Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BRABUS

312vsMilgauss

312vsMilgauss  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

post-27475-0-72929500-1331830825.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wilk syty i owca cała. Proste jak... ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rolex wygląda jak "zwykły zegarek". Mając PAM-a nigdy nie zdecydowałbym się na taką zamianę.

Carlito dobrze podpowiada, załóż bransoletę do PAM-a i sprawa załatwiona.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex,mniej nachalny od Pama.Ilość podróbek podobna(choć teraz chyba przoduje Pam),lecz nikt chyba nie podrobi zielonego szafiru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex. Moze niekoniecznie Milgauss. Day-date albo Daytona? Choc jesli porownac z PAMem to chocby i Milgauss :D

 

Słowa Rolex i ładny nie występują w jednym zdaniu.

 

Tez tak kiedys myslalem. Troche od tego czasu uroslem :)

 

Rolex, no cóż zacna firma, wspaniała historia, ale design za często powielany,marka równie często podrabiana.

 

Ciekawa argumentacja: wszyscy dookola kopiuja design, podrabiaja, tluka "repliki", czyli design jest do d...? ;)

Nie zrozumcie mnie zle - nie bronie Rolexa, maja sporo paskudnych wzorow (ale to raczej wina salonow co zamawiaja na sklad), ale argumenty, ze ktos robi podrobki i dlatego marka jest zla, sa do kitu. Omege tez tluka seryjnie w ChRL, a (prawie) wszyscy ja lubia. Przynajmniej na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Carlito dobrze podpowiada, załóż bransoletę do PAM-a i sprawa załatwiona.

Przerabialem juz to setki wieczorow :)

Primo po pierwsze - Pamy, to pasek a bransoleta w nich to juz nie ta bajka/historia/wyglad.

Primo po drugie - jesli nie zal Ci wywalac (w skali 20-30K pln) ~10 kafli na... bransolete - kupuj ;)

...lecz nikt chyba nie podrobi zielonego szafiru.

Dokladnie - a nawet jak, to nie tak czesto sie zdarzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki to kompletnie dwie różne bajki, ale jeśli miałbym wybierać to z tych dwóch zdecydowanie PAM.

Jeśli już Rolex, to GMT Master, albo nowy 42mm explorer. W Rolexie przemawia do mnie najbardziej jego solidność i niezawodność. Nie słyszałem nigdy o wtopach z Rolkami, a o problemach z Pamami można było niedawno poczytać, przy okazji przgody jednego z forumowiczów z jego 320-tką, ja z tego powodu trochę się do nich zdystansowałem.

 

Zgadzam się z przedmówcami, że do Rolka trzeba po prostu dorosnąć ;) Milgauss jest fajny, ale po przymierzeniu go uważam, że na ręku prezentuje się dość niepozornie, co akurat dla Ciebie powinno mieć chyba znaczenie, bo jeśli dobrze kojarzę, na zdjęciu w wątku "Jak wyglądamy", byłeś/jesteś raczej postawnym facetem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdy o wtopach z Rolkami...

 

To słabo czytasz tematy na forum ;)

Panerai mimo przygód oddało zegarek jak nowy jak to opisał Darek, a Rolex wstawił inny pierścień i uznał to za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne chyba co trzyma klientów przy Rolexie to marka i historia.

No cóż, mylisz się, choć 3 lata temu też bym pewnie tak napisał ;) Oczywiście Rolek, bo

Ten Rolex wygląda jak "zwykły zegarek"

...będąc jednocześnie zegarkiem na tyle niezwykłym, że nie ma opcji, by się znudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś na żywo?

Nie widziałem,nawet gdybym widział to zdania nie zmienię.

Nie podoba mi się i nic na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo czytasz tematy na forum ;)

Panerai mimo przygód oddało zegarek jak nowy jak to opisał Darek, a Rolex wstawił inny pierścień i uznał to za słuszne.

 

Czytałem o tej akcji z pierścieniem do rolka, a pisząc o problemach z Pamami miałem na myśli wątki z paneristi, które były przytoczone w temacie o serwisie 320tki (w tym wypadku załatwili sprawę jak trzeba)- zatrzymywanie się mechanizmu, zegarek trzymany w serwisie przez pół roku, czy trzy zegarki zwrócone przez jednego klienta z powodu usterek. O takich akcjach z Rolexami na forum nikt chyba nie pisał :D

Przy całej sympatii dla marki, w porównaniu do Rolexa w kwestii jakości Panerai ma chyba jednak sporo do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy zdobył się na odwagę i przyznał do problemów ze swoim Rolkiem ;)

Nie oszukujmy się. Każda firma zalicza jakieś wpadki, tylko nie wszystkie ujrzą światło dzienne.

Ps. Żeby nie było OT to Milgauss, bo to jeden z niewielu współczesnych Rolex'ów, którego chciałbym mieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 312 za unikalny design i styl,może mniej uniwersalny niż rolex ale dużo ciekawszy.Z rolexów to na pewno nie ten model bym wybrał,w moim guście jest raczej deep sea ,submariner lub GMT Master II :rolleyes:


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz Wasze wypowiedzi i nieco zmieniłem zdanie. Rolex Milgauss jest zegarkiem wzbudzającym diametralnie różne emocje, jednym podoba się i to bardzo, inni (jak ja) zupełnie nic interesującego w nim nie widzą, dlatego też nazwałem go "zwykłym zegarkiem". Ale to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Zakładając, że autorowi wątku w jednakowym stopniu odpowiada zarówno charakterystyczny dizajn PAM-a, jak też zwykły (tym razem w pozytywnym tego słowa znaczeniu) dizajn Milgaussa, na jego miejscu zdecydowałbym się na Rolka ze względów jakościowych.

Zmieniam oddany głos, mimo że Milgauss nie w moim guście, ale to nie mnie ma się podobać. Technicznie za to jest na wyższym poziomie.

A najlepiej mieć oba :rolleyes:


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek, dlaczego uważasz, że Mil. jest lepszy jakościowo jak i technicznie od 312 ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie z opowieści :rolleyes:

Nigdy nie miałem żadnego z nich i nie zanosi się. Ale to raczej o Rolku powszechnie mówi się, że mechanizm dopracowany i wyregulowany do perfekcji.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poczekam na nowego Explorera i wtedy męska decyzja:) A jak gdzieś po drodze zahaczę o 112 w dobrej cenie to dokupię. Docelowo i tak marzę o PP Aquanaut :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Millgaus.

Dlaczego?

Jest klasyczny. Sekundnik - Ktoś napisał że odpustowy. Ale to łamie tylko jego powagę, dobrze robi.

Nowy Explorer jest też fajny. Jeszcze bardziej klasyczny.

To są takie dziwne pytania.

Masz Pama i pytasz, czy Rolek lepszy.

To jest bez znaczenia. Pam Ci się znudził i czas na coś innego.

Moim zdaniem - podjąłeś decyzję, a szukasz uzasadnienia.

I tu jest moment, którego nie rozumiem.

PAMy kupują ludzie, którym te zegarki się podobają. Są na tyle drogie i specyficzne, że trudno tu o przypadek.

A jednak się nudzą?

Uspokoiłeś mnie. (Niemcy mówią na to Schadenfreude)

Mi osobiście nie bardzo się PAMy podobają. Tzn mają bardzo mocny charakter. Charakter, który dzieli - trudno być obojętnym wobec PAMa. I tu widzę być może problem. Z czasem ten jego mocny charakter mógłby mi w pewnych sytuacjach przeszkadzać. Porównałbym go do Seiko Monstera (to troszeczkę tańszy zegarek, wiem, ale -akurat miałem Monstera). Ale to jest podobna historia. Monster szalenie mi się podoba. Jednak po pewnym czasie zrozumiałem, że on w wielu momentach nie pasuje mi. To tak, jakby ciągle nosić z sobą katanę -miecz samurajski. Wszyscy uważaliby Cię za samuraja. A to może chwilami uciążliwe być.

 

Moje wyjście z sytuacji: Miej kilka zegarków . Wybierz je dość dokładnie (Niekoniecznie bardzo wysoka półka). Po miesiącu, dwóch z jednym, stwierdzisz, że ten drugi jest też całkiem fajny. A po roku - wrócisz do pierwszego. Być może któryś uznasz za niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie z opowieści :rolleyes:

Nigdy nie miałem żadnego z nich i nie zanosi się. Ale to raczej o Rolku powszechnie mówi się, że mechanizm dopracowany i wyregulowany do perfekcji.

Nie znam się najlepiej na mechanizmach ale również wiem, że mechanizmy w rolkach są najwyższej klasy. Zresztą o mechanizmach Panerai też się sporo naczytałem i w dużej większości były to bardzo pochlebne opinie. Natomiast moge się wypowiedzieć co do jakości tych zegarków i nie sądze aby Mil. był lepiej wykonany. Powiedziałbym nawet, że Panerai przykłada wiekszą uwage do wykonania zewnętrznego niż Rolex.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast GV 16610LV albo 116610LV ceramic ? ))) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej się podoba Pam, nie bardzo lubię Rolexy.

Z drugiej strony nie bardzo wiem do do czego ma być noszony wg mnie Pam jest bardziej "wyjściowy" a Rolex, "codzienny".

Nie jestem znawcą, ale myślę, że jakość tych zegarków jest zbliżona, więc chodzi tu tylko o to o komu się podoba (czyt. kupującemu)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamienił bym się za Chiny ludowe - a mówi to, a raczejpisze, wielki anty-fan PANERAI.

 

Jeśli ROELX, to tylko Submariner, ewentualnie DeepSea...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Milgauss.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Milgauss. Nie lubię rolexa za jego świecidełkowo - odpustowe wydania, za jego powszechny image, ale ten Milgauss jest świetny. Fanem Pama też nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ambasador

Panerai jest bardzo specyficzny, inny i albo się pokocha te zegarki, ich styl, wygląd albo nie ;)

Osobiście nie lubię tej marki, jej zegarków ani każdego innego zegarka w panerajowatej kopercie, dlatego w tym pojedynku głosuję na Rolexa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko PAM.

Może i Rolex ma historię i dopieszczony mechanizm ale nigdy bym go nie założył bo mi sie nie podoba - dla mnie to wystarczający powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.