Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BRABUS

312vsMilgauss

312vsMilgauss  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że chcesz zamienić swojego Pama na Milgaussa, zgadza sie?

 

Za żadne skarby bym nie oddał 312. Jedyne wyjscie z tej sytuacji to dokupić rolka - świetnie by sie uzupełniał z pamem.

 

Milgauss to piękny zegarek i gdzieś tam jest na mojej liście zegarków do zrealizowania, ale przez tą jego wskazówke sekundową nie jest napewno priorytetem. Wg mnie psuje to jego wizerunek.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w grę wchodzi tylko zamiana. Dwóch drogich zegarków nie chcę, na razie mam gdzie wydawać kapustę ;) Pam jest świetny i boję się, że mogę żałować ale szukam "zwykłego" zegarka i uwielbiam bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Deepsea? Kiedyś z tego co pamiętam sie nim interesowałeś.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa zupełnie różne zegarki. Mój głos na Pama, po prostu trochę bardziej przemawia do mnie jego nieco surowy, typowo "pamowy" styl...

 

Milgauss to też świetny zegar, na pewno bardziej uniwersalny, niż 312, a sekundnik w Roleksie to - moim zdaniem - jego wyróżnik, smaczek, mający przypominać, po co powstał Milgauss. Mnie się podoba... ;)

 

312 zamieniłbym na Submarinera, na Deepsea, ale na Milgaussa raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam najzwyczajniej w świecie jest ładny ;) Natomiast uroda Rolexa to sprawa dyskusyjna ;P


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa Rolex i ładny nie występują w jednym zdaniu. Może po za DeepSea i Explorerem. Jedyne chyba co trzyma klientów przy Rolexie to marka i historia. Pam niszczy Rolka w tym starciu.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Deepsea? Kiedyś z tego co pamiętam sie nim interesowałeś.

 

Duży zegarek z małą tarczą ;) Myślałem mocno o Deepsea ale jednak w tych gabarytach wolę Pama. W Subie znowu za dużo się dzieje na bezelu i tarczy. Jest jeszcze nowy Explorer ale dopiero co go pokazali więc na konkrety trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne chyba co trzyma klientów przy Rolexie to marka i historia.

 

Śmiała teza i moim zdaniem nie do końca prawdziwa. Poza marką i znakomitą historią jest jeszcze precyzja i dokładność, niezawodność i jakość wykonania. Osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem współczesnych Rolków(poza Submarinerem i Deepsea), ale poza marką i historią coś tam jeszcze chyba oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez dwóch zdań Rolex - ciekawszy i z bardziej do mnie trafiającą historia i stylistyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i jakość wykonania.

Jakość wykonania rolków jest na oczywiście dobrym poziomie ale nic ponad to. Bez łał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek przeglądałeś ofertę MKII ? Ja bym zostawił Pama i dokupił jednego z tych : http://boutique.mkiiwatches.com/WSWrapper.jsp?mypage=watch_collection.htm

 

Fajne zegarki ale mając Pama na pewno kolejny będzie leżał w szufladzie. Zastanawiałem się nad Autavią od Zetore, jednak mi najbardziej pasuje zestaw 1 konkretny+G. Lubię też dobrą jakość w skromnym wydaniu, dlatego pomyślałem o Milgaussie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex

 

 

Za fantastyczny szafir. Magia od której ciężko jest oderwać wzrok. Wskazówka, o której wspomniał Tomek. Nie można zaprzeczyć, że wyraźnie informuje o roli i historii zegarka. Bransoleta, która w tym modelu w odróżnieniu do Submarinera i Deepsea pasuje idealnie i współgra z kopertą. Tak naprawdę to bardzo mi brakowało daty w tym zegarku bo w moim mniemaniu w zegarku, który się nosi na co dzień powinien być datownik. Jest to jeden i tylko jeden minus tego zegarka. Relacja cena do jakości jak najbardziej jest ok. W przypadku Pama, hmm, nie trafia ten zegarek w ogóle w moje gusta.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Rolex. Gdyby porównanie dotyczyło Luminora PAM 233 to może bym się zastanawiał, ale ten konkretny model Panerai jakoś mnie nie urzeka.

Jak już powiedziano, Milgauss jest bardzo uniwersalny. No i zielony szafir... Jeżeli model z zielonym szafirem zostanie odpowiednio szybko wycofany z produkcji, to myślę, że ma szanse zostać kiedyś cennym zegarkiem kolekcjonerskim, którego wartość będzie rosła.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch Rolex, jak dla mnie bardzej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bardzo subiektywna opinia skłania się ku 312. Najładniejszy wzór koperty z wszytskich dostępnych u Pama, to raz. Po drugie, mnogość pasków i klamer powoduję, że zegarek nigdy się nie znudzi. Po trzecie, zawsze można dokupić bransolete i mieć znowu inny zegarek.

 

Rolex, no cóż zacna firma, wspaniała historia, ale design za często powielany,marka równie często podrabiana. Po trzecie poprostu mi się nie podoba.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ale nie ten. Zegarek codzienny powinien mieć date a IMO Milgauss ma odpustowy sekundnik i odstaje od innych modeli zwłaszcza SUB'a. Ale ja nie jestem obiektywny bo bym zdecydowanie wolał GO Sport, IWC Vintage Ingenieur, UL GMT czy Grand Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex.czytalem wlasnie historie marki i mnie urzekla :D a co d Pamow to coz ja ich nie lubie zbytnio.takie troche do pokazania sie sa...ale to moj poglad. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rolex zupełnie do mnie nie przemawia więc w tym zestawieniu PAM rządzi...


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za żadne skarby bym nie oddał 312.

 

 

+1 i głos na PAMa


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj głos ma Rolex-za markę,wygląd i zielony szafir-po prostu cieszy moje oko.

Pam to dobry zegarek ale jego wygląd do mnie nie przemawia,brzydki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex gdyż ... czasami potrzebujemy zmian. Jeżeli się nie polubicie zawsze możesz wrócić do Pama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam to dobry zegarek ale jego wygląd do mnie nie przemawia,brzydki jest.

Widziałeś na żywo?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, w grę wchodzi tylko zamiana. Dwóch drogich zegarków nie chcę, na razie mam gdzie wydawać kapustę ;)

1:0 dla Rolexa

Pam jest świetny i boję się, że mogę żałować ale szukam "zwykłego" zegarka i uwielbiam bransoletę.

2:0 dla Rolexa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.