Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako fan i miłośnik marki Eterna myślę, że miło byłoby, gdyby i ta zacna firma miała swój kącik na Forum...

 

Marka cieszy się sporą popularnością i całkiem słusznie, na przestrzeni ostatnich stu lat wprowadziła kilka ciekawych innowacji, a jej zegarki uczestniczyły w ważnych wydarzeniach.

 

Zapraszam do tego tematu wszystkich posiadaczy i miłośników zegarków spod znaku pięciu kulek, przy czym od razu zaznaczam, że warunkiem wystarczającym do przystąpienia do Klubu jest sympatia dla zegarków/marki Eterna, niekoniecznie ich posiadanie. Wychodzę z założenia, że każdy miłośnik marki(w tym ja również) wcześniej, czy później sprawi sobie jakiś "wieczny" czasomierz... :) Oczywiście wszystkich właścicieli zapraszam do prezentowania tutaj swoich zegarków ku - mam nadzieję - ogólnemu zadowoleniu... :D

 

Mile widziane są również wszelkie rodzaju dyskusje, uwagi, spostrzeżenia na temat wszystkiego, co dotyczy zegarków Eterna - zarówno w wydaniu vintage, jak i nowości.

 

Na wstępie słów kilka o historii Eterny(za Wikipedią).

 

ETERNA

 

Szwajcarska manufaktura produkująca zegarki, której początki sięgają 1856 roku. Jej założycielami byli Urs Schild i Josef Girard. Obecnie należąca do Porsche Design.

 

HISTORIA FIRMY

 

Początkowo, od roku 1856, spółka zajmowała się produkcją mechanizmów dla innych firm, by stopniowo wprowadzić na rynek również zegarki kieszonkowe i naręczne. Nazwę Eterna(po łacinie oznaczającą wieczna) zaczęła stosować od roku 1905 wprowadzając regularnie innowacyjne rozwiązania. Już w roku 1908 został opracowany pierwszy zegarek naręczny z alarmem, który zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie w Bernie w 1914 roku przyniósł firmie duży rozgłos w całej zegarmistrzowskiej branży.

 

post-30126-0-71261400-1331833890.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W 1926 powstał pierwszy zegarek umieszczany w zapalniczce i nakręcany przy zapalaniu. Od 1930 firma wprowadziła na rynek damski zegarek z najmniejszym seryjnie produkowanym mechanizmem.

 

post-30126-0-49454300-1331833891.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W 1932 od Eterny odłącza się firma ETA, producent mechanizmów. Rok 1948 przynosi kolejną nowinkę, mechanizm Eterna-Matic zaopatrzono w łożysko kulkowe. Logo firmy od tej pory to pięć kulek ułożonych na wierzchołkach pięciokąta foremnego.

 

post-30126-0-54688800-1331833892.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czcząc setną rocznicę powstania, Eterna wprowadziła na rynek zegarek Centenaire, będący jednym z najcieńszych wówczas na rynku. W kampanię firmy został zaangażowany sir Yehudi Menuhin. Dążenie do zmniejszania grubości zegarka to zresztą wizytówka szwajcarskiego producenta, w 1958 roku Eterna wyprodukowała zegarek Eterna-Matic Golden Heart ze złotym wahnikiem i najmniejszym wówczas mechanizmem automatycznym, Eterna-Matic 3000 z 1962 był najbardziej płaskim zegarkiem swoich czasów, a Eterna Royal Quartz Kon Tiki z linii upamiętniającej fakt, iż Thor Heyerdahl w czasie swojej wyprawy używał zegarków Eterny, to najcieńszy zegarek kwarcowy w roku 1976 na świecie, jednak już w 1979 został pobity przez Eterna Linea Quartz Squelette o grugości 1,5 mm. Zaś zegarek Eterna Museum z 1980 roku ma zaledwie 0,98 mm grubości.

 

post-30126-0-53217300-1331833893.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Od 1970 roku firma zaczęła też wytwarzać zegarki elektroniczne.

 

W 1995 po przejąciu przez Porsche Design Eterna nadal pozostała odrębną częścią koncernu. W 2007 na rynki wszedł mechanizm Eterna 3800. Zastosowane w nim ceramiczne łożysko jeszcze bardziej obniża wpływ siły tarcia.

 

Zapraszam :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pewnie,że są :).

Eternę doceniam coraz bardziej.Pięknie wykonane zegarki.

Ostatnio miałem okazję pobawić się czarną FH i cofam wszystkie zarzuty co o niej kiedyś napisałem.Po prostu trzeba wyjść z tym zegarkiem na światło dzienne i człowiek zakochuje się od razu :).

Czekam także na nowy niebieski model KonTiki strasznie trafia w mój gust :).

Warto też wspomnieć o limitowanej 1973 pewnie marzenie wielu :).

 

1973 i Sonic :)

 

post-30511-0-29004900-1331834222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie jestem miłośnikiem tej jednej marki, ale jej zegarki straszni mi się podobają.

Jestem w posiadaniu nielubianej :) Eterny Monterey. Moim zdaniem jest świetnie wykonana i strasznie przemawia do mojego gustu. Z jej przyczyny nie mogę się po prostu doczekać wakacji, żeby ją na plaży przetestować :)

 

Poza tym Eterna wypuściła model, który jest jednym z dwóch moich "marzeń zegarkowych"

 

Jednym z nich jest Omega 300M, a drugim właśnie Eterna Kontiki Four Hands.


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jeszcze w tym roku przystąpie do klubu :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek

 

Piękne zegarki. Ten kształt koperty, detale...

 

Rozumiem, że na niebieską jesteś już zdecydowany? :)

 

Corel

 

Dlaczego Monterey nie lubiana? Dawaj tu zaraz jej fotki, nie wykręcisz się... :)

 

Black_SRT

 

Piękna. Póki co, to mój ulubiony model KonTiki.

 

Michał

 

KonTiki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Michał

 

KonTiki? :)

 

Reedycja :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem tej marki, ostatnia wersja 2011 KonTiki w wersji niebieskiej jest śliczna.

 

Tradycja & nowoczesność :)

 

i to właśnie jest piękne!

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek źle się wyraziłem.Bardzo chcę/muszę zobaczyć ten zegarek na żywo...póki co :).

post-30511-0-46184200-1331834261.jpg

 

 

 

To jeszcze fotka mojej pięknej :)

 

post-30511-0-79508000-1331834262.jpg

 

 

Michał reedycja=nie lubię Cię :):)

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska prezentuje się pięknie, choć rzeczywiście trzeba by ją zobaczyć na żywo.

 

Natomiast jasnej nie zamieniłbym na czarną... :)

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corel

 

Dlaczego Monterey nie lubiana? Dawaj tu zaraz jej fotki, nie wykręcisz się... :)

Ależ proszę Cię bardzo :)

post-34490-0-65224400-1302464895_thumb.jpg


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corel

 

Piękny zegarek, szczególnie z tym kolorem tarczy. Moim zdaniem wersje z tarczą białą i czarną prezentują się mniej efektownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monterey mi się podoba a z czarną tarczą to już w ogóle wypas :)

 

Jaki to kolor tarczy?Myślałem ,że czarny.

 

Dlaczego piszesz,że nielubiana???

Edytowane przez waldii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corel

 

Piękny zegarek, szczególnie z tym kolorem tarczy. Moim zdaniem wersje z tarczą białą i czarną prezentują się mniej efektownie.

 

A to jest właśnie czarny kolor tarczy :)

Wygląda na niebieski ponieważ na antyreflex, a ja bawiłem się trochę światłem słonecznym przy robieniu tej fotki :)

 

Dlaczego uważam że nielubiana?

Bo nikt mi zakupu nie pogratulował gdy się nią w galerii pochwaliłem :)

Edytowane przez corel

Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim bądź razie gratuluję pięknego zegarka :) .

Myślałem ,że śledzę forum w miarę możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :)

 

A ta niebieska jest na prawdę świetna.

Jak uzbieram pieniądze (bo w kolejce jest pierwsza Eterna, Omega potem) to będę miał ciężki orzech do zgryzienia :)

Edytowane przez corel

Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie dopisuje, uwielbiam Kontiki.moze jeszcze w tym roku ja zdobede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek super filmik :)

 

Ta Four Hands piękna :)

Ale ten diverek ostatni też mnie zauroczył. I do tego z power reserve.

Uff.

 

Szkoda tylko, że po niemiecku, a nie po angielsku szprechali :)

Niewiele zrozumiałem...


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wiedziałem, że Ktoś w końcu "odpali" taki wątek :)

 

Obszerny wstęp na temat Marki Eterna jest już na forum, jednak zakopany tak, że mało kto go odwiedza :)

 

> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13346-eterna-oraz-wywiad-z-dyrektorem-generalnym-eterny/

 

Może warto by może połączyć oba tematy aby były dostępne w jednym miejscu.

 

 

Moją Eternę zapewne już znacie, bardzo ją lubię i często mam na nadgarstku :)

 

post-7884-0-77345500-1331834390.jpg

 

Eterna dość mocno wpisała się w moje upodobania. Stosunkowo niszowa marka z klasyczną, tradycyjną i konserwatywną stylistyką oraz perspektywicznym trendem rozwoju. Fenomenalnie wykonane zearki na poziomie dużo wyższym niż wskazują ceny.

 

Witam zatem i pozdrawiam kolegów w klubie Miłośników Eterny :)

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obszerny wstęp na temat Marki Eterna jest już na forum, jednak zakopany tak, że mało kto go odwiedza :)

 

> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13346-eterna-oraz-wywiad-z-dyrektorem-generalnym-eterny/

 

Może warto by może połączyć oba tematy aby były dostępne w jednym miejscu.

 

Tomku, jeżeli mod zrobiłby to w jakiś sensowny sposób, to jak najbardziej jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2935-0-52616100-1331834558.jpg<

post-2935-0-30813000-1331834557.jpg


Neln, ezn was nith mit wine, doch ez im glich waere (...)

Gotfryd ze Strasburga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.