Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki, kupiłeś w GB? :D

Tak :) dzięki!

 

Trochę na mnie poczekała - chciałem ją kupić już dawno temu, ale jakoś nie mogłem się zdecydować.

 

W zeszły weekend poprosiłem by ją przechowali przez parę dni, ale odpuściłem i zrezygnowałem. W ten weekend na wyjeździe przechodziłem katusze, więc dziś naprawiłem swój błąd.

 

Przede mną jeszcze czarna soleure z nakładanymi indeksami - też mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszek gratulacje, czarna pozdrawia biala;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Jakaś sesja porównawcza by się przydała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień na "Wyspach" i udało się =0) stylowa ETERNA-MATIC z pięknym grawerem =0)

 

ETERNA-MATIC - 3841096

 

ETERNA-MATIC - 3841096

 

ETERNA-MATIC - 3841096

Edytowane przez PADPODNAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapisać się do klubu ze swoją pierwszą Eterną, która z powodzeniem użytkuję od ponad miesiąca. 

Dziś na bransolecie, na której prezentuje się równie nadobnie, co na oryginalnym pasku, którego trochę szkoda na taki upał... :)

 

Przy okazji pytanie do znawców - w którą stronę nakręca wachnik w tym mechaniźmie (calibre 3030) i na ile obrotów/doba ustawić rotomat? Niestety wartości, które zadowalają Omegę 8500 (500 obrotów obustronnie/doba), tu nie zdają egzaminu...

post-43857-0-23358300-1375963037_thumb.jpg

Edytowane przez Duke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w którą stronę nakręca wachnik w tym mechaniźmie (calibre 3030) i na ile obrotów/doba ustawić rotomat? Niestety wartości, które zadowalają Omegę 8500 (500 obrotów obustronnie/doba), tu nie zdają egzaminu...

 

Tego nie podaje nawet Orbita Database. Jednak kal.3030 to niemal bliźniacza konstrukcja dla ETA 2892, więc ustawienia: obustronnie 650/dobę powinny wystarczyć.   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) dzięki!

 

Trochę na mnie poczekała - chciałem ją kupić już dawno temu, ale jakoś nie mogłem się zdecydować.

 

W zeszły weekend poprosiłem by ją przechowali przez parę dni, ale odpuściłem i zrezygnowałem. W ten weekend na wyjeździe przechodziłem katusze, więc dziś naprawiłem swój błąd.

 

Przede mną jeszcze czarna soleure z nakładanymi indeksami - też mi się podoba.

 

 

jak cos ja chce sprzedać czarną Soleure :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapisać się do klubu ze swoją pierwszą Eterną, która z powodzeniem użytkuję od ponad miesiąca. 

Dziś na bransolecie, na której prezentuje się równie nadobnie, co na oryginalnym pasku, którego trochę szkoda na taki upał... :)

 

Przy okazji pytanie do znawców - w którą stronę nakręca wachnik w tym mechaniźmie (calibre 3030) i na ile obrotów/doba ustawić rotomat? Niestety wartości, które zadowalają Omegę 8500 (500 obrotów obustronnie/doba), tu nie zdają egzaminu...

Piękny model szczerze gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zapiszę do klubu, bo od jakiegoś czasu choruję na KonTiki Date czarną na bransolecie (niestety na razie poza budżetem), ale w końcu ją kupię.

 

ep01_1220_41_43_0268_press.jpg

Jeszcze niebieska na gumie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rónież zapisuje się do klubu :)

 

Jestem właśnie w fazie kolekcjonowania mamony na

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://forums.watchuseek.com/attachments/f2/711015d1337234685-trying-choose-classy-versatile-chronograph-maybe-overthinking-eterna-soleure-moonphase-ch.jpg&imgrefurl=http://forums.watchuseek.com/f2/trying-choose-classy-versatile-chronograph-maybe-overthinking-692871.html&h=700&w=751&sz=176&tbnid=8_pQWvkvObhiNM:&tbnh=90&tbnw=97&zoom=1&usg=__bSLG7IY55ZienQP1PFsoqsvUh2k=&docid=mdIHIZ1nZWVn8M&sa=X&ei=59sKUqirLIXXtQapoIFQ&ved=0CDQQ9QEwAQ&dur=3731

 

Jak widziałem kilku użytkowników posiada już tego werka  ( szczęściarze ) :)

 

Chciałbym zasięgnąć ich opinii na temat tego zegarka, poznać + i -. Czy ktoś miał z nim jakieś przykre przygody. Wg. mnie zegarek jest piękny i myśle że postaram się jak najszybciej dozbierać na niego pieniądze.

 

Jeszcze chciałbym Was się zapytać o dystrybucję. Gdzie kupujecie swoje werki Eterny? W Aparcie czy na jakiś stronach zagranicznych?

Bardzo bym prosił o polecenie taniego i sprawdzonego dostawcy.

 

PS. Czy ten model trafia się w Apartach?? Bo na straonie go nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rónież zapisuje się do klubu :)

 

Jestem właśnie w fazie kolekcjonowania mamony na

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://forums.watchuseek.com/attachments/f2/711015d1337234685-trying-choose-classy-versatile-chronograph-maybe-overthinking-eterna-soleure-moonphase-ch.jpg&imgrefurl=http://forums.watchuseek.com/f2/trying-choose-classy-versatile-chronograph-maybe-overthinking-692871.html&h=700&w=751&sz=176&tbnid=8_pQWvkvObhiNM:&tbnh=90&tbnw=97&zoom=1&usg=__bSLG7IY55ZienQP1PFsoqsvUh2k=&docid=mdIHIZ1nZWVn8M&sa=X&ei=59sKUqirLIXXtQapoIFQ&ved=0CDQQ9QEwAQ&dur=3731

 

Jak widziałem kilku użytkowników posiada już tego werka  ( szczęściarze ) :)

 

Chciałbym zasięgnąć ich opinii na temat tego zegarka, poznać + i -. Czy ktoś miał z nim jakieś przykre przygody. Wg. mnie zegarek jest piękny i myśle że postaram się jak najszybciej dozbierać na niego pieniądze.

 

Jeszcze chciałbym Was się zapytać o dystrybucję. Gdzie kupujecie swoje werki Eterny? W Aparcie czy na jakiś stronach zagranicznych?

Bardzo bym prosił o polecenie taniego i sprawdzonego dostawcy.

 

PS. Czy ten model trafia się w Apartach?? Bo na straonie go nie widziałem.

Chyba kupiłem ostatnią w Aparcie... Może gdzieś jeszcze w PL leży i się kurzy na półce, ale wątpię.

 

Minusów nie widzę. Jak bym się uparł, może uszy mogłyby być lepiej wyprofilowane.

 

Spróbuj u Stanisława (Stani Swiss).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupiłem ostatnią w Aparcie... Może gdzieś jeszcze w PL leży i się kurzy na półce, ale wątpię.

 

Minusów nie widzę. Jak bym się uparł, może uszy mogłyby być lepiej wyprofilowane.

 

Spróbuj u Stanisława (Stani Swiss).

 

Rozumiem. Poszukam jeszcze po Apartach.

Nie orientujesz się w jakich cenach Stanisław ma tą Eterne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem informację do Stani Swiss na PW. Nie wiem czy Stanisław jest częstym użytkownikiem naszego forum ale być może odpisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani nie ma tego modelu. Ja swoja nabylem u innego kolegi forumowego. Cena i przebieg transakcji ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapisać się do klubu ze swoją pierwszą Eterną, która z powodzeniem użytkuję od ponad miesiąca. 

Dziś na bransolecie, na której prezentuje się równie nadobnie, co na oryginalnym pasku, którego trochę szkoda na taki upał... :)

 

Przy okazji pytanie do znawców - w którą stronę nakręca wachnik w tym mechaniźmie (calibre 3030) i na ile obrotów/doba ustawić rotomat? Niestety wartości, które zadowalają Omegę 8500 (500 obrotów obustronnie/doba), tu nie zdają egzaminu...

Nie wiem co z Wami chłopaki :D. Rzadka okazja na real-foto Vaughan Big Date i nikt się nie domaga galerii. Duke, ja naprawiam błąd kolegów - pls zrób galerię fot swojemu nabytkowi, niechby nawet bardzo amatorską. Z góry dzięki :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie domagam galerii,. To jeden z najciekawszych modeli jakie tu się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uznanie Panowie ale fotograf ze mnie żaden... w słońcu wygląda mniej więcej tak

 

Mam do niej też orygnialny pasek ale jakoś wolę na bransolecie - jest b wygodna...

Nie wiem, może jesienią zmienię i wtedy sfocę dobrze w obu wersjach

 

BTW zamiana paska na bransolete i na odwrót to, przynajmniej dla mnie, strasznie trudne zadanie - mimo posiadania odpowiedniego narzędzia lekko porysowałem uszy już przy pierwszej zamianie :(.

post-43857-0-79358300-1377026436_thumb.jpg

Edytowane przez Duke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW zamiana paska na bransolete i na odwrót to, przynajmniej dla mnie, strasznie trudne zadanie - mimo posiadania odpowiedniego narzędzia lekko porysowałem uszy już przy pierwszej zamianie :(.

Potrenuj tę czynność na jakimś zdezelowanym zegarku, a ostatecznie daj do zegarmistrza, zrobi to za darmo. Szkoda tej Twojej Eterny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze zdjęciem bransolety i założeniem paska nie miałem problemu, ale na odwrót już tak (głównie bałem się o uszkodzenie koperty) i zaniosłem zegarek do zegarmistrza. Stosuję zasadę że na zimę do swojej KonTiki zakładam pasek a na wiosnę zmieniam na bransoletę. Taki symboliczny koniec zimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze zdjęciem bransolety i założeniem paska nie miałem problemu, ale na odwrót już tak (głównie bałem się o uszkodzenie koperty) i zaniosłem zegarek do zegarmistrza. Stosuję zasadę że na zimę do swojej KonTiki zakładam pasek a na wiosnę zmieniam na bransoletę. Taki symboliczny koniec zimy :)

 

hehe, ciekawe że mam dokladnie taki sam plan uknuty co do swojego Vaughana... :)

I mam nadieję, że będzie realizowany latami - jest to jeden z niewielu zegarków, który po 2 miesiącach mi się jeszcze nie znudził :). Na żywo naprawdę masakruje!

Edytowane przez Duke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też się dopiszę, świeżo odpakowany:

Heritage Super KonTiki 1973

 

post-14063-0-71045100-1378639013_thumb.jpg

 

 

 


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu moje gratulacje !

 

Mnie kusi ten model i kusi... piekny jest i do tego z ciekawą historią. Zrób porządne zdjęcia i wrzuć do galerii a wszystkich nas uszczęśliwisz :)

 

Jeszcze raz gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.