Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ricardo216

Trzy nurki do wyboru

  

79 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A co tam; Michał może organizować ankiety- mogę i ja :blink::) :)

Ciekaw jestem waszych typów. Choć ja oczywiście mam swojego faworyta(albo raczej faworytów).

Ankieta znając życie(choć bardzo chciałbym się mylić) powinna pewnie nazywać się:

"Którego wybrałbym i dlaczego PO", ale mam cichą nadzieję, że nie będzie aż tak jednostronnie.

Za wszystkie oddane głosy z góry bardzo dziękuję, ale nie ukrywam, że jeszcze bardziej mi zależy na argumentacji wyborów.

Przedstawiać kandydatów(albo raczej Kandydatów) raczej nie trzeba, ale choć same poglądowe zdjęcia z netu dla przypomnienia:

 

1.

post-27284-0-58572300-1331832691.jpg

post-27284-0-22689600-1331832695.jpg

 

2.

post-27284-0-59547000-1331832696.jpg

 

3.

post-27284-0-95904800-1331832697.jpg

post-27284-0-32923500-1331832699.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PO. Omega to klasa sama w sobie, CO-AXIAL, historia marki, większa szczelność niż w Marinemaster i w ogóle długo można by wymieniać. Seiko poza tym nie jest firmą za której zegarek zapłaciłbym 15k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam; Michał może organizować ankiety- mogę i ja :) :) :)

 

:blink:

 

A co do Twojego dylematu, to bez dwóch zdań MARINEMASTER ! Za mechanizm i za to, że nie jest tak oblatany jak PO. Longines ładny, ale do Seiko jak i Omegi raczej startu nie ma.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to klasa sama w sobie

Seiko poza tym nie jest firmą za której zegarek zapłaciłbym 15k...

Ja wiem, że Omega to Omega :blink: też ją bardzo cenię, ale czy to jest argument- takich odpowiedzi zresztą się bałem,

a to Seiko jak samemu się ściągnie, to z opłatami poniżej dychy się spokojnie mieści.

Aha, jeszcze jedno, dla tych którzy mnie słabo znają- nie wyobrażam sobie zostać z jednym zegarkiem(a i w dziesięciu ciężko mi się zmieścić),

więc absolutnie to nie ma być uniwersalny zegarek do wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dominuje czerń, a więc wybrałbym ten:

21230412001002-20.png

 

a jeżeli nie musi być nowy, również ten:

 

 

 

2254-50.jpg

Uzasadnienie: Świetnie wyglądające, świetnie leżące na ręce i z dobrymi mechanizmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Omega to Omega :blink: też ją bardzo cenię, ale czy to jest argument- takich odpowiedzi zresztą się bałem,

a to Seiko jak samemu się ściągnie, to z opłatami poniżej dychy się spokojnie mieści.

 

Ale ja podałem argumenty... 8L35 moim zdaniem nie jest lepszy od ETY 2824 z wychwytem współosiowym, wodoszczelność 300m w Marinemaster jest jakby nie liczyć dwa razy mniejsza niż w PO, wygląd też moim zdaniem przemawia na rzecz PO, wiem że jest to kwestia gustu, ale ja osobiście nie lubię okrągłych indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazą PO jest 2892 a nie 2824.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka jednak ma znaczenie, więc wybieram Omegę. Ale muszę przyznać, że Seiko bardzo mi się podoba............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,że Omesia,choć sam mam tego Lonżina to jednak z tej trójki Omesia


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines odpada w przedbiegach.

Z pozostałej dwójki wybrałbym Omegę, ponieważ:

- jest dużo ładniejsza

- powinna być dokładniejsza (nawiasem mówiąc co-axial jest na bazie ETY 2892, a nie 2824)

- ma szafir z podwójnym antyrefleksem

- gdy trzeba ją otworzyć, to się ją otwiera, tak normalnie, bez demontażu szkiełka jak w MM (co za głupi wynalazek)

- Omega to Omega (czytaj: prestiż).


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość patrzenia na Omegę PO . Jest wszędzie !!!. Jak jeszcze ty ją kupisz to mnie szlag trafi bo mnie dalej na nią nie stać :blink: .

Z tej trójcy wyłącznie PO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie byłbym za PO, ale wybrałeś rozmiar 45 co dla mnie jest zdecydowanie za dużo. Seiko, no cóż, dla mnie ta marka startuję ze zbyt niskiego pułapu, więc jest jej daleko (jeżeli chodzi o prestiż) do Longinesa i Omegi. Dlatego wybrałem Longinesa.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno byłoby się zdecydować pomiędzy Omegą i Longinesem, Seiko jakoś mi nie pasuje w tym zestawieniu.

 

Urzeka mnie wewnętrzny bezel Legend divera, z drugiej strony idealnie leżąca na nadgarstku Omega.

Chyba chciałbym mieć oba - tak bardzo się różnią.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak idealnie to nie leży:) Być może lepiej wersja 42mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gdyby to był mój dylemat nie wybral bym nic z tej trójki. Jeśli jednak to ma być sikor dla Ciebie - głosuję (choć sam sobie się dziwię :blink: ) na Omegę PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega. Ale nie 45mm! W tym rozmiarze wyglada jak budzik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Omega. Ale nie 45mm! W tym rozmiarze wyglada jak budzik...

 

U Ryśka nie będzie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO 45mm wygląda jak budzik? :blink:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinemaster ponieważ ma najciekawszy mechanizm, uznana jakość (w przeciwieństwie do Longinesa), spełnia wstępne warunki (PO to taki nurek business casual) no i ma to coś. Niestety z tej trójki to akurat jego nie mierzyłem i to taka trochę selekcja na zasadzie odrzucenia pozostałych. Jeśli chcesz zegarek do koszuli to jednak PO lub zbieranie na Submarinera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko: Seiko.

Zresztą kiedyś sam go kupię...


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych zwróć jeszcze uwagę na Orisa (tak wiem, nieco niższa półka niż Omega czy to Seiko) i na divery Breitlinga


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych zwróć jeszcze uwagę na Orisa (tak wiem, nieco niższa półka niż Omega czy to Seiko) i na divery Breitlinga

Ale nie mniejsza niż Longines :blink:

Podpytaj Michała (carlito). On ma masę diverków w tej klasie :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż normalnie głosowałbym na Omegę. Ale obecnie Seiko - trzeba wspierać japońską gospodarkę.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO 45mm wygląda jak budzik? :blink:

 

Tak, mam takie wrazenie. Moja 42mm jeszcze zachowuje wlasciwe proporcje, ale 45mm kolegi jest... po prostu za duza. I to nawet bez znaczenia czy reka jest gruba czy nie - wyglada dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja mam wrażenie, że 42 wygląda jak nie PO.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.