Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jedna z ciekawszych wersji kolorystycznych. Wbrew pozorom bardzo uniwersalna. Można z niej zrobic zegarek elegancki jak i bardziej casualowy.

To przy okazji ja się przypomnę ze swoją.

 

Święte słowa. Powtórzę: Piotrek, zdjęcia wymiatają! Gdyby nie Twoje zdjęcia i inspekcja na żywo egzemplarza Leszka, na podstawie zdjęć z sieci nadal bym myślał, że to taki... powiedzmy nieciekawy zegarek. :) Świetna jest ta Kontiki, podobnie jak biała z niebieskim Może kiedyś...

 

Panie zdjęcia piękne a i pasek wymiata gdzie taki można dostać?

Niechybnie ten: https://www.minott-center.com/vintage-uhrenarmband-argentinisches-rindsleder-karamell-26262g/a-26262/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.no, to i ja dołączę do klubu....różne epoki, różne przeznaczenie ale marka jedna :)

post-24327-0-68232300-1470312647_thumb.jpg

post-24327-0-29000000-1470312673_thumb.jpg

post-24327-0-61811800-1470312736_thumb.jpg

post-24327-0-33510700-1470312779_thumb.jpg

post-24327-0-99195200-1470312844_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kedara - piękna kolekcja, mnie szczególnie podoba się pilot z mała sekundą :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kedara - piękna kolekcja, mnie szczególnie podoba się pilot z mała sekundą :)

dziękuję za dobre słowo :) ..Airforce jest fajny, taki militarny look, nie za duży i fioletowy antyrefleks ładnie wyglada

post-24327-0-18152900-1470314664_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew twierdzeniom firmy Eterna nikomu nigdy nie udało się jednoznacznie udowodnić, że Thor Heyerdahl w czasie swojej wyprawy przez Pacyfik w 1947 roku rzeczywiście używał zegarka firmy Eterna

https://www.hodinkee.com/articles/six-missing-explorers-watches-whose-fate-wed-love-to-know

Ciekawa jest ta dyskusja pod artykułem, do którego link podałeś, bo wynika z niej że ani w Eternie, ani w Muzeum Kontiki nie wiedzą nawet, jaki dokładnie model zrobili na zamówienie Heyerdahla...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowenia, okolice Mariboru, winnica 

 

post-5058-0-02718600-1470829546_thumb.jpg

 

Fotka wykonana kilka dni temu. Eterna Kontiki dzielnie sprawowała się podczas podróży :)

 

 

 

 

 

 

 

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po dłuższej nieobecności wróciła na nadgarstek. Ale cieszy :) Dla mnie najładniejsza wersja. 7991d308a46a3104207a275173981015.jpg

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po dłuższej nieobecności wróciła na nadgarstek. Ale cieszy :) Dla mnie najładniejsza wersja.

Śliczna, jak wszystkie duże trójkąty z lumą, szczególnie po zmroku, kiedy zaczynają się jarzyć :)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama wyprawa, tym razem w tle Balaton. Kontiki dało radę :)

 

post-5058-0-61906000-1470917309_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca na ręku. Ciągle cieszy...

post-5058-0-23558500-1471469672_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o dokładność chodu to u mnie spokojnie na poziomie certyfikatu COSC. Raz na dwa tygodnie muszę dosłownie z minutę przestawić.

ca123d59faeadb69146639229ddb83de.jpg

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Edytowane przez msokol19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu. Drugie podejście do KonTiki FH. Kilka lat temu miałem już ten zegarek, ale z beżową tarczą. Bardzo ładny i wygodny zegarek na codzień, mam nadzieję, że zostanie ze mną na dłużej.

post-29121-0-78378100-1472110045_thumb.jpg

post-29121-0-40811300-1472110057_thumb.jpg

post-29121-0-22524800-1472110067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy w takim razie nowego nabytku:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniam: ten model, ten kolor tarczy, ta generacja - już te nowe FH i Date nie tak bardzo...

Gratki i chwal się zdjęciami jak najczęściej:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ta wersja chyba bardziej mi się podoba. Kolor tarczy poprzedniej nie bardzo mi "leżał", ale to jest tylko moje odczucie. Pamiętam, że wielu moich znajomych było pod wrażeniem zegarka i właśnie koloru tarczy. Poprzednia była na pasku. Jednak teraz wybrałem na bransolecie i to była słuszna decyzja. Jakość bransolety jest powalająca! Przymierzam się również do Breitlinga i rozważam właśnie model na bransolecie (ale to temat na za rok). Ostatnio przyglądałem się szczegółowo i niestety wersja z bransoletą chyba odpadnie. Słabiutko wypada w porównaniu, aż dziwne!?
Tutaj właśnie chciałem zapytać posiadaczy Eterny jaki polecacie pasek. Zastanawiam się nad Hirsch Lucca - brązowy. Bardzo estetycznie wykonany, a może coś innego producenta?
Jeszcze jedno pytanie. Czy jest szansa kupienia oryginalnego zapięcia do paska?

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paseczek polecam zrobić na zamówienie - tylko kolegów pomoże w temacie produkcji paska. Sam jestem w trakcie wyboru :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew twierdzeniom firmy Eterna nikomu nigdy nie udało się jednoznacznie udowodnić, że Thor Heyerdahl w czasie swojej wyprawy przez Pacyfik w 1947 roku rzeczywiście używał zegarka firmy Eterna

https://www.hodinkee.com/articles/six-missing-explorers-watches-whose-fate-wed-love-to-know

 

Bardzo ciekawe. Ale Eterna musiała jakoś posiąść prawa do wykorzystywania nazwy "Kontiki" i wizerunku tratwy. A okazuje się, że to być może tylko marketing a naprawdę na tratwie był Longines. 

Bardzo go przypomina ten model: 

(Ed: Chyba nawet to jego reedycja).

5940273_Longines-Heritage-Military-COSD.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.