Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pmborek

Co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu kolejnego zegarka i jak do tej pory mam dwójkę faworytów, z tym że każdy ma jakieś ale.

 

Szukam zegarka do 2500 zł (max 3000, bo jak wiemy- pomagamy przekroczyć budżet).

 

Raczej skłaniam się ku lotnikowi, stąd dwa typy- obok każdego moje zady jak i walety.

 

nr 1. Sinn 556

+ za ascetyczne wykonanie, wodoszczelność 200m (!!!) mechanizm w wersji top, uznanie na forum (KMZiZ, WUS etc.- dla mnie ważne)

- za małą średnicę- 38,5 mm, mam nadgar wielkości 19 cm, ale zegar ze względu na wygląd tarczy nie wydaje się za mały

 

nr 2. Stowa Flieger no logo, no date

+ to samo co Sinn ale bez wodoszczelności, średnica 40 mm (wcale nie uganiam się za patelniami (44mm+))

- brak wodoszczelności, czas oczekiwania

 

Kręci mnie w tych firmach to, że nie są oklepane. A już czas na lotnika w mojej kolekcji.

 

Proszę o radę co byście wybrali, może coś innego możecie zaproponować. Mam nadzieję, że jasno wyraziłem czego szukam.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij sobie jeszcze ofertę Steinharta. Ta firma również oferuje lotniki w klimacie Stowy, aczkolwiek od 44m w górę. Co do Sinn'a to Seiko posiada zbliżone wizualnie modele, jeśli dobrze pamiętam srp025 lub srp031,jeden egzemplarz był niedawno na bazarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak pomagamy przekroczyc budzet to moze jednak Damasko DA36 lub 37. To tylko kilka zlotych wiecej.

Rozsadny wymiar, swietne koperty.

Z mniej tuzinkowych Precista:

 

Precista

 

oczywiscie jeszcze Glycine, model Incursore lub Combat. Chociaz obie firmy ktore wymieniles sa bardzo

przyzwoite i trudno sie do czegos doczepic. Moze poza faktem, ze koperta Sinna chyba latwo sie rysuje.

Ktos o tym pisal w swoich recenzjach. Glycine nie ma szafiru.

Wszedzie mechanizmy w wyzszych wersjach. Mialbym dylemat, chociaz sklaniam sie do Damasko, nastepnie Sinn.

 

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archimede odpada, Steinharta przećwiczyłem, jedynie Nav-B UHR II do mnie trafia.

 

Damasko już ma za dużo na tarczy, za duże cyfry, żólta wskazówka sekundowa... a model z białą tarczą odrzucam na samym początku.

 

Glycine, cóż, tylko na unitasie, ale nie wiem ile kosztuje, nie mogę znaleźć w sieci. Krótko mówiąc Tutaj.

 

 

 

Co myślicie o Fortisie B-42 day/date z czarą tarczą albo Flieger?


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.