Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

To ich własny mechanizm, w przypadku usterki jest problem, a koszt naprawy proporcjonalny do ceny katalogowej zegarka. Więcej dowiesz się od Michała.

Którego Michała ? Wiesz może mniej więcej jaki tk koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego Michała ? Wiesz może mniej więcej jaki tk koszt ?

Nie znam kosztów, pewnie zależne to od hipotetycznej usterki. Doliński odsyła do Szwajcarii. Michał M.mike wie w tym temacie dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku, zakup w Stanach to goła cena za zegarek. Żadnych dodatkowych opłat czy kosztów wysyłki. Jeśli zepsuje się w przeciągu roku, również bez problemu i jakiś ogromnych kosztów mogę odesłać do mass drop. Uciążeniem może być co najwyżej trochę dłuższy czas oczekiwania. Chcesz powiedzieć, że nie jest to mechanizm górnych lotów?

No to w takim wypadku to trochę inna rozmowa. Mechanizm podobno jest ok, ale to jedyny zegarek, który jak do tej pory musiałem wysłać do naprawy ;) co oczywiście nic nie znaczy w kwestii awaryjności. Wydaje mi się, że ciężko ocenić jego awaryjność bo jest po prostu rzadko spotykany.

 

To ich własny mechanizm, w przypadku usterki jest problem, a koszt naprawy proporcjonalny do ceny katalogowej zegarka. Więcej dowiesz się od Michała.

Właśnie o to mi chodzi o czym wspomniałeś Jacku. Zegarek u Dolińskiego wisiał za 20kzł ;)

 

Którego Michała ? Wiesz może mniej więcej jaki tk koszt ?

Mnie :)

W Szwajcarii podali mi koszty - w przeliczeniu z CHF - 5.7kzł za nowy mechanizm (czyli tyle co cały zegarek na massdropie) albo kompletna odbudowa z wymianą uszkodzonych części 2.4kzł (podali cenę za serwis nie wiedząc co jest uszkodzone) + przesyłki (czyli niemal połowa ceny zegarka na massdropie).

Kosztów jakie poniosę w Polsce jeszcze nie znam. Za +-3 miesiące będę mógł coś więcej powiedzieć ;)

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezbyt ciekawie to wygląda, a ja swego czasu myślałem nad zakupem  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to bardzo ciekawy zegarek. Wart zastanowienia:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to bardzo ciekawy zegarek. Wart zastanowienia:)

Jest piękny, powinno wyjść około 7,6k. Na którejś grupie na FB jest do wzięcia w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę koszt ewent. serwisu/naprawy gra nie warta świeczki wg mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałem też u jakiegoś sprzedawcy z Zielonej Góry na Chrono24 za 7600-800 -nowy (jedna z najtańszych ofert). Tylko w wersji z białą tarczą.

No to w takim wypadku to trochę inna rozmowa. Mechanizm podobno jest ok, ale to jedyny zegarek, który jak do tej pory musiałem wysłać do naprawy ;) co oczywiście nic nie znaczy w kwestii awaryjności. Wydaje mi się, że ciężko ocenić jego awaryjność bo jest po prostu rzadko spotykany.Właśnie o to mi chodzi o czym wspomniałeś Jacku. Zegarek u Dolińskiego wisiał za 20kzł ;) Mnie :)

W Szwajcarii podali mi koszty - w przeliczeniu z CHF - 5.7kzł za nowy mechanizm (czyli tyle co cały zegarek na massdropie) albo kompletna odbudowa z wymianą uszkodzonych części 2.4kzł (podali cenę za serwis nie wiedząc co jest uszkodzone) + przesyłki (czyli niemal połowa ceny zegarka na massdropie).

Kosztów jakie poniosę w Polsce jeszcze nie znam. Za +-3 miesiące będę mógł coś więcej powiedzieć ;)

To już lepiej. Myślałem, że katalogowo z naszej dystrybucji, czyli ewentualna naprawa kilkanaście tyś. Ale to i tak dalej dosyć kosztowna impreza może być w przypadku awarii. Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny, powinno wyjść około 7,6k. Na którejś grupie na FB jest do wzięcia w podobnej cenie.

Nie no na gotowo z masadropa wyjdzie ok 6,5kzł. 1357$*kurs $ + VAT i obsługa celna.

A biały jest świetny (z tego co kojarzę kupiony w Europie z oficjalną gwarancją)

 

To już lepiej. Myślałem, że katalogowo z naszej dystrybucji, czyli ewentualna naprawa kilkanaście tyś. Ale to i tak dalej dosyć kosztowna impreza może być w przypadku awarii.

Ceny za mechanizm i naprawę podałem w złotych w przeliczeniu z CHF czyli pełny serwis za 2400zł a nie kilkanaście tys :) Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie no na gotowo z masadropa wyjdzie ok 6,5kzł. 1357$*kurs $

Michał ile trzeba liczyć procentowo te dodatkowe koszta ( VAT + celne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę koszt ewent. serwisu/naprawy gra nie warta świeczki wg mnie .

Ale to nowy, co chcesz serwisować?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ile trzeba liczyć procentowo te dodatkowe koszta ( VAT + celne)?

 

Szacunkowo musisz przyjąć 25% ceny liczonej wraz z kosztem przesyłki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny, powinno wyjść około 7,6k. Na którejś grupie na FB jest do wzięcia w podobnej cenie.

Moja nowa Kontiki Four Hands przyszła od Dolińskiego w tej cenie.

Była (może jeszcze jest? ) promocja to wziąłem, tym bardziej, że już od dłuższego czasu chciałem ją odkupić i czaiłem się...

Fakt, werk to "tylko" ETA 2836.2 ale wygląd klasyczny i chyba najbardziej zblizony do tego słynnego Kontiki Thora Heyderdahla.

Ten model najbardziej mi podchodzi z Etern wszelakich chociaż i te białe "Date" z niebieskim są piękne, nie przeczę :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jak ja pytałem u Dolińskiego o serwis Vaughana to cena pełnego serwisu wynosiła 700 EUR plus vat. W Tempusie w Łodzi za pełny serwis zapłaciłem 580 złotych. Długo się nad wyborem nie zastanawiałem ;). Jedyny minus to czas realizacji około 3-4 miesięcy.

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo musisz przyjąć 25% ceny liczonej wraz z kosztem przesyłki .

 

Ja bym rzekł ok 30%.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ile trzeba liczyć procentowo te dodatkowe koszta ( VAT + celne)?

VAT + maks 1 EUR cła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo musisz przyjąć 25% ceny liczonej wraz z kosztem przesyłki .

 

Oprócz VAT i cła (do 1 EUR jak pisał tts) trzeba doliczyć zwykle opłatę dla agencji celnej (od ok. 70 PLN wzwyż) za procedurę odprawy celnej (najwięcej zdarzyło mi się chyba zapłacić coś ok. 150 PLN) - często firma kurierska (w ramach własnej agencji celnej) sama dokonuje tej operacji i dolicza sobie tę opłatę. Przy zakupach przez Amazon lub ebay (niektóre sklepy mają też możliwość dokonania płatności za pośrednictwem Amazona) opłaty celne i podatkowe są naliczane od razu, przed przekroczeniem towaru przez granicę i wtedy odpada problem opłaty dla agencji - zwykle wycena dodatkowych opłat (tzw. customs and taxes) jest podana przed zakupem, żeby ułatwić podjęcie decyzji...

Zawsze trzeba pamiętać, że naliczanie dodatkowych opłat dotyczy ceny zarówno za towar jak i za wysyłkę, więc opłaca się szukać ofert z promocją w postaci taniej lub darmowej wysyłki.

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT + maks 1 EUR cła.

+ opłata za clenie (kiedyś w jakiejś agencji zapłaciłem 160 czy 180zł, ale już nie pamiętam czym wtedy zamówiłem),

+ u kuriera równowartość 23$ w przypadku jeżeli na fakturze nie został wyszczególniony osobno koszt przesyłki - czyli do wszelkich free shippingów kurierem trzeba to doliczyć (doliczają VAT od maksymalnej stawki za wysyłkę tj. od 100$) - można poprosić sklep o skorygowanie faktury, żeby wysyłka była wyszczególniona osobno i z sensowną kwotą, ale sklepy raczej na to nie idą. Agencje nie zawsze to pobierają, ale mogą to robić.

Zawsze trzeba pamiętać, że naliczanie dodatkowych opłat dotyczy ceny zarówno za towar jak i za wysyłkę, więc opłaca się szukać ofert z promocją w postaci taniej lub darmowej wysyłki.

Ze wskazaniem jednak na tanią wysyłkę - do darmowej mogą doliczyć wspomniane przeze mnie wyżej koszty. Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ opłata za clenie (kiedyś w jakiejś agencji zapłaciłem 160 czy 180zł, ale już nie pamiętam czym wtedy zamówiłem),

+ u kuriera równowartość 23$ w przypadku jeżeli na fakturze nie został wyszczególniony osobno koszt przesyłki - czyli do wszelkich free shippingów kurierem trzeba to doliczyć (doliczają VAT od maksymalnej stawki za wysyłkę tj. od 100$) - można poprosić sklep o skorygowanie faktury, żeby wysyłka była wyszczególniona osobno i z sensowną kwotą, ale sklepy raczej na to nie idą. Agencje nie zawsze to pobierają, ale mogą to robić.

Ze wskazaniem jednak na tanią wysyłkę - do darmowej mogą doliczyć wspomniane przeze mnie wyżej koszty.

Masz rację, że Urząd Celny teraz robi z każdego złodzieja i dolicza opłaty nawet za darmową wysyłkę - mnie ostatnio właśnie kazali płacić za wyimaginowaną kwotę, której nie było na fakturze, bo dostałem darmowy shipping w promocji.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna KONTIKI:)

 

 

 

post-5058-0-40314200-1559478514_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ opłata za clenie (kiedyś w jakiejś agencji zapłaciłem 160 czy 180zł, ale już nie pamiętam czym wtedy zamówiłem),

+ u kuriera równowartość 23$ w przypadku jeżeli na fakturze nie został wyszczególniony osobno koszt przesyłki - czyli do wszelkich free shippingów kurierem trzeba to doliczyć (doliczają VAT od maksymalnej stawki za wysyłkę tj. od 100$) - można poprosić sklep o skorygowanie faktury, żeby wysyłka była wyszczególniona osobno i z sensowną kwotą, ale sklepy raczej na to nie idą. Agencje nie zawsze to pobierają, ale mogą to robić.

Ze wskazaniem jednak na tanią wysyłkę - do darmowej mogą doliczyć wspomniane przeze mnie wyżej koszty.

 

 

Masz rację, że Urząd Celny teraz robi z każdego złodzieja i dolicza opłaty nawet za darmową wysyłkę - mnie ostatnio właśnie kazali płacić za wyimaginowaną kwotę, której nie było na fakturze, bo dostałem darmowy shipping w promocji.

 

Panowie, dzięki za uzupełnienie! Zapomniałem o agencji celnej. W moim przypadku, dla usługi kurierskiej było to zwykle zero ale zdarzyło się też zapłacić, przy czym maksymalnie ok 70PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Fakt, werk to "tylko" ETA 2836.2 ale wygląd klasyczny i chyba najbardziej zblizony do tego słynnego Kontiki Thora Heyderdahla.

Ten model najbardziej mi podchodzi z Etern wszelakich chociaż i te białe "Date" z niebieskim są piękne, nie przeczę :)

Muszę Cię zmartwić kolego...KonTiki z trójkątami, ta najbardziej klasyczna została wypuszczona na rynek w 1958, a wzorowana była na Zodiacu Sea Wolf z 1953r. - to on pierwszy miał te słynne trójkąty, nazywane przez niektórych „liściami KonTiki” :)

Heyerdahl być może nawet nie miał Eterny podczas wyprawy...

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W muzeum Kontiki w Oslo jest zegarek Thora i jest to Longines.

Edytowane przez deepex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W muzeum Kontiki w Oslo jest zegarek Thora i jest to Longines.

Ktoś to jeszcze potwierdza?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.