Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Dobry zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

To że pan Jerzy Rosiak daje radę - użytkownicy forum wiedzą. Odważnie też odmówił dłubania w chronografie, co szanuję, choć nie pomogło mi to szczególnie. Z rekomendacji jednego z forumowiczów trafiłem do Pana Zbigniewa Bronowskiego na Piękną 47. Pełen szacun! Wskrzesił moją Monzę, przy okazji pokazał co także zdarza mu się naprawiać i pokazał IWC Portugalczyka - model z wiecznym kalendarzem (ref 502218) ;) . A oni je ponoć tylko u siebie naprawiają...

W każdym razie, przy trudnych tematach polecam Pana Zbigniewa bardzo.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Polecam Pana Józefa z Zielonki.Prawdziwy fachowiec mimo podeszłego wieku, a co najważniejsze tani.Robiłem tam około 30 sztuk,naręcznych,zdarzały się poważne usterki, 2 kominkowe, 1 wiszący.Naprawdę polecam.Zegarki to Jego życie.Jestem pełen podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o dokladniejsze namiary na Pana Jozefa.

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o dokladniejsze namiary na Pana Jozefa.

 

Dziekuje.

 

Czy można dalej upublicznić namiary na Pana Józefa?

 

Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś rekomendacje na fachowca z terenu Warszawy lub Łodzi to byłbym wdzięczny. Potrzebuje wskrzesić mojego starego Atlantica w którym prawdopodobnie jest przekręcona sprężyna. Naprawa raczej błaha, ale zawsze.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Polecam Pana Józefa z Zielonki.Prawdziwy fachowiec mimo podeszłego wieku, a co najważniejsze tani.Robiłem tam około 30 sztuk,naręcznych,zdarzały się poważne usterki, 2 kominkowe, 1 wiszący.Naprawdę polecam.Zegarki to Jego życie.Jestem pełen podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Byłem dziś u Pana Jana  (Ceramiczna 5, Warszawa) odebrać swoje cykadełka. Miło spędziłem na rozmowie około 2h :))

Fotki z pracowni (umieszczam oczywiscie za zgoda P. Janka):

DSC_1310.jpg

DSC_1311.jpg

DSC_1309.jpg

DSC_1308.jpg

DSC_1307.jpg

teDSC_1304.jpg

No i mistrz podczas prezentacji niektórych perełek ze swojej (sporej i naprawde imponujacej) kolekcji.
DSC_1305.jpg

Robione były:
- Orient SK diver (złamana oś balansu)
- Poljot telewizorek z podwójną datą - przegląd i naprawa, dołozenie brakującego mechanizmu automatycznego naciagu (dostarczony przeze mnie, bo akurat miałem)
- Poljot 3133 - miały byc wymienione tylko pushery, ale Pan Janek się rozpędził i zrobił mi pełny przegląd mechanizmu

Z usług jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim, bo czlowiek wręcz emanuje wiedzą i naprawde lubi to co robi.
Zostawiłem kolejne zegarki do przejrzenia:
- Wostok (był w poprzedniej partii). Była złamana oś balansu, ale problem tkwi dalej, więc został na dalszą hospitalizacje
- Pabieda z 1956r
- Rakieta
- Kwarcowa Dugena

Podejrzewam, że z odbiorem znów sie zejdzie trochę dłużej niż "wszedł, odebrał i wyszedł" :D

 

Pan Janek posiada również wiele odrestaurowanych przez siebie zegarków kieszonkowych (OMEGA, Ruhla, Zenith i inne). Osobiście nie bałbym się powierzyc w jego ręce żadnego zegarka.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie  :)

 

Mam taki tani ale lubiany zegarek, w którym zerwałem gwint od koronki. Żaden z kilku zegarmistrzów, do których wcześniej się zwracałem w tej sprawie, nie podjął się tematu i tak szukając lepszego od nich fachowca trafiłem na Wasze forum. Tu znalazłem namiary na pana Jana (Ceramiczna 5, Warszawa). Zegarek oddany do naprawy we wtorek był gotowy do odbioru w czwartek rano. W tym czasie zegarmistrz uporał się z usterką i lekko odświeżył kopertę (to było uzgodnione) oraz w gratisie dołożył nową baterię i parę teleskopów. Jestem zadowolony i dziękuję za rekomendację  :) 

Edytowane przez Sztetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś lepsze zdjęcia tej "odświeżonej" koperty bo tym zdjęciem klientów Panu Janowi nie przysporzysz (wygląda fatalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna 47 W-wa faktycznie mogę potwierdzić - szukałem zegarmistrza do naprawy Tissota stoper z lat 20-tych i nikt się nie chciał czepić. A Pan Bronowski w 4 dni się uporał. Polecam gorąco.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZytając forum widzę, że można podzielić zegarki na 2 grupy, jak rozumiem do p. Bronowskiego - zegarki bardziej skomplikowane, a przy "zwykłym" przeglądzie p. Rosiak lub p. Jan (ceramiczna 5)?

 

Pytam, bo mam kilka automatów (Omega, Longines oba vintage) do przeglądu przed sprzedażą i nie wiem do kogo zanieść? I czy możecie wskazać ile taki przegląd + smarowanie może kosztować?

 

Mam też ML w automacie z serii MAsterpiece i tu mam zgrzyt, ponieważ nakręcam wyłącznie przez wahadełko, a koronka "się zblokowała".... - tu też pytanie do kogo?

 

pozdrawiam

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś lepsze zdjęcia tej "odświeżonej" koperty bo tym zdjęciem klientów Panu Janowi nie przysporzysz (wygląda fatalnie).

 

Na wstępię przepraszam za zwłokę. Nie obserwowałem wątku.

 

To co widać na poprzenim zdjęciu.., cóż, koperta i luneta noszą ślady przejść oraz moich samodzielnych, partackich zabiegów :( Z zegarmistrzem umówiłem się tylko na odświerzenie bocznych płaszczyzn koperty żeby cena usługi nie przekroczyła wartości zegarka. Toż to tylko zmęczony qwarcok :) Faktycznie zabrakło tej informacji obok niefortunnego zdjęcia. Tutaj wrzucam boki po zabiegach pana Jana.

 

20140609_083151.jpg20140609_083300.jpg

 

Co do przysparzania klientów, to nie miałem zamiaru ich naganiać. Podałem tylko fakty chcąc zreważować się za informacje, które sam tutaj odnalazłem. Na wnioski się nie silę gdyż zbyt zielony jestem w temacie. Serdecznie pozdrawiam :)

Edytowane przez Sztetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by się lepiej zorientować w usługach może podawajcie jej koszt oraz co było wykonane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do zachwyconych Panem Jankiem z Ceramicznej. Zaczęło się od skrócenia bransolety w Amfibii, skończyło na obietnicy wizyty z Komandirskim. Człowiek nie tylko skomentuje zegarek ("O, takiej pomarańczowej ładnej jeszcze nie widziałem!"), to komentuje na bieżąco, co robi, jak postępować z zegarkiem, gdzie najlepiej nosić... Dla laika jest nieoceniony. Ceramiczna 5, Tarchomin. Będę zaglądał w razie potrzeby.

Dzięki Wam za namiary!

 

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wpadlem do Pana Jana na regulacje Mako, to chyba z 1,5h przegadalem przy okazji :)

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 2 (współczesne) oddałem do serwisu do p. Zbigniewa na Piękną, przyznam, że cena jest spora, nie mniej są to zegarki, w których zamierzam chodzić, ale pozostałe (Vintage) zaniosę do p. Jana na Ceramiczną, coby mieć porównanie

 

Przyznam, że p. Zbigniew zrobił na mnie duże wrażenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 2 (współczesne) oddałem do serwisu do p. Zbigniewa na Piękną, przyznam, że cena jest spora, nie mniej są to zegarki, w których zamierzam chodzić, ale pozostałe (Vintage) zaniosę do p. Jana na Ceramiczną, coby mieć porównanie

 

Przyznam, że p. Zbigniew zrobił na mnie duże wrażenie...

Cena spora to pojęcie względne.

Możesz podać dokładnie jaki zegarek,typ usługi (serwis,naprawa) i konkretna jej cena ?

 

Pytam z ciekawości ponieważ żadnego zegarka do tego zakładu nie oddawałem.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spora to pojęcie względne.

Możesz podać dokładnie jaki zegarek,typ usługi (serwis,naprawa) i konkretna jej cena ?

 

Pytam z ciekawości ponieważ żadnego zegarka do tego zakładu nie oddawałem.

 

Ja swoje 2 (współczesne) oddałem do serwisu do p. Zbigniewa na Piękną, przyznam, że cena jest spora, nie mniej są to zegarki, w których zamierzam chodzić, ale pozostałe (Vintage) zaniosę do p. Jana na Ceramiczną, coby mieć porównanie

 

Przyznam, że p. Zbigniew zrobił na mnie duże wrażenie...

Czy chodzi o mały zakładzik naprzeciwko rewitalizowanej hali na Koszykach? Podaj adres, to chyba nie tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepne sie pod temat.

Potrzeba mi dorobic czopy balansu i go naprawic. Reszta zespolu balansowego wydaje aie byc ok,ale pewnosci 100% nie mam.

Czy zna ktos i poleca zegarmistrza (albo klubowicza) ktory zajmuje sie tego typu rzeczami?

Zegarek to zadna pamiatka, wiwc cena zdecydowanie gra role, i nie chcialbym placic jak za zloto;)

Zegarwek sobie jestem w stanie sam przejrzec i zrobic co trzeba, tylko chodzi o ten balans...

 

Bardzo prosze o informacje:)

Chodzi o taki mechanizm

1 od gory.

http://www.christophlorenz.de/watch/movements/c/cupillard/cupillard_233.php?l=en

Edytowane przez dacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to patelnia ...myślę,że kuchnia to dobre miejsce...

 

witaj,

 

zajrzyj do p.Janka na Górczewską


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to patelnia ...myślę,że kuchnia to dobre miejsce...

 

witaj,

 

zajrzyj do p.Janka na Górczewską

jakiś konkretny namiar mogę prosić,

czy to duży problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.