Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

Czarna czy Biała?

  

24 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz powszechnie wiadomo Eterna KonTiki jest najpiekniejsza. A jak juz KonTiki to Four Hands bezapelacyjnie.

Tak więc, jeśli ktoś myśli inaczej, niech zachowa to dla siebie :)

Jeśli chodzi o mnie to do tej pory uznawałem tylko białą, ale ostatnio coraz ciekawiej prezentuje mi się wersja czarna.

A jak to jest wg Was ?

 

W kwestii, ze już było, to wiem, że było. I to nie raz.

Choćby tu - ankieta bardziej rozbudowana:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/41068-eterna-kontiki/page__p__463431__hl__eterna__fromsearch__1#entry463431

Która zresztą wykazała niemalże ich remis.

 

Niemniej - było, niebyło, chciałbym, zebyście przyłożyli sie i uwzgledniali tylko te dwie Eterny (dlatego zrezygnowałem z trzeciej opcji wyboru...) :)

KonTiki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym czarną - jest nawiązaniem do historycznego modelu KonTiki. Poza tym jako zegarek sportowy kontrastujące indeksy do tarczy zwiąkszają czytelność i powodują większą atrakcyjność i indywidualność. Od razu wiadomo, że to KonTiki :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję raczej czarne tarcze, ale w przypadku KonTiki zdecydowanie jasna. Pięknie prezentują się na niej te wszystkie detale i smaczki, czarna tarcza akurat tutaj mniej do mnie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarna, ponieważ jak zauważył TeJot jest bardziej "kontikowska". No i czytelność lepsza.

 

xPwCN.jpg


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna.taka przymierzalem i jest super!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna wygląda bardziej "militarnie", biała jest bardziej elegancka. Do białej pasuje również brązowy pasek (oprócz czarnego i bransolety), to czarnej nie. Kwestia gustu/przeznaczenia. Czarną wg moich doświadczeń trudniej kupić w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na ręce czarną KonTiki i jakby czarna tarcza była matowa brałbym ją natychmiast.

Niestety czarny kolor jest dosyć mocno świecący przez co na tarczy giną te wszystkie wspaniałe detale z czego słynie FH.

Namawiam jednak do obejrzenia przed kupnem oraz jakby była możliwość wyjść z nią na światło dzienne wtedy ten zegarek pokazuje na co go stać.

W sklepowym oświetleniu wygląda jak jeden z wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dominik, jeżeli o moją osobe chodzi, to zdecydowanie stawiam na jasną ! Na żywo wygląda poprostu lepiej. Szczerze mówiąc nie wiele zegarków (mimo, że w ofercie takie posiadają) wygląda dobrze z jasna tarczą, choć są takie do których to jak najbardziej pasuje... Jednym z tych zegarków jest właśnie KontiKi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam odmienne zdanie do carlito1 :)

Miałem przyjemność bezpośredniego porównania obu modeli (dokładnie tych egzemplarzy jak w ankiecie, oba na bransoletach) wraz z przymiarkami i napiszę tak: mając je w rękach i patrząc na tarcze, bardziej mówiła do mnie jasna tarcza, piękne detale. Czarna jest dokładnie taka jak pisze waldii - błyszcząca (wygląda trochę jak z... twardego plastiku?), co trochę psuje bezpośredni odbiór ALE po założeniu każdego z egzemplarzy na nadgarstek i zobaczenia tego zegarka na ręku z odległości metra może półtorej wrażenia odwracają się o 180 stopni. Czarny model wygląda przepięknie - polerowane elementy na czarnym tle ukryte pod szafirem z podwójnym AR - super, a biały jakoś tak... no po prostu trzeba lubić białe tarcze w sportowych modelach.

 

I chociaż obie wersje piękne, to ja dla siebie zdecydowanie kupiłbym model czarny - ten zegarek ma charakter.


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem czarną. Wdaję mi się,że koledzy mają rację, trzeba przymierzyć na rękę. Czarna mi się podobała z pomarańczowymi trójkątami godzinowymi,w porównaniu do wspomnianej niżej beżowej nie była mdła. W jasnej faktycznie lepiej widać szczegóły na tarczy,ja przymierzałem tą o odcieniu beżowym, w niej nie podobało mi się połączenie z brązowym paskiem dla mnie było mdłe. Jak dla mnie to gdy jasna to tylko na pasku czarnym lub brązowym stawiając bardziej na brąz.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna propozycja; rozważ wersję XXL 44mm, ma bardziej czystą formę tarczy, pozbawiona indeksów wokół tarczy oraz znaków runicznych na środku - jak dla mnie ideał, kwintesencja KonTiki :blink:

 

 

 

post-7884-0-16359400-1331832561.jpgpost-7884-0-95669900-1331832656.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę tą czarną-z reguły wybieram czarne a w tym przypadku to zdecydowanie jest ładniejsza-bardziej wyrazista i kontrastuje z całą resztą stalową zegarka.


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem białą, gdyż przy tym kolorze jest lepsza zabawa z paskami. Ale czarna oczywiście też piękna. Jak byś wybrał jednak czarną, to za jakis czas możemy się wymienić :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, przyznam, ze jestem wciąż w kropce ;)

 

 

Miałem na ręce czarną KonTiki i jakby czarna tarcza była matowa brałbym ją natychmiast.

Niestety czarny kolor jest dosyć mocno świecący przez co na tarczy giną te wszystkie wspaniałe detale z czego słynie FH.

Namawiam jednak do obejrzenia przed kupnem oraz jakby była możliwość wyjść z nią na światło dzienne wtedy ten zegarek pokazuje na co go stać.

W sklepowym oświetleniu wygląda jak jeden z wielu.

 

Niestety nie bardzo widze mozliwosc przymiarki Eterny, jeszcze jakis czas temu udalo mi sie w Aparcie zamowic do przymiarki biała - jest bomba! Niestety juz jej w Polsce nie ma :P

Co do czarnej, to wlasnie to swiecenie tarczy mnie zastanawia, czy to bardzo widoczne ...

W ogole z czego moze byc ta tarcza ?

 

 

Czarna jest dokładnie taka jak pisze waldii - błyszcząca (wygląda trochę jak z... twardego plastiku?)

 

No wlasnie, mam nadzieje, ze tak nie jest faktycznie :P

 

 

I jeszcze jedna propozycja; rozważ wersję XXL 44mm, ma bardziej czystą formę tarczy, pozbawiona indeksów wokół tarczy oraz znaków runicznych na środku - jak dla mnie ideał, kwintesencja KonTiki :P

No w zasadzie brak tych znakow uwazalem za "stratę na jakości", ale moze faktycznie jest w tym jakas metoda ? Niemniej 44 mm to juz nieco sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mnie zdecydowała dostępność rynkowa ;) czekam na białą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie brak tych znakow uwazalem za "stratę na jakości", ale moze faktycznie jest w tym jakas metoda ? Niemniej 44 mm to juz nieco sporo...

 

Widzisz, to zależy od indywidualnych upodobań. Ja prefewruję w przeważającej większości proste, oszczędne formy i umiar, jak dochodzi do tego jakiś związek z historią to już pełnia szczęścia ;)

Co do rozmiaru, to miałem ją na ręce i pomimo 44 mm leżała ok, (nadgarstek mam ok 18-18,5). Ma dobrze wyprofilowane uszy i jest dopasowana.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vinzento czarna FH na bransolecie jest w Poznaniu.Zapytaj może da radę ściągnąć do Ciebie.Moim zdaniem obojętnie jaki kolor wybierzesz będziesz bardzo zadowolony.

Jakiś czas temu myślałem żeby pogonić kilka zegarków i kupić jeszcze czarną.

XL to już moim zdaniem nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vinzento czarna FH na bransolecie jest w Poznaniu.Zapytaj może da radę ściągnąć do Ciebie.Moim zdaniem obojętnie jaki kolor wybierzesz będziesz bardzo zadowolony.

Jakiś czas temu myślałem żeby pogonić kilka zegarków i kupić jeszcze czarną.

XL to już moim zdaniem nie to...

dla mnie czym wiecej nierownosci tym lepiej, wiec pewno xxl sie nie zalapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Aparcie i na spokojnie przymierzyłem sobie czarną FH.

Cena lekko przesadzona 6700.

Kapitalne wrażenie robi bransoleta przez co zegarek zyskuje.Wydaje się dużo bardziej masywny i nie tak delikatny jak na pasku.

Pierwszy ring z indeksami świeci się jak psu ....

Wygląda to mniej więcej jak lakier samochodowy tzw.cytrynka :)ale świetle dziennym pewnie zyskuje sporo.

Przygarnął bym ją z wielką chęcią :blink::blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.