Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, a takie miłe komentarze dają nie mniej radości niż sam zegarek. Dziękuję :)

 

Kwiestia czasu i nawet niezbyt dużych pieniędzy. Warto być cierpliwym i wybrzydzać chcąc kupić ten model. Widywalem już takie egzemplarze, co nawet nie przypominają mojego. Sam już dwa wysłałem do ludu :)

 

Jedyne co z nim zrobiłem, to wypełniłem wskazówki, dałem oryginalny sekundnik, wyszlifowałem szkło pastą do zębów i wyprostowałem włos (prostowanie włosa to 15zł ;) )

 

Dzięki Bogu, że sprzedający zrobił zdjęcie kalkulatorem i popełnił błąd w tutule aukcji, tak bym się nie zdążył na niego załapać. Marzył mi się ten model w idealnym stanie. Na tym pasku naprawdę mnie rajcuje!

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komandir  NR 178

czy przypadkiem nie pokazujesz amfibii?

dodatkowo coś mam przeczucie, że koperta z deklem jest od automata...

@somerto, jaki mechanizm masz w środku?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

181

komandir_zps50694f5f.jpg

 

182. ale tu mam zawsze zonka, czy to nie jest amfibia ?

 

amfa_zps9b99cf9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

181

komandir_zps50694f5f.jpg

 

182. ale tu mam zawsze zonka, czy to nie jest amfibia ?

 

amfa_zps9b99cf9b.jpg

Komandiry także bywały w kopertach w kształcie kopert amfibii, jednak były one chromowane i odrobinę mniej opływowe.

 

Ta jest chyba stalowa, jeśli dodatkowo w środku jest automat, to nazwałbym to chyba jednak amfibią. Komandirska amfibia- Odwieczna zagwozdka i rzecz sporów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dodam swojego ulubieńca nr 185

Pozycja nr. 1 na mojej liście "must have" Przepiękny. Mam nadzieję że niedługo i ja takim się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

186.      Dzięki koledze Wojciech 1500,i ja stałem się dumnym posiadaczem Komandira.

post-75949-0-92401800-1421861713_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

187 - Ormianin.

Ostatnio niestety strzelił focha i wziął się zepsuł. Aktualnie przebywa na stole operacyjnym u mojego zaprzyjaźnionego chirurga. Szkoda tylko, że NFZ odmówił pokrycia kosztów leczenia i za zabieg fiknę sam ;-)

339451c24d51195c8aee420d58285b9a.jpg

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzimy temat i na pierwszą stronę przerzucamy tego kombatanta (bo spadł już na dół drugiej!).. :)

 

188. Komandirski "Three Armies" !

Rzadki i specyficzny! Trudny do zdobycia.. Tym bardziej za rozsądną cenę..

Kolejna pozycja z szerokiej wish listy zdobyta! :)

 

post-60300-0-60526800-1423581350.jpg

post-60300-0-86957300-1423581348.jpg

post-60300-0-81393800-1423581346.jpg

 

Na tarczy zegarka umieszczone są trzy flagi wojskowe reprezentujące trzy rodzaje wojsk (w kolejności od góry):

 

- Flaga Armii Czerwonej (nieoficjalna - podobno nie było oficjalnej flagi?) W tym wypadku sądzę, że można ją traktować jako oznaczenie wojsk lądowych,

- Flaga Sił Powietrznych ZSRR

- Bandera Marynarki Wojennej ZSRR (ogólnie flotowa jest krzyżowa, nieb.)

 

W pewnym sensie jest to najbardziej "militarny" model wśród Komandirów i Amfibii ponieważ reprezentuje właściwie całe siły zbrojne ZSRR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordkę... to  

 

Flaga Sił Powietrznych ZSRR
  a ja w pierwszej chwili pomyślałem, że krasnaja armia wraz z krasnom fłotom zajęła się ...Wolnym Tybetem :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzecz biorąc to flaga sił powietrznych wygląda tak:

 

post-60300-0-79234300-1423587988.png

 

Dolna połowa jest zasłonięta albo częściowo zmodyfikowana ze względu na nakładanie się flag.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowe_Si%C5%82y_Powietrzne_%28ZSRR%29

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_Air_Forces

 

Natomiast Tybet to jednak inne kolory - tylko konwencja podobna.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, iż poddałem jednego ze swoich komandirów, brutalnym i niemądrym testom, a mianowicie:

 

Zegarek wrzuciłem do szklanki, zalałem wrzątkiem i pozostawiłem go w niej aż do ostygnięcia wody.

 

Próba zaliczona.

 

Następnie ponownie wrzuciłem go do wrzątku, tylko że na jakieś pół minuty. Po wyciągnięciu zegarek natychmiast został rzucony na ośnieżony,ogrodowy trawnik.

 

Komandir po wychłodzeniu na dworze(kilka minut, temp. 0 stopni?-Próba zdana celująco) ponownie trafił na chwilkę do wrzątku. Po wyciągnięciu z gorącej wody, szkiełko zegarka odczepiło się , ale wystarczyło je tylko ponownie wprawić.

 

Sam zegarek działa i wygląda tak samo dobrze jak wcześniej :)

 

Te i podobne doświadczenia tylko i wyłącznie na swoje ryzyko ;)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to niezły twardziel ;) Tyle że się oczyścił z zanieczyszczeń ;d na kopercie :) Komandir musi być "twardym a nie miętkim"

 

:) Chcieć testów była zbyt męcząca.

 

Odnoszę nawet wrażenie, że teraz idzie coś punktualniej, otrzeźwiał po długim urlopie :)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co właściwie to zrobiłeś? Masz takie hobby, że sobie okresowo ręce gotujesz i dlatego musiałeś sprawdzić, czy możesz to zrobić w zegarku, czy też należy wcześniej go zdjąć? 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym i podobnych testach, i bylem ciekaw czy tak pozytywne rezultaty są rzeczywiście osiągalne. Okazało się że komandiry i amfibie to naprawdę wytrzymałe zegarki.

 

Najwyżej byłoby suszenie i przegląd werku. I Tak smarowanie by mu się przydało.

 

Pewnym było dla mnie, ze i tak mocno się zalać nie może. Tarcza miała być lekko oczyszczona w najbliższym czasie, więc :D No nie miałem strachu! :D A i nie bałem się jakoś bardzo konsekwencji.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

189. Wostok Amfibia -

zielono i militarnie, tarcza w dodatkowym "spękanym" camo ;).

 

Nie ten temat ;-) to spis Komandirów jest. Ładnie świeci! Wrzuć do spisu Amfibii. 

 

Daniel jesteś ekstremalny - próbowałeś konfrontacji Komandira z mikrofalówką ??  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten temat ;-) to spis Komandirów jest. Ładnie świeci! Wrzuć do spisu Amfibii. 

 

Daniel jesteś ekstremalny - próbowałeś konfrontacji Komandira z mikrofalówką ??  :P

Dziękuję i przepraszam za zamieszanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.