Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

@Passionat, co to za guma? Szukam takiej 22mm z ended curve , kupiłeś w Polsce czy na Ali?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Passionat, co to za guma? Szukam takiej 22mm z ended curve , kupiłeś w Polsce czy na Ali?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Na ebaju, a potem mocno jeszcze szukałem w PL (jak to może "nie być"?) i znalazłem ten sam w czasowni.pl (profilowany granatowy silikonowy).

Jest bardzo fajny.

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ubytków ;)

 

33cm7w7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, mi się nigdzie nie spieszy z kupnem. I tak będę pewnie pierw musiał zrobić miejsce w skrzyneczce ;)

 

Zaglądnę czasem na bazarek, może akurat się trafi jakaś okazja to capnę.

 

Teraz, po przeczytaniu wątku, jak się wczułem w klimat, to wynalazłem film na uzupełnienie:

 

Polecam jeszcze film dokumentalny i koniecznie przeczytaj książkę :)

post-98135-0-21703800-1525588687_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po majówce :/

Pasek wygląda bardzo fajnie, jakbyś ocenił jego jakość i komfort noszenia? Paprochy mocno do niego lgną czy raczej nie ma z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kwestii wygody - super, nie spodziewałem się, że na gumie tak fajnie nosi się zegarek.

W kwestii... higieny - po pierwszym dniu miałem wyrzucić, cały był obrany jakimś białym nalotem / kurzem, czy kto tam wie... Po przetarciu dałem mu kolejną szansę i okazało się, że to chyba kwestia nowości: albo elektrostatyki, albo jakiegoś środka, którym być może był powleczony, nie wiem. Efekt ustąpił i nie powtórzył się, od 3 miesięcy noszę prawie codziennie po kilka godzin i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wygody - super, nie spodziewałem się, że na gumie tak fajnie nosi się zegarek.

W kwestii... higieny - po pierwszym dniu miałem wyrzucić, cały był obrany jakimś białym nalotem / kurzem, czy kto tam wie... Po przetarciu dałem mu kolejną szansę i okazało się, że to chyba kwestia nowości: albo elektrostatyki, albo jakiegoś środka, którym być może był powleczony, nie wiem. Efekt ustąpił i nie powtórzył się, od 3 miesięcy noszę prawie codziennie po kilka godzin i jestem bardzo zadowolony.

 

Dziękuję za odpowiedź. Może się skuszę dla swojej białej Date na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna nadal szuka nowego właściciela. Jako że leży w pudełku przyda jej się trochę ruchu. Stąd dziś na nadgarstku.

 

Mój plan B (jeżeli nie będzie kupca) to wrzucenie jej na pasek lub gumę i radocha z noszenia - (nie lubię bransolet no może wyjątkiem jest Royal Oak :) ).

Tutaj prośba jakie są wasze typy paska brązowego dla tego modelu. Mówię o paskach do kupienia od ręki (nie robionych na zamówienie). Polecacie jakieś fajne gumy? To może być dobra opcja na lato.

 

8c52e6e721f3f1ab5cff14c367eadfde.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta Eterna, szkoda że brak funduszy bo bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nq8u51.jpg

jpcz7c.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzecie do kompletu

 

4zyp12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany kolegą, który kupił silikonowy pasek na czasowni postanowiłem przymierzyć podobny do chronografu i generalnie pasuje, mimo że kształt uszu jest inny i bransoleta by nie pasowała między zwykłym Kontiki a chrono :)f6039b09098c2e305c638e8ef591e9ad.jpg

 

Tapnięte z OnePlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że prośbę o sugestie paska będę musiał przenieść do odpowiedniego działu.

generalnie zrobiłem małe rozeznanie.

stanęło na tym iż wybór będzie pomiędzy:

pasek brązowy nubuk

nato skórzany

guma - tutaj wolę coś na kształt gumy jak w Orisie 65

....lub rzutem na taśmę skuszę się na mesh. przypomniałem sobie iż miałem monstera Orange, bransoletę sprzedałem i nosiłem go na pasku z pomarańczowymi przeszyciami, a później zmieniłem go właśnie na mesh i nie mogłem narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany kolegą, który kupił silikonowy pasek na czasowni postanowiłem przymierzyć podobny do chronografu i generalnie pasuje, mimo że kształt uszu jest inny i bransoleta by nie pasowała między zwykłym Kontiki a chrono :)

Przyglądam się i wydaje mi się jednak, że uszy te same :) jeśli masz 2 pary dziurek to guma powinna być zapięta bliżej koperty.

post-98135-0-80106600-1526378944_thumb.jpg

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się i wydaje mi się jednak, że uszy te same :) jeśli masz 2 pary dziurek to guma powinna być zapięta bliżej koperty.

Coś się na pewno różni, bo mam bransolete eterny która była pierwotnie pod zwykła Kontiki i nie pasowała dopóki nie wymieniłem końcowych linków na pasujące do chrono. Mam jedną parę dziurek.

 

Tapnięte z OnePlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono ma dużo grubszą kopertę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono ma dużo grubszą kopertę.

To też oczywiście, to 7750:) uszy natomiast zdaje się mieć krótsze bo zwykła bransoleta po prostu nie wchodzi.

 

Tapnięte z OnePlus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos ma na zamiane kontiki 42 lub 44 czarna? Ale starą....

Zamiana na jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam pożegnanie z piękną - bez skazy - granatową: Eterna KonTiki Date. Gdyby komuś marzył się taki, to zapraszam na pw.

post-98135-0-32362400-1527244698_thumb.jpg

post-98135-0-90147600-1527439788_thumb.jpg

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coś cisza w temacie. Mi dziś taka umila dzień:

post-98957-0-56252700-1527572541_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.