Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej, że dekiel jest jednym z ciekawszych na rynku.

 

Chociaż przyznam, ze też lubie patrzeć na prace balansu - stąd w planach kolejny zakup OH :)

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to przyzwoity werk jest. Mam 2 Sellity (Eterna i Oris) i obie całkiem przyzwoicie się spisują :).

 

Ja w swojej nowej Eterna KonTiki na Sellicie mam na dobę 18 s spóźnienia  :( Oris na Sellicie śpieszy się o około 5 s więc jestem zaskoczony taką dużą różnicą w Eterna KonTiki.

Czy mechanizm się ułoży i będzie dokładniejszy czy powinienem oddać na gwarancji do regulacji i czy przy 18 s spóźnienia na dobę zostanie uznana gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy to mówią, że się ułoży, ale .... mi nigdy żadna ETA się nie ułożyła, jak od początku była duża odchyłka to tak zostawało na zawsze  <_< Ogólnie to zawsze mam pecha i mi wszystkie robią w okolicach 20s, aż do zakupu Kontiki. Wczoraj było 0s, dziś po kolejnej dobie 1 s na plus - to mi pasuje :) Eterna jak ROLEX/ OMEGA  :P

 

Jestem nią oszołomiony heh

post-12004-0-44499600-1481995562_thumb.jpg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoś ze 2 miesiące i jak się nie zmniejszy odchyłka, to wtedy serwis. Jak co, to polecam Dolińskiego. Szybko i fachowo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś nie nosić :D

 

Życie jest zbyt niepewne, żeby robić sobie wyrzeczenia - a może to mój ostatni dzień  :D

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę gdy zegarek nieznacznie się śpieszy tak do 10s to nawet nie przeszkadzałoby mi, natomiast opóźnienie 18s na dobę to już nie bardzo mi odpowiada, szczególnie że to Eterna i jeszcze w porównaniu do Orisa na Sellicie (śpieszy się około 5s) i Longines na ETA (śpieszy się około 7-9 s) to miałem większe oczekiwania co do dokładności, na poziomie tych zegarków które już wcześniej posiadałem.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio jak sprawdzałem było +5s na dobę. dla mnie ok:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem czy warto kupic 

Eterna Soleure Automatic 8310.41.13.1185

czy moze lepiej Alpine w cenie do 4000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem czy warto kupic 

Eterna Soleure Automatic 8310.41.13.1185

czy moze lepiej Alpine w cenie do 4000zl

zależy jaką Alpinę. ta Eterna raczej nie jest warta 4000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu pokusiłem się o zakup Eterny Tangaroa. Na co dzień noszę raczej zegarki eleganckie, zmusza mnie do tego praca oraz tryb życia jaki prowadzę, więc ten model wpisywał się w moje wymagania.

Opiszę krótko co mnie zaskoczyło na plus i minus w tym zegarku, gdyż sam wcześniej szukałem paru informacji nt tego zegarka i ciężko było coś znaleźć, a tutaj zostanie dla potomności.

Dodam, że z marką Eterna mam do czynienia pierwszy raz natomiast napiszę tą krótką "recenzję" na podstawie doświadczenia z zegarkami w podobnym przedziale cenowym: Certina, Hamilton, Epos, Steinhart, Seiko SARB'y.

 

W zasadzie aby kupić ten zegarek poświęciłem swoją Certinę DS-1 w Limitce z antracytową tarczą ii?? No właśnie...

 

Eterna Tangaroa !

 

Zegarek przyszedł do mnie z całą stertą papiurków i 'drewnianym'? pudełkiem, Pudło robi fajne wrażenie, solidne, ładnie wykończone itd itp.

W środku zegarek, pierwsze wrażenie? No ok, zegarek jak zegarek, bez wodotrysków (jak mówi kolega). Pierwsza przymiarka, zegarek ląduje na ręce i ja sie pytam, no pytam się gdzie te 42mm? Zegarek wygląda maks na 40mm, no ale jest to zegarek bardziej elegancki, więc można to potraktować jako jego plus. Ponadto nie jest gruby i dzięki dobrze wyprofilowanym uszom leżałby świetnie na nadgarstku gdyby nie... pasek, no cóż cudów się nie spodziewałem, ale czy zawsze pasek firmowy musi być takim chłamem, czy bez względu na cenę zegarka pasek praktycznie od razu nadaje się do wymiany? Czy nie można dołożyć paska choćby zbliżonego jakością do produkcji Hirsch? No najwidoczniej nie można. Wracając do koperty, jest zadziwiająco dobrze wykonana, jak wnioskuję 3-częściowa, w większości polerowana i częściowo szczotkowana. Szkło z antyrefleksem daje fajny efekt w połączeniu z czarną tarczą, a co zdziwiło mnie najbardziej, to zegarek posiada nawet AR na szkle od strony dekla. Wodoszczelność zegarka również nie stoi na wysokim poziomie gdyż jest to raptem 50m, lecz do użytku do jakiego ten zegarek jest przeznaczony jest to wystarczający poziom. Tarcza wraz z indeksami i wskazówkami wykonana jest na wysokim poziomie, sprawia wrażenie czystej, takiej gdzie wszystko jest na miejscu na którym być powinno, nie za dużo, nic nie przytłacza i nie wychodzi poza szereg. Koronka bardzo wygodna, dobrze wykonana, niewielka przez co nie wbija się w dłoń i jest bardzo precyzyjna, co nie w każdym zegarku ma miejsce. Obracając zegarek widzimy piękny mechanizm w który wyposażona została Eterna, jest to Sellita SW-200, czyli klon ETA 2824, niewielka rezerwa chodu, raptem 38h, częstotliwość 28800, stop sekunda, datownik itp.

 

Ogólnie zegarek mogę ocenić jako bardzo mocną propozycję w swym przedziale cenowym (nie mówię tu o cenach u polskich dystrybutorów), co do gustu to nie ma co dyskutować, jednemu się będzie podobało innemu nie, natomiast wykonanie na które ja głównie zwracam uwagę stoi na bardzo wysokim poziomie i z całym sercem mogę polecić !

post-46829-0-70036000-1482060070_thumb.jpg

post-46829-0-30951600-1482060121_thumb.jpg

post-46829-0-10374100-1482060162_thumb.jpg

post-46829-0-13066000-1482060184_thumb.jpg

post-46829-0-34860100-1482060250_thumb.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita SW200 to nie jest modyfikacja ETY 2824. To po prostu jej klon, wyrób licencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak racja źle to ująłem, za chwilkę poprawię :-)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. A co do pasków, to żaden posiadany przeze mnie zegar nie jest używany na pasku "od kompletu".

Zawsze oryginał odkładam do pudła a do zegarka zakładam jakiegoś Hirscha. Dodatkowy wydatek, ale komfort inny.

Eterna nie jest tu wyjątkiem, choć do FH dostałem dość miękki i wydaje się wygodny pasior. Obecnie czeka w drewnianej szkatule na rozwój wydarzeń. Przy odsprzedaży nowiutki firmowy pasek będzie atutem :).

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to jakieś wyjście:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie ozdobiła Eterna tego "zwyklaka" - klasa, miło popatrzeć :) Niby nic wielkiego, ale bardzo mi się podoba: perłowania + niebieskie śrubki, ślicznie.

 

Zegarek bardzo ładny - na zdjęciach katalogowych wygląda nieciekawie, a jest ciekawą propozycją jako nienarzucający się elegancik w kolekcji.

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko zauważyć, że powyższe zdjęcia nie oddają pełnego uroku tego zegarka, niestety brak sprzętu nie pozwala mi na lepsze, więc warto wziąć na to poprawkę :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smaczek jest. dzięki


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarta doba i mam 2,5 s na plus  :) Miałem z 4/5 zegarków na ETA i nigdy takich wyników. Albo ta klonowana Selitta jest dokładniejsza albo po prostu tak mi się trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, przyszła i moja kolej aby dołączyć do klubu :)

Edytowane przez Joh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joh - do legitymacji członkowskiej potrzebne jest zdjęcie:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOKŁADNIE, BEZ ZDJĘCIA SIĘ NIE LICZY !!!  :P


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.