Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spatz

Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :) Tj. pamiętam jak temat powstawał ale upłynęło już ponad 120 stron...

Może to dziwne ale znalazłem swojego zegarkowego Grall'a (fotka poniżej) i pomimo iż mam poza nim więcej zegarków to właśnie ta Eterna gościła u mnie na ręce prawie cały czas i nie chciała się znudzić. Mało tego - dalej mi się nie nudzi ale nastapiło pewne zdarzenie. Otóż idąc w jednym z hipermarketów zobaczyłem na witrynie jeden z najbrzydszych (oczywiście w moim odczuciu) zegarków a mianowicie Kontiki (nie bijcie tylko proszę przeczytać do końca ;) ). Na szczęście stwierdziłem że jednak faktycznie się pomyliłem i tragedii nie ma ale kto by chciał takie coś na rękę zakładać...

Po jakiś czasie poszedłem tam raz jeszcze przymierzyć z głupoty i.... MUSZĘ GO MIEĆ. Przymierzałem Four Hands z czarną tarczą. I kurde, mogę odszczekać każde słowo które powiedziałem na temat Kontiki - super zegarek. Mam w związku z tym kilka pytań bo jednak ostatnio nie byłem na bierząco...

1. Czy cena za Kontiki Four Hands na branzolecie u dolińskich za 7570zl to dużo (mam nadzieję że nie łamię żadnego regulaminu ale takie ceny można łatwo wyguglować)?

2. Czy stara wersja Kontiki będzie/jest produkowana bo jest nowa seria która mi nie podchodzi zupełnie i nie wiem na ile mam się śpieszyc?

3. Znacie gdzie ewentualnie można nabyć ten zegarek w mniejszej kwocie? Chodzi o zegarek nowy bądź prawie nowy. Zakupy poza Polską śrenio mi się podobają - język - te sprawy ;)

4. Kiedys na tym forum byli ludzie którzy zajmowali się profesjonalnym szycie pasków. Są tacy jeszcze? Może ktos podlinkowac jakiś temat/kontakt?

5. Jak to jest z wymiana branzolety na pasek w Kontiki? Wymaga to jakiś akrobacji czy to tylko na teleskopach jest jak w przypadku 1948? Jeśli czegos potrzeba to gdzie to dostanę? Jest przy zakupie zegarka?

Sorki za pewnie laickie pytania ale... Jak Wy nie pomożecie to kto? ;)

 

No i na koniec foto mojego zegarkowego cuda cyknięty telefonem ale jak już będę miał Kontiki to będzie sesja dwójki i nie telefonem :)

<span style="color:rgb(0,0,0);font-family:Tahoma, 'Helvetica CE', Helvetica, sans-serif;font-size:12px;">1948_zpssbyfayfa.jpg

Edytowane przez Ryu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy cena za Kontiki Four Hands na branzolecie u dolińskich za 7570zl to dużo (mam nadzieję że nie łamię żadnego regulaminu ale takie ceny można łatwo wyguglować)?

 

ad1. jest to dość wysoka cena z Kontiki 4H, aczkolwiek czarną wersję ciężko teraz znaleźć nową. białą można mieć ok. 2000zł taniej niż podana przez Ciebie cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dawno mnie tu nie było :) Tj. pamiętam jak temat powstawał ale upłynęło już ponad 120 stron...

Może to dziwne ale znalazłem swojego zegarkowego Grall'a (fotka poniżej) i pomimo iż mam poza nim więcej zegarków to właśnie ta Eterna gościła u mnie na ręce prawie cały czas i nie chciała się znudzić. Mało tego - dalej mi się nie nudzi ale nastapiło pewne zdarzenie. Otóż idąc w jednym z hipermarketów zobaczyłem na witrynie jeden z najbrzydszych (oczywiście w moim odczuciu) zegarków a mianowicie Kontiki (nie bijcie tylko proszę przeczytać do końca ;) ). Na szczęście stwierdziłem że jednak faktycznie się pomyliłem i tragedii nie ma ale kto by chciał takie coś na rękę zakładać...

Po jakiś czasie poszedłem tam raz jeszcze przymierzyć z głupoty i.... MUSZĘ GO MIEĆ. Przymierzałem Four Hands z czarną tarczą. I kurde, mogę odszczekać każde słowo które powiedziałem na temat Kontiki - super zegarek. Mam w związku z tym kilka pytań bo jednak ostatnio nie byłem na bierząco...

1. Czy cena za Kontiki Four Hands na branzolecie u dolińskich za 7570zl to dużo (mam nadzieję że nie łamię żadnego regulaminu ale takie ceny można łatwo wyguglować)?

2. Czy stara wersja Kontiki będzie/jest produkowana bo jest nowa seria która mi nie podchodzi zupełnie i nie wiem na ile mam się śpieszyc?

3. Znacie gdzie ewentualnie można nabyć ten zegarek w mniejszej kwocie? Chodzi o zegarek nowy bądź prawie nowy. Zakupy poza Polską śrenio mi się podobają - język - te sprawy ;)

4. Kiedys na tym forum byli ludzie którzy zajmowali się profesjonalnym szycie pasków. Są tacy jeszcze? Może ktos podlinkowac jakiś temat/kontakt?

5. Jak to jest z wymiana branzolety na pasek w Kontiki? Wymaga to jakiś akrobacji czy to tylko na teleskopach jest jak w przypadku 1948? Jeśli czegos potrzeba to gdzie to dostanę? Jest przy zakupie zegarka?

Sorki za pewnie laickie pytania ale... Jak Wy nie pomożecie to kto? ;)

 

 

Ad. 1. Ceny Eterny w PL są stosunkowo wysokie. Ja bym nie kupił. Za granicą można dostać czasem za ułamek ceny.

Ad. 2. Stara wersja już nie jest produkowana, ale można jeszcze znaleźć nowe, lub w stanie idealnym.

Ad.3. Patrz Ad.1. Nie jest trudne kupienie zegarka za granicą, nawet bez znajomości języka.

Ad. 4. Cały dział Paski i akcesoria - na stronie głównej Forum.

Ad. 5. Każdy pasek o odpowiedniej szerokości będzie pasował.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :) Tj. pamiętam jak temat powstawał ale upłynęło już ponad 120 stron...

Może to dziwne ale znalazłem swojego zegarkowego Grall'a (fotka poniżej) i pomimo iż mam poza nim więcej zegarków to właśnie ta Eterna gościła u mnie na ręce prawie cały czas i nie chciała się znudzić. Mało tego - dalej mi się nie nudzi ale nastapiło pewne zdarzenie. Otóż idąc w jednym z hipermarketów zobaczyłem na witrynie jeden z najbrzydszych (oczywiście w moim odczuciu) zegarków a mianowicie Kontiki (nie bijcie tylko proszę przeczytać do końca ;) ). Na szczęście stwierdziłem że jednak faktycznie się pomyliłem i tragedii nie ma ale kto by chciał takie coś na rękę zakładać...

Po jakiś czasie poszedłem tam raz jeszcze przymierzyć z głupoty i.... MUSZĘ GO MIEĆ. Przymierzałem Four Hands z czarną tarczą. I kurde, mogę odszczekać każde słowo które powiedziałem na temat Kontiki - super zegarek. Mam w związku z tym kilka pytań bo jednak ostatnio nie byłem na bierząco...

1. Czy cena za Kontiki Four Hands na branzolecie u dolińskich za 7570zl to dużo (mam nadzieję że nie łamię żadnego regulaminu ale takie ceny można łatwo wyguglować)?

2. Czy stara wersja Kontiki będzie/jest produkowana bo jest nowa seria która mi nie podchodzi zupełnie i nie wiem na ile mam się śpieszyc?

3. Znacie gdzie ewentualnie można nabyć ten zegarek w mniejszej kwocie? Chodzi o zegarek nowy bądź prawie nowy. Zakupy poza Polską śrenio mi się podobają - język - te sprawy ;)

4. Kiedys na tym forum byli ludzie którzy zajmowali się profesjonalnym szycie pasków. Są tacy jeszcze? Może ktos podlinkowac jakiś temat/kontakt?

5. Jak to jest z wymiana branzolety na pasek w Kontiki? Wymaga to jakiś akrobacji czy to tylko na teleskopach jest jak w przypadku 1948? Jeśli czegos potrzeba to gdzie to dostanę? Jest przy zakupie zegarka?

Sorki za pewnie laickie pytania ale... Jak Wy nie pomożecie to kto? ;)

 

Cena to zawsze sprawa umowna, jeżeli musisz kupować w Polsce, to na pewno zapłacisz więcej, ale nawet w sklepie możesz się targować, do 10% na pewno utargujesz. Nie wiadomo, skąd piszesz, więc nie mogę ci poradzić, do którego sklepu podjechać... Warto cierpliwie szukać używki w dobrym stanie na bazarku, ja bym osobiście zaryzykował ściągnięcie takiej z WUS - cena na pewno niższa, a wybór jest i na bieżąco trafiają się oferty, możesz poszukać przez lionseek.com (tylko, że tu już angielski potrzebny).

Paski założysz, jakie chcesz, to normalne uszy na typowe teleskopy - wejdź do działu z paskami i znajdziesz kilkunastu dobrych strapmakerów z forum. Obejrzyj co i jak robią, kontakt na PW i masz ręcznie robiony pasek za przyzwoitą cenę według własnych wskazówek.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, na krokodylu to chrono super wygląda. Coraz bardziej się przekonuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc :)

Po mału zaczynam przeglądać polecone działy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.jak się nie mylę to taką eternę widziałem w silesii za 9400zł.A tak nawiasem mówiąc to mają tam dość parę modeli.Dawno tam nie byłem i jestem zaskoczony.Mile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest bardzo ładna, ale osiąga mało rozsądne ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest bardzo ładna, ale osiąga mało rozsądne ceny ;)

No wiadomo odjąć ok.10% ale to i tak za drogo.Kiedyś ją prawie miałem ale zdecydowałem na inną wersję ale zobaczywszy tą eternę na żywo to żałuję że zrezygnowałem.Naprawdę na żywo wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą przymiarzalem ale ta cena... Na necie znalazłem dużo taniej bo jak pisałem 7570zl ale po rozmowie cena spadła jeszcze do 6300zl :)

I mam już rezerwację. Za 2 tygodnie odbieram. Będą 2 Eterny u mnie póki co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ona ma dokładnie 42mm albo 44mm? Ja jej wtedy nie wziąłem bo chyba ma 44mm i bałem się tej wielkości.Ale nawet jak 44mm to nie wyglądała na tyle.Tak przez szybę patrząc. Taka delikatna była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm. Sprzedawca mowil 40 ale internet podaje 42 i na moim watlym nadgarstku o dziwo wygladala znosnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie bo jest jeszcze XXL na czarnym pasku to właśnie ta ma 44mm.I z tej zrezygnowałem bo się jej bałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dokładnie 42mm i na ręce leży bardzo dobrze. Przymierzalem a mój nadgarstek to 18cm.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten zegarek jak mało który :). Dzisiaj na parciaku ac9385c782eb2644782b9ede0a2c500f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo się podobać, bo jest genialny :) Jak się będziesz pozbywał daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn do końca czerwca :P?

Nie no, chyba trochę dłużej pociągnę

 

To może inaczej - aż znajdę godnego następcę, na co się nie zanosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

Parę fotek mojej Eterny KonTiki4Hands. Aktualnie czeka sobie na bazarku.

 

10x21-793020170517_zpsnukoyh7t.jpg

10x21-792620170517_zpsrr93k6wi.jpg

10x21-790520170517_zpsqe6ow0l2.jpg

10x21-790420170517_zpsmmbot1t4.jpg10x21-797220170521-1_zpsnjv6embl.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek istotnie bardzo ładnie się prezentuje. Wciąż poszukuję jasnej KonTiki w starej wersji ale egzemplarza bez śladów użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nowego:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.