Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Niepowtarzalne są na pewno. Dla mnie jednak to nie jest zaletą.

Używam pasków pewnej austriackiej firmy i jak na razie dobrze mi z tym :).

zapodaj nazwę, z miłą chęcią zapoznałbym się z jej ofertą :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirsch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ok. Myślałem o czymś innym. Miałem kiedyś hirscha. Super jakość, wygląd. Fakt :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krison, dnia 01 List 2016 - 16:54, napisał:snapback.png

@Tomek11- Jesli ta Twoja Eterna ma mniej niz 42mm to zatrzynam drzec o stan swojego portfela...Absolutnie przepiekny zegarek..!

 

Bardzo uniwersalny zegarek.

Te modele nie są już produkowane więc musisz się spieszyć. Jak dobrze pogrzebiesz w sieci, znajdziesz jeszcze trochę sztuk w okazyjnych cenach.

 

Równo 42 mm, ale l2l ok. 51 mm, czyli sporo. Dzięki wąskiej lunecie tarcza ma dość dużą powierzchnię, a dzięki wysokiej jakości wykonania szczegóły na niej umieszczone wyglądają zacnie.

Dla mnie to niepowtarzalny zegarek o bardzo wysmakowanej stylistyce, elegancki i jednocześnie casualowy. Nie nudny dziadek naleśnik z 36mm tarczą i jednocześnie przy każdym garniaku wygląda elegancko i intrygująco zarazem. Do luźniejszego stroju czy dżinsów - nie ma problemu, pasek jest skórzany, ale to nie mega klasyczny krokodyl, a przeszycie na brzegach w krzyżyk nawiązuje do żagla (KonTiki). Tarcza niby dość stonowana, ale szczegóły przykują oko znawcy i nie tylko. Zegarek nie "krzyczy" ale ma to coś, czego wiele innych dużo droższych nie ma.

 

Szczerze mówiąc niewiele takich zegarków widziałem, oczywiście w odniesieniu do mojego gustu i poczucia smaku;)

Piękny dekiel, pojedynczy antyrefleks zdaje egzamin lepiej niż wiele podwójnych (porównywałem), nietuzinkowy pasek, piękne wskazówki, zwłaszcza sekundowa, dopieszczony motyw atolu na tarczy...

 

To mój pierwszy automat i dziękuję Panu Mateuszowi z firmy Doliński, że zwrócił moją uwagę na Eternę, bo wcześniej nie miałem o niej żadnego pojęcia.

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek11, tts- dziękuję Panowie..właśnie uniwersalność i niebanalna, nienachalna uroda tego zegarka zwróciła moją uwagę..Krąży w orbicie zainteresowań zakupowych, a że marka również wydaje się zacna a i technikalia więcej niz przyzwoite... Mocny kandydat! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek11, tts- dziękuję Panowie..właśnie uniwersalność i niebanalna, nienachalna uroda tego zegarka zwróciła moją uwagę..Krąży w orbicie zainteresowań zakupowych, a że marka również wydaje się zacna a i technikalia więcej niz przyzwoite... Mocny kandydat! 

 

Tomek wyczerpał temat. Dorzucę do tego jeszcze czytelność, dużą wodoszczelność i DNA świetnie uzupełniające wygląd zegarka, a przez mnogość kolorystyki i różne paski (skórka, guma, kajdan) naprawdę jest w czym wybierać. Sam waham się nie sprawić sobie jeszcze do pary mniej formalnej wersji  w kolorze niebieskim na gumie lub kajdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek wyczerpał temat. Dorzucę do tego jeszcze czytelność, dużą wodoszczelność i DNA świetnie uzupełniające wygląd zegarka, a przez mnogość kolorystyki i różne paski (skórka, guma, kajdan) naprawdę jest w czym wybierać. Sam waham się nie sprawić sobie jeszcze do pary mniej formalnej wersji  w kolorze niebieskim na gumie lub kajdanie.

Tomku, do pary? Czyżbym coś przegapił? Kupiłeś w końcu Kontiki? I nie pochwaliłeś się !?!


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontiki Date (ta z avatara) kupiona mniej więcej ok. rok temu.

 

Ale jeżeli pytasz o nurka (bo robiłem m.in. przymiarkę nurka Etki na meshu i wrzucałem fotki na forum), to ostatecznie wybrałem jednak Oris Aquis Date, więc za bardzo tu się tym nie chwalę. Ale to też zacny zegar IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/3/2016 at 6:58 PM, ledr said:

Tomku, do pary? Czyżbym coś przegapił? Kupiłeś w końcu Kontiki? I nie pochwaliłeś się !?!

 

Cóż, karygodne zaniedbanie, przyznaję... Więcej owoców tego podstolika było, niż tylko pewien Szwajcar o amerykańskim rodowodzie..  ;) (btw, trzeba to w końcu powtórzyć!) Twoja KonTiki mnie zauroczyła, a stąd już sprawy szybko się potoczyły jak pojawiła się okazja.

 
 
Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż, karygodne zaniedbanie, przyznaję... Więcej owoców tego podstolika było, niż tylko pewien Szwajcar o amerykańskim rodowodzie..  ;) (btw, trzeba to w końcu powtórzyć!) Twoja KonTiki mnie zauroczyła, a stąd już sprawy szybko się potoczyły jak pojawiła się okazja.

 

 

Piękna sprawa! Jak nie lubię złota, to tu mnie te indeksy urzekają i kolor tarczy jedynie słuszny;-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa! Jak nie lubię złota, to tu mnie te indeksy urzekają i kolor tarczy jedynie słuszny;-)

Otóż to! Mnie również, jak nie lubię złota....  :ph34r:

 

A jak się złamię i znajdę, to....

 

KonTiki-Date_Press_7101.jpg

wszak od niebieskiego na białym się zaczęło... ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Mnie również, jak nie lubię złota.... :ph34r:

 

A jak się złamię i znajdę, to....

 

KonTiki-Date_Press_7101.jpg

wszak od niebieskiego na białym się zaczęło... ;)

Jasna tarcza świetna...Jak na początku nie byłem przekonany do stylistyki, to teraz z każdym dniem zaczyna Eterna do mnie przemawiać :)

 

P.s

Jaki nr ref. tej jasnej?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s

Jaki nr ref. tej jasnej?

1220.41.63.1246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1220.41.63.1246

Nie dość, że ta referencje jest naprawdę ładna to i jeszcze bardzo uniwersalna.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że ta referencje jest naprawdę ładna to i jeszcze bardzo uniwersalna.

Uzupełniając, ta wersja kolorystyczna na bransolecie ma ref. 1220.41.63.0268.

 

Indeksy, z tego co pamiętam są w takim kolorze w dobrym świetle, inaczej są bardziej stonowane. Dobrze pamiętam Leszku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miło wspominam taką referencję Date...

 

post-33440-0-54738400-1478248956.jpg

 

Rozstałem się ostatnio z Eterną i pewnie szybkiego powrotu nie będzie chyba że do starej KonTiki GMT świetna !

 

post-33440-0-38456600-1478249626_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając, ta wersja kolorystyczna na bransolecie ma ref. 1220.41.63.0268.

 

Indeksy, z tego co pamiętam są w takim kolorze w dobrym świetle, inaczej są bardziej stonowane. Dobrze pamiętam Leszku?

Prawdę mówiąc, z tymi jasnoniebieskimi indeksami to raczej photoshop albo rendery, bo w realu to chyba trzeba prześwietlić ostro lampą, żeby taki odcień wyszedł. Na żywo są granatowe. Nikt nigdzie nie potwierdził (nie ma na www Eterny, pytałem też na WUS), że całość (indeksy i wskazówki) są termicznie barwione, ale to dokładnie taki odcień, jak przy termicznym procesie.

 

@Krwisty: Ta Kontiki GMT chodzi za mną od lat ale rzadko trafia na rynek wtórny i jest wtedy dosyć droga jak za używkę...

 

Zdjęcie sprzed kilku dni:

 

20160628_085032.jpgimagur

 

Edyta: Jeżeli miałbym z całej kolekcji zostawić sobie tylko jeden zegar, to ten byłby jednym z trzech;-)

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Legacy na świetnym inhousowym werku , z uszami w stylu krab i mocno wypukłym szafirem . Piękny :)

 

 

 

46d8386f9bc49.jpg

 

fb1e8dfb942c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt. śliczny. swego czasu się nad nim zastanawiałem. ale wygrał bardziej wszechstronny. teraz trochę żałuję. ..


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania - czy była niebieska Kontiki, taka jak na poprzedniej stronie była, ale nie date, lecz 4hands? Jeśli tak to ma ktoś nr ref?

 

I drugie - jak ta Eterna Manufacture? Jak się nosi, czy na bransolecie mogłaby pasować do luźnego/ sportowego stroju (t-shirt, bluza)? I poproszę o więcej zdjęć :) I tyłu też :)

Dzięki

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, Four Hands występowała tylko w trzech kolorach tarczy - czarnym, białym i beżowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, bo ten niebieski jest świetny, ale trochę razi mnie białe okienko daty, a poza tym 4hands wydaje mi się subiektywnie ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie gustuje  w starej  eternie  850s  i doniej szukam  nowej koperty  , poniewaz  przy orginale nie ma jednego uszka i nie wiem do kogo sie zwrocic  o pomoc , moze ktos

wie  czy ktos takie rzeczy dorabia , bardzo prosze o info.

dzekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.