Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
flawless

Forumowy Spis Komandirskich

Rekomendowane odpowiedzi

Na alle jest tarcza do kupienia ;).

Faktycznie, dzięki wielkie! Jak wygram to masz u mnie piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nurek niestety w bardzo smutnym stanie. Kolor jakby wypłowiał, a farba się pomarszczyła i wygląda jakby miała zacząć się łuszczyć... myślę, czy nie wymienić tarczy na noworuską, albo go puścić w świat i polować na innego

Ten typ tak ma. Wg mnie te spękania to cały smaczek i dodają mu uroku. Łuszczyć się nie będzie ;)

"Puścić w świat" zawsze można, ale trafić takiego lub lepszego już nie będzie tak łatwo.

Ale... zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma. Wg mnie te spękania to cały smaczek i dodają mu uroku. Łuszczyć się nie będzie ;)

"Puścić w świat" zawsze można, ale trafić takiego lub lepszego już nie będzie tak łatwo.

Ale... zrobisz jak uważasz

popieram

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ogólnie zastanawiam nad sensem posiadania takiej cepeliady. Czołgi, nurki, samoloty, łodzie podwodne, spadochroniarze  itd.

Jak ktoś lubi to chyba nosi na codzień, a jeżeli ktos zbiera to może pomoze mi zrozumieć?

Nie mówię tu o kolekcjach kompletnych tylko o tych ukierunkowanych na te kolorowe, słabo wykonane Wostoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak się ogólnie zastanawiam nad sensem posiadania takiej cepeliady. Czołgi, nurki, samoloty, łodzie podwodne, spadochroniarze  itd.

Jak ktoś lubi to chyba nosi na codzień, a jeżeli ktos zbiera to może pomoze mi zrozumieć?

Nie mówię tu o kolekcjach kompletnych tylko o tych ukierunkowanych na te kolorowe, słabo wykonane Wostoki?

Ta cepeliada to taki "chłyt materkingowy" z czasów przełomu.i wczesnej Rosji. Te wszystkie czołgi, samoloty, lotniskowce, KGB itp. Zresztą Rosjanie twierdzą, że Radioroom, mimo, że wcześniejszy, to tez się do nich zalicza.

Za czasów ZSRR również bywały różnie malowane i znakowane tarcze, ale wyłącznie małe serie na zamówienie republik radzieckich, instytucji czy zakładów pracy.

 

I jak nie lubię takich malowanek, to np. taką Beczką bym nie pogardził :)

 

 

 

.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostrzegam olbrzymi urok tego typu tarcz, mają w sobie to coś co mnie pociąga, trochę dziecinnej magi. Mam trochę "nudnych" - poważnych zegarków, ale radość dają mi też takie. Poza tym jest w nich zamknięty czar tamtych czasów. Kiedyś taki zegarek z nurkiem musiał robić moim zdaniem duże wrażenie.

Tak szczerze, Roman, trochę nie rozumiem Twoich zastrzeżeń do tego typu zegarków -_- .

 

I tak, czasami lubię go założyć, chociaż traktuję go jako weekendowy, luźny zegarek.
 

post-74509-0-83915400-1489785947_thumb.jpg

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cepeliada to taki "chłyt materkingowy" z czasów przełomu.i wczesnej Rosji. Te wszystkie czołgi, samoloty, lotniskowce, KGB itp. Zresztą Rosjanie twierdzą, że Radioroom, mimo, że wcześniejszy, to tez się do nich zalicza.

Za czasów ZSRR również bywały różnie malowane i znakowane tarcze, ale wyłącznie małe serie na zamówienie republik radzieckich, instytucji czy zakładów pracy.

 

I jak nie lubię takich malowanek, to np. taką Beczką bym nie pogardził :)

 

 

 

.

Ale to amfibia.

Choć tu to już cepeliada na zlecenia króla Cyganów robiona  :D

Ale rozumiem - do kolekcji jak najbardziej.

Ja dostrzegam olbrzymi urok tego typu tarcz, mają w sobie to coś co mnie pociąga, trochę dziecinnej magi. Mam trochę "nudnych" - poważnych zegarków, ale radość dają mi też takie. Poza tym jest w nich zamknięty czar tamtych czasów. Kiedyś taki zegarek z nurkiem musiał robić moim zdaniem duże wrażenie.

Tak szczerze, Roman, trochę nie rozumiem Twoich zastrzeżeń do tego typu zegarków -_- .

Nie mam zastrzeżeń - każdy lubi to co lubi a o gustach - tak jak napisałem - nie dyskutuję  :)

Dzięki za podzielenie się własnym zdaniem - właśnie o poznanie takich opinii mi chodziło   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się tutaj z tą cepeliadą zgodzę, ale faktycznie - są różne gusta. Nie mam zamiaru bronić kolorowych komandirów, nie mówiąc o generalskich noworusach, ale nie widzę też powodu, aby je szykanować. Jest mnóstwo innych, o wiele bardziej odpustowych, tandetnych i słabo wykonanych radzieckich czasomierzy. Sam osobiście ich nie zbieram, całą swoją energię i środki poświęciłem na kraby kirowskiego, ale przez te wszystkie lata uzbierała się zawartość pokazanego wcześniej kuferka. Przy okazji gdzieś tam wpadały, nigdy sam ich nie poszukiwałem, ani na nie nie polowałem. Nie widzę w nich zegara na codzień do pracy, czy na wyjście na miasto, ale na wycieczkę w góry, spacer z psem, czy po lesie już jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...Nie widzę w nich zegara na codzień do pracy, czy na wyjście na miasto,.....

Niby dlaczego nie ?

Wstyd, czy wszyscy u Ciebie noszą takie na co dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie żadnego radzieckiego zegarka nie wstydzę - jestem ich propagatorem wszędzie, gdzie pójdę i już kilku kolegów je w pracy ma na rękach, m.in. komandiry właśnie. Po prostu do pracy wybieram coś innego - głównie 55g i inne poljoty na 23 kamykach, chorągiewki i ljuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie ?

Wstyd, czy wszyscy u Ciebie noszą takie na co dzień ?

Wiadomo, że to nie są zegarki do krawata i garnituru, ale typowe EDC. Dla informatyka jak najbardziej do pracy :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że to nie są zegarki do krawata i garnituru, ale typowe EDC. Dla informatyka jak najbardziej do pracy :)

 

Ej no, do pracy często w koszulach na galancie biegamy, więc i informatyk musi elegancki zegarek założyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ta cepeliada to taki "chłyt materkingowy" z czasów przełomu.i wczesnej Rosji. Te wszystkie czołgi, samoloty, lotniskowce, KGB itp. Zresztą Rosjanie twierdzą, że Radioroom, mimo, że wcześniejszy, to tez się do nich zalicza.

Za czasów ZSRR również bywały różnie malowane i znakowane tarcze, ale wyłącznie małe serie na zamówienie republik radzieckich, instytucji czy zakładów pracy.

 

I jak nie lubię takich malowanek, to np. taką Beczką bym nie pogardził :)

 

 

.

Taką to i ja bym bardzo chętnie nosił. Świetna jest. I żeby nie było cepelii na Wostokach nie lubię.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, do pracy często w koszulach na galancie biegamy, więc i informatyk musi elegancki zegarek założyć ;)

Nie sposób się nie zgodzić. Eleganckie też się przydają :)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1df5e1f9ca92e8bf59c3dff394779374.jpg

Panowie gdzieś już było ale nie mogę znaleźć... Co to za napis? Jakaś okazja tej malowanki?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie dla Armenii. Jak znajdę dam znać.

 

EDIT:

Tak, jak dla mnie to Armenia i góra ARARAT.

 

dvnat5.jpg

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ehh... Pięknie tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)

 

A wracając do zegarka to może być zamówienie jako reklama hotelu, biura podróży, urzędu czy jakiejś innej poważniejszej państwowej instytucji Armenii.

Bo czym się mają reklamować jak nie Araratem ;)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)

 

A wracając do zegarka to może być zamówienie jako reklama hotelu, biura podróży, urzędu czy jakiejś innej poważniejszej państwowej instytucji Armenii.

Bo czym się mają reklamować jak nie Araratem ;)

Dzięki Jacek!

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem jaka powinna być numeracja tego egzemplarza,

niemniej pochwalę się moją własnością po kompleksowym odświeżeniu.

Na tarczy nie ma żadnego obrazka.

Dylematem jest dla mnie jedynie to, czy widoczna gwiazda zachowała swój kolor,

czy też oryginalnie była złota/żółta.

 

4c468f190b52.jpg

 

7d888cc2ec59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem jaka powinna być numeracja tego egzemplarza,

niemniej pochwalę się moją własnością po kompleksowym odświeżeniu.

Na tarczy nie ma żadnego obrazka.

Dylematem jest dla mnie jedynie to, czy widoczna gwiazda zachowała swój kolor,

czy też oryginalnie była złota/żółta.

 

 

 

 

Bardzo ładnie zachowany egzemplarz, niemniej gwiazda wyblakła. Kiedyś była czerwona oczywiście jak to w sowieckim zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zachowany egzemplarz, niemniej gwiazda wyblakła. Kiedyś była czerwona oczywiście jak to w sowieckim zegarku :)

 

Istotnie, zapomniałem o kolorze podstawowym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, jak zresztą wszystkie te modele. Nie wiem który ładniejszy ciemniejszy czy z jaśniejszą tarczą. Chyba z ciemniejszą jak twój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.