Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas bazarek  :P  :D  :lol:   Bo skąd my znamy takie deklaracje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zawsze deklarowałem że to jedyna i na całe życie, potem życie weryfikowało powyższe deklaracje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna. Też do niej wzdycham

Po takich deklaracjach ciężko będzie ją odstawić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję  :)

Póki co chodzimy zachwyceni ;)

Edytowane przez kisiollo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popłynąłeś z opisem kolego :)

 

Dla mnie bomba! :blink:

Toć opis szczery pełen niepokalanej miłości do kobiety :wub:

jak pierwszaka Jasia do nauczycielki. :D

 

Też przyłączam się

do gratulacji,

życząc niczym nie

zmąconego pożycia. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bywam na forum i mniej więcej śledzę wątki, które mnie interesują.

Też nabyłem ostatnio Eternę. Jest z 1948 roku i jest piękna!

Jutro zamieszczę fotki. Chciałbym więcej wiedzieć o modelach 

ze złotym wahnikiem, bez daty, (oczywiście automat), 

Tak tylko daję znać...

Będzie mi miło jeśli pomożecie w odnalezieniu czegoś o tym modelu.

Jest naprawdę piękna (odnowiona) i podobno jest to pierwsza seria

gdzie na logo jest pięć kulek.

Pozdrawiam!

Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wklejam fotki...

bardzo proszę o opinię i informacje o modelu, który pokazuję.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź i parę słów...

Pozdrawiam!

post-19054-0-55382000-1400971473_thumb.jpg

post-19054-0-94467100-1400971474_thumb.jpg

post-19054-0-16001900-1400971476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę eterna-fanatic.com.

Znajdziesz tam czego szukasz, a poza tym poczytasz o wielu innych ciekawych rzeczach.

Dla mnie to jedna z ulubionych marek zegarkowych.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@battrek.

Mam bardzo podobny model,tylko kraba i bez indeksów cyfrowych na tarczy.Piękny zegarek.Przeczytałem kiedyś w Chronosie że to była pierwsza seria modeli opartych na łożyskach kulowych dlatego ma kulki w logo.Ile Twoja eterna ma w uszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie,

 

z dumą wkraczam do klubu! :)

 

Oto moja historia:

 

Eterna KonTiki Four-Hands. Oczywiście pełna dziewica. Poznałem Ją raptem 2 miesiące temu, zakochałem się od pierwszego wejrzenia, zaczęła rodzić się Wielka Miłość... nie mogłem spać, pracować, normalnie egzystować. Przyszedł czas, że musiałem się określić, takich piękności nie można długo trzymać w niepewności... Pojechałem do Niej wczoraj i nieoczekiwanie doszło do skonsumowania. Poprosiłem aby wyszła do mnie - zgodziła się, dotknąłem cudownych elementów, posłuchałem jakie wydaje dźwięki, powąchałem, zabrałem do domu, zaczęliśmy robić to na co tak długo czekałem...       a więc nosić Ją na ręku :) Czuję, że to już to. Myślę, że dobrze Jej ze mną. Jest piękna, z dobrej rodziny, ma dobrą przeszłość i dobrze wróży na przyszłość.                                                                     Czy można Jej nie kochać? Szczerze wątpię. Ślubuję Jej miłość i wierność!  ;)

 

Gratuluję opisu, uśmiałem się zdrowo :)

 

A Eterny rzeczywiście piękne są.

Edytowane przez Crimson79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No i nie bardzo mogę cokolwiek znaleźć. Byłem dziś u swojego Mistrza (zegarmistrza).

Był zachwycony. Podał numery. Kaliber 1249T. Wodoszczelny

Numer 3464842.Wachnik złoty.

 

Zapomniałem poprosić żeby zmierzył ale to duży zegarek. Wchodzi pasek 18 mm i z półtora jeszcze 

trzeba dodać. Mechanizm jest cudowny, oglądaliśmy ponad pół godziny.

 

Podeślijcie proszę jakieś linki...

 

Serdecznie pozdrawiam!

 

Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwadzieścia lat minęło ... a to dalej jest to o co chodzi !

 

 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym chciałem zgłosić access do klubu miłośników marki Eterna.

 

W dniu dzisiejszym, po 3 tygodniach oczekiwania wreszcie dotarła.....

 

IMG_5060_zpse673876e.jpg

IMG_5063_zpsb1127f08.jpg

 

 

Przepraszam za jakość zdjęć - sztuczne oświetlenie to nie moja bajka, wolę fotografować w tzw. świetle zastanym.

Zegarek jest... piękny! Ta kolorystyka, plus bransoleta- dla mnie ideał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zawsze deklarowałem że to jedyna i na całe życie, potem życie weryfikowało powyższe deklaracje...

a ja każdy mój zegarek obiecywałem synowi.i co? syn nie ma ani jednego i nigdy nie miał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasną Kontiki FH już dwa razy kupowałem na całe życie. I dwa razy sprzedawałem. :)

Teraz już wiem, że takich deklaracji nie złożę w stosunku do żadnego zegarka.

No może poza pamiątkowym po Ś.P. Tacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopiszę :).

 

Ostatnio nabyłem swoją KonTiki FH w srebrnej wersji i jestem po prostu zachwycony. Może dlatego, że jest to mój pierwszy zegarek o w miarę wysokiej jakości. Wiem tylko, że gust mam dziwaczny i konserwatywny jak dzieciństwo gestapowca. De facto przez długie miesiące przymierzania i oglądania zegarków doszedłem do wniosku: albo jakiś diver, albo casual... najlepiej na dobrej bransolecie. Zanim trafiłem na to forum, oczywiście należałem do tej części populacji, która twierdziła: "2000 zł za zegarek?!". Naturalnie pobyt w tutejszej em... grupie wsparcia, trochę mi poprzestawiał bezpieczniki w układzie nerwowym i szybko zacząłem oglądać się za towarem z nieco wyższego pułapu cenowego.

 

A Eternę kochałem od dawna, zaś KonTiki za każdym razem wywoływała u mnie lekką nostalgię. Sam jestem raczej typem podróżnika, a ta linia zegarków jest w końcu duchowym spadkobiercą po norweskim Indiana Jones :). Decyzję więc podjąłem zwracając uwagę na tematykę, którą inspiruje się marka. Jest wiele zegarków typowo sportowych, nawiązujących do wyścigów, tenisa, olimpiad... ale to jednak nie moje klimaty ;)

I wreszcie przyszła niecały tydzień temu.

 

XLwLwrk.jpg

 

Zdjęcie przedstawia owłosioną, okutą w kajdan znakujący, kończynę przedstawiciela gatunku Pan troglodytes i zostało wykonane przez naszego fotografa w naturalnym środowisku.

 

 

Jestem zachwycony i wiem, że podjąłem dobrą decyzję. Bransoleta to klasa sama w sobie, a przyznam, że wcześniej do jej jakości jakoś nie przywiązywałem specjalnej uwagi. Uwielbiam to jej "kliknięcie" i idealne spasowanie elementów. Zegarek pięknie "gra", w zależności od oświetlenia. Prawdę mówiąc, do dziś nie byłbym w stanie podjąć decyzji, czy wybrać wersję czarną, czy jasną (czarną widziałem wcześniej na żywo). Poniekąd rzuciłem monetą. Po prostu oba te zegarki mają zupełnie inny charakter i "mówią" innym głosem. Trudno mi je w jakikolwiek sposób wartościować, bo po prostu eksponują inne zalety.

Mechanizm może i jest prosty, ale dość dokładny. Średnio mam około +3 sekundy na dobę, co chyba nie jest złym wynikiem. Może i niektórzy nie lubią niebieskawej poświaty antyrefleksu, ale dla mnie jest to niebywały atut wizualny. Sam zegarek robi porządne wrażenie na nadgarstku, jest duży, masywny, a ja należę do osób, którym nie przeszkadzałoby noszenie nawet radzieckiego budzika przywiązanego sznurkiem od snopowiązałki. 

Co do lumy, to może nie jest to trytowy potwór z Fukushimy, ale po prostu świeci tak jak trzeba, wtedy gdy trzeba. W wielu przymierzanych przeze mnie zegarkach luma może i była mocna, ale nałożona nierównomiernie, z "dziurami", kantami itp. Tutaj po prostu jest to lity blok luminescencji. Nie jestem w stanie nie popatrzeć się na ten zegarek w momencie, gdy z nasłonecznionego pomieszczenia wchodzę nagle do ciemnego korytarza. 

Dodatkowo cieszę się, że marka nie ma jakiegoś ogromnego rozpoznania. Czasem spotykam nielicznych ludzi, którzy po prostu wiedzą, co to jest. Zegarek jednak traktuję jak coś prywatnego, a nie przedmiot do obnoszenia się (pewnie wówczas wybrałbym bardziej mainstreamową markę, w nieco bardziej pstrokatym kolorze :)

 

Podsumowując, czteroręka stuprocentowo trafia w mój gust i wiem, że będzie to kompan na lata, tak jak dawniej był nim prosty, kwarcowy Atlantic Seahunter (którego do teraz zamierzam katować na wspinaczkach, bo Eterny mi szkoda :D ). W przyszłości kupię jeszcze jakiegoś divera z niebieską tarczą i prawdopodobnie mój "dream team" w końcu się domknie :).

 

Pozdrawiam,

A.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Mam czarna i lepiej bym nie wyrazil dlaczego jest to super zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja przyłaczam się do gratulacji, moja ulubiona marka i mój  ulubiony model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję! :) Taki uroczy "czterołapek" zasługiwał na nieco dłuższy post.

Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Atrax gratuluje świetnego wyboru.

u mnie wczoraj gościła i dzisiaj na nadgarstku gości właśnie taka Eterna.

 

w sumie to nawet poświęciłem zakup Rolexa na rzecz Czterorękiej :)

 

Pamiętam jak jej szukałem wspólnie z Tomasso (wcześniej inny nick), oboje znaleźliśmy, ale ja na razie trwam w postanowieniu że zostaje u mnie. cieszy mnie tak samo jak na początku, więc nie widzę opcji żeby się z nią rozstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.