiele razy i zawsze byłem bardzo zadowolony. A to zgubioną śrubkę od paska z teleskopem dostałem gratis, a to dodatkową regulację. Zadziwia mnie kreowanie negatywnych opinii w ten sposób. Rozumiem, że jest to spór miedzy sprzedawcą a kolega nabywcy o usługę serwisową. Jak z Kafki. Janek odgrywasz tutaj rolę niepotrzebnego prowokatora, tym bardziej, ze nie wiesz jak było.... Nie rozumiem czemu ma słuzyć twoje zachowanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz mi,czym prowokuje,skoro mowie fakty?To,ze Pan Sobota niezbyt zna sie na zegarkach od strony mechanicznej (bo i nie musi w sumie) i nie za bardzo wie co mowi to jego problem - nie moj.

I ja nie kreuje negatywnych opinii - komentuje fakty przedstawione w tym watku.Chyba mi wolno?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.