Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Dobry zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

a probowales u Marka Czyżewskiego?

No niestety, jestem ograniczony dość mocno z czasem.

Byłem tylko na Pięknej i miałem już dość na ten dzień, Pan Zbigniew powiedział, że u niego koszt serwisu VJ7750 to 1500,

a do kwestii naprawy nawet nie doszliśmy, bo już nawet nie chciałem się nic więcej dowiedzieć.

 

A co do Pana Marka Czyżewskiego to zaraz sobie po googluje i może znajdę nr telefonu, bo jeździć z Sulejówka osobiście po to by usłyszeć 1,5 koła to mi się zupełnie nie kalkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle chowamy się pod dużymi liśćmi łopianu lub sporymi muchomorami... znajdź nas... ;)

Naprawdę aż tak ciężko podzielić się wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań  ;) ... Współpracuję z Januszem Bilickim, Bronkiem Komasą, Markiem Piszczkiem. Koledzy mają warsztaty i można z nimi skontaktować się szukając ich w necie. Jest też Skąpski, ale on ma dość wysokie ceny. Ja dopiero co zdałem egzamin mistrzowski, więc jeszcze nie jestem dobry, ale będę w drugiej połowie roku, bo organizuję spory warsztat... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Pana Marka Czyżewskiego to zaraz sobie po googluje i może znajdę nr telefonu, bo jeździć z Sulejówka osobiście po to by usłyszeć 1,5 koła to mi się zupełnie nie kalkuje.

Zadzwoń też do pana Andrzeja Kołodziejczyka. Jest na Białobrzeskiej 29

Tel 602 243 127

 

Super solidna firma. Niestety nie wiem jak z cenami.

 

RODO może mi skoczyć... :P


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań  ;) ... Współpracuję z Januszem Bilickim, Bronkiem Komasą, Markiem Piszczkiem. Koledzy mają warsztaty i można z nimi skontaktować się szukając ich w necie. Jest też Skąpski, ale on ma dość wysokie ceny. Ja dopiero co zdałem egzamin mistrzowski, więc jeszcze nie jestem dobry, ale będę w drugiej połowie roku, bo organizuję spory warsztat... :)

Kiniol serdecznie dziękunę za wskazówki. Jutro ich pomęczę.

Uff, już zacząłem tracić wiarę w sens istnienia tego forum...Dawno tu nie byłem i myślałem, że stało się bardziej hermetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym jest problem? Jeśli to nie tajemnica...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń też do pana Andrzeja Kołodziejczyka. Jest na Białobrzeskiej 29

Tel 602 243 127

 

Super solidna firma. Niestety nie wiem jak z cenami.

 

RODO może mi skoczyć... :P

 

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki, w nadchodzącym tygodniu podzwonię do tych wszystkich fachowców na których dostałem namiary od kolegów.

Gdy pierwszy zaproponuję mi dobrą ofertę to nie będę szukał miodu w d...pie tylko od razu wiozę tam zegarek na spa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym jest problem? Jeśli to nie tajemnica...[/quote
W czym jest problem? Jeśli to nie tajemnica...

 

Kupiłem używanego Hamiltona, który mi zaparował na ręce. Po otwarciu dekla, mechanizm czysty ale dla świętego spokoju chcę go dać do przeglądu. Zegarek ma ponad 10 lat. Biorąc pod uwagę wiek zegarka i stan, niemal nos to nie chcę go oddać w ręce partacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Skapskiego. Mala historyjka. Zaszedlem do nich jakies 6 lat temu ze starym zlotym garniturowcem Corum. Szukalem nowego plaskiego plexi do tego zegarka (model bez sekundnika). Na pytanie czy moga i ile to bedzie kosztowalo, pani ekspedientka wyciaga jakis zeszyt i ustala cene uslugi w zaleznosci od marki zegarka. Dowiaduje sie ze za plexi swiss zaplace 60zl z wymiana, wiec mowie ok. Zabrala zegarek i odlala na zaplecze. Pare minut pozniej dostaje zegarek ze szkielkiem ktore nie jest plaskie tylko wypukle. Zegarek wraca na zaplecze i pare minut pozniej znow sie pojawie przedemna. Szkielko juz plaskie ale widze jakies rysy na na brzegach plexi tuz przy kopercie. Oddaje zegarek z wyrazami niezadowolenia. Pan zegarmistrz z zaplecza proponuje mi zatem zostawic zegarek do jutra. Zgadzam  sie i wychodze. Nazajutrz stawiam sie w sklepie, Odbieram zegarek, ogladam i co widze. Szkielko z wyraznym bledem typowym dla polskich zamienikow z epoki prl. Zwrocilem uwage, wtedy pan zegarmistrz powiedzial ze wobec tego wystarczy jak zaplace 20zl. Jezeli wiec nic bym nie powiedzial, zaplacilbym za gowniana robote, jak za niby szwajcarska. Nie wiem czy cos tam sie zmienilo, bo nigdy tam nie wrocilem i nie wroce, ale obliczanie uslugi na wstepie tylko po marce zegarka to wedlugl mnie czysty przekret. Jak bym zaniosl Poljota to cena by byla o polowe nizsza pewnie.

 

Janusz Bilicki to jeden z lepszych mistrzow w Poznaniu, jak nie najlepszy. Masa roboty i dlugie terminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, o Skąpskim podobne zdanie, ale zamieściłem dla .... nie wiem dlaczego... Bo ma ładny zakład? Komasa fajnie działa, zatrudnia czterech zegarmistrzów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby rozwiac zludzenia co niektorych, zdarza sie ze zegarmistrz x przyjmuje zlecenie, ale zegarek pozniej wedruje do kolegi po fachu czyli zegarmistrza y. Kazdy chce zarobic, a klient placi. Wielu uwaza ze jak ma drogi zegarek to serwis musi byc tez drogi, bo jak za tanio to nie bedzie dobrze. Jezeli pytam ile bedzie kosztowalo czyszczenie zegarka, sprawnego, bez zadnych komplikacji np jakis nakrecany, 16 kamieniowy, z sekundnikiem,.a zegarmistrz mowi to zalezy, to juz mi sie zapala czerwona lampka. Potem moze wam wmowic ze wymienil pol zegarka. Co to za zwyczaj ze za czyszczenie zwyklego ruska np 50zl a za taki sam mechanizm w zlotej kopercie sru, 150zl. Atlantic, aaa, to musi kosztowac. Szwajcar. A przeciez w tych starych atlantikach nie ma zadnych cudow. Nawet lepiej sie je robi, bo czesci same wchodza, ze tak to ujme. Dobra, starczy na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol serdecznie dziękunę za wskazówki. Jutro ich pomęczę.

Uff, już zacząłem tracić wiarę w sens istnienia tego forum...Dawno tu nie byłem i myślałem, że stało się bardziej hermetyczne.

Podzwoniłem i dla potomnych wstawiam ceny pełnego przeglądu Hamiltona X-wind:

Swatch Grupa - 1100 zł (jednak pełny kosztorys po sprawdzeniu zegarka na miejscu);

Tempus Łódź - 850 zł (tutaj oprócz pełnego przeglądu, rozebrania mechanizmu, nie dawało mi spokoju polerowanie koperty w cenie...A co kiedy zegarek tego nie wymaga?);

Bronisław Komasa Poznań - 1400 - 1800 zł (bez komentarza);

Janusz Bilicki Poznań - 450 zł (sensownie mówił o czynnościach do wykonania);

Marek Piszczek Poznań - 500-600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pana Kołodziejczyka nie dzwoniłeś?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem.

Sprawdzić chyba zawsze warto. Sam jestem ciekaw.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zegarmistrzu na Słowackiego 22, Mirosławie. Zna się na rzeczy? Mam do niego najbliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

trafiłam tutaj ponieważ mam duży problem z naprawieniem zegarka mojej mamy. Zegarek ma już swoje lata, marka Roamer. Dwa miesiące temu został oddany do markowego serwisu i od tego czasu nie został naprawiony. Osoby pracujące w serwisie twierdzą, że centrala nie przesyła im uszczelki.

Czy ktoś z Państwa zna może warszawskiego zegarmistrza, który mógłby, podołać uszczelce?

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.

 

Paula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda kwestia cen jeśli chodzi o samo nasmarowanie mechanizmu? Zegarek działa, wszystko jest ok ale dla własnego spokoju chciałbym dokonać takiego zabiegu. Ile płaciliście za taką czynność? Czy koszt jest taki sam/podobny dla wszystkich zegarków czy cena nagle wzrośnie z powodu drogiego znaczka na tarczy? Mechanizm bez żadnych komplikacji ale marka droga, więc wolę się dopytać czego się spodziewać. Czy mowa o 50-100zł czy zapłacę podatek od luksusu i nagle zrobi się 1500-2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz smarowac zegarek bez czyszczeńia, dobrze rozumiem ? Nie wiem czy szanujacy sie zegarmistrz cos takiego zrobi. Owszem, po otwarciu zegarka widzac czysty i suchy kamien moze kapnac na niego nieco oliwy, ale raczej nie nasmaruje w ten sposob calego mechanizmu, bo zeby to zrobic dobrze musialby go rozebrac, a jak rozbierze to i wyczysci i wtedy dopiero moze go nasmarowac.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być z czyszczeniem, chodzi mi o to, że nie trzeba wymieniać żadnych części, nic nie jest zepsute etc. Chciałbym wiedzieć jakie są to koszty u zegarmistrza niezależnego. Bo jak się okaże, że policzy tyle samo co autoryzowany serwis danej marki to trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, szukam miejsca w Warszawie gdzie będzie można zająć się Omegą z 1905 roku. Rodzinna pamiątka ale z jedną wskazówką i bez szkiełka. Taki okrągły do kieszonki z otwieranym dekielkiem z tyłu.

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, szukam miejsca w Warszawie gdzie będzie można zająć się Omegą z 1905 roku. Rodzinna pamiątka ale z jedną wskazówką i bez szkiełka. Taki okrągły do kieszonki z otwieranym dekielkiem z tyłu.

 

Robert

Ząbkowska 11 Pan Jerzy Rosiak. Pan Jurek ma sporo części i sobie poradzi, do tego drogo nie policzy.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowaccy mechanicznie zrobią bardzo dobrze. Cena jak to cena... warszawska.

 

 

U Głowackich robiłem coś na Miyocie mechanicznie (Jacques Lemans, ale dla mnie duża wartość sentymentalna) i sobie nie poradzili - dalej się przycinała i robiła co chciała. Na Ceramicznej zrobili mi z tej Miyoty chronometr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem co sie stalo z moim speedym. Pojechałem na chwile na wakacje i nie brałem zegarka. Odłożyłem na “swoje” miejsce No i dzis po 4 dniach biorę by nakręcić. Nakręcam na maxa ale nie ma ruchu. Sekunda bez ruchu.

 

Coś się zepsuło tylko co ?

Gdzie w Warszawie byście polecali serwisować ?

 

Mam ja ze 4/5 lat. Omega Zakupiona nowa. Nie była nigdy na przeglądzie.

 

Z góry dzięki za pomoc !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.