Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluję nabytku. niech się nosi

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj ze mną i już się lubimy.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

Czy to model legacy?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Wszystkim kolegom dziękuję bardzo. Tak jak napisał sokolow, jest to 1948 Legacy Date na Selitta sw-300, kupiony z myślą o elegantszym stroju. Trochę męczyły mnie już patelnie typu Longines Lindbergh, czy też nurasy i szukałem niedużego, lekkiego zegarka, bez aspiracji lotniczo - sportowych, w rozsądnej cenie, przyzwoitej firmy aczkolwiek nie kłującej nazwą w oczy. W Eternie byłem zakochany od lat, a cena tej z fotki była tak okazyjna, że grzechem byłoby jej nie kupić.

Edyta: niestety już ją dzisiaj ochrzciłem robiąc na kopercie mikro ryskę pieprzoną suwmiarką  :( no cóż pierwsze koty za płoty - jak rzecze ludowe przysłowie  :)

Edytowane przez urko12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim kolegom dziękuję bardzo. Tak jak napisał sokolow, jest to 1948 Legacy Date na Selitta sw-300, kupiony z myślą o elegantszym stroju. Trochę męczyły mnie już patelnie typu Longines Lindbergh, czy też nurasy i szukałem niedużego, lekkiego zegarka, bez aspiracji lotniczo - sportowych, w rozsądnej cenie, przyzwoitej firmy aczkolwiek nie kłującej nazwą w oczy. W Eternie byłem zakochany od lat, a cena tej z fotki była tak okazyjna, że grzechem byłoby jej nie kupić.

Edyta: niestety już ją dzisiaj ochrzciłem robiąc na kopercie mikro ryskę pieprzoną suwmiarką :( no cóż pierwsze koty za płoty - jak rzecze ludowe przysłowie :)

Coś ty suwmiarką przy niej kombinował?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Mierzyłem mm  ;)

Edytowane przez urko12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I temu używam plastikowej suwmiarki z castoramy za kilka zł. Słabo z precyzją, ale nie porysuje. Parę razy się na nią wqrzałem, ale co brałem metalową, to ręce drżały, więc dalej ją trzymam i obiecuje se że poszukam takiej co kiedyś widziałem z okładziną. Oooo mam postanowienie noworoczne, idealne bo i tak pewnie nie spełnię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita jak napisał jeden z kolegów. In house jest w dużej dacie i małej sekundzie ale ich ceny to inna bajka.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

ja teraz na takiego poluję

 

Eterna-1948-Legacy-Small-Second-76824140

 

ale pewnie ok. 5-6k trzeba będzie liczyć.

1948 Legacy Date można od ok. 3-3,5k kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, bo to świetny zegar jest, ma mnóstwo smaczków, które są widoczne dopiero na żywo.

Swojego sprzedaję tylko i wyłącznie ze względu na rozmiar, który w moim przypadku okazał się nieco za duży :/

post-13089-0-73155600-1482654033_thumb.jpg

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do metalowej suwmiarki wystarczy owinąć zegarek folią spożywczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

 

ja teraz na takiego poluję

 

 

 

ale pewnie ok. 5-6k trzeba będzie liczyć.

1948 Legacy Date można od ok. 3-3,5k kupić.

 

Pięknota!!! Ja gdybym miał więcej cierpliwości i potrafił oszczędzać, to kupiłbym sobie Eternę big date, która przypomina Vaughana

do metalowej suwmiarki wystarczy owinąć zegarek folią spożywczą

Ale do tego trzeba być homo sapiens, a nie tylko homo  ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po przemyśleniach zdecydowałem, że następnym zakupem będzie nowa Eterna KonTiki Date w dowolnej konfiguracji. Jednak nie wyobrażam sobie noszenia jej na pasku bez motylka. Obawiam się jednak, że taki zwykły to raczej nie pasuje. Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania pośrednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baradzo ładna 1948 Legacy Date, wiem bo mam taką samą. Dla mnie piękny garnituowiec. Manufakturowe wiadomo lepsze, ale też na nie przyjdzie czas.. a i więcej dzieje się na tarczy, nie zawsze to dobrze. 

 

Co do klamerki, alternatywy na oryginalne niema, na wolnym rynku/z drugiej ręki praktycznie nie do kupienia, próbowałem przez jakiś czas. Zdecydowałem się na klasyczny motylek stalowy bez logo, pasuje idealnie, koszt 30 zł, mam tez motylek typu omega (ale bez logo, choć jakość super), koszt 90 zł. Mogę jeden i drugi sprzedać jak by co bo mi obecnie zbędne. Jak coś to PW, pstryknę foto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz na takiego

 

ale pewnie ok. 5-6k trzeba będzie liczyć.

1948 Legacy Date można od ok. 3-3,5k kupić.

Hej gdzie znajdziesz legacy date za 3-3,5k ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny trochę zaniżone :):), może ewentualnie używane

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie, ale spoza europy, trzeba mieć chęć, odwagę i trochę umiejętność, o czasie nie wspominając. A tak poza tym niestety ceny wysokie, zwłaszcza w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) niestety:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na bransolecie za 650 dolcow cudo

 

Gdybym w tych pieniądzach w Polsce znalazł byłbym przeszczęśliwy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez marcines

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej gdzie znajdziesz legacy date za 3-3,5k ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

ceny trochę zaniżone :):), może ewentualnie używane

cena zależy od konkretnego modelu i koloru. za 3500zł przy dobrych wiatrach można mieć z Europy z europejską gwarancją. NOWĄ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Moja jak dotychczas bez zarzutu. Pierwsza doba po uruchomieniu 5 sekund, druga doba 1 s, Na 24 48 godziny pracy 6 sekundowe przyspieszenie  :) , czyli jest dobrze. Niedobrze zaś, że żona mi robi kwasy :(, gdyż zakup był czyniony w pewnej, przed nią, tajemnicy.

Edytowane przez urko12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak dotychczas bez zarzutu. Pierwsza doba po uruchomieniu 5 sekund, druga doba 1 s, Na 24 godziny pracy 6 sekundowe przyspieszenie :) , czyli jest dobrze. Niedobrze zaś, że żona mi robi kwasy :( , gdyż zakup był czyniony w pewnej, przed nią tajemnicy.

Gdzie dokonywałeś zakupu?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Gdzie dokonywałeś zakupu?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jomashop USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak dotychczas bez zarzutu. Pierwsza doba po uruchomieniu 5 sekund, druga doba 1 s, Na 24 godziny pracy 6 sekundowe przyspieszenie :) , czyli jest dobrze. Niedobrze zaś, że żona mi robi kwasy :( , gdyż zakup był czyniony w pewnej, przed nią tajemnicy.

Ja robie tak:pokazuje żonie zegarek za 1200$ ona sie zgadza aja w ostatniej chwili mówię że zdanie zmieniłem i kupuje za 2.5 a po dwóch dniach mięknie albo już sił nie ma na walkę

A tak naprawdę tylko raz mi się to udało

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.