Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Kontiki Date, która późni się ok 20s/dobę. Bardzo ją lubię, ale lubię też, jak zegarek w miarę dokładnie pokazuje czas. Nie chcę kręcić co kilka dni koronką, żeby nie uszkodzić uszczelki. Poszedłem do zegarmistrza, ale nie chciał się podjąć regulacji. Mówił, że takie rzeczy tylko w serwisie. 

Prawdę mówił, czy nie? Może ja przesadzam z tą uszczelką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co ma dokładność chodu do kręcenia koronką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to, że jak się późni, to trzeba go przestawić  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie to, że jak się późni, to trzeba go przestawić  :P

 

Ok, to trzeba było od razu napisać, że się późni  ;)  Po pierwsze to bym go właściwie nastawił, a dalej popróbowałbym z odkładaniem go na noc w różnych pozycjach obserwując, notując przy tej okazji odchyłki. Może w ten sposób uda Ci się go wyregulować. Zakładał, że masz w środku Sellitę SW200-1, która potrafi być zdecydowanie dokładniejsza niż 20s/dobę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trzeba było od razu napisać, że się późni  ;)  Po pierwsze to bym go właściwie nastawił, a dalej popróbowałbym z odkładaniem go na noc w różnych pozycjach obserwując, notując przy tej okazji odchyłki. Może w ten sposób uda Ci się go wyregulować. Zakładał, że masz w środku Sellitę SW200-1, która potrafi być zdecydowanie dokładniejsza niż 20s/dobę. 

Fakt, nie próbowałem go odkładać w różnych pozycjach. Poszedłem na skrót myślowy: jeśli późni się zawsze o stałą wartość, to celowym było by go właściwie wyregulować.

Tak z ciekawości, regulacja chodu długo trwa? To są godziny, dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fakt, nie próbowałem go odkładać w różnych pozycjach. Poszedłem na skrót myślowy: jeśli późni się zawsze o stałą wartość, to celowym było by go właściwie wyregulować.

Tak z ciekawości, regulacja chodu długo trwa? To są godziny, dni?

 

Myślę, że parę dni, kiedy zegarek będzie odkładany w różnych pozycjach, dadzą Ci już jakieś pojęcie, z jakimi odchyłkami masz do czynienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do zegarmistrza, ale nie chciał się podjąć regulacji. Mówił, że takie rzeczy tylko w serwisie.

Prawdę mówił, czy nie? Może ja przesadzam z tą uszczelką?

Brednie mówił. Jesteś pewien, że trafiłeś do zegarmistrza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie próbowałem go odkładać w różnych pozycjach. Poszedłem na skrót myślowy: jeśli późni się zawsze o stałą wartość, to celowym było by go właściwie wyregulować.

Tak z ciekawości, regulacja chodu długo trwa? To są godziny, dni?

Regulacja chodu trwa kilka minut, pod warunkiem że trafisz do zegarmistrza, a nie gościa co wymienia bateryjki. Mój zaprzyjaźniony fachowiec ustawia najbardziej typowe szwajcarskie werki (Eta 2824-2, Sellita SW 200-1) z dokładnością do 2-3 sekund, a czasem nawet lepiej. Oprócz tego czasem potrzebne jest odmagnesowanie (degaussing).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie mówił. Jesteś pewien, że trafiłeś do zegarmistrza? 

 

:D

Tak było napisane na szyldzie. Byłem przejazdem w Lublinie i miałem kilka godzin czasu, myślałem, że ogarnę problem przy okazji.

 

Bliżej mnie większe miasto to Olsztyn. Tam kogoś poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita, która jest w tym zegarku, to prosty mechanizm do regulacji. Idź do porządnego zegarmistrza to ogarnie to w pół godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie- Porwał na Wyszyńskiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nim czytałem najwięcej dobrych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną słuszną biało-niebieską Date ;)

 

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego pytania o serwis cal. 39 - wysłałem do Tempusa - za 3 miesiące dam znać z jakim rezultatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dropie pojawił się taki model Eterny. Cena jest bardzo kusząca. (1300$) - jak za darmo :). Warta jest grzechu? Ma dosyć ciekawy mechanizm.

post-108457-0-14240600-1559398707_thumb.jpeg

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Michał najładniejsza wersja :wub:

Na dropie pojawił się taki model Eterny. Cena jest bardzo kusząca. (1300$) - jak za darmo :). Warta jest grzechu? Ma dosyć ciekawy mechanizm.

Co kto lubi, do mnie kompletnie nie gada,


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dropie pojawił się taki model Eterny. Cena jest bardzo kusząca. (1300$) - jak za darmo :). Warta jest grzechu? Ma dosyć ciekawy mechanizm.

Właśnie z takim mechanizmem naprawiam zegarek.

Warto pamiętać o tym, że na massdropie jest rok ich własnej gwarancji. Napisali, że międzynarodowej, ale nie wiem czy mają umowę z jakimś centrum serwisowym w Europie czy np. mają przez to na myśli, że pokryją koszty wysyłki gwarancyjnej do USA.

No i finalnie cena wyjdzie ok. 6500zł.

Michał najładniejsza wersja :wub:

 

Tomku, nie zaprzeczę - od 2 lat trzyma się niezmiennie w "kolekcji" ;) I wszelkie pomysły na reorganizację zaczynają się od "KonTiki zostaje" :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku, zakup w Stanach to goła cena za zegarek. Żadnych dodatkowych opłat czy kosztów wysyłki. Jeśli zepsuje się w przeciągu roku, również bez problemu i jakiś ogromnych kosztów mogę odesłać do mass drop. Uciążeniem może być co najwyżej trochę dłuższy czas oczekiwania. Chcesz powiedzieć, że nie jest to mechanizm górnych lotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku, zakup w Stanach to goła cena za zegarek. Żadnych dodatkowych opłat czy kosztów wysyłki. Jeśli zepsuje się w przeciągu roku, również bez problemu i jakiś ogromnych kosztów mogę odesłać do mass drop. Uciążeniem może być co najwyżej trochę dłuższy czas oczekiwania. Chcesz powiedzieć, że nie jest to mechanizm górnych lotów?

To ich własny mechanizm, w przypadku usterki jest problem, a koszt naprawy proporcjonalny do ceny katalogowej zegarka. Więcej dowiesz się od Michała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.