Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość urko12

Ja robie tak:pokazuje żonie zegarek za 1200$ ona sie zgadza aja w ostatniej chwili mówię że zdanie zmieniłem i kupuje za 2.5 a po dwóch dniach mięknie albo już sił nie ma na walkę

A tak naprawdę tylko raz mi się to udało

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

U mnie niestety dochodzą noże, sprzęt foto, wieczny upgrade rowerów, szczęśliwie  ze sprzętu wędkarskiego się wycofuję, jednakże nie jest powiedziane, że za kilka lat znów mi nie odbije  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety dochodzą noże, sprzęt foto, wieczny upgrade rowerów, szczęśliwie ze sprzętu wędkarskiego się wycofuję, jednakże nie jest powiedziane, że za kilka lat znów mi nie odbije :unsure:

To jej współczuje moja by tego nieprzeżyła

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pamiętacie,że kwota z jomashop to 2/3 całości? reszta to podatki,etc cenotworcza jest też kwestia cena dolara. trzeba dodać ok 20 gr więcej aniżeli aktualnie cena kursu waluty wynosi. tak więc zegarek za 600 dolarów kosztuje ok 4k. niestety. ale i tak taniej niż w naszych sklepach.

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pamiętacie,że kwota z jomashop to 2/3 całości? reszta to podatki,etc cenotworcza jest też kwestia cena dolara. trzeba dodać ok 20 gr więcej aniżeli aktualnie cena kursu waluty wynosi. tak więc zegarek za 600 dolarów kosztuje ok 4k. niestety. ale i tak taniej niż w naszych sklepach.

zdziwiłbyś się ile osób tego nie pamięta.

sprzedawałem swoją czarną Eternę (kupiona w EU) to co chwila ktoś pisał - na joma jest po 600$, więc mogę dać 2400zł :D ale tak jest ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziękuję . dziękuję:-) czasem tak bywa. ja wówczas przerywam transakcję. nie jest on bowiem godzien nosić ten sam zegarek co i ja;-):-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że każdy kupujący chce zapłacić jak najmniej, a sprzedający zarobić jak najwięcej, ale gdzieś trzeba znaleźć kompromis.

ciekawostką jest, że sporo potencjalnych zainteresowanych zwraca uwagę na ceny w USA, a nie zdarzyło mi się, żeby któryś napisał, że w PL u Dolińskiego ten zegarek kosztuje prawie 9k zł, więc 1/3 ceny to naprawdę okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak jeżeli można kupić wymarzony zegarek w rozsądnej cenie i do tego z gwarancją europejską to jak najbardziej :) Zakup w USA to zawsze jest pewnego rodzaju loteria. Jest to jednak jakaś alternatywa dla wszechobecnej lokalnej drożyzny. Ceny u Dolińskiego ,to już zupełnie odjechane w Kosmos niestety.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mają swoje uzasadnienie. wszędzie takie w europie są


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ceny oficjalne, katalogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. można je zbić o 10-20% podczas negocjacji;-):-) czasem jest to i 25% w zależności od sklepu :-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można, tylko to nadal jest sporo :( Co do uzasadnienia cen, to nie jestem przekonany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrząc to ja też:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sa jak najbardziej w porządku, tak jak kolega wyżej napisał takie sa katalogowe, ewentualnie można liczyć na promocje lub jakąś negocjacje. W Aparcie też to jest możliwe z tego co wiem. A czy Eterna jest przewartościowana już można deyskutować, na pewno tak, choć tak samo jak i inne marki obecnie, tym bardziej te modele na ETA/Selita. To że Jomashop ma tak niskie ceny to inna sprawa, na pewno trzeba jeszcze doliczyć sporo do nich. Choć tak niskie ceny sa wręcz nierealne, czy sprzedawcy w europie mają aż takie marże na tych zegarkach? Nie sądzę. 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joma to typowy outlet. nie daje gwarancji, trzeba doliczyć trochę opłat.

ja w EU kupiłem 2 Eterny w niewiele wyższych cenach niż na joma. zamówienia mam na 2 kolejne + jedna dla siebie, tylko z podażą jest gorzej :)

skoro w USA jest tyle taniej to nic dziwnego, że popyt w "normalnych" sklepach jest niższy.

https://dolinski.pl/zegarki-eterna/1948-legacy/eterna-1948-legacy-small-second-7682.41.40.1700.html

w Niemczech 3000zł taniej. bez żadnych licytacji / negocjacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie marża oficjalnych placówek oferujących markę jest bardzo wysoka skoro są w stanie jak pk_kamil  zauważył zejść z ceny 25%. Przecież nie sprzedają ze stratą raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w USA i jeszcze zegarka na jamashop nie kupiłem,troche sie boje znajomy kupił Taga który śpieszył 5 min na dobę wysłał na ich gwarancji minęło 2 miesiące i żadnej odpowiedzi serwis do bani

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co męczyć sie z Jomashop jak Konrad sprowadza takie cacka z Europejska gwarancja w bardzo dobrych cenach. Dodatkowo z odchyłka miedzy 0-1 s na dobę ;-)

post-12004-0-86395300-1482758092_thumb.jpg

post-12004-0-87546400-1482758616_thumb.jpg

post-12004-0-55768300-1482760182_thumb.jpg

Edytowane przez Michal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wystarczy jak model, wersję i cenę zagwarantujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po co męczyć sie z Jomashop jak Konrad sprowadza takie cacka z Europejska gwarancja w bardzo dobrych cenach. Dodatkowo z odchyłka miedzy 0-1 s na dobę ;-)

A gdzie można się zorientować w cenach i ofercie Konrada? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj Konrada zapytać na PW o konkretny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Moja Legacy po 3 dobie ma 10 s przyspieszenia, chociaż nieco psujecie moje zadowolenie z zegarka, uświadamiając mi, że gdybym kupił u Konrada, byłoby maksymalnie 6 s  :P . No cóż może następny ... Reasumując ta "Satelita"  ;) nie jest taka najgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.