Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
musicmannn

Polerowanie szkiełka mineralnego

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć o czasie bo jest to sprawa indywidualna i głównie zależy od ilości oraz głębokości rys. Ostatnio zajęło mi to 2h i efekt jest bardzo zadowalający.

Robię to tak: nakładam pastę i czekam ok 3min. aż podeschnie (podsuszona ma lepsze właściwości "trące") następnie szmatka i polerka. Po 10min znów pasta ... czekam... polerka. Powtarzam tak kilka razy do otrzymania zadowalającego efektu i na koniec nakładam jeszcze raz pastę i nie czekając na jej podeschnięcie (mokrą) robię wykończenie tak ok 5min - i tak tan proces wygląda.

Życzę zadowalających efektów.

Pozdrawiam ZAX.

 

 

Moim zdaniem końcowe polerowanie pastą do zębów doskonale zdaje egzamin jedynie w przypadku szkiełka PLASTIKOWEGO!!  Szkła mineralnego (tj. "normalnego") taka pasta "nie ruszy", bo jest ono  przecież twardsze od kredy, a przecież to ona stanowi element ścieralny w paście do zębów.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zwycięzców? Chyba 11, ale nie dam głowy.

 

Zgadza się!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineralne szkiełko wypolerowałem pastą K2 Tempo

Edytowane przez qniczynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Zwycięzców. Zabieg kosztuje 50 zł od szkiełka. Przemiły pan robi także szafiry, dorabia szkiełka itp.

Musze w zegarku zdjąć bezel i dopiero tym sie zajmiemy. Do tego czasu zegarek ruszy ze mną na mazury, a nóż złapie coś nowego :P

Dam znać, jak wyjdzie :)

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Zwycięzców. Zabieg kosztuje 50 zł od szkiełka. Przemiły pan robi także szafiry, dorabia szkiełka itp.

Musze w zegarku zdjąć bezel i dopiero tym sie zajmiemy. Do tego czasu zegarek ruszy ze mną na mazury, a nóż złapie coś nowego :P

Dam znać, jak wyjdzie :)

Dziękuje za pomoc

 

 

Owszem, pan jest sympatyczny. Ale wzrost ceny za usługę o ok. 330%  w ciągu relatywnie krótkiego czasu trudno tym usprawiedliwić!! 

No, chyba że szkiełko jest  z niestandardowego materiału.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takiej zmianie cennika nie wiedzialem. Szkielko to hardlex od seiko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takiej zmianie cennika nie wiedzialem. Szkielko to hardlex od seiko..

.

No, to trochę tłumaczy tak wysoką cenę,- hardlex jest zdecydowanie twardszy od "normalnego", mineralnego szkiełka, choć i tak MSZ cena b. wysoka.

Pocieszyć się tylko można, że to, co trudniej się poleruje też trudniej ulega zadrapaniom


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tlenek ceru ;)  polecam. 20-40 min  po uprzdnim przygotowaniu szkła. 500 -1000- 1500-2000  zamiast wody WD 40 .  Cierpliwość i wytrwałość w miare możliwości wyjęcie szkła .  Polelrka  szkła z tlenkiem ceru deliktnie i powoli  bez napięcia ;)  lepiej dłużej i dokładniej , :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak to mniej więcej wygląda:

 

attachicon.gif12.JPG

Mam ten sam problem po polerce. Co polecacie zrobić jeszcze raz czy oddać do zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę wątek, dla tych którzy maja jeszcze wątpliwości odnośnie polerki szkla mineralnego

wedle własnych doświaczeń:

grube rysy - zaczynamy od papiery 1000, przez 1500 po 2000

male rysy: papier 2000

 

potem polecem polerke tlenkiem ceru zmiesznaym z woda 1:1 - 15 min ręcznej roboty i szkło jak nowe, mechanicznie zapewne kilka minut, tlentu rozróbcie nie więcej jak pół łyżeczki do herbaty - w zupełności wystarczy

na alle paczka 25g tlenku kosztuje raptem 4zł

 

nie polecam polerowania pastami tempo automaxów i innych - owszem można ale trzeba się namachac że hoho, a i w moim przypadku efekt końcowy nie był wystarczająco zadowalający

 

pasta poliwatch na mineralne szkło nie działa nic a nic

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy drobne, powierzchowne otarcia i ryski na Seikowskim Hardlexie mogę usunąc domowym, bezpiecznym sposobem? Czy Polywatch, przy swoim niewielkim wpływie na inny rodzaj materiału niż akryl, da sobie radę z takimi powierzchownymi skazami? Wiem, że z lokalnym zegarmistrzem współpracuje facet, który raz na tydzień odbiera porcję zegarków do spolerowania i podobno z dobrym efektem usuwa z nich rysy. Tyle, że sam nie jest zegarmajstrem wiec do polerki nie demontuje szkiełka (może i lepiej). Pytanie czy jest to bezpieczne dla mechanizmu? Mówimy o Seiko 5 Snzh na 7r36. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Zwycięzców. Zabieg kosztuje 50 zł od szkiełka. Przemiły pan robi także szafiry, dorabia szkiełka itp.

Musze w zegarku zdjąć bezel i dopiero tym sie zajmiemy. Do tego czasu zegarek ruszy ze mną na mazury, a nóż złapie coś nowego

Dam znać, jak wyjdzie :)

Dziękuje za pomoc

A u mnie w Łodzi, zegarmistrz krzyknął 90 zł za polerowanie Seiko (mineralne szkło) ,

za to 65 zł za wymianę na nowe.

Czyli u mnie lepiej opłaca się wymiana, lub samemu trzeba usiąść do polerki...

Łódź taka droga?

Czy ktoś może polecić innych speców z tego terenu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.