Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Ku OTCHŁANI - Rolex Deep Sea Special

Rekomendowane odpowiedzi

;) fajne , dzięki za inwencje :D

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzie, dzięki za ciekawy link i uzupełnienie tematu. Przyznam, że mnie też nurtowało zagadnienie życia w tak ekstremalnych warunkach.

 

Inna kwestia to pytanie, dlaczego nikt do tej pory nie powtórzył wyczynu Piccarda i Walsha? Rów Mariański był wprawdzie potem eksplorowany przez urządzenia bezzałogowe, ale żaden człowiek nie osiągnął już jego dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia i dobrze się czyta bo interesująco przedstawiona i zilustrowana :rolleyes:

 

Zastanawia mnie inna rzecz związana z dużą wodoszczelnością a dotycząca już seryjnego Sea-Dwellera Deepsea:

Rolex podaje na tarczy wodoszczelność wynoszącą 3900 m, natomiast konstruktorzy firmy obliczyli że Deepsea jest wodoszczelny do 4900 m. Mało tego każdy Deepsea jest poddawnay testom uwzględniającym ciśnienie, które panuje na tej właśnie (4900 m) głębokości.

Dziwne jest to, że Rolex się tym nie "chwali" na tarczy, pomimo że zegarki przechodzą odpowiednie testy, których pomiar konsultował Comex (uznana firma produkująca sprzęt nurkowy). Zresztą Rolexy sygnowane "Comex" na tarczy dziś osiągają niemałe wartości na rynku wtórnym.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny tekst - wielkie dzięki, super się czytało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno: IMO takie opracowania są solą tego forum i wnosząc merytoryczną wiedzę stanowią odmianę od wojenek na temat cen zegarków i zapytań o autentyczność znalezionego "roleksa". Tak trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i stwierdziłem, że warto ten tekst podpiąć. Masz niezły styl. Napisz coś jeszcze.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne i oby tak dalej! Kurcze - od dawna noszę się z zamiarem napisania jakiegoś opracowania i zawsze coś mi "wypada". Zmotywowałeś mnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne opracowanie, bardzo dobrze się czyta (I ogląda - to lubie :rolleyes:), zawsze mnie interesowała historia tego zegarka


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się czytało. Dzięki Tomek za Twój poświęcony czas na prace którą włożyłeś w to opracowanie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie.

 

Zastanawia mnie inna rzecz związana z dużą wodoszczelnością a dotycząca już seryjnego Sea-Dwellera Deepsea:

Rolex podaje na tarczy wodoszczelność wynoszącą 3900 m, natomiast konstruktorzy firmy obliczyli że Deepsea jest wodoszczelny do 4900 m. Mało tego każdy Deepsea jest poddawnay testom uwzględniającym ciśnienie, które panuje na tej właśnie (4900 m) głębokości.

Dziwne jest to, że Rolex się tym nie "chwali" na tarczy, pomimo że zegarki przechodzą odpowiednie testy, których pomiar konsultował Comex (uznana firma produkująca sprzęt nurkowy). Zresztą Rolexy sygnowane "Comex" na tarczy dziś osiągają niemałe wartości na rynku wtórnym.

 

Z tego, co wiem, normy ISO zakładają przynajmniej 25% rezerwę bezpieczeństwa, stąd na tarczy Sea-Dwellera widnieje 3900 m, mimo że zegarek jest testowany na głębokości 4900 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, normy ISO zakładają przynajmniej 25% rezerwę bezpieczeństwa, stąd na tarczy Sea-Dwellera widnieje 3900 m, mimo że zegarek jest testowany na głębokości 4900 m.

 

Dziękuję za informacje, to wyjaśnia temat :blink:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pozostałych głosów zachwytu i podziwu ! Rewelacja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że nowy projekt Bransona (tego od Virgin) przewiduje budowę jednoosobowej łodzi podwodnej zdolnej osiągnąć najgłębsze miejsca wszystkich oceanów.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czytało , kawał dobrej roboty .

 

Wiecie moze , czy Rolex był w jakiejś części " sponsorem " tej wyprawy ??? Nigdzie nie jest pokazany ten Rolex " strapped to the outside " ( trochę to enigmatycznie brzmi ) , czyżby nie zadbali o jakąś fotkę " przytwierdzonego " Rolka do batyskafu ;) Ciekawi mnie jak to wyglądało :)

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się czytało, ciekawa historia ;)


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że nowy projekt Bransona (tego od Virgin) przewiduje budowę jednoosobowej łodzi podwodnej zdolnej osiągnąć najgłębsze miejsca wszystkich oceanów.

 

Łódź Necker Nymph zbudowana jest z włókna węglowego i tytanu i ponoć może wytrzymać ciśnienie panujące na głębokości nawet 11277 metrów pod powierzchnią morza. Przeszklona pokrywa kokpitu zbudowana jest z kwarcu, który wytrzyma nacisk niemal 6 tys. ton. Statek porusza się z prędkością około 5,5 km na godzinę i jest w stanie zanurzać się z szybkością około 100 m na minutę.

 

Ciekawi mnie jak to wyglądało ;)

 

Mnie też to ciekawi, ale niestety nie udało mi się znaleźć zdjęć pokazujących mocowanie zegarka na zewnątrz batyskafu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszeliście, ale w tym roku na dno Głębi Challengera ma zejść James Cameron. Przedsięwzięcie ma się odbyć pod patronatem National Geographic i Rolexa.

 

http://deepseachallenge.com/


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Tego "kotleta" trzeba ratować! Na pierwszym poście nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie to samo zrobiło z recenzją Mudmana, musisz jeszcze raz wkleić całą treść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst super. :lol: Kawał dobrej roboty.

Szkoda, że zdjęć nie ma i że niepełny. :lol:

Przeglądam forum dość regularnie od prawie półtora roku a dopiero wczoraj natrafiłem na taką perełkę.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.